رفتن به مطلب

گفتگوی 10 باحضور میهمانانی ویژه

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

سه روز دیگه از گفتگو باقی مونده....

درمورد نورپردازی....برامون توضیح بدید...؟

الان چقدر این صنعت پیشرفت کرده....؟

موارد استفاده این صنعت محدوده....؟

شما تو چ زمینه نورپردازی کارکردید....؟

نورپردازی موزیکال کار کردید....؟

کجاها....؟

ابنمای موزیکال چطور....کارکردید....؟

الان روی نورپردازی های سه بعدی دنیا داره کار میکنه....

شما در این زمینه تخصصی دارید....؟

جشنواره نورپردازی تخصصی برلین توی مهرماه داره برگزار میشه....چقدر طول میکشه این صنعت تو ایران ب اون مرحله برسه....؟

در رابطه با نورپردازی سه بعدی توضیح بدید....؟

:hapydancsmil:>>>>>>سخنان پایانی>>>>>>:hapydancsmil:

ببخشید با تاخیر پاسخ دادم چون میخواستم با حوصله و تمرکز بیشتری پاسخ هارو بدم.

:ws3:

===درمورد نورپردازی....برامون توضیح بدید...؟ ===

اگر لامپی در وسط یک مکانی قرار بگیرد و تقریبا همه جارو روشن کند...می شود روشنایی

اما اگر همون لامپ در گوشه از نما یا مکانی قرار بگیرد و فقط ناحیه ای را روشن کند می شود نورپردازی

در نورپردازی معمولا از تفاوت رنگ ها استفاده می شود... در برخی دیگر به صورت تاریک و روشن که محیط زیبایی رو ایجاد میکند

مثلا فرض بفرمایید یک دیوار نیمه مخروبه کاهگلی دارید... اگر در محیط روشنی باشد زیبا نیست ،اما اگر در زیر همان دیوار از نورهای مخفی یا رنگارنگ استفاده شود آن دیوار به قدری زیبا می شود که حتی افراد در کنار آن می ایستند و عکس میگیرند:w16::a030:

به همین دلیل نورپردازی بسیار پر اهمیت است.

===الان چقدر این صنعت پیشرفت کرده....===

در ایران که با سرعت لاکپشت بر ثانیه در حال پیشرفت است:ws3:

در کشور های خارجی led ها و لنز های آنها روز به روز از نظر تکنولوژی درحال پیشرفت و بهبود هستند ولی در ایران وارد نمی شوند.

به عنوان مثال الان در کشور خارجی لامپ های الیدی وجود دارد که با نیم وات مصرف توان ،یک اتاق 12متری را روشن می کند.:icon_pf (34):

قیمتش حدود 5میلیون تومن است به خاطر قیمتش طرفداری نداره :banel_smiley_4:

===موارد استفاده این صنعت محدوده....؟===

خیر،در هر مکانی که نیاز به نور داشته باشید این صنعت کاربرد داره

مثلا یک معدنی بود که برای نورش کار میکردیم ،اونجا به دلیل گرد و خاک های غلیظی که از برداشت سنگ و خاک معدن ایجاد میشد ،لامپ های روشنایی دید مناسبی نمیداد

مجبور به طراحی و ساخت پروژکتور الیدی شدیم که نور پرتابی داشته باشد :w16:

یا حتی یه جای کاملا متفاوت ، در یخچال سازی دیگر بجای لامپ های رشته ای که گرما ایجاد میکردند و تقسیم نور خوبی نداشتند ،در داخل یخچال از بالا تا پیایینش رو الیدی کار میکنند !

یا بازم بگذریم بریم صنعت دیگر...نورپردازی نمای ساختمان ها..... روشنایی معابر و خیابان ها و و و و ....

===شما تو چ زمینه نورپردازی کارکردید....؟===

بیش از دوسال پیش شرکت نورپردازی ای را تاسیس کردم که نام آن

شرکت نورپردازان آذرخش مشهد است و بنده رئیس هیات مدیره و مدیر اجرایی آن هستم.

یک سال پس از آن ،با تلاش فراروان موفق به ثبت اختراع دانش بنیان شدیم. (15سال معاف مالیاتی،دریافت وام های میلیونی،واردات آزاد و.... )

لینک کوچکی از توضیحات ، تصاویر شرکت و پروژه های اجرا شده (

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
)

از ابتدا که شروع به کار کردیم ،به لطف خدا و رضایت مشتریان کار برکت گرفت و شرکت در همان یک سال اول راه اندازی رزومه کاری خوبی کسب کرد.

از نورپردازی آپارتمان های های 4-5و6طبقه بگیرید... تا مجتمع های تجاری مثل ویلاژ توریست مشهد و مجلل ترین هتل ایران به نام هتل مجلل درویشی

خلاصه تمام وقت شب و روزم رو پای شرکت گذاشتم ،در حدی که در برخی پروژه ها تا 20ساعت پای کار و پروژه بودم تا کار سریعتر(اما با کیفیت)تمام شود!

در همین راستا ،افت شدید درسی و تحصیلی پیدا کردم ،در کفه ترازو که کار و درس رو قرار دادم ، درس سنگینی خیلی بیشتری کرد.

از شریکم خواستم اداره شرکت رو به مدت 3ماه در دست بگیرد و بنده تمام وقت مشغول به تحصیل شوم .

در همین مدت شریک بنده زیرآبی های فراوانی رفت و بنده از آن مطلع شدم.:w58::w000:

در دفتر شرکت را قفل و توسط پلیس صورت جلسه کردم....بیش از 8ماه است که در شرکت رو باز نکردم ،تا حساب کتابای شرکت مشخص شود.

حتی درخواست وامی 10تومنی از مرکز رشد داشتیم که وام رسید ولی صورت خرج شدن آن در شرکت به دستم نرسید!

پس از مدتی هم از مرکز رشد تماس گرفتن که فردا 21تومن دیگه وام به حسابتون واریز میشه ! شریک بنده بدون اطلاع من درخواست ادامه وام به مبلغ 21تومن داده بود !

وامی که برای آن هرکدام 56تومن سفته و 36تومن چک امضا کرده بودیم !

خیلی مسایل عجیب و غریب دیگه هم هست که نیاز به گفتن نیست ،تنها اینهارو مطرح کردم تا ببینید کار شراکتی شوخی بردار نیست !

به قول همه کسبه بازار ( شراکت اگه خوب بود خدا برای خودش شریک می داشت ):sigh:

دیروز هم جلسه گذاشتم برای انحلال شرکت ،قرار شده امروز خبرشونو بدن که منحل کنیم یا سهامم رو میخرن .

من از کار اجرایی نورپردازی دست کشیدم و وقت و هزینم رو دارم روی فروشگاه تخصصی اینترنتی برق و الکترونیک جدیدی میگذارم که دارای گرید A هست ( چیزی حدود DigiKla )

قبلن هم فروشگاه اینترنتی داشتم ولی در آن شراکت از بین رفت .

تقریبا برنامه نویسی آن تمام شده و تا چند ماه دیگه روی دامین قرار میگیره .

محصولات کلی که در آن قرار میگیرد تصمیم گرفتم شامل :

لوازم و قطعات روشنایی و نورپردازی - ابزار آلات الکترونیک - تابلو های تبلیغاتی led - فروش لپ تاپ کارکرده با قیمت نصف نو - لوازم رباتیک ( قطعات - اسباب بازی - محصولات پروازی - دریایی - زمینی ... مثل هلیکوپتر و هواپیمای برقی و بنزینی ،ماشین های کنترلی برقی و سوختی ،ربات های زمینی با سیستم عامل اندروید و.... )

اگر نام بردن اسم سایت اشکالی نداره که هیچ ، در غیر این صورت مدیر لینکش رو پاک کنه تا مدیون نباشیم :w16:

(

) یا همون ( 220ولت.آی آر) که البته هنوز فروشگاه روی این دامین قرار نگرفته چون داری محصول نیست . و محصول گذاری با توضیحات چند ماه زمان می برد.

===نورپردازی موزیکال کار کردید....؟===

بله.

درواقع چیزی که اختراع و ثبت کردیم نازل آب آرام بود که درایور آن به سیستم صوتی وصل میشد .

میزان خروجی پرتاب آب آن به همراه تغییر رنگ نورپردازی جلوه ی زیبایی می داد.

نازل آب آرام : در حقیقت تاجایی که اطلاع دارم 3کشور تکنولوژی ساخت این دستگاه رو داشتند.

که شرکت ما برای اولین بار در ایران موفق به ساخت آن شد که خروجی آب آن دارای قطر آب بیشتر و پرتاب بیشتر بعلاوه قمیت خیلی خیلی کمتر نیز بود !

لازم به ذکر است که اصلا از هیچ مهندسی معکوسی در ساخت آن استفاده نشد و کاملا دارای تکنولوژی منحصر به فرد و خاص خود است.

تصویرش هم در لینک (

) گذاشته بودم...آخرین تصویر من در کنار نازل آب آرام هستم.

این نازل مجموعه ای از رقص آب و نور رنگ وابسته به صدای موزیک بود.

در آخر هم داشتیم رقص اتش را روی آن اظافه می کردیم.

===کجاها....؟===

هیچ جاها کار نکردیم :ws3:

پس از ثبت آن وام گرفتیم تا از آن تولید بیشتری کنیم و در جایی آن را اجرا کنیم که به مشکلات ذکر شده برخورد کردم.

===ابنمای موزیکال چطور....کارکردید....؟===

در دو پاسخ گذشته توضیح دادم...:a030:

===الان روی نورپردازی های سه بعدی دنیا داره کار میکنه....

شما در این زمینه تخصصی دارید....؟ ===

بله بله کلیپ های زیادی در این رابطه دیدم.

تخصصی ندارم ولی چیز خاصی هم نیست ! پول باشه همه میتونن کار کنن! سادیت !

به یک پروژکتور سینما با لوکس نوری بالا نیاز دارد که حدو 50تومن قیمتشه حداقل...

بعد میان شکل نمایی که قرار است نورپردازی سه بعدی بشه رو در کامپیوتر میارن و نسبت به اون ، روش طرح های حرکتی درست میکنند و تمام !

مدل دوم از 3عدد پروژکتور استفاده میشه که راه اندازی آن مثل توضیح قبل است !فقط از سه جهت به مکان مورد نظر نور پروژکتور می اندازند.

===جشنواره نورپردازی تخصصی برلین توی مهرماه داره برگزار میشه....چقدر طول میکشه این صنعت تو ایران ب اون مرحله برسه....؟====

به نظر من و تجربه من....هیچ وقت نمیرسه !

فرهنگش در ایران جا نیوفتاده و به دلیل قبوض برق ،به این عرصه بها نمی دهند.یعنیکسی نمیاد پول زیادی برای نورپردازی خرج کنه...

البته از نظر من سرمایه گذاری است !

چون هم پول اظافه آن روی کاهش قبض های برق به طرف بر میگرده ،از طرفی دیگه ارزش قیمتی و آپشن ساختمان طرف بالا میرود و در حالت بعد شبها هم می توانند نمای ساختمان خود را به شکلی متفاوت به نمایش بکشند...

ولی خوب...بازم میگم...طرف 4میلیارد ارزش ساختمونشه... حداقل 40میلیون خرج سنگ نمای ساختمونش میکنه.... ولی 4میلیونم حاظر نیس واسه نورپردازی نماش هزینه کنه

اینم بکم که ایران خودش تولید کننده LED شده.

شرکت بهنور یزد تکنولوژی و دستگاه های تولیدش رو وارد کرده و درحال حاظر مشغول به تولید LED های مختلف شده .

فقط از نظر من قیمتش هاش خیلی بالا است و من اگه باشم از نظر خریدار ! با اون قیمت ها ترجیح میدم مارک های معتبر خارجی رو خریداری کنم !

پارسال فک کنم یک مدل پاور الیدی 1واتش رو زده بود 1350 تومن ! که خوب تو بازار نیم واتش 100تومن شروع میشه و یک وات هاش رو میشه با 200تومن خرید ! دیگه با هزار تومن میشه بهترین مدل گرفت !

پس هنوز ایران هم خیلی خیلی از نظر تولید و رقابت با کشور های خارجی فاصله داره... :banel_smiley_4:

همین...

ببخشید زیادی پر حرفی کردم..

10روزمم دیگه تموم شده...

خیلی خوشحالم ازاینکه در این چند وقت تونستم با دوستان جدید و عزیز و انجمنی به این خوبی آشنا بشم.

امیدوارم همیشه موفق و پیروز و سربلند باشید.

یا حق

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...