میکروکنترلرهای arm
تبلیغات
آفرینش

تهران سازان

جملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان بهترین مدیر، مسئول و کاربر انجمن در مردادماه
میکروکنترلرهای armطرح توجیهی کویرنوردی یزد میکروکنترلرهای armنقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده میکروکنترلرهای armمجموعه کامل آموزش Solidworks میکروکنترلرهای arm میکروکنترلرهای arm
میکروکنترلرهای armنقشه gis منطقه 1 تهران میکروکنترلرهای armنقشه کد نقشه gis منطقه 15 تهران میکروکنترلرهای armنقشه gis منطقه 17 تهران
میکروکنترلرهای armنقشه gis منطقه 2 تهران میکروکنترلرهای armنقشه GIS کل تهران میکروکنترلرهای armنقشه gis منطقه 6 تهران
میکروکنترلرهای armنقشه gis منطقه 3 تهران میکروکنترلرهای armنقشه gis منطقه 11 تهران میکروکنترلرهای armنقشه gis منطقه 12 تهران sam arch آرتاش

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39

موضوع: میکروکنترلرهای arm

کاربر انجمن

مهندسی برق
    قدرت
    سپاس
    356
    1,077 سپاس در 261 پست
    امتياز:1767Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hasting_m نمایش پست ها
    سلام.ممنون از جوابتون.ولی من جاوبمو نگرفتمیعنی این نرم افزار بدرد کار با avr و میکروکنترلر ها میخوره؟یا بدرد معماری و آزمایشگاه معماری؟
    یک سوال دیگه برای avr از نرم افزارهای پروتئوس و code vision استفاده می کنیم دیگه نه؟
    با سلام
    کدیویژن یه نرم افزاره که برنامه ای که قرار بریزیم تو میکرو ،تو این نرم افزار به زبان c مینویسیم و اون برنامه رو به زبان ماشین(صفر و یک) تبدیل میکنه و به ما میده.
    ولی پروتئوس یه نرم افزاره که مدارات الکترونیک شبیه سازی میکنه و امکان این داره که برنامه ای که برای میکرو نوشتیم رو تو این نرم افزار شبیه سازی کنیم.

2. # ADS
    Circuit advertisement
    آفرینش گستر

میکروکنترلرهای arm

مهندسی برق
    الکترونیک
    امتياز طلايي
    20
    سپاس
    26,639
    12,255 سپاس در 3,596 پست
    امتياز:17454Array

نقل قول نوشته اصلی توسط rasool1370 نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحاتتون
    من واسه یه پروژه ای میخوام بامیکرو، ال سی دی و تاچ یه صفحه منو درست کنم که زیر منو هم داشته باشه. میخوام سرعت لود عکس رو صفحه خیلی بالا باشه مثل منو های موبایل
    حالا میخوام ببینم با pic میشه این کار کرد یا اگه نمیشه شما کدوم میکروی arm پیشنهاد میدی.
    یکی از دوستام عکس رو می خواست با AES رمز بکنه، اونم با یکی از FPGAهای خوب شرکت Altera که کلی امکانات و پورت های مختلف و چند نوع حافظه روش داشت، از نظر سرعت هم قابل مقایسه با میکرو ها نیست. حتی برای همین کد کردن اگه عکسش از یه حجمی بیشتر میشد، باید چند بایت چند بایت اینکار رو انجام میداد، حالا اینا همه با این وجود بود که coreهای آماده خوندن عکس و اینا هم رو اینترنت هست. هر عکسی رو در نظر بگیرین یه حجمی داره، فرمت هایی مثل jpeg رو هم یه عکس کد شده هست، حالا شاید حجمش کم باشه، ولی تا موقعی که دیکد نشه، مفهوم تصویر رو نداره، تصویر هم یه ماتریس دو یا 3 بعدی هست، که خب نمایشش هم به این سادگیا نیست، علاوه بر این رم بالایی هم برای پردازش ها و نمایش نیاز داره.
    اونی که من گفتم فقط مقادیر عددی عکس رو می گرفت، کدش می کرد و بر می گردوند به کامپیوتر، هیچ نمایشی توسط FPGA انجام نمیشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hasting_m نمایش پست ها
    سلام.ممنون از جوابتون.ولی من جاوبمو نگرفتمیعنی این نرم افزار بدرد کار با avr و میکروکنترلر ها میخوره؟یا بدرد معماری و آزمایشگاه معماری؟
    یک سوال دیگه برای avr از نرم افزارهای پروتئوس و code vision استفاده می کنیم دیگه نه؟
    ISE نرم افزار طراحی و شبیه سازی FPGA های شرکت Xilinx هست. شما توی FPGA در سطح سخت افزار (HDL) مدار طراحی می کنین، یه سری گیت های مختلف وجود داره که با استفاده از ارتباط اونا مدار مورد نظرتون به وجود میارین، کامپایلر ندارین که کدی بهش بدین و براتون اجرا کنه، چون در سطح گیت هست خیلی سرعت بالاتری می تونه داشته باشه، سخت افزار محاسبات رو براتون انجام میده، نمیاین با نرم افزار و به کمک حافظه و رجیستر ها محاسبات رو انجام بدین.
    [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

