رفتن به مطلب

همسر من....(....)

ارسال های توصیه شده

سلام.....ممنون از دعوتت....

ب نظر من تمام صحبتهای دوستان سلیقه ایی ه....هرکس رابطه رو برای خودش طبق ساختار ذهنی و اجتماعی خانوادگی ک توی اون رشد پیدا کرده....تعریف میکنه....و هیچکدوم از اونهارو هم نمیشه زیر سوال برد....چون اون فرد خوب اونجوری دوست داره.....حالا بعضا بخوایم بیایم بگیم کدوم درست ه کدوم غلط.....یکم بی انصافیه....چون ما ک توی شرایط اون فرد نبودیم....ک باعث شده الان این نظر رو پیدا کنه....شاید اگر تو شرایط اون بودیم از اون هم بدتر رفتار میکردیم....انسانها ب شرایط شکل میگیرن....و تغییر رفتار میدن

صحبتی ک افشین داشت خیلی کوتاه و نکته بیننانه بود.....حالا من ب شکل دیگه ایی صحبتش رو کامل میکنم.....

من حتی از نوشته استارتر هم رابطه های سختگیرانه تر رو دیدم.....ک پسر برای دختر قرار داده.....و دختر داره از این بابت کیف میکنه....بسیار هم راضیه...و بخودش و رابطش میباله....اما شاید از نظر من نوعی ک از دور شاهد اون هستم ظلم ب نظر بیاد....ن....اینطور نیست....هر کس یه جور فکر میکنه....و نظر همه محترم ه....

اونا با این شرایط هم کنار اومدن....چون وقتی پای دوست داشتن وسط باشه....خیلی از مسائل حل میشه وبا حتی اصلا بوجود هم نمیاد....

اینکه بخوام بگم موافقم یا نیستم....یه صحبت سطحیه....چون شاید شرایطی بوجود بیاد....ک تماما ساختارها بهم بریزه.....پس بسه ب شرایط همه چیز ممکن ه تغییر پیدا کنه...و قطعی نمیشه از دور راجبش نظر داد....

نظرات تمامی دوستان هم محترم هست....:a030:

لینک به دیدگاه

سلام

جالبه:icon_gol:

دیدگاه ادما باهم فرق داره...درنتیجه اون انتظارهایی که از طرف مقابل دارن هم متفاوت خواهد بود با همدیگه نمیشه گفت کدوم برتره کدوم نه

مهم اینه افراد در جایگاه خودشون رضایت کامل داشته باشن از زندگی و گذر عمر

کاش وقتی بچه بودیم معنای دقیق و درست چندتا کلمه رو بهمون یاد میدادن...غیرت,عشق,همسر,ازدواج و .....

خیلی از زمانها چون معنای دقیق کلمات رو نمیدونم به اشتباه ازش تو زندگی استفاده میکنیم

من همسر رو چیزی نمیدونم که بدست میارم یعنی یک شی نمیدونم همسر کسی هست که من در مقابلش به تکامل خواهم رسید پسسسس

انتخاب من باید بگونه ای باشه که شرایط تکامل رو فراهم بیاره پس من انتخاب میکنم با چه کسی با چه دیدگاهی ازدواج کنم یعنی عقل اینو حکم میکنه انتخاب صحیح باشه

وقتی قراره اون منو کامل کنه یعنی یه چیزایی داره که من ندارم و بالعکس این یعنی هیچ کدوم ارجحیت نداریم نسبت به دیگری این یعنی زندگی تعاملی

غیرت به نظر من یعنی شرایطی رو فراهم کنی که طرف مقابلت در آرامش باشه گاهی اوقات من همسر باعث میشم آرامش طرف مقابلم سلب بشه اینجا به نظر من غیرت خودمو خطشه دار کردم این فقط مختص مردا نیست زنا هم هم شامل این موضوع میشوند

من قبل ازدواج انتخاب میکنم چیزی رو که هست نباید این تصور رو ایجاد کرد که قراره تغییرش بدم تغییر ایجاد میشه اما در دوایر کوچکتر اینکه همسرت ساپورت بپوشه یا نه تو قبلش اینو میبینی پس باید رو اون طرفتو انتخاب کنی زور گفتن همیشه کاربرد نداره اینکه تو زندگی بگی وقتی با منی مجبوری اینجوری باشی اگر نمیخوای برو این عشق نیست این دوست داشتن نیست این مالکیته

وقتی میخوای همسرت متعهد باشه اول باید خودت متعهد باشی یه سری خط قرمز داشته باشی برا خودت اما این به معنای محدود شدن رفتار اجتماعی نیست ذاتا انسان باید با افراد جامعه از نظر کاری شغلی درسی و غیره ارتباط برقرا کنه سو ظن داشتن همیشه خوب نیست همراه محکم بودن خوبه اینم زن و مرد نمیشناسه همه گیره.....وقتی داری انتخاب میکنی اونقدر بگرد تا مطمئنترین همسر رو پیدا کنی کسی که چه تو باشی نباشی کسی دیگه باشه نباشه راهشو گم نمیکنه اون همونه با همون اعتقاد با همون پاکی اینجوری تو زندگی خط و نشون از بین میره جاش اعتماد میاد وقتی میبینی همسر تو وایبر فعالیت میکنه مطمئن میشی که همون ادمه با تعهد بیشتر دیگه نمیای بگی نرو این حکم منه براش احترام قائل باش چون محترمه چون حق داره محدوده ی خودشو داشته باشه حریم خودشو داشته باشه

ازدواج یعنی ما شدن و من از بین رفتن اما این به معنای این نیست که تو بیای کل وجودشو محصور کنی هر انسانی نیاز به خلوت داره نیاز به حریم خصوصی داره حتی وقتی تبدیل به ما شده اعتماد اصلیترین اصل تو زندگی مشترک هست گاهی وقتا غیرت بی جا خیلی تاثیر منفی رو زندگی میذاره که شاید قابل جبران نباشه

خیلی وقتا حرف منطقی و تعیین حد و حدود بین زن و شوهر بسیار کارساز تر از خط و نشون هست برای ازدواج کردن باید پخته شد باید معنای ازدواج رو درک کرد اینجوری نه به طلاق ختم میشه نه جدایی عاطفی ......

لینک به دیدگاه
خب همه چیزبرمی گرده به نگاه وطرزفکرما خب یک خانوم نه یک انسان به یک مرحله می رسد(که بعضی هاشایدنرسند) که برای خودشون شخصیت قاءل می شوند(تکامل شخصیتی)حالا اگه یکی ازاین دوتکامل نداشته باشه برای اون یکی عذابه .

متعصفانه توجامعه ما آزادی یعنی اینکه برهنه بشی ولی اینطورنیست آزادی خوبه ولی بایدیه تعریفی داشته باشی و......بعضی ها ظاهرااینجوریند خیلی راحت حرف میزنندورفتارمی کنند.

اون دخترخانم هم که گفتی واقعا آفرین داره تکامل شخصیتی یعنی این .

یه خاطره بگم یجایی بودم یه زنه بودخیلی بامن باگرمی حرف میزدهرچی کم محلی میکردم نشد آخرش شد

خاطره اصلی اینه :یه جای بودم تلفن زنگ زدبرداشتم آقاچشمت روزبدنبینه یه دختره بودباخشونت گفت مزاحم من چرامی شی ؟من بدبخت گفتم کی من . گفت آره دیگه زنگ نزن و..ازاین اراجیف اون هی میگفت من میگفتم نه.آخرش گفت به داداشم کهگفتم بیادبهت می گه گفتم چی می گی .گفت بهت میگم وقطع کردمنومیگی انقدرترسیدم زانوم داشت کنده می شدخیس عرق شدم گفتم نکنه بیادباباآبرودارم خانواده منم ازون مذهبیهای خشک می دونیدشده بودقظیه آش نخورده و دهنه سوخته حالایکی آش می خوره من نخوردم

بله حرفات کاملا درست...

متاسفانه دیدی چطور اون خانومی که با من دوست بودن همینجا چطور مسخره کردن...

اون خانوم تو فضای خیلی بد دانشگاه آزاد طوری رفتار میکرد که هنه تحسینش میکردن...

بخدا نه جلف بود نه امل....

با اینکه میتونست بهترین هارو داشته باشه...همیشه فکر آیندش بود....آینده که میخواد با همسرش بسازه...

منم گفتم اون متن فقط طنزه که میخواد یکم ما پسرا رو ناموسمون غیرت داشته باشیم ....

نه اینکه نامزدم با ساپورت و مانتو کتی کوتا کنارم اومد بیرون افتخار کنم همسرم تکه....

لینک به دیدگاه
سلام

جالبه:icon_gol:

دیدگاه ادما باهم فرق داره...درنتیجه اون انتظارهایی که از طرف مقابل دارن هم متفاوت خواهد بود با همدیگه نمیشه گفت کدوم برتره کدوم نه

مهم اینه افراد در جایگاه خودشون رضایت کامل داشته باشن از زندگی و گذر عمر

کاش وقتی بچه بودیم معنای دقیق و درست چندتا کلمه رو بهمون یاد میدادن...غیرت,عشق,همسر,ازدواج و .....

خیلی از زمانها چون معنای دقیق کلمات رو نمیدونم به اشتباه ازش تو زندگی استفاده میکنیم

من همسر رو چیزی نمیدونم که بدست میارم یعنی یک شی نمیدونم همسر کسی هست که من در مقابلش به تکامل خواهم رسید پسسسس

انتخاب من باید بگونه ای باشه که شرایط تکامل رو فراهم بیاره پس من انتخاب میکنم با چه کسی با چه دیدگاهی ازدواج کنم یعنی عقل اینو حکم میکنه انتخاب صحیح باشه

وقتی قراره اون منو کامل کنه یعنی یه چیزایی داره که من ندارم و بالعکس این یعنی هیچ کدوم ارجحیت نداریم نسبت به دیگری این یعنی زندگی تعاملی

غیرت به نظر من یعنی شرایطی رو فراهم کنی که طرف مقابلت در آرامش باشه گاهی اوقات من همسر باعث میشم آرامش طرف مقابلم سلب بشه اینجا به نظر من غیرت خودمو خطشه دار کردم این فقط مختص مردا نیست زنا هم هم شامل این موضوع میشوند

من قبل ازدواج انتخاب میکنم چیزی رو که هست نباید این تصور رو ایجاد کرد که قراره تغییرش بدم تغییر ایجاد میشه اما در دوایر کوچکتر اینکه همسرت ساپورت بپوشه یا نه تو قبلش اینو میبینی پس باید رو اون طرفتو انتخاب کنی زور گفتن همیشه کاربرد نداره اینکه تو زندگی بگی وقتی با منی مجبوری اینجوری باشی اگر نمیخوای برو این عشق نیست این دوست داشتن نیست این مالکیته

وقتی میخوای همسرت متعهد باشه اول باید خودت متعهد باشی یه سری خط قرمز داشته باشی برا خودت اما این به معنای محدود شدن رفتار اجتماعی نیست ذاتا انسان باید با افراد جامعه از نظر کاری شغلی درسی و غیره ارتباط برقرا کنه سو ظن داشتن همیشه خوب نیست همراه محکم بودن خوبه اینم زن و مرد نمیشناسه همه گیره.....وقتی داری انتخاب میکنی اونقدر بگرد تا مطمئنترین همسر رو پیدا کنی کسی که چه تو باشی نباشی کسی دیگه باشه نباشه راهشو گم نمیکنه اون همونه با همون اعتقاد با همون پاکی اینجوری تو زندگی خط و نشون از بین میره جاش اعتماد میاد وقتی میبینی همسر تو وایبر فعالیت میکنه مطمئن میشی که همون ادمه با تعهد بیشتر دیگه نمیای بگی نرو این حکم منه براش احترام قائل باش چون محترمه چون حق داره محدوده ی خودشو داشته باشه حریم خودشو داشته باشه

ازدواج یعنی ما شدن و من از بین رفتن اما این به معنای این نیست که تو بیای کل وجودشو محصور کنی هر انسانی نیاز به خلوت داره نیاز به حریم خصوصی داره حتی وقتی تبدیل به ما شده اعتماد اصلیترین اصل تو زندگی مشترک هست گاهی وقتا غیرت بی جا خیلی تاثیر منفی رو زندگی میذاره که شاید قابل جبران نباشه

خیلی وقتا حرف منطقی و تعیین حد و حدود بین زن و شوهر بسیار کارساز تر از خط و نشون هست برای ازدواج کردن باید پخته شد باید معنای ازدواج رو درک کرد اینجوری نه به طلاق ختم میشه نه جدایی عاطفی ......

خط به خط حرفاتون عالی بود...

ممنونم با کمال احترام جوابگو بودید....با تمام وجود سپاسگذارم...

این متنم فقط بیانگر این بود که ما یکم باغیرت بشیم افتخار نکنیم همسرمون ساپورت میپوشه کنارمون تو خیابون...همسر من تمام اندامش مال من میشه پس دلیلی نداره با پوشیدن ساپورت پستی و بلندی اندامش رو نمایان کنه!!!

لینک به دیدگاه

دوستان خواهشا تمام پست هارو بخونید با اینکه زیاد هست ولی خیلیییییی حرفای خوبی زدن دوستای خوب....

همینجا از تک تک دوستانی که با احترام پاسخگو بودن به تاپیک تشکر میکنم....

لینک به دیدگاه

بحث جالبیه مخصوصا برای آقایون...

اول از همه این برای من سواله یک مرد با این کاراش میخواد چیو ثابت کنه؟؟

غیرت خودشو؟دوست داشتنشو؟؟یا میخواد طرف ازش حساب ببره؟؟شایدم هر سه :hanghead:

وقتی پای دوست داشتن وسط باشه حرف گوش کن هم میشی.امااااااا بالاخره یه روزی خسته میشی

و این سوال برات پیش میاد...

پس خودم چی میشم؟؟

مگه خودم عقل ندارم چه کار کنم و چکار نکنم؟کی برم و کجا برم؟؟

به نظر من این روش آقایون تا یه جایی جواب میده نه همیشه....

یه رابطه متعادلش خوبه

لینک به دیدگاه
بحث جالبیه مخصوصا برای آقایون...

اول از همه این برای من سواله یک مرد با این کاراش میخواد چیو ثابت کنه؟؟

غیرت خودشو؟دوست داشتنشو؟؟یا میخواد طرف ازش حساب ببره؟؟شایدم هر سه :hanghead:

وقتی پای دوست داشتن وسط باشه حرف گوش کن هم میشی.امااااااا بالاخره یه روزی خسته میشی

و این سوال برات پیش میاد...

پس خودم چی میشم؟؟

مگه خودم عقل ندارم چه کار کنم و چکار نکنم؟کی برم و کجا برم؟؟

به نظر من این روش آقایون تا یه جایی جواب میده نه همیشه....

یه رابطه متعادلش خوبه

ممنون از نظر و تشریف فرماییتون....

بحث ما اینه چرا یه دختر خانوم باید طوری رفتار کنه که اینطور بهش بگن...چرا خودش اعتدال رو رعایت نمیکنه....چرا جامعه ما عشق و دوست داشتن و زندگی رو کردن 1ساله چرا هر دختر و پسری با این وضع میرن زیره یه سقف نهایت زندگیشون 1ساله بعد راهیه دادگاه میشن بخدااااا 4موردش رو خودم دیدم....

ماام نه غیرت نه دوست داشتن نه ...اجبار و تحمیل میکنیم به خانوممون بخدا....

آخه وقتی من ببینم زنم خیلی خوب رفتار میکنه چه دلیلی داره بهش گیر بدم آخههههه!!!!!

عقل خانوم من نباید رو این چیزا حساس باشه نباید خودش بدونه وقتی همسر داره دیگه دلیلی نداره تو لاین دوست پسر داشته باشه یا کنارم آرایش زننده کنه و بیاد خیابون؟؟؟؟؟!!!!

پس چرا عقلش میرسه لاکش رو با رنگ موهاش هر روز ست کنه؟؟؟؟عقلش نمیرسه 2رکعت نماز واسه این تن سالمی که داره و با افتخار عرض اندام میکنه بخونه؟؟؟؟؟؟

عقل فقط واسه مد و....فقط؟؟؟

لینک به دیدگاه
ممنون از نظر و تشریف فرماییتون....

بحث ما اینه چرا یه دختر خانوم باید طوری رفتار کنه که اینطور بهش بگن...چرا خودش اعتدال رو رعایت نمیکنه....چرا جامعه ما عشق و دوست داشتن و زندگی رو کردن 1ساله چرا هر دختر و پسری با این وضع میرن زیره یه سقف نهایت زندگیشون 1ساله بعد راهیه دادگاه میشن بخدااااا 4موردش رو خودم دیدم....

ماام نه غیرت نه دوست داشتن نه ...اجبار و تحمیل میکنیم به خانوممون بخدا....

آخه وقتی من ببینم زنم خیلی خوب رفتار میکنه چه دلیلی داره بهش گیر بدم آخههههه!!!!!

عقل خانوم من نباید رو این چیزا حساس باشه نباید خودش بدونه وقتی همسر داره دیگه دلیلی نداره تو لاین دوست پسر داشته باشه یا کنارم آرایش زننده کنه و بیاد خیابون؟؟؟؟؟!!!!

پس چرا عقلش میرسه لاکش رو با رنگ موهاش هر روز ست کنه؟؟؟؟عقلش نمیرسه 2رکعت نماز واسه این تن سالمی که داره و با افتخار عرض اندام میکنه بخونه؟؟؟؟؟؟

عقل فقط واسه مد و....فقط؟؟؟

خواهش میکنم

• :icon_gol:

نه ببینید من همیشه توی هر بحثی میگم هیچ چیز مطلقی وجود نداره و آدم ها و رفتاراشون هم نسبیه

مثلا نمیتونم بگم هر مردی اینجوری رفتار کنه پس حتما این مشکل رو داره و...
    شما سوالتون اینه چرا یه خانم باید جوری رفتار کنه که بخوان بهش گیر بدن

من از خانمی صحبت میکنم که هم نجیبه.هم مومنه.هم عاقله هم مواظب رفتارشه هم مواظب لباس پوشیدنش و حتی مواظب حرف زدنش

پس چرا یه مرد باید بهش امر و نهی کنه فلان ساعت خونه باش.اینکارو بکن و اونکارو نکن

این اسمش چیه؟غیرت یا تعصب بیجا؟

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم

• :icon_gol:

نه ببینید من همیشه توی هر بحثی میگم هیچ چیز مطلقی وجود نداره و آدم ها و رفتاراشون هم نسبیه

مثلا نمیتونم بگم هر مردی اینجوری رفتار کنه پس حتما این مشکل رو داره و...
    شما سوالتون اینه چرا یه خانم باید جوری رفتار کنه که بخوان بهش گیر بدن

من از خانمی صحبت میکنم که هم نجیبه.هم مومنه.هم عاقله هم مواظب رفتارشه هم مواظب لباس پوشیدنش و حتی مواظب حرف زدنش

پس چرا یه مرد باید بهش امر و نهی کنه فلان ساعت خونه باش.اینکارو بکن و اونکارو نکن

این اسمش چیه؟غیرت یا تعصب بیجا؟

بله صحیح حرف شما...

نه تعصب نه غیرت....اونم یه جور دوست داشته که متاسفانه بعضی مردا دارن...شایدم غیرت و دوست داشتن باعث شده مرد بگه فلان ساعت خونه باش...صد در صد به ضرر خانوم نیست که وقتی مرد میگه فلان کار رو بکن....البته فقط همسر

نمیدونم...الان اینطور مرد فکر نمیکنم باشه...الان متاسفانه انقدر سرگرم فضای مجازی هستن که طرف نمیدونه همسرش کی میاد کی میره....شاید موقع خواب همو ببینن....که آخرش میشه طلاق..

لینک به دیدگاه
بله صحیح حرف شما...

نه تعصب نه غیرت....اونم یه جور دوست داشته که متاسفانه بعضی مردا دارن...شایدم غیرت و دوست داشتن باعث شده مرد بگه فلان ساعت خونه باش...صد در صد به ضرر خانوم نیست که وقتی مرد میگه فلان کار رو بکن....البته فقط همسر

نمیدونم...الان اینطور مرد فکر نمیکنم باشه...الان متاسفانه انقدر سرگرم فضای مجازی هستن که طرف نمیدونه همسرش کی میاد کی میره....شاید موقع خواب همو ببینن....که آخرش میشه طلاق..

بله دوست داشتنه

اما دوست داشتن به چه قیمتی؟؟

به قیمت ناراحتی طرفش؟

ببینید بعضی مردا جوری رفتار میکنن که اختیار حتی یه تصمیم گیری ساده رو از زن میگیرن

وقتی میگم خانم خوب.اون خانم خودش میدونه کی بیاد خونه

تو پست قبلی گفتم.1 خانم هرچقد هم طرفشو دوست داشته باشه این رفتارا بالاخره یه روز خسته اش میکنه(نه اینکه بخواد به طلاق فکر کنه-چون من فکر میکنم ارزش یک زندگی خیلی بالاتر از این حرفاس -

اونی که ندونه همسرش کی میاد کی میره که کلا با اون افراد کاری نداریم

من اعتقادم اینه

توی یک زندگی مشترک باید اونقد اعتماد وجود داشته باشه که من و تو معنا نداشته باشه و فقط با "ما" روبرو باشیم

وقتی اون اعتماد به وجود بیاد به هر دلیلی طرف یکم از چارچوبش خارج بشه کار به بحث و دعوا نمیرسه

من قبول دارم که یک مرد به هر حال مرده .و ذاتش اینو میطلبه که مثل یک مرد رفتار کنه

اما اگه همون رفتارای مردونه از حد معمول خارج بشه یک زن رو تا حد افسردگی پیش میبره

لینک به دیدگاه

سلام. ممنون از دعوت :icon_gol:

به نظرم افراد مجرد یکم احساسی نظر میدن.. ینی تجربه نکردن. من قبل ازدواج نظراتم یکم فرق داشت. برام زیاد مهم نبود زنم با مردی حرف در حد معمولی بزنه حالا هم کلاسی و ....

ولی الان یک سالی بین مجرد و متاهل بودم تجربمو میگم بااجازه :a030:

مقدمه:

به نظرم بهتره ادم قبل ازدواج بطور هدف مند ملاک های طرف مقابلشو بتویسه یا بدونه حداقل.

بدون رودروایسی به طرف مقابل بگه. چه دختر چه پسر. طبق معیارش انتخاب کنه.

اینم بگم در موارد کلی میشه به توافق رسید. حداقل مسیرهاتون تا حدودی موازی باشن. نه عمود بر هم یا مقابل هم ! :icon_pf (34):

ما بعد یک سال و نیم هنوز اختلافف داریم :whistle:.... ولی کلیت مسیر و ملاک هامون موازیه...

مشاورها میگن برای ساخت و چفت شدن زن و شوهر ۵ سال هدفمند زمان نیازه.

از بجث خارج نشم.

نظر من در مورد انتخاب زن :

ذهنش .. عقایدش .. آزاد باشه

تو خونه بهترین باشه.. تو محیط بیرون برازنده ولی محفوظ - نمیگم چادر حتما . خنثی - باشه. چون میخوام فقط من مالکش باشم.

تا ضرورتی پیش نیومده با مردها هم کلام نشه. رابطه اجنماعی و کاری و ..... رو هرگز ازش نمی گیرم.

این به معنی محدودیت نیست... این حس مالکیت روحی و قلبی من و حس تکیه کردن همسرم رو تکمیل می کنه.

واسش کم نمی ذارم تا بتونم. دوست دارم اون هم بخاطر من یه کارهایی بکنه. مثلا عضو وایبر و شبکه های اجتماعی سرگرمی نشه. از نت استفاده کاری کنه. دوستاش خانم باشن و سالم و برازنده. اگه نبود خودم میشم دوست و همدمش.

تو زندگی مشترک باید گذشت باشه.

باید از یک سری خواسته ها گذشت.

چه ایرادی داره زن به خاطر همسرش .. از روی علاقه ... نه به خاطر زور ... محفوظ باشه.. از موبایل و نت بگذره ... ؟؟؟؟

ینی همسرش .. عشقش .. ارزش نداره ؟ دوستانش مهم ترن ؟

کافیه سبک سنگین کنیم موقعیت ها رو.

همین طور خطاب به مردها میگم :

زن محبت میخواد...

خواسته ای دارید یکم نرم تر بهش بگید.

بهش بگید اگه این کار رو بخاطر من بکنی خوشحال میشم. بخدا میکنه....

یک زن به تکیه گاه نیاز داره. وقتی از همسرش تکمیل نشه می ره دنبال محبت و توجه بیرون.

بذار حرف هاشو بیاد به تو بگه. هفته ای یا ۱۰ روزی یک بار گلگی هاشو بنویسه بذاره تو کیفت یا بزنه به یخچال. ولی به غریبه نگه. حتی دوست هاش چه برسه به مرد غریبه تو محیط مجازی..

بدون اگه زنت دنبال توجه تو محیط بیرونه... اول گریبان خودتو نگاه کن!!! بدون یجای کارت می لنگیده..

( مگر اینکه زنت ناخالصی داشته باشه )

اگه میخوای پایبند خونه باشه... خودت هم باش. بهش با عملت ثابت کن.. :a030: نه با مشت و زور و رگ گردن :vahidrk:

ضمنا روز اول بگو من میخوام اینطوری باشی... مجبور نیستی زن ساپورتی بگیری بری با زور عقیدشو عوض کنی. اولش روراسست باش. :a030:

جنگ اول به از صلح اخر :ws3:

لینک به دیدگاه

تمام مسایل با زیر پا گذاشتن غرور کاذب... حرف زدن... گوش دادن به خواسته ها ( نه حتما قبول کردن ).... گذشتن از بعضی خواسته ها.... قبول بعضی خواسته ها.... درست میشه.

مختونو بریزید رو هم ادغام کنید اضافاتشو بریزید دور یه ملات شیک درست میشه :ws3::ws3::ws3::ws3:

به نظر من صاحب اون نامه پست اول.. ادم بدی نبوده.. کلیت حرفش بد نبوده. مشکلش نداشتن مهارت در حرف زدن و انتقال حرفش بوده!

روش غلطی اننتخاب کرده

به قول معروف بشین بفرما بتمرگ یکیه.

عذر میخوام زن حیوان نیست که با زور و طناب حالیش کنی به حریم زندگی و همسرت پایبند باش!

مثل ادم روز اول باهاش حرف بزن خواستتو بگو.

همه ما نیاز داریم کلاس های مهارت در فن بیان و روابط اجتماعی و شناخت شخصیت زن و مرد بریم. یا حداقل کتاب بخونیم.

دنبال تمام مهارت ها هستیم از درس و فن و هنر و ... تا نت و چت و موبایل و .... . ولی برای زندگیمون ارزش قایل نیستیم.

زندگی مشترک مهارت می خواد! هنره! نحوه انتقال حرف و اثرگذاری رو طرف مقابل هنر می خواد!

لینک به دیدگاه

بعضی ها فکر میکنن آزادی اینه که هرطور دلت خواست رفتار کنی واگه در مقابل اعتراضی از طرف مقابل دیدند احتمالا امل هست.

بعضی ها فکر میکنن رابطه داشتن و خیانت تنها جنسی هست.حالا اگه خانمی با یک آقایی شروع کرد به صحبت وخندیدن و ی رابطه داشت خیانت که محسوب نمیشه چون رابطه جنسی در کار نبوده

بعضی ها میگن ما مگه عقل نداریم اما طوری رفتار میکنن که انگار کسی توی زندگیش نیست وقتی اعتراض میکنی نتجه این می شود که بگن امل و بدبین

خانوما فقط آزادی را در این میدونن که هیچی نگی چون خودشونو عقل کل می دونن.

اگه همچین رفتاری مقابل خودشون انجام بدی مهم باشی میشه دوست داشتن ولی بر عکسش اسمشو میذارن روشن فکری

لینک به دیدگاه
درود.

راستش.

کاش نظر خودت رو نمی نوشتی.

کلیت ش خوبه اما راستش با متن مخالفم.

پر از خامی ه. پر از لحظه هایی ک باید تجربه بشن.

ما قبل ازدواج خام هستیم و بعدش هم، دو فرد خام بهم میرسن.

البته ب نظرم این سیستم برا بعضی از ادمها مفیده ک حتی لازمه، اما شیوه من این نیست.

اگر هدف غیرت داشتن، این غیرت نیست.

ب صورت خلاصه بگم ک بناب دلایل زیادی ک خیلی هاش تجربی هستن ( نه صرفا تجربه خودم. کتابهایی از زندگی های مشترک و غیره) با گفتن چنین حرفهایی با پیروی ظاهری ی موجود پیرو مواجه میشیم ک صرفا اویزون گردن ه تا همسر و همراه. غیر از ی سری حرفهای ب ظاهر غیرت مند نوجونانه ی جاییش ب حریم خصوصی اشاره شد ک اونم کاملا نسنجیده بود.

بحث طولانی ه.

اگ تاپیک کشش داشت، شاید ادامه بدم :icon_gol:

در پناه حق

موافقم و یه چیزایی در همین حدود

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
بله دوست داشتنه

اما دوست داشتن به چه قیمتی؟؟

به قیمت ناراحتی طرفش؟

ببینید بعضی مردا جوری رفتار میکنن که اختیار حتی یه تصمیم گیری ساده رو از زن میگیرن

وقتی میگم خانم خوب.اون خانم خودش میدونه کی بیاد خونه

تو پست قبلی گفتم.1 خانم هرچقد هم طرفشو دوست داشته باشه این رفتارا بالاخره یه روز خسته اش میکنه(نه اینکه بخواد به طلاق فکر کنه-چون من فکر میکنم ارزش یک زندگی خیلی بالاتر از این حرفاس -

اونی که ندونه همسرش کی میاد کی میره که کلا با اون افراد کاری نداریم

من اعتقادم اینه

توی یک زندگی مشترک باید اونقد اعتماد وجود داشته باشه که من و تو معنا نداشته باشه و فقط با "ما" روبرو باشیم

وقتی اون اعتماد به وجود بیاد به هر دلیلی طرف یکم از چارچوبش خارج بشه کار به بحث و دعوا نمیرسه

من قبول دارم که یک مرد به هر حال مرده .و ذاتش اینو میطلبه که مثل یک مرد رفتار کنه

اما اگه همون رفتارای مردونه از حد معمول خارج بشه یک زن رو تا حد افسردگی پیش میبره

بله درست...اعتماد...

ولی بانو من چطور به کسی که با من ازدواج کرده و تو لاین و وایبر دوست پسر داره اعتماد کنم؟؟؟؟

من چطور بهش بگم خانوم من من شوهرت دوس ندارم جز موارد کاری همصحبت مرد و پسری بشی؟؟؟؟

شما خانومید میتونید درک کنید حرفم رو چطور بگم ناراحت نشه وقتی میگه من که خیانت نمیکنم فقط حرف میزنیم و میخندیم؟؟؟؟!!!!!

لینک به دیدگاه
کی گفته آرایش نکردن نشان امل بودنه:ws52:

چه چیزایی میشنوه آدم:ws52:

امل بودن یعنی اینکه فک کنی هر دختر پسر و یا هر بانو و آقایی باهم راه برن..حرف بزنن..دارن به همسرشون خیانت میکنن..

امل بودن ینی زن بمونه تو خونه بشوره و بپزه..فقط..

یعنی بمونی تو خونه برات خواستگار بیاد بدون شناخت شوور کنی بعد بدبخت شی طلاق بگیری:ws37:من نمیدونم کی محدود کردن زن رو حیا تعریف کرده...

من نمیگم ساپورت بپوشه و غیره...اما لال مونی گرفتن زن و تو خونه موندنش معنیش حیا نیس:ws52:آدم عشقشو جور دیگه نشون میده نه با تهدید..

ینی چ اونجاش گفته کسی مزاحمت شه یارو رو میکشم تو خونه با توام کار دارم:ws28:

بسی خندیدم...حالم بد بود شاد گشتم:ws3:

جالب بود :w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه
تمام مسایل با زیر پا گذاشتن غرور کاذب... حرف زدن... گوش دادن به خواسته ها ( نه حتما قبول کردن ).... گذشتن از بعضی خواسته ها.... قبول بعضی خواسته ها.... درست میشه.

مختونو بریزید رو هم ادغام کنید اضافاتشو بریزید دور یه ملات شیک درست میشه :ws3::ws3::ws3::ws3:

به نظر من صاحب اون نامه پست اول.. ادم بدی نبوده.. کلیت حرفش بد نبوده. مشکلش نداشتن مهارت در حرف زدن و انتقال حرفش بوده!

روش غلطی اننتخاب کرده

به قول معروف بشین بفرما بتمرگ یکیه.

عذر میخوام زن حیوان نیست که با زور و طناب حالیش کنی به حریم زندگی و همسرت پایبند باش!

مثل ادم روز اول باهاش حرف بزن خواستتو بگو.

همه ما نیاز داریم کلاس های مهارت در فن بیان و روابط اجتماعی و شناخت شخصیت زن و مرد بریم. یا حداقل کتاب بخونیم.

دنبال تمام مهارت ها هستیم از درس و فن و هنر و ... تا نت و چت و موبایل و .... . ولی برای زندگیمون ارزش قایل نیستیم.

زندگی مشترک مهارت می خواد! هنره! نحوه انتقال حرف و اثرگذاری رو طرف مقابل هنر می خواد!

اول تشکر میکنم بابت حضورتون...

دوم بابت صحبت و ادب و احترامی که تو بیانتون بود تشکر میکنم...

سوم ممنونم که اومدی داداش به نظر یه مرد متاهل هم نیاز داشتیم.تشکر...

اینکه همه حرفات قبول دارم شکی نیست....

خط به خطش رو کامل درک کردم....

منم دلم نمیخواد همسرم تو لاین و وایبر با پسری بخنده و شاد باشه...منم دلم نمیخواد زیباییش رو واسه بیرون از خونه درست کنه....

ولی چرا بعضی پسرا افتخار میکنن به این که همسرشونروابط اجتماعی خوبی با پسرا داره؟!!!!

راستی با اجازت متنت رو تو دفترم یاداشت کردم...میدونم یه روز به دردم میخوره....

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم آدم نه خودشو میشناسه نه خواسته هاشو و نه رفتارشو در شرایط مختلف

همه چی زاده شرایطه ... آدم خر غیرتی دیدم که دو سال بعد ازدواج بهش سیب زمینی میگفتی به جرم اهانت به مواد غذایی میگرفتنت

و اینکه آدما فقط با خودشون در هماهنگی کامل هستن بهترین کاپل ها هم اختلاف دارن باهم به نظرم هنر زندگی خانوادگی تضعیف این اختلاف ها و تقویت نقاط منافع مشترکه

خیلی از تابو های قدیمی از قبیل سن الزامی ازدواج و ترشیدگی و کراهت آشنایی قبل از ازدواج برداشته شده و الان دو نفر که میخوان با هم زندگی کنن در مورد خصوصی ترین مسائل هم همدیگرو برانداز میکنن و بعدش عروس خانوم بله رو میگه

در کل من نظر مساعدی روی واژه ازدواج ندارم ولی این مدلی ازدواج رو هم که میگی بیشتر اسارت و تحقیر و سرکوب خواست های همقدم زندگیته که امیدوارم اون دختری که میخواد باهات ازدواج کنه اینا رو بدونه و بعد تو رو به قامت شاهزاده سوار بر خر سفید ببینه... هستند دخترایی همچین سایکو

خلاصه که بوس بوس امیدوارم از نظرات سازنده من بهره کافی رو برده باشین :icon_redface:

لینک به دیدگاه
من فکر میکنم آدم نه خودشو میشناسه نه خواسته هاشو و نه رفتارشو در شرایط مختلف

همه چی زاده شرایطه ... آدم خر غیرتی دیدم که دو سال بعد ازدواج بهش سیب زمینی میگفتی به جرم اهانت به مواد غذایی میگرفتنت

و اینکه آدما فقط با خودشون در هماهنگی کامل هستن بهترین کاپل ها هم اختلاف دارن باهم به نظرم هنر زندگی خانوادگی تضعیف این اختلاف ها و تقویت نقاط منافع مشترکه

خیلی از تابو های قدیمی از قبیل سن الزامی ازدواج و ترشیدگی و کراهت آشنایی قبل از ازدواج برداشته شده و الان دو نفر که میخوان با هم زندگی کنن در مورد خصوصی ترین مسائل هم همدیگرو برانداز میکنن و بعدش عروس خانوم بله رو میگه

در کل من نظر مساعدی روی واژه ازدواج ندارم ولی این مدلی ازدواج رو هم که میگی بیشتر اسارت و تحقیر و سرکوب خواست های همقدم زندگیته که امیدوارم اون دختری که میخواد باهات ازدواج کنه اینا رو بدونه و بعد تو رو به قامت شاهزاده سوار بر خر سفید ببینه... هستند دخترایی همچین سایکو

خلاصه که بوس بوس امیدوارم از نظرات سازنده من بهره کافی رو برده باشین :icon_redface:

تشکر بابت حضور...

من ظالم نیستم مشکل من آزادیه که بعضی دخترا بد تعبیرش کردن...که شده خودفروشی بیشتر نه آزادی...

من تو پست های قبلی ام گفتم متن اصلی طنزه تا ما عقایدمون رو اینجا بیان کنیم نه به عقاید استارتر توهین و ....

کاش متن آقا عادل کامل خونده باشی...بدونی من و آقا عادل چطور میخوایم همسرمون مال خودمون باشه نه مجسمه ایی برای میدان تو شهر.....

بدرود.

لینک به دیدگاه

پسره چقدر باحال بود،ترسيدم :ws28:

امروزه جوونا تو زندگي مشتركشون تعهد كم دارن،تعهد از هر لحاظ ،هم مرد به زن هم زن به مرد

هر جايي ميري مي بيني زن و شوهر نشستن هر كدوم سرشون تو گوشيشونه اصلا نمي فهمن چه خبره كجا هستن بمبم بتركه كنارشون عين خيالشون نيست

به نظر من زندگي مشترك بايد از محيط مجازي دور باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...