رفتن به مطلب

گفتگوی 10 باحضور میهمانانی ویژه

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

سلام

اقا در مورد الکترونیک صنعتی بگو

من که خیلی دوست دارم

اگه کسی خواست راه بیفته از کجا باید شروع کنه

باشه...

یکی بود....یکی نبود...زیر گنبد کبود....:ws3:

شوخی کردم

خوب

راجب الکترونیک صنعتی :

همینطور که از اسمش پیداست... در انکترونیک در شاخه صنعت به کار گرفته میشه

بیشتر موتور های 3فاز ،برق سه فاز و مدارات کنترل اونهاست

تقریبا میشه گفت رشته کنترل رو با رشته برق قدرت ترکیب کرده اند.

رشته سود آور و خوبی هست ولی در آخر تبدیل به شرکت پیمانکاری یا کارمند یا تعمیرکار خواهید شد.

معمولا رشته الکترونیک صنعتی نیاز به دانش فراوانی ندارد.

تخصص در یک یا دو زمینه کاری میتونه نیاز کاری شمارو براورده کنه.

میتونید با رفتن به کارآموزی یا کارکردن در محیط های صنعتی نیاز های اون بخش رو پیدا کنید

بعد در اون زمینه شروع به فعالیت و جذب مدرک و اطلاعات کنید

در آخر خودتون به عنوان پیمانکار با کارخانه ها قرارداد های طولانی مدت پشتیبانی یا راه اندازی ببندین

برای شروع کار باید وارد رشته الکترونیک صنعتی بشید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چگونه می توان جلوی این پارازیتهاراگرفت؟

می شودازفیلتراستفاده کرد؟

خب منم شیفته همین اخلاقات شدم.

نمیشه....

نویز گیر هایی وجود دارند که در سر راه گیرنده میزارن ولی فقط نویز میگیرند...برای گرفتن پارازیت طراحی نشدن

نه راهی نیست... لااقل من راهی ندیدم !

قوربان شما...لطف دارین:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

جواب ندادی چگونه می شودجلووی پارازیت راگرفت؟

مهندس الکترونیک درآمدش بهتره یا:

ماشینهای میوه فروش ؟

گدا؟

مرده شور؟

کارتن جمع کن؟

دوست داشتی چکاره شوی اگه الکترونیک نمی خوندی ؟

آرزوی ریس جمهورشدن داشتی ؟

چه ورزشی می کنی؟

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا رعایت کنن....

مسائل شخصیتونو تو پروفایلاتون پیگیری کنید....

سعی کنید سوالاتونم متناسب با یه تالار تخصصی باشه....

--------------

ورود آقای چمنی رو هم خوش آمد میگم....امیدوارم بتونیم از تجارب و اطلاعاتشون بهره مند شیم....

:a030::icon_gol:

---------------

لینک به دیدگاه
باشه...

یکی بود....یکی نبود...زیر گنبد کبود....:ws3:

شوخی کردم

خوب

راجب الکترونیک صنعتی :

همینطور که از اسمش پیداست... در انکترونیک در شاخه صنعت به کار گرفته میشه

بیشتر موتور های 3فاز ،برق سه فاز و مدارات کنترل اونهاست

تقریبا میشه گفت رشته کنترل رو با رشته برق قدرت ترکیب کرده اند.

رشته سود آور و خوبی هست ولی در آخر تبدیل به شرکت پیمانکاری یا کارمند یا تعمیرکار خواهید شد.

معمولا رشته الکترونیک صنعتی نیاز به دانش فراوانی ندارد.

تخصص در یک یا دو زمینه کاری میتونه نیاز کاری شمارو براورده کنه.

میتونید با رفتن به کارآموزی یا کارکردن در محیط های صنعتی نیاز های اون بخش رو پیدا کنید

بعد در اون زمینه شروع به فعالیت و جذب مدرک و اطلاعات کنید

در آخر خودتون به عنوان پیمانکار با کارخانه ها قرارداد های طولانی مدت پشتیبانی یا راه اندازی ببندین

برای شروع کار باید وارد رشته الکترونیک صنعتی بشید

با سلام

من رشته ام برق صنعتیه و توی کارخونه ها و کارگاها برق صنعتی کار میکنم

به دلیل علاقه ای که دارم الکترونیک هم یه کمی کار کردم. حالا شما میگی که برم رشته الکترونیک صنعتی؟

ولی خوب ما تو دانشگاهها واسه کاردانی به کارشناسی فقط چهار گرایش قدرت،الکترونیک،مخابرات و کنترل داریم و الکترونیک صنعتی نیست!!!!!:4564:

تجربی و اینکه خودم کار کنم نمیشه؟؟؟؟واسه این کار چه مراجعی پیشنهاد میدی؟

لینک به دیدگاه

با سلام. خوش اومدید:w16:

اسمتون رو دیدم، یاد محسن چمنی توی فیلم عملیات 125 افتادم، نسبتی دارید آیا؟:ws3:

رشته شما چه کمکی به محیط زیست میکنه؟

آلودگی هایی که وارد محیط زیست میکنه، چیه؟

(کلا راجع به ارتباط رشته خودتون با محیط زیست بفرمایید:w16:)

لینک به دیدگاه
سلام

جواب ندادی چگونه می شودجلووی پارازیت راگرفت؟

مهندس الکترونیک درآمدش بهتره یا:

ماشینهای میوه فروش ؟

گدا؟

مرده شور؟

کارتن جمع کن؟

دوست داشتی چکاره شوی اگه الکترونیک نمی خوندی ؟

آرزوی ریس جمهورشدن داشتی ؟

چه ورزشی می کنی؟

سلام...گفتم که نمیشه جلوشو گرفت !

فقط نویز های ساده ای که در محیط تولید میشه و ضعیف هستن رو میشه با مدارات برش دهنده حذف کرد یا شدتش رو کم کرد.

اما واسه نویز هایی که روی ماهواره می اندازند هیچ راهی وجود نداره

الکترونیک بسیار بسیار درآمد زا است و خیلی مشاغل مختلی میشه ازش استخراج کرد

شما میتونید برید الکترونیک پزشکی...به سرمایه یک میلیون تومن دستگاه با سنسورضربان قلب بسازین که وضعیت بیمار روی رم ذخیره کنه...

اینو تولید انبوه کنید و بفروشید و ده ها برابر هزینتون سود کنید...قیمت اصلیش 45میلیون تومنه ..!

یا یکی میاد با یک میلیون تومن سرمایه میره ربات تعقیب خط میسازه میره مسابقات رباتیک تا جایزه بگیره...یا یکی پروگرامر و این چیزا رو تولید میکنه که سود اندکی دارند

خوب ببینید...پس اگه در این زمینه الکترونیک راه پر سود رو انتخاب نکنید :

ماشین های میوه فروش درآمدشون بیشتره

گدا از ماشین میوه فروش درآمدش بیشتره

مرده شور درآمد ثابتی داره... اظافه کار کنه درآمدش قابل قبول میشه

کارتن جمع کن درآمدی نداره..

اگه الکترونیک نمیخوندم..دوست داشتم بیکار میبودم.... بابای پولدار میداشتم...با پولاش میرفتم ول گردی...سفر های خارجی..تورهای تفریحی..اسکی...قایق رانی...جت اسکی... :4564:

نه رئیس جمهور شدن از نظر من خوب نیست...معروفیت محدودیت میاره و من از محدود شدن متنفرم:hanghead:

مثلا نمیشه تو خیابون سوت زد و راه رف....نمیشه رف موج های آبی...نمیشه شیشه نوشابه رو گرفت بالا و قولوپ و قولوپ سر کشید..نمیشه تو خیابون بدوی...نمیشه به تفریحاتت برسی...و...

چه ورزشی میکنم ؟

اممم

راستش

ورزش اصلیم شنا هست...هفته ای سه بار میرم.... از سال 1379 اولین مقام اول رو آوردم.. 5دوره شرکت در المپیاد شنای کشوری داشتم ....

در تمام این سالها دوتا مقام سوم و یک دوم...بقیه مقام اول بوده

ورزش بعدیم والیبال سالنی هست که هفته ای سه بار میرم..امشب خسته بودم این رو با شنا نرفتم....

ورزش بعدیم تیر اندازی سالنی هست...تازه شروع کردم...7-8ماهی میشه... اینم هفته ای سه بار میرم...امروز فقط همینو رفتم...

ورزش بعدیم بدمینتون سالنی هست... مشغله کاری و درسیم زیاد شده...دو ماهی هست نمیرم... اونم هفته ای سه روز بود.

ورزش بعدیم دوچرخه سواری هست... 4تا دوچرخه دارم...یکیشو درست کردم مخصوص کوه و کوهستان .. ..

سه سالی میشه دارمش...فقط یکی دوبار باهش تو شهر چرخیدم...

دوجرخه سواری رو خفته ای یک تا دوبار میرم

اصلش جمعه هاست

خودم تیم دارم و اسمش BLACK GHOST (روح سیاه) است .

از 5 یا 6 صب میریم تا حداقل 5بعد از ظهر...

راه های رودخونه ای و کوه و خاک و کوهستانی... یه بار تو رودخونه کلی رکاب زدیم...ارتفاع آب تا بالای گلگیر ( که نداریم ) میرسید...

دوچرخه ها برای این محیط ها نباید گلگیر...جک و این چنین چیزهایی باشند...

دارتمم بدک نیست که تو خونه تمرین میکنم و یبارم تو مسابقات دانشگاه برنده شدم ...بدمینتون فوکس دادن

فقط همیناس دیگه...:ws52:

لینک به دیدگاه
با سلام

من رشته ام برق صنعتیه و توی کارخونه ها و کارگاها برق صنعتی کار میکنم

به دلیل علاقه ای که دارم الکترونیک هم یه کمی کار کردم. حالا شما میگی که برم رشته الکترونیک صنعتی؟

ولی خوب ما تو دانشگاهها واسه کاردانی به کارشناسی فقط چهار گرایش قدرت،الکترونیک،مخابرات و کنترل داریم و الکترونیک صنعتی نیست!!!!!:4564:

تجربی و اینکه خودم کار کنم نمیشه؟؟؟؟واسه این کار چه مراجعی پیشنهاد میدی؟

با عرض علیک سلام :ws3:

اوا ! ما چرا همسنیم :w02:

کارخونه ؟ . . .. خیلی خوبه....عالیه..

رشته الکترونیک صنعتی فقط دیپلم داره ! :banel_smiley_4:

واسه شما دیگه دیر شده :whistle:

بله نیست...چون نداره دیگه...

ولی اگه ناپیوسته داری میری...فقط تکنولوژی الکترونیک داره

قدرت سودش خوب.... الکترونیکم خوبه ولی از برق سخت تره ....مخابرات به شدت سخت تر از الکترونیکه.. . .کنترل از برق ساده تره سودشم خوبه ولی باید پارتی داشته باشی یا خیلی مهارت داشته باشی تا راه اندازی یک کارخونه رو بدن دستت...

تجربی هم کار کنی عالیه...میشه

مراجع رو بی خیال

کتاب جاش تو کتابخونس...واسه این رشته کمکی نمیتونه بکنه

فقط برو زیردست پیمانکارا... فوت و فن کارو یاد بگیر... بعد که خودت متخصص شدی...مدرک کارشناسیتم گرفتی... 3سال بعد از مدرکت که سربازیتم رفته بودی ...برو کارت نظام مهندسیتم بگیر...شرکت حقیقی یا حقوقی تاسیس کن و وارد بازار کار شو و نیرو بگیر...

گریم خودتو از آب بکش بیرون

لینک به دیدگاه
با سلام. خوش اومدید:w16:

اسمتون رو دیدم، یاد محسن چمنی توی فیلم عملیات 125 افتادم، نسبتی دارید آیا؟:ws3:

رشته شما چه کمکی به محیط زیست میکنه؟

آلودگی هایی که وارد محیط زیست میکنه، چیه؟

(کلا راجع به ارتباط رشته خودتون با محیط زیست بفرمایید:w16:)

سلام

شماهم خوش اومدی...بفرما بشین..الان میگم بچه ها چای و شربت برات بیارن بخوری خستگیت در بره :ws3:

محسن چمنی آره با من نسبت داره... پدرم هستن...:hapydancsmil:

ولی تاحالا ندیدم کبریتم فوت کنه چه برسه تو عملیات 125 باشه :ws3:

فدای پدرمم بشم...خیلی دوسش دارم...خیلی... همیشه دعاش میکنم...:hapydancsmil:

رشته ما به محیت زیست کمک میکنه...

تولید لامپ های کم مصرف و فلورسنت مثل مهتابی رو کاهش داده...و جای گذین اونها رو لامپ های فوق کم مصرف LED کرده که عمر بیشتر و نور بهتری رو دارند

از نظر دوم این لامپ ها آلودگی نوری ندارند و مثل سایر لامپ های شهری نور کنترل شده و متمرکز تری دارند

این کار باعث میشه آسمان شب تاریک تر و معابر روشن تر باشند.

آلودگی هایی که وارد محیط زیست میکنه میشه گفت تمامی قطعات تولید شده برای مدارات الکترونیکی هستند.

خود قطعات به تنهایی میبینید سمی نیستند ولی پس از گذشت چند مدت گرد و قبار های موجود بر روی آنها حالت سرطان زا بودن رو ایجاد میکنند و سمی می شوند..

دوم اینکه دفع قطعات الکترونیکی دشوار و بازیافت اونها تا حد زیادی ناممکن است.

دود حاصل از سوزاندن قطعات الکترونیکی بسیار سمی است.

قلع و سرب و روغن لحیم هایی که هنگام مونتاژکاری به در هوا پراکنده می شوند سمی هستند.

و سایر امثال اونها

معمولا الکترونیک رو با نمادهای سرسبز نمایش میدهند و با گل و چمن و درخت و این چنین چیزها در تصاویر ،کلیپ ها و بنر های تبلیغاتی به نمایش در می آورند..

که همه این زیبایی ها کاملا چیز الکی و خالی بندیس:ws3:

فقط معنیش اینه که مصرف برق کم میشه و نیروگاه ها برای تولید برق کمتر سوخت کمتری مصرف میکنند و آلودگی هوا از اونطرف کمتر میشه:w58::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
مهران عزیز نطرت درباره ای چیه می شه؟ http://www.noandishaan.com/forums/post1543731.html#post1543731

طرح جالبی بود

ولی خوشبختابه باید بگم که این طرح شدنی نیست:ws3:

دلیلشم خیلی خیلی سادست !

اینورتر و شارژر باتری هردو در بین ورودی و خروجی تغذیشون تلفاتی برحسب وات دارند.

یعنی به میزان زیادی حرارت تولید میکنند...

این هدر رفت انرژی باعث کاهش توان باتری و پاره شدن زنجیره انرژی میشه

و در مدت زمان کوتاهی تمامی باتری ها خالی می شوند

خوب

برای تولید برق همیشگی و رایگان پیشنهادم ساخت ژنراتور مگنتی هست...

روی هر پره یک اهن ربا قرار میدهید و پره به ژنراتور متصل است...

در اطراف ژنراتور چند مگنت با قطب دافعه قرار بدین

آهن رباها با رسیدن به هم...یکدیگر را دفع میکنند و پره شروع به چرخش میکند و ژنراتور برق تولید میکند

به همین سادگی و هزینه کم :a030:

لینک به دیدگاه
طرح جالبی بود

ولی خوشبختابه باید بگم که این طرح شدنی نیست:ws3:

دلیلشم خیلی خیلی سادست !

اینورتر و شارژر باتری هردو در بین ورودی و خروجی تغذیشون تلفاتی برحسب وات دارند.

یعنی به میزان زیادی حرارت تولید میکنند...

این هدر رفت انرژی باعث کاهش توان باتری و پاره شدن زنجیره انرژی میشه

و در مدت زمان کوتاهی تمامی باتری ها خالی می شوند

خوب

برای تولید برق همیشگی و رایگان پیشنهادم ساخت ژنراتور مگنتی هست...

روی هر پره یک اهن ربا قرار میدهید و پره به ژنراتور متصل است...

در اطراف ژنراتور چند مگنت با قطب دافعه قرار بدین

آهن رباها با رسیدن به هم...یکدیگر را دفع میکنند و پره شروع به چرخش میکند و ژنراتور برق تولید میکند

به همین سادگی و هزینه کم :a030:

یه پیشنهاددارم برای شماشماخبری به کسی نده هیچ وقت ،چرااسترس میدی!!!؟:sigh:نکن بچه تلف شد:ws3:

خب درسته برای جبران ازیکسرتقویت کننده جریان وولتاژاستفاده شده.

یه راه دیگه اگرمابیایم این چرخه رادرولتاژخیلی کم انجام دهیم وان رادرخروجی تقویت کنیم چی می شه.

یااینکه می شودازموجهای موجوددرفضااستفاده کرد.درسته؟

لینک به دیدگاه
سلام...گفتم که نمیشه جلوشو گرفت !

سلام آقای مهران چمنی عزیز،مگه می شودراهی نباشد توالکترونیک نشدنداریم

فقط نویز های ساده ای که در محیط تولید میشه و ضعیف هستن رو میشه با مدارات برش دهنده حذف کرد یا شدتش رو کم کرد.

اما واسه نویز هایی که روی ماهواره می اندازند هیچ راهی وجود نداره

الکترونیک بسیار بسیار درآمد زا است و خیلی مشاغل مختلی میشه ازش استخراج کرد

شما میتونید برید الکترونیک پزشکی...به سرمایه یک میلیون تومن دستگاه با سنسورضربان قلب بسازین که وضعیت بیمار روی رم ذخیره کنه...

اینو تولید انبوه کنید و بفروشید و ده ها برابر هزینتون سود کنید...قیمت اصلیش 45میلیون تومنه ..!

یا یکی میاد با یک میلیون تومن سرمایه میره ربات تعقیب خط میسازه میره مسابقات رباتیک تا جایزه بگیره...یا یکی پروگرامر و این چیزا رو تولید میکنه که سود اندکی دارند

خوب ببینید...پس اگه در این زمینه الکترونیک راه پر سود رو انتخاب نکنید :

ماشین های میوه فروش درآمدشون بیشتره

گدا از ماشین میوه فروش درآمدش بیشتره

مرده شور درآمد ثابتی داره... اظافه کار کنه درآمدش قابل قبول میشه

کارتن جمع کن درآمدی نداره..
نمی خوای یه تدیدنظرکنی

اگه الکترونیک نمیخوندم..دوست داشتم بیکار میبودم.... بابای پولدار میداشتم...با پولاش میرفتم ول گردی...سفر های خارجی..تورهای تفریحی..اسکی...قایق رانی...جت اسکی... :4564:

نه رئیس جمهور شدن از نظر من خوب نیست...معروفیت محدودیت میاره و من از محدود شدن متنفرم:hanghead:

خب می تونی تویجور دیگه باشی مثل کارهای غیرمتعارف وچالش برانگیزکنی:whistle:

مثلا نمیشه تو خیابون سوت زد و راه رف....نمیشه رف موج های آبی...نمیشه شیشه نوشابه رو گرفت بالا و قولوپ و قولوپ سر کشید..نمیشه تو خیابون بدوی...نمیشه به تفریحاتت برسی...و...

چرانمی شه ؟ من اگه بودم اینکاررامی کردم

یک سوال :فرض کن عروسی خودت هست میای بجای آهنگ شادازآهنگ قمگین یاقرآن عبدالباسط استفاده کنی(البته ببخشیدازسوالم)

چه ورزشی میکنم ؟

اممم

راستش

ورزش اصلیم شنا هست...هفته ای سه بار میرم.... از سال 1379 اولین مقام اول رو آوردم.. 5دوره شرکت در المپیاد شنای کشوری داشتم ....

در تمام این سالها دوتا مقام سوم و یک دوم...بقیه مقام اول بوده

ورزش بعدیم والیبال سالنی هست که هفته ای سه بار میرم..امشب خسته بودم این رو با شنا نرفتم....

ورزش بعدیم تیر اندازی سالنی هست...تازه شروع کردم...7-8ماهی میشه... اینم هفته ای سه بار میرم...امروز فقط همینو رفتم...

ورزش بعدیم بدمینتون سالنی هست... مشغله کاری و درسیم زیاد شده...دو ماهی هست نمیرم... اونم هفته ای سه روز بود.

ورزش بعدیم دوچرخه سواری هست... 4تا دوچرخه دارم...یکیشو درست کردم مخصوص کوه و کوهستان .. ..

سه سالی میشه دارمش...فقط یکی دوبار باهش تو شهر چرخیدم...

دوجرخه سواری رو خفته ای یک تا دوبار میرم

اصلش جمعه هاست

خودم تیم دارم و اسمش BLACK GHOST (روح سیاه) است .

از 5 یا 6 صب میریم تا حداقل 5بعد از ظهر...

راه های رودخونه ای و کوه و خاک و کوهستانی... یه بار تو رودخونه کلی رکاب زدیم...ارتفاع آب تا بالای گلگیر ( که نداریم ) میرسید...

دوچرخه ها برای این محیط ها نباید گلگیر...جک و این چنین چیزهایی باشند...

دارتمم بدک نیست که تو خونه تمرین میکنم و یبارم تو مسابقات دانشگاه برنده شدم ...بدمینتون فوکس دادن

فقط همیناس دیگه...:ws52:

ماشاالله خودت یه تیم ملی هستی ، پس بایدبگیم مهندس مهران چمنی قهرمان

تصوراتم اینه که خیلی پسرشاد وپرانرژی

ورزشهای قدرتی چی نظرت چیست؟

چقدورزش توپیشرفت ورفتاروطرز فکرت دخالت داشته؟

لینک به دیدگاه
با عرض علیک سلام :ws3:

اوا ! ما چرا همسنیم :w02:

کارخونه ؟ . . .. خیلی خوبه....عالیه..

رشته الکترونیک صنعتی فقط دیپلم داره ! :banel_smiley_4:

واسه شما دیگه دیر شده :whistle:

بله نیست...چون نداره دیگه...

ولی اگه ناپیوسته داری میری...فقط تکنولوژی الکترونیک داره

قدرت سودش خوب.... الکترونیکم خوبه ولی از برق سخت تره ....مخابرات به شدت سخت تر از الکترونیکه.. . .کنترل از برق ساده تره سودشم خوبه ولی باید پارتی داشته باشی یا خیلی مهارت داشته باشی تا راه اندازی یک کارخونه رو بدن دستت...

تجربی هم کار کنی عالیه...میشه

مراجع رو بی خیال

کتاب جاش تو کتابخونس...واسه این رشته کمکی نمیتونه بکنه

فقط برو زیردست پیمانکارا... فوت و فن کارو یاد بگیر... بعد که خودت متخصص شدی...مدرک کارشناسیتم گرفتی... 3سال بعد از مدرکت که سربازیتم رفته بودی ...برو کارت نظام مهندسیتم بگیر...شرکت حقیقی یا حقوقی تاسیس کن و وارد بازار کار شو و نیرو بگیر...

گریم خودتو از آب بکش بیرون

من سربازی معاف شدم:ws3:

لیسانس هم نمیخواستم بگیرم ولی فقط برا نظام مهندسی میخوام بگیرم.

در مورد ابزار دقیق و اتوماسیون هم یه اطلاعاتی دارم یعنی plc و hmi و اینورتر دلتا واردم

الکترونیک هم دوست دارم و یه کمی کار کردم حالا هم دارم با میکرو pic یه کیت اسانسور درست میکنم

واسه الترونیک صنعتی کتابا هنرستان چه طوره؟

اینا بلدم ولی بازار یابی بلد نیستم:4564:

راستی یادم رفت بگم متولد چه ماهی؟

لینک به دیدگاه

این تاپیک چرا به جای بخش گفتگوی هفته اینجا زده شده:ws38:

به دوست عزیزمون خوشامد میگم و ممنونیم که با حضورشون در این انجمن منور کردن . :icon_gol:

سوالی که از ایشون دارم باتوجه به تجربه خودتون در زمینه سیستمهای روشنایی . آیا با نرم افزارهای روشنایی مانند dialux یا calculux کار کردین. یکم در مورد کارایی هریک از این نرم افزارها میگین و ترجیح خودتون برای محاسبات روشنایی کدامیک از ایناست؟برای محاسبات و طراحی تونل ها چه کار میکنید ؟ برای بدست اوردن ضرایب روشنایی در نقاط مختلف و شرایط آب و هوایی گوناگون چه کار باید کرد:ws52:

چندوقت پیش فیلمی دیدم در رقص نور بر روی یک برج که فوق العاده شکلهای زیبا و خوشگلی در میاوردن یه جوری غیرقابل باور بود این همه ساختار با دقت بالا و زیبا. برام سواله که از چه نوع سیستمی تو اینکارا استفاده میکنن از میکروهای پیشرفته با برنامه ریزی قوی یا fpga یا plc

بازم ممنون از حضورتون در نواندیشان:a030:

لینک به دیدگاه

سلام یه چیزی ازشمامی پرسم خواهشا بدون رودربایستی بگو:

شماالان یه 2 - 3 روزهست توانجمنی

انجمن برق نواندیشان چگونه است.

پیشنهادت برایبهترشدن چیست؟ (البته بابخشش ازمدیران که این سوال رامی پرسم )

داردپیشرفت میکنه یاایستاده ؟

کدام موضوع ایجادشده خوب بودونظرت راجلب کرد؟

پیشنهادشما؟

بهترنیست تمام انجمنهای برق بهم متصل باشند (طرح سراسری مثل کنکورسراسری)

میماننی یابعدازگفتگو میروی وپشت سرت همنگاه نمی کنی؟

سطح انجمن ؟ (بدون رودربایستی)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید این روزا درگیر امتحانات شدم نتونستم بیام با فرصت کافی پاسخگو باشم

نگران نباشید...بازم اگه سوالی دارید بپرسید فردا پاسخگوی تمامی سوالاتتون در حد دانش و توانم خواهم بود

لینک به دیدگاه
یادمه این ترم کنفرانس دادم ر رابطش...

امواج موبایل روی بدن انسان زیان هایی هم داره...بی خطر نیست

باعث سردرد - سرگیجه - احساس وزوز گوش - درد کتف - بد مزه شدن آب دهان - کم خوابی - ضعیف شدن سیستم ایمنی و دفاعی بدن - از بین رفتن غشای سلول های بدن - و.. . .

و اما پارازیت :

در جمع و محفل ما وقتی داریم با کسی صحبت میکنیم و یهو شخصی میپره وسط حرفمون...به اون شخص میگیم پارازیت :ws3:

پارازیت امواج ناخواسته یا مخربی هستند که بر روی امواج حامل تاثیر منفی میزارن

میتونند ارسال یا دریافت امواج رو ضعیف یا کاملا قطع نماییند.

منبع تولید پارازیت میتونه ماشین های الکتریکی..موتور های برق...سیم پیچ ها یا مدرات نوسان ساز باشند

سلام خوش اومدید....

در رابطه با اثار زیان بار امواج موبایل....هنوز هیچ مقاله علمی ک ثابت کنه این امواج تنها عامل بوجود اومدن این زیان ها هستند چاپ نشده.....شما تو این زمینه چ منبعی رو برای کنفرانستون استفاده کردید....ک " باعث سردرد - سرگیجه - احساس وزوز گوش - درد کتف - بد مزه شدن آب دهان - کم خوابی - ضعیف شدن سیستم ایمنی و دفاعی بدن - از بین رفتن غشای سلول های بدن - و.. . . " توش ذکر شده.....با مستندات علمی...؟....چون هنوز بسیاری از محققین هنوز نتوانسته اند که در این خصوص رابطه ای را کشف کنند....و هنوز مدارک مستند و مستدلی در این خصوص وجود ندارد....

SAR یا specific absorption rate ک نرخ جذب امواج موبایل در واحد کیلوگرم است....یه میزان استانداری برای اون وجود داره....حالا بحث اینجاست ک اون امواج ک شما گفتید مضرن....اصلا موضوع اسیب رسوندن نیست....بلکه میزان جذب اون امواج توسط بافت هاست ک مورد بحثه....ک در زمانی ک مشترک در حال مکالمست بررسی میشه....ن در حالت عادی..و ن در حالت استفاده از دیتا روی موبایل....یا زمانی ک گوشی روشن و بی استفادست....

حالا هرچی سار پایین بیاد....انتن دهی هم ضعیف تر میشه....و مطلوب نیست

یه سطح استاندارد جهانی سازمان FCC برای این میزان جذب....برای تمامی کمپانی های معروف سازنده تلفن همراه در نظر گرفته شده ک همه ملزم ب رعایت اون هستند....در نظر گرفته

این مقدار توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی و رگولاتوری.....در دکل های مخابراتی هم چک میشه...ک اگر از اون حد استاندارد تجاوز کنه....و اون سایت توانی بیش از حد مجاز رو منتقل کنه...با اونها برخورد و جریمه های سنگینی رو براشون وبعضا تا حذف سایت و دکل اون اپراتور رو ب همراه داره .....

[h=3][/h]

لینک به دیدگاه
یه پیشنهاددارم برای شماشماخبری به کسی نده هیچ وقت ،چرااسترس میدی!!!؟:sigh:نکن بچه تلف شد:ws3:

خب درسته برای جبران ازیکسرتقویت کننده جریان وولتاژاستفاده شده.

یه راه دیگه اگرمابیایم این چرخه رادرولتاژخیلی کم انجام دهیم وان رادرخروجی تقویت کنیم چی می شه.

یااینکه می شودازموجهای موجوددرفضااستفاده کرد.درسته؟

اتفاقا همه خبرهارو میدن من برم به طرف بدم... تو این کار استادم...حرف آخرو یهویی اول میزنم طرف جونش نمه نمه بالا نمیاد ...یهویی سنگکوب میکنه :ws3:

والا ! به همین غلط غولوطای تایپیم قسم ! :icon_pf (34)::ws3:

بریم راه دوم ببینیم چیه. ...

اوه !

نـــه !

ولتاژهای خیلی کم برای از بین نرفتن باید دارای جریان مناسبی باشند... که بازم در تقویت شدن ولتاژ ،اون جریان ها کاهش پیدا میکنند و بازهم هدر رفت انرژی داریم

بریم سر یا اینکه....

اوه...

این که دیگه اصلا ...:w58:

اصلا امکان نداره شدنی نباشه... :ws3:

شدنی هست ولی بیشتر تو کشورایی که از ارتباط هایی با امواج ماکروویو استفاده میکنند

ببینین... حتی با یه سیم پیچ ساده هم میشه برق رو از فظا دریافت کرد به حدی که بشه یه لامپ یک واتو روشن کرد با 10دور سیم پیچ !

منم چندین مدل تلاش کردم ولی تو ایران جواب نمیده..اما شاید زیر دکل های برق فشار قوی شدنی باشه...

چندین مدل کلیپ تولید برق رایگان هست تو یوتیوب که چند وقتی مشغولشون بودم

یکیشونو میزام ببین... فکر کنم هنگ کنی...البته این مدارشم نشون میده ولی در سایر کلیپ ها مدراشو نشون نمیده

مدارشم فقط یک دونه ترانزیستور اگه اشتباه نکنم tip0f0401 همچین چیزی بود که البته آخر کلیپ مینویسه:ws52:

این لینک مستقیم کلیپ :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اگه کلیپ باز نشد... تشریف بیارید این پیچ ، بعد 15تا پست قبل رو بیارید مشاهده کند:

راستی....این پیج اسمش (عاشقان علم و فناوری) هست که بنده 3سالی میشه که راه اندازیش کردم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...