کاربر انجمن

مهندسی برق
    قدرت
    سپاس
    356
    1,077 سپاس در 261 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Imaaan نمایش پست ها
    یکی از دوستام عکس رو می خواست با AES رمز بکنه، اونم با یکی از FPGAهای خوب شرکت Altera که کلی امکانات و پورت های مختلف و چند نوع حافظه روش داشت، از نظر سرعت هم قابل مقایسه با میکرو ها نیست. حتی برای همین کد کردن اگه عکسش از یه حجمی بیشتر میشد، باید چند بایت چند بایت اینکار رو انجام میداد، حالا اینا همه با این وجود بود که coreهای آماده خوندن عکس و اینا هم رو اینترنت هست. هر عکسی رو در نظر بگیرین یه حجمی داره، فرمت هایی مثل jpeg رو هم یه عکس کد شده هست، حالا شاید حجمش کم باشه، ولی تا موقعی که دیکد نشه، مفهوم تصویر رو نداره، تصویر هم یه ماتریس دو یا 3 بعدی هست، که خب نمایشش هم به این سادگیا نیست، علاوه بر این رم بالایی هم برای پردازش ها و نمایش نیاز داره.
    اونی که من گفتم فقط مقادیر عددی عکس رو می گرفت، کدش می کرد و بر می گردوند به کامپیوتر، هیچ نمایشی توسط FPGA انجام نمیشد.
    .
    با سلام .
    من منظورتون متوجه نشدم . گفتید که واسه این کار از fpga استفاده کنم یا core های خوندن عکس .
    اگه ممکنه در مورد این core ها بیشتر توضیح بدید.
    با تشکر

میکروکنترلرهای arm

مهندسی برق
    الکترونیک
    امتياز طلايي
    20
    سپاس
    26,639
    12,255 سپاس در 3,596 پست

با سلام .
    من منظورتون متوجه نشدم . گفتید که واسه این کار از fpga استفاده کنم یا core های خوندن عکس .
    اگه ممکنه در مورد این core ها بیشتر توضیح بدید.
    با تشکر
    سلام
    گفتم با FPGA یه چیز خیلی ساده تر و امکانات خیلی بیشتر کلی دردسر داشته، با میکرو که نمیشه به این چیزا فکر کرد، خیلی محدودیت ها وجود داره. FPGA ها هم زبان برنامه نویسی خودشون رو دارن، هر چی امکاناتشون هم بالاتر بره، قیمتشون بیشتر میشه، اون FPGA هم که دوستم باهاش کار می کرد هم برای استادشون بود که از انگللیس آورده بود، رفته آمد داشت اونجا. ip core ها هم یه چیزی شبیه بلوک های آماده که میشه از داخل نرم افزارشون لود کرد و توی طراحی سخت افزار مورد نظر استفاده کرد.

همین دیکد کردن تصویر jpeg خیلی پیچیده هست، علاوه بر این فقط یک نوع فرمت jpeg وجود نداره، به روش های مختلفی براش وجود داره که ویژگی هاشون هم متفاوته.
    [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]

کاربر انجمن

مهندسی برق
    قدرت
    سپاس
    356
    1,077 سپاس در 261 پست

سلام
    گفتم با FPGA یه چیز خیلی ساده تر و امکانات خیلی بیشتر کلی دردسر داشته، با میکرو که نمیشه به این چیزا فکر کرد، خیلی محدودیت ها وجود داره. FPGA ها هم زبان برنامه نویسی خودشون رو دارن، هر چی امکاناتشون هم بالاتر بره، قیمتشون بیشتر میشه، اون FPGA هم که دوستم باهاش کار می کرد هم برای استادشون بود که از انگللیس آورده بود، رفته آمد داشت اونجا. ip core ها هم یه چیزی شبیه بلوک های آماده که میشه از داخل نرم افزارشون لود کرد و توی طراحی سخت افزار مورد نظر استفاده کرد.

همین دیکد کردن تصویر jpeg خیلی پیچیده هست، علاوه بر این فقط یک نوع فرمت jpeg وجود نداره، به روش های مختلفی براش وجود داره که ویژگی هاشون هم متفاوته.
    شما میگی که با میکرو نمیشه به این چیزا فکر کرد.
    ولی الان پردازنده اکثر گوشی های اندروید arm7 هست یا مثلا پردازنده بعضی از مدل های hmi دلتا arm9 هست.

میکروکنترلرهای arm

مهندسی برق
    الکترونیک
    امتياز طلايي
    20
    سپاس
    26,639
    12,255 سپاس در 3,596 پست

شما میگی که با میکرو نمیشه به این چیزا فکر کرد.
    ولی الان پردازنده اکثر گوشی های اندروید arm7 هست یا مثلا پردازنده بعضی از مدل های hmi دلتا arm9 هست.
    مثلا کدوم مدل گوشیا؟
    دسته دوم هم گرافیک بالایی ندارن، معمولا منوهاشون خیلی ساده هست.

کاربر انجمن

مهندسی برق
    قدرت
    سپاس
    356
    1,077 سپاس در 261 پست

مثلا کدوم مدل گوشیا؟
    دسته دوم هم گرافیک بالایی ندارن، معمولا منوهاشون خیلی ساده هست.
    این عکس از اطلاعات پردازنده گوشی خودمه huawei g525
    من هم نمیخوام خیلی گرافک بالا کارکنم فقط میخوام یه عکس نمایش بدم که روش چنتا دکمه باشه(با فتو شاپ دکمه ها روی عکس میزارم) و وقتی دکمه ها با تاچ میزنی یه عکس دیگه نشون بده که مثلا رفته یه صفحه دیگه . نهایتا 5 تا عکس میخوام روی ال سی دی نشون بدم.
    شرمنده که اینقدر بحث طول دادم ولی اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم چون من arm کار نکردم فقطavr کار کردم

میکروکنترلرهای arm

مهندسی برق
    الکترونیک
    امتياز طلايي
    20
    سپاس
    26,639
    12,255 سپاس در 3,596 پست

این عکس از اطلاعات پردازنده گوشی خودمه huawei g525
    من هم نمیخوام خیلی گرافک بالا کارکنم فقط میخوام یه عکس نمایش بدم که روش چنتا دکمه باشه(با فتو شاپ دکمه ها روی عکس میزارم) و وقتی دکمه ها با تاچ میزنی یه عکس دیگه نشون بده که مثلا رفته یه صفحه دیگه . نهایتا 5 تا عکس میخوام روی ال سی دی نشون بدم.
    شرمنده که اینقدر بحث طول دادم ولی اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم چون من arm کار نکردم فقطavr کار کردم

خب میکروکنترلر ARM که چهار هسته نیست، پردازنده های اسنپدراگون کوالکام هم بر اساس معماری ARM هستن، اینجا لیست تمام پردازنده هایی که بر اساس این معماری بوجود اومدن لیست شده:

کاربر انجمن

مهندسی برق
    الکترونیک
    سپاس
    2,391
    1,112 سپاس در 358 پست
    امتياز:1422Array

سلام دوستان. کسی اینجا تا به حال ال سی دی tft راه اندازی کرده با ارم؟؟ من ارم 1768 lpc دارم و یه ال سی دی tft 4.3 اینچ مدل rs4301 به همراه درایورش . میخواستم ببینم کسی برنامه ی اماده نداره من رو ارمم پروگرام کنم ببینم میتونم روشنش کنم یا نه

• ممنون میشم اگه ارهنماییم کنید .

به عقب برنگردید و خدا را شکر کنید.

به جلو بنگرید و به خدا عتماد کنید.

او درهای را میبنددکه هیچکس قادربه گشودنش نیست.

و درهایی را میگشاید که هیچکس قادر به بستنش نیست
    .

1 سپاس Mahnaazz

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks