رفتن به مطلب

پیشنهاد بهترین عملکرد با سرمایه مشخص

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز

قبلاً دوتا تاپیک مشابه رو تو گفتگوی آزاد داشتیم که علی فاطمی و هوتن زده بودن:

http://www.noandishaan.com/forums/thread147568.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread65038.html

ولی احساس کردم خوبه که یه تاپیک جامع واسه این نوع پیشنهادا باشه. کاری که با 5 میلیون و 50 میلیون و 100 میلیون و ... میشه کرد خیلی فرق داره.

از طرفی این روزها دغدغه و نیاز خودمم بود و گفتم در کنار مشورت گرفتن از دوستان، تاپیک رو هم حالت جامع تری بزنم.

خیلی وقته دنبال اینم ببینم چه کاری یا سرمایه گذاری با 20 میلیون تومان میشه انجام داد که بیشترین بازدهی رو داشته باشه. البته اینو بگم چون مشغول به کار هستم و اغلب وقتم صرف همون کار میشه. واسه همین فاکتور زمان هم واسم مهمه که زمان زیادی رو ازم نگیره :ws3:

ممنون میشم پیشنهادهای شما دوستان رو بدونم. :a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز

قبلاً دوتا تاپیک مشابه رو تو گفتگوی آزاد داشتیم که علی فاطمی و هوتن زده بودن:

http://www.noandishaan.com/forums/thread147568.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread65038.html

ولی احساس کردم خوبه که یه تاپیک جامع واسه این نوع پیشنهادا باشه. کاری که با 5 میلیون و 50 میلیون و 100 میلیون و ... میشه کرد خیلی فرق داره.

از طرفی این روزها دغدغه و نیاز خودمم بود و گفتم در کنار مشورت گرفتن از دوستان، تاپیک رو هم حالت جامع تری بزنم.

خیلی وقته دنبال اینم ببینم چه کاری یا سرمایه گذاری با 20 میلیون تومان میشه انجام داد که بیشترین بازدهی رو داشته باشه. البته اینو بگم چون مشغول به کار هستم و اغلب وقتم صرف همون کار میشه. واسه همین فاکتور زمان هم واسم مهمه که زمان زیادی رو ازم نگیره :ws3:

ممنون میشم پیشنهادهای شما دوستان رو بدونم. :a030:

درود

اول اینکه قطعا 20 تومن رو مثالی گفتی.

اما هیچ وقت نزار بقیه بفهمن چقدر پول داری. حتی پدر و مادرت. ( این هزار و یک دلیل تجربی و علمی داره - اگ خواستی ی جا دیگه باید دربارش بحث کنیم_)

دوم اینکه می تونی بزار روزشمار بانک، 20 درصد می ده. بانک رفاه. سر رسید هر ماه

سوم می تونی ی کار راه بندازی، اما مهترین چیز اینکه اول شغلهای خدماتی - تولیدی رو بشناسی.

ب نظر من شغلی موفق ه ک خدماتی - تولیدی باشه. و بیشتر هم خدماتی. چون گردش مالیش زودتر انجام می شه.

فرضا شما نون بفروشی. کسی چک نمیده بهت، اما ممکنه بتونی با چک خرید کنی. این یعنی اینکه پول مدت بیشتر دستت می مونه.

ولی اگه بزنی تو کاری ک باید نقد بخری و چک بفروشی ب ماه دوم سوم نرسیده، عملا بیکار میشه. چون سودت برنگشته ک هیچ، اصل پولت هم هنوز نیومده.

خیلی چیزا هست محمد، ولی باید وقت بزاری. رو کاغذ بنویسی. و هدفدار باشی.

ی جا دیگه هم گفتم. خودتم یکم می دونی چ جوری بود وضعیت من. یعنی اینکه گاهی مث مدلی ک من گیر اوردم میشه در جهت توسعه کاری ک می کنی پروژه جدیدی شروع کنی اما گاهی هم لازمه ی کارت رو ول کنی.

اول باید خودت رو بشناسی.

ایا ازینکه رستوارن بزنی، خجالت می کشی؟ میگم جون می دونم بعضی ها خجالت می کشن! حالا رستواران نه. ساندویچ فروشی.

راستش ایده خاصی ب نظرم نمیاد الان.

لینک به دیدگاه

سجاد بانک شهر 22% روز شمار میده ها.

من اگر باشم با توجه به موقعیتی که الان توش هستم و مثل تو وقت ندارم شغل دیگه ای راه بندازم و اونجا هم باشم یک کار بیشتر نمیکنم.

یک سری موسسات مالی هستن. از اینا که پول میذاری پولت مثلاً 4 ماه میمونه تو اون بانک بعد بانک دوبرابر اون رو بهت وام میده. شاید نزدیک 600-700 ازت کارمزد بگیره (اینو خودت تحقیق کن کارمزدش رو مطمئن نیستم).

20 میلیون چهار ماه بخوابه بهت 40 میلیون پول میدن.

از این 40 تومن 20 تومن که پول خودته تو 20 تومن هم وام گرفتی.

بنا به شرایط حتی بازپرداخت فکر کنم 15 تا 20 ماهه هم داشته باشن.

میشه پس حدوداً ماهی 1 تومن قسط.

همون 40 تومن رو اگر بذاری بانک سپرده 22% بهت سود میدن.

یعنی تقریباً 70 % قسطی که باید بدی به بانک رو خود پولت در میارهه.

باقی اش رو هم از حقوقت بده.

بار اول سخته ولی عوضش بعد 20 ماه 40 میلیون پول داری بدون اینکه وقتی براش صرف کرده باشی.

بار دوم همین بیست میلیون رو بذار 40 میلیون دوباره وام بگیر ولی اینبار با 20 تومن قبلیت 60 میلیون میذاری و کامل خودش قسط های خودشو میده.

همین پروسه طی بشه یهو میبینی تو 4-5 سال پولت شد 100 تومن. و نکته مهم اینه که هییییییچ وقتی بابتش صرف نکردی.

کار خودت هم داری انجام میدی و حقوقت رو داری و هیچ تاثیری هم تو روند کاریت نداره.

*اگر آشنای کاسب سراغ داری پولو بده دست اون برات کار کنه اون طوری درصد سودش بالاتر میشه و خودش به طور کامل قسطاشو میده دیگه. یعنی همون بار اولش هم دیگه سخت نیست. فقط مراقب باش پولتو دست کی میدی که تو این اوضاع کار به داداش هم نمیشه اطمینان کرد. (اینو جدی بگیر).

لینک به دیدگاه

من اگر باشم با توجه به موقعیتی که الان توش هستم و مثل تو وقت ندارم شغل دیگه ای راه بندازم و اونجا هم باشم یک کار بیشتر نمیکنم.

یک سری موسسات مالی هستن. از اینا که پول میذاری پولت مثلاً 4 ماه میمونه تو اون بانک بعد بانک دوبرابر اون رو بهت وام میده. شاید نزدیک 600-700 ازت کارمزد بگیره (اینو خودت تحقیق کن کارمزدش رو مطمئن نیستم).

بار اول سخته ولی عوضش بعد 20 ماه 40 میلیون پول داری بدون اینکه وقتی براش صرف کرده باشی.

بار دوم همین بیست میلیون رو بذار 40 میلیون دوباره وام بگیر ولی اینبار با 20 تومن قبلیت 60 میلیون میذاری و کامل خودش قسط های خودشو میده.

همین پروسه طی بشه یهو میبینی تو 4-5 سال پولت شد 100 تومن. و نکته مهم اینه که هییییییچ وقتی بابتش صرف نکردی.

کار خودت هم داری انجام میدی و حقوقت رو داری و هیچ تاثیری هم تو روند کاریت نداره.

*اگر آشنای کاسب سراغ داری پولو بده دست اون برات کار کنه اون طوری درصد سودش بالاتر میشه و خودش به طور کامل قسطاشو میده دیگه. یعنی همون بار اولش هم دیگه سخت نیست. فقط مراقب باش پولتو دست کی میدی که تو این اوضاع کار به داداش هم نمیشه اطمینان کرد. (اینو جدی بگیر).

درود

اره بانک شهر می ده ولی باید بزاری موسسه ارمان :icon_razz:

مممم. راستش این مدلی ک گفتی هم خوبه، ولی ب اقتصاد کشو.ر ضربه می زنه :hanghead: ولی خوب شاید منم باشم همین کار رو بکنم. نمیدونم.

البته ی چیزی هم هست با این نرخ تورم، بعد 5 سال 100 تومن ارزشش کمتر از الان ه.

برا مورد اخر، :icon_pf (34): راست میگه جدی بگیر. ب مهدی هم دادی، ازش چک بگیر:ws3: جدی میگم محمد. ب ی کاسب معتبر معتبر معتبر بده، و حتما بهش بگو حداقل اصل پولت رو ب صورت چک های چند تایی ازش بگیر.

اگ فیلم دراورد. بگو میخام همه پولا رو بدم ب صندوق. بعضی صندوق ها هستن 10 درصد از چک کم می کنن، پول نقد بهت میدن :icon_pf (34):

چک بانکی نه موسسه ! انقد این وضعیت اقتصادی ب مردم فشار اورده ب یارو پول قرض میدی، بعد می خای پس بگیری سر موعدش یا حتی اون ور تر، انقدر خورد خورد میده یارو خودت شرمنده می شی ! :w58:

کلا هر وقت حرف اقتصاد می شه من اینطوری م :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
درود

اره بانک شهر می ده ولی باید بزاری موسسه ارمان :icon_razz:

مممم. راستش این مدلی ک گفتی هم خوبه، ولی ب اقتصاد کشو.ر ضربه می زنه :hanghead: ولی خوب شاید منم باشم همین کار رو بکنم. نمیدونم.

البته ی چیزی هم هست با این نرخ تورم، بعد 5 سال 100 تومن ارزشش کمتر از الان ه.

برا مورد اخر، :icon_pf (34): راست میگه جدی بگیر. ب مهدی هم دادی، ازش چک بگیر:ws3: جدی میگم محمد. ب ی کاسب معتبر معتبر معتبر بده، و حتما بهش بگو حداقل اصل پولت رو ب صورت چک های چند تایی ازش بگیر.

اگ فیلم دراورد. بگو میخام همه پولا رو بدم ب صندوق. بعضی صندوق ها هستن 10 درصد از چک کم می کنن، پول نقد بهت میدن :icon_pf (34):

چک بانکی نه موسسه ! انقد این وضعیت اقتصادی ب مردم فشار اورده ب یارو پول قرض میدی، بعد می خای پس بگیری سر موعدش یا حتی اون ور تر، انقدر خورد خورد میده یارو خودت شرمنده می شی ! :w58:

کلا هر وقت حرف اقتصاد می شه من اینطوری م :icon_pf (34):

موسسه آرمان داستانش چیه؟ آشنائه؟:whistle:

اقتصاد کشورو ول کن. این همه اون به تو ضربه زد یبارم تو.:ws3:

جدی میگم. شاید غیر انسانی و جهان سومی باشه. پول تو چرخه تولید باشه و ... ولی مملکت داره لهت میکنه میره جلو.

بابا این محمد بنده خدا پس کی زن بگیره تشکیل خانواده بده. بذار پول یه زندگی رو جمع کنه اقلاً 4-5 سال دیگه بره سر خونه زندگیش.:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان از سرمایه گذاری تو بانک و موسسات گفتن دیگه من مطرح نمیکنم تکراری نباشه :icon_redface:

من بدون در نظر گرفتن ضیق وقتت مواردی اشاره میکنم:w02:اصن کارتو رها کن :ws28:

ببینم به کارآفرینی فکر میکنی؟؟تو کسب و کار به چه مشاغلی علاقمند هستی ؟؟؟!:ws38:

مثلا :

- برای راه اندازی یک پرورش ماهی با حدود 15 میلیون تومن و حداقل 100 متر زمین میتونی شروع به کار کنی البته قبلش ((یک مجوز مهارتی از فنی و حرفه ای باید داشته باشی ی دوره 6 ماه میگذرونی)) در امد ماهیانه بستگی به بازاریابی و فروشت داره از (در آمد 1.5 تا 3 تومن) در ماه متغییر هست ,تو این کار بدون برق اضطراری کارتو شروع نکن وگرنه ورشکست میشی (از مهدی میتونی کمک بگیری:ws3:)

- تولید گل و گیاه میتونه خوب باشه ,با 10 تومن شروع میکنی یکسالی باید تجربه از دیگران یاد بگیری یا دوره های آموزشی ببینی بعد شروع به کار کنی ماهی 1.5 متغییر بستگی داره چقدر فروش داشته باشی ,فروشت به صورت مستقیم در شهر یا منازل مسکونی یرای طراحی و گلکاری و یا ی گل و گیاه فروشی برای خودت دست و پا کنی

من یکسری فایل طرح توجیهی کشاورزی زود بازده تو تاپیک زیر گذاشتم ,هرکدوم مورد علاقت بود فایلشو مطالعه کن :

طرح های توجیهی کشاورزی و دامداری

لینک به دیدگاه
درود

اما هیچ وقت نزار بقیه بفهمن چقدر پول داری. حتی پدر و مادرت. ( این هزار و یک دلیل تجربی و علمی داره - اگ خواستی ی جا دیگه باید دربارش بحث کنیم_)

دوم اینکه می تونی بزار روزشمار بانک، 20 درصد می ده. بانک رفاه. سر رسید هر ماه

سوم می تونی ی کار راه بندازی، اما مهترین چیز اینکه اول شغلهای خدماتی - تولیدی رو بشناسی.

ب نظر من شغلی موفق ه ک خدماتی - تولیدی باشه. و بیشتر هم خدماتی. چون گردش مالیش زودتر انجام می شه.

فرضا شما نون بفروشی. کسی چک نمیده بهت، اما ممکنه بتونی با چک خرید کنی. این یعنی اینکه پول مدت بیشتر دستت می مونه.

ولی اگه بزنی تو کاری ک باید نقد بخری و چک بفروشی ب ماه دوم سوم نرسیده، عملا بیکار میشه. چون سودت برنگشته ک هیچ، اصل پولت هم هنوز نیومده.

خیلی چیزا هست محمد، ولی باید وقت بزاری. رو کاغذ بنویسی. و هدفدار باشی.

ی جا دیگه هم گفتم. خودتم یکم می دونی چ جوری بود وضعیت من. یعنی اینکه گاهی مث مدلی ک من گیر اوردم میشه در جهت توسعه کاری ک می کنی پروژه جدیدی شروع کنی اما گاهی هم لازمه ی کارت رو ول کنی.

اول باید خودت رو بشناسی.

ایا ازینکه رستوارن بزنی، خجالت می کشی؟ میگم جون می دونم بعضی ها خجالت می کشن! حالا رستواران نه. ساندویچ فروشی.

راستش ایده خاصی ب نظرم نمیاد الان.

اون مورد که گفتی چرا نگم رو بعداً می حرفیم :ws3:

خیلی دلمم بخواد بتونم رستورانی ساندویچی چیزی بزنم. :ws3: ولی فکر کنم 20 تومن خیلی کمه واسه اینکار :ws3:

تو خدماتی - تولیدیا سود تو چی بهتره نمیدونی؟ :w02:

خیلی روش جالب و بی دردسری بود. :ws3: خیلی وسوسه برانگیز :ws3:

اگه بتونم اون وام رو تو چرخه همون تولید-خدمات وارد کنم که سود بیشتری هم ازش در بیاد بهترم میشه :ws38:

سلام

دوستان از سرمایه گذاری تو بانک و موسسات گفتن دیگه من مطرح نمیکنم تکراری نباشه :icon_redface:

من بدون در نظر گرفتن ضیق وقتت مواردی اشاره میکنم:w02:اصن کارتو رها کن :ws28:

ببینم به کارآفرینی فکر میکنی؟؟تو کسب و کار به چه مشاغلی علاقمند هستی ؟؟؟!:ws38:

مثلا :

- برای راه اندازی یک پرورش ماهی با حدود 15 میلیون تومن و حداقل 100 متر زمین میتونی شروع به کار کنی البته قبلش ((یک مجوز مهارتی از فنی و حرفه ای باید داشته باشی ی دوره 6 ماه میگذرونی)) در امد ماهیانه بستگی به بازاریابی و فروشت داره از (در آمد 1.5 تا 3 تومن) در ماه متغییر هست ,تو این کار بدون برق اضطراری کارتو شروع نکن وگرنه ورشکست میشی (از مهدی میتونی کمک بگیری:ws3:)

- تولید گل و گیاه میتونه خوب باشه ,با 10 تومن شروع میکنی یکسالی باید تجربه از دیگران یاد بگیری یا دوره های آموزشی ببینی بعد شروع به کار کنی ماهی 1.5 متغییر بستگی داره چقدر فروش داشته باشی ,فروشت به صورت مستقیم در شهر یا منازل مسکونی یرای طراحی و گلکاری و یا ی گل و گیاه فروشی برای خودت دست و پا کنی

من یکسری فایل طرح توجیهی کشاورزی زود بازده تو تاپیک زیر گذاشتم ,هرکدوم مورد علاقت بود فایلشو مطالعه کن :

طرح های توجیهی کشاورزی و دامداری

یه سری از این کارای مرتبط با کشاورزی رو قبلاً هم شنیدم خیلی پولا و سودای خوبی توش هست. ولی خب علاقم تو اون زمینه خیلی کمه :icon_pf (34):

ولی اگه روزی علاقه پیدا کردم یا حتی اگه ببینم انقدر ارزش داره که بیخیال علاقه هم بشم :ws3: حتماً واسه مشورت بیشتر مزاحم خودت و بچه های دیگه میشم :w02: اون طرح های توجیهی هم حتماً یه نگاهی میندازم اونایی خوشم بیادو :w16:

----------------

بچه ها دستتون درد نکنه واسه همفکری که میدین :a030:

لینک به دیدگاه

روحیه هر شخص یجوره

و محمد قطعا از اونایی نیست که حرکت های ناراحت بزنه

محمد از اون دسته افرادیه که ساخته شده برای مشاغلی مثل کارمندی و خلاصه تو این فازا

حالا کارمند ارگان یا شرکت یا هرچی

و تو این موفق تره

از طرفی با 20 تومن فحش هم به آدم نمیدن مملی

بازی پول میخواد و آدم ریسک پذیر با ظرفیت خاص خودش

کار پول میخواد و پول ! پول میاره

چون ایران شکلش اونجوری نیست با دانش خالی بشه کاری کرد

شرایط کار تقریبا سنتی و خاص خودشو داره

حالا مملی این وسط یکو یکم تو کارش بالا پایین پیش بیاد مرخص میشه

هم پولش هم انرژیش

در مورد بانکو این حرفها هم به من ربطی نداره:ws28: در مورد این چیزا هیچ وقت نظر ندارم و خوشم نمیاد

چون معتقدم آدم پولشو تو بازی و کار از دست بده بهتره بذاره تو بانک بشینه ماه به ماه سودشو بگیره

افراد زیادی رو دیدم که آتیششون تنده و از بیرون به موضوع نگاه میکنن!!

جو میگیرتشون میرن میگن ما چیکار کنیم ؟ و وارد کاری میشن

حالا به قول دوستمون S.F یهو به چکو چال که میرسن میگرخن و از طرفی زمین میخورن چون نقدینگی کمه و عملا هر چی داشته شده چک!

همه هم فکر میکنن یهو باید معجزه بشه

و دیدم افرادی که که وارد کاری میشن و یهو بنا به طبیعت این کارا یک مدت مجبور به مکیدن سماق میشن سریع از نظر فکری و روحی تخریب میشن و بعدشم کارشون تخریب میشه

حالا بحثش طولانیه

ولی محمد جان پولتو نگه دار دست خودت یا بذار بیشتر بشه برو باهاش یک چیزی بخر که رشد داشته باشه !! زمینی ملکی چیزی

من ندیدمت باهاتم صحبت نکردم ولی روحیه تو با این حرکت ها سازگار نیست

در ضمن عجب سیبیلی وصل کرده بودیا :ws28:

کار پول میخواد مملی

آدم نترس و اینکاره میخواد که توانایی هضم اینو داشته باشه هر آن یک پول درشتی رو از دست بده !! همیشه که رکودو کلاه بردارو این حرفها نیست !! اتفاقاتی هم در کنار اینا هست که بخشی از بازیه

چند ماه پیش یک بابایی اومد 9 میلیارد هزینه دو تا راکتور کرد کاشت وسط حیاط که فلان کارو بکنه

دو ماه مثل پشکل دلار میومد تو حساب ارزیش و کلا ترکیه و روسیه رو آباد کرده بود

خط هم خودم بهش داده بودم و طرح پلنتشم مال خودم بود

اینم رویایی شده بود مدام در حال تیروم تیروم خوندن بود

اما یک چیز ساده کل تاسیسات کارخونه رو دود کرد برد بالا:icon_pf (34):ربطی هم به این بنده خدا و سیستمش نداشت و در اصل خطای شرکت گاز بود ولی کسی مسئولیت رو قبول نکرد و بیمه هم چیزی بهش نداد!! تائید کردن اشکال از جا بودا ولی کی گردن میگیره آخه ؟

تازه چند نفر هم هوا کرد

یک اشکال کوچیک توی خوراک پروپان ورودی و ....... باعث شد یکی از راکتورهای عملیات این بابا مثل موشک فینیکس بره بالا

اینقدر خرکی بود که چند تا از کارخونه های دورو برش تو شهرک هم شخم زد

اولی ترکید دومی هم ترکوند و همینجوری تا چند نفر از پرسنل هم بدجوری آسیب دبدن

اما خب طرف سابقه طولانی این کارا رو داره و 30 سال کارخونه دار بود و از قدیمی ها که من از بچگی اینو میشناسمو باهاش رفت و آمد داریم

ولی سریع سکته نکرد ویزا بگیره بره اون دنیا

تنها چیزی هم که براش موند پول صادراتش بود و ملکش (کارخونش)

هر چی هم از بیمه گرفت داد به کارخونه های دورو بر که خسارتشون جبران بشه

حالا تو فرض کن این 9 تومنو میریختی تو این کار یهو اینجوری میشد !! چیکار میکردی ؟

بعدشم از آب که نمیشه کره گرفت

لینک به دیدگاه
روحیه هر شخص یجوره

و محمد قطعا از اونایی نیست که حرکت های ناراحت بزنه

محمد از اون دسته افرادیه که ساخته شده برای مشاغلی مثل کارمندی و خلاصه تو این فازا

حالا کارمند ارگان یا شرکت یا هرچی

و تو این موفق تره

از طرفی با 20 تومن فحش هم به آدم نمیدن مملی

بازی پول میخواد و آدم ریسک پذیر با ظرفیت خاص خودش

کار پول میخواد و پول ! پول میاره

چون ایران شکلش اونجوری نیست با دانش خالی بشه کاری کرد

شرایط کار تقریبا سنتی و خاص خودشو داره

حالا مملی این وسط یکو یکم تو کارش بالا پایین پیش بیاد مرخص میشه

هم پولش هم انرژیش

در مورد بانکو این حرفها هم به من ربطی نداره:ws28: در مورد این چیزا هیچ وقت نظر ندارم و خوشم نمیاد

چون معتقدم آدم پولشو تو بازی و کار از دست بده بهتره بذاره تو بانک بشینه ماه به ماه سودشو بگیره

افراد زیادی رو دیدم که آتیششون تنده و از بیرون به موضوع نگاه میکنن!!

جو میگیرتشون میرن میگن ما چیکار کنیم ؟ و وارد کاری میشن

حالا به قول دوستمون S.F یهو به چکو چال که میرسن میگرخن و از طرفی زمین میخورن چون نقدینگی کمه و عملا هر چی داشته شده چک!

همه هم فکر میکنن یهو باید معجزه بشه

و دیدم افرادی که که وارد کاری میشن و یهو بنا به طبیعت این کارا یک مدت مجبور به مکیدن سماق میشن سریع از نظر فکری و روحی تخریب میشن و بعدشم کارشون تخریب میشه

حالا بحثش طولانیه

ولی محمد جان پولتو نگه دار دست خودت یا بذار بیشتر بشه برو باهاش یک چیزی بخر که رشد داشته باشه !! زمینی ملکی چیزی

من ندیدمت باهاتم صحبت نکردم ولی روحیه تو با این حرکت ها سازگار نیست

در ضمن عجب سیبیلی وصل کرده بودیا :ws28:

کار پول میخواد مملی

آدم نترس و اینکاره میخواد که توانایی هضم اینو داشته باشه هر آن یک پول درشتی رو از دست بده !! همیشه که رکودو کلاه بردارو این حرفها نیست !! اتفاقاتی هم در کنار اینا هست که بخشی از بازیه

چند ماه پیش یک بابایی اومد 9 میلیارد هزینه دو تا راکتور کرد کاشت وسط حیاط که فلان کارو بکنه

دو ماه مثل پشکل دلار میومد تو حساب ارزیش و کلا ترکیه و روسیه رو آباد کرده بود

خط هم خودم بهش داده بودم و طرح پلنتشم مال خودم بود

اینم رویایی شده بود مدام در حال تیروم تیروم خوندن بود

اما یک چیز ساده کل تاسیسات کارخونه رو دود کرد برد بالا:icon_pf (34):ربطی هم به این بنده خدا و سیستمش نداشت و در اصل خطای شرکت گاز بود ولی کسی مسئولیت رو قبول نکرد و بیمه هم چیزی بهش نداد!! تائید کردن اشکال از جا بودا ولی کی گردن میگیره آخه ؟

تازه چند نفر هم هوا کرد

یک اشکال کوچیک توی خوراک پروپان ورودی و ....... باعث شد یکی از راکتورهای عملیات این بابا مثل موشک فینیکس بره بالا

اینقدر خرکی بود که چند تا از کارخونه های دورو برش تو شهرک هم شخم زد

اولی ترکید دومی هم ترکوند و همینجوری تا چند نفر از پرسنل هم بدجوری آسیب دبدن

اما خب طرف سابقه طولانی این کارا رو داره و 30 سال کارخونه دار بود و از قدیمی ها که من از بچگی اینو میشناسمو باهاش رفت و آمد داریم

ولی سریع سکته نکرد ویزا بگیره بره اون دنیا

تنها چیزی هم که براش موند پول صادراتش بود و ملکش (کارخونش)

هر چی هم از بیمه گرفت داد به کارخونه های دورو بر که خسارتشون جبران بشه

حالا تو فرض کن این 9 تومنو میریختی تو این کار یهو اینجوری میشد !! چیکار میکردی ؟

بعدشم از آب که نمیشه کره گرفت

دستت مرسی :a030:

منم که نمیخوام با 20 تومن میلیاردر بشم :ws3: در همون حد خودش میخوام بیشتر بشه.

خب راستش من یه ویژگی که دارم، خدا رو شکر صبرم بد نیست و خوبه. حالا تو مثالی که گفتی، آدم تا واسش اتفاق نیفته (که البته ایشالا واسه کسی همچین اتفاقی نیفته) نمی تونه با قاطعیت بگه میتونم کنار بیام یا نه. شاید از دور ساده تر دیده بشه. واسه همین الان احساس میکنم میشه باهاش کنار اومد وقتی 100 درصد سرمایشو از دست نداده باشه (منظورم همون پول صادرات و ملک هستش که واسش مونده)

من خودم کاری رو که بدونم مثلاً 10 سال دیگه می تونم برداشت خیلی خوبی ازش داشته باشم، بیشتر دوست دارم تا کاری که یه سال دیگه یا دو سال دیگه برداشت کمی ازش دارم. یعنی همونطور که گفتم حاضرم اون صبر رو داشته باشم تا به سود خیلی خوبی که دنبالشم برسم. ولی خب این دوست داشتن تو زمان خودش هست. تو شرایط زمانی الانم و نیاز فعلیم به دنبال سودهای کوتاه مدت هست. منظورم از کوتاه مدت. کوتاه مدت هم منظورم چندماه نیستا.

توضیحا رو دادم که یه کمی شرایطم و روحیه شخصی خودم رو گفته باشم :ws3:

لینک به دیدگاه
دستت مرسی :a030:

منم که نمیخوام با 20 تومن میلیاردر بشم :ws3: در همون حد خودش میخوام بیشتر بشه.

خب راستش من یه ویژگی که دارم، خدا رو شکر صبرم بد نیست و خوبه. حالا تو مثالی که گفتی، آدم تا واسش اتفاق نیفته (که البته ایشالا واسه کسی همچین اتفاقی نیفته) نمی تونه با قاطعیت بگه میتونم کنار بیام یا نه. شاید از دور ساده تر دیده بشه. واسه همین الان احساس میکنم میشه باهاش کنار اومد وقتی 100 درصد سرمایشو از دست نداده باشه (منظورم همون پول صادرات و ملک هستش که واسش مونده)

من خودم کاری رو که بدونم مثلاً 10 سال دیگه می تونم برداشت خیلی خوبی ازش داشته باشم، بیشتر دوست دارم تا کاری که یه سال دیگه یا دو سال دیگه برداشت کمی ازش دارم. یعنی همونطور که گفتم حاضرم اون صبر رو داشته باشم تا به سود خیلی خوبی که دنبالشم برسم. ولی خب این دوست داشتن تو زمان خودش هست. تو شرایط زمانی الانم و نیاز فعلیم به دنبال سودهای کوتاه مدت هست. منظورم از کوتاه مدت. کوتاه مدت هم منظورم چندماه نیستا.

توضیحا رو دادم که یه کمی شرایطم و روحیه شخصی خودم رو گفته باشم :ws3:

خب خیلی هم خوبه

البته اون بابا مثال بود و میدونم توقع تو از بابت سرمایه ای که داری چقدره

خودم همیشه هزارتا ایده دارم اما معمولا نمیگم میدونی چرا ؟ چون احساس میکنم ایده ها سلیقه منه و شاید مناسب دیگران نباشه

از طرفی نمیخوام روی هوا یک چیز بپرونم و یکی رو تو هچل بندازم

اما با عظما دو نفری سعی کنید یک تکه زمینی ملکی چیزی بگیرید

این فکر میکنم هم دراز مدت رو تامین میکنه و هم از بانک گذاشتن بهتره

در مورد مبالغی که گاه گاه نیاز داری لازم نیست سرمایه گذاری کنی

از طریق فعالیت های ساده هم میتونی نیاز فعلیت رو تامین کنی

آهان راستی چند روز پیش یادته گفتم یک حرکتی بکنید ؟B2B این حرفها ؟

الان یکی دیگه از اعضای همین انجمن هم همین گیر رو داره :whistle:

بنده خدا هم درگیر این شرکت ها شده بود خب راه بندازید هم کار خلق الله راه بیوفته هم کارمزداتون همون نیاز فعلیته دیگه

سرمایه ای هم لازم نداره

لینک به دیدگاه
موسسه آرمان داستانش چیه؟ آشنائه؟:whistle:

اقتصاد کشورو ول کن. این همه اون به تو ضربه زد یبارم تو.:ws3:

جدی میگم. شاید غیر انسانی و جهان سومی باشه. پول تو چرخه تولید باشه و ... ولی مملکت داره لهت میکنه میره جلو.

آورین ! بحث له کردنو اینا نیست آدم تو این اوضاع احوال اقتصادی که رونق بسیار زیادی در بازار هست پولشو نمیریزه تو کار !!

آقایون لاتو لوتا (کارخونه های بزرگ) همه دارن جمع میکننو الفرار

کارگاه های کوچیک هم ول معطلن بنده خداها

بابا این محمد بنده خدا پس کی زن بگیره تشکیل خانواده بده. بذار پول یه زندگی رو جمع کنه اقلاً 4-5 سال دیگه بره سر خونه زندگیش.:ws3:

اما اینجاهارو نفرینش کردی ؟

بابا بذار بچه مردم زندگیشو بکنه چرا بهش خط اونجا که عرب نی انداخت میدی ؟:ws3:

بابا مملی جمعو جور کن خودتو بزن برو امریکا یا آلمانی جایی زندگیتو بکن سری که درد نمیکنه رو دستمال میبندی چرا ؟

سوء برداشت نشه ها چه دختر چه پسر فرقی نداره

هم دختر هم پسر برید زندگیتونو بکنید بیکارید مگه

ازدواج کلا چیز مزخرفیه همه دلایلی هم که میارن هم بهانه و توجیه هستش

مملی با طناب ازدواج نری تو چاه ها :icon_pf (34):

ابن همه تلاش کرده مهندسی (چی خوندی محمد ؟ ) چمیدونم شهرسازیو خلاصه فضای سبزو القای احساس خوب به خلق الله تو خیابون پارکو این حرفها خونده یک سیبیل مشت هم وصل کرده بیاد بره ازدواج کنه ؟ :ws28:

مملی دست عظما رو بگیر دو نفری بزنید تو گوش مهاجرت حالش رو ببرید آقا

لینک به دیدگاه

خیلی روش جالب و بی دردسری بود. :ws3: خیلی وسوسه برانگیز :ws3:

اگه بتونم اون وام رو تو چرخه همون تولید-خدمات وارد کنم که سود بیشتری هم ازش در بیاد بهترم میشه :ws38:

اقا جان تولیدو ولش کن. بیا بیرون.

باور کن ما با هر کدوم از این واحدهای تولیدی که کار میکردیم دارن گریه میکنن.

خیلیاشون که رسماً گذاشتن زمین کارو.

بعد هم تولید رسماً یه شغله خودش.

تو میگی من کارم رو داشته باشم درکنارش این فعالیت رو انجام بدم.

اما اینجاهارو نفرینش کردی ؟

بابا بذار بچه مردم زندگیشو بکنه چرا بهش خط اونجا که عرب نی انداخت میدی ؟:ws3:

بابا مملی جمعو جور کن خودتو بزن برو امریکا یا آلمانی جایی زندگیتو بکن سری که درد نمیکنه رو دستمال میبندی چرا ؟

سوء برداشت نشه ها چه دختر چه پسر فرقی نداره

هم دختر هم پسر برید زندگیتونو بکنید بیکارید مگه

ازدواج کلا چیز مزخرفیه همه دلایلی هم که میارن هم بهانه و توجیه هستش

مملی با طناب ازدواج نری تو چاه ها :icon_pf (34):

ابن همه تلاش کرده مهندسی (چی خوندی محمد ؟ ) چمیدونم شهرسازیو خلاصه فضای سبزو القای احساس خوب به خلق الله تو خیابون پارکو این حرفها خونده یک سیبیل مشت هم وصل کرده بیاد بره ازدواج کنه ؟ :ws28:

مملی دست عظما رو بگیر دو نفری بزنید تو گوش مهاجرت حالش رو ببرید آقا

همینه دقیقاً.

حالا اسمش ضربه زدن به اقتصاد هم نیست این کاری که من گفتم. فقط کمک نمیکنی. در مقابل اقتصاد جهنمی ایران که تا تونسته ضربه زده به ما این کار تازه جوانمردی هم به حساب میاد.:icon_pf (34):

تولید رسماً نابوده. با این مالیات های سنگینی که دارن میبندن هم که دیگه بدتر شد.

آقا این بچه انجمن زده نصف کاربراش با هم ازدواج کردن حالا که نوبت خودش شده میگی ولش کن؟؟

کل این انجمن رو نگه داشته فقط واسه همین که زن بگیره. یعنی محمد زن بگیره کارش راه بیوفته در این انجمن هم بسته میشه باور کن.:ws3:

اذیتش نکن بچه رو. ادمین هم هست در پروفایل هرکی بره نه نمیگن بهش.

ایران نیستی شما؟:ws38:

جالب شد میام سراغت حالا.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اقا جان تولیدو ولش کن. بیا بیرون.

باور کن ما با هر کدوم از این واحدهای تولیدی که کار میکردیم دارن گریه میکنن.

خیلیاشون که رسماً گذاشتن زمین کارو.

بعد هم تولید رسماً یه شغله خودش.

تو میگی من کارم رو داشته باشم درکنارش این فعالیت رو انجام بدم.

همینه دقیقاً.

حالا اسمش ضربه زدن به اقتصاد هم نیست این کاری که من گفتم. فقط کمک نمیکنی. در مقابل اقتصاد جهنمی ایران که تا تونسته ضربه زده به ما این کار تازه جوانمردی هم به حساب میاد.:icon_pf (34):

تولید رسماً نابوده. با این مالیات های سنگینی که دارن میبندن هم که دیگه بدتر شد.

آقا این بچه انجمن زده نصف کاربراش با هم ازدواج کردن حالا که نوبت خودش شده میگی ولش کن؟؟

کل این انجمن رو نگه داشته فقط واسه همین که زن بگیره. یعنی محمد زن بگیره کارش راه بیوفته در این انجمن هم بسته میشه باور کن.:ws3:

اذیتش نکن بچه رو. ادمین هم هست در پروفایل هرکی بره نه نمیگن بهش.

ایران نیستی شما؟:ws38:

جالب شد میام سراغت حالا.:icon_gol:

کلا اشتباه اینه که الان یکی بخواد یک کاری راه بندازه

رک بگم عزیز اقتصادی که میگی جهنمی در اصل اینشکلیه که کسی حق اینو نداره ماهی 4 5 تومن بیشتر گیرش بیاد !! اینو هم دیدم و هم شنیدم از خودشون

یا مالیاته یا بورسه (اونایی که مواد اولیه از بورس میگیرن ) یا گمرک ایران که خدا نصیب گرگ بیابون نکنه

جایی ببینن یکی داره رشدی میکنه جلوش گرفته میشه

این 4-5 تومن هم با هزار داستانو چکوچال برگشتی

نه بابا جدی میگم ! خب بره جواب مثبت هم بگیره که چی بشه آخه ؟ من میگم مملی رو تو هچل ننداز میگی عظما هم بره بگیره ؟

بذار صبح تا شب تو انجمن یا هر جا که دوست داره باشه عوضش آرامش داره

سیبیلهای قشنگ وصل میکنه زندگی میکنه(قفل کردم رو سیبیل :ws28:)

خود منو ببین آینه عبرتم :ws28::ws28::ws28:دو سال اومدم ایران داشتن نسخمو می پیچیدن :ws28: سریع به بهانه یک قطعه برگشتم

اینجا هم باز داشتم یخه میشدم که با آیزن هاوری موضوع رو دور زدم

همه کار میکنمو راحتم ! دنبال قاتل بروسلی میگرده مگه ؟ هر جوری حال میکنی زندگی میکنی درگیر داستان هم نمیشی .

به خدا نه سختی داره نه مخ آدم میپیچه ! تازه مخ آدم آزاده

کی به کیه

حالا متاهل باشی !! قفل میشه مخ آدم

الان میری عشقی یهو یک پروژه میگیری 1 سال وسط جنگل یک پتروشیمی الم کنی

ذهنت نمیپیچه و تمرکزت فقط تو کارته باهاشم حال میکنی

یا زندگی و استراحت

من به مقام عظمای انجمن هم گفتم

7 سال پیش از ایران رفتم بچه هم بودم الان دیگه اینجا حال نمیده حال میکنم برم یجا دیگه ! دیگه شرایط خاصی رو دنبال نمیکنم خودممو خودمو کبکو بدبدم :ws3: مصیبت ندارم

دختر ها هم همینطور ! مجبور نیستن درگیر یکی باشن

من تازه برادر خودمو از سر قرار عقد بلند کردم مخشو زدم کنسل کرد بیاد ور دل خودم

الانم کلی دعا میکنه میگهدمت گرم نزدیک بود برم گل درخت چون اگر اونروز نمیرفتیم تو پارک صحبت کنیم خانواده ها قرار گذاشته بودن هفته بعدش بره عقد کنه

بله ابران نیستم و کلاهمم بیوفته دیگه ایران نمیام

من عربستان زندگی میکنم :/ :ws28:

لینک به دیدگاه
درود

اما هیچ وقت نزار بقیه بفهمن چقدر پول داری. حتی پدر و مادرت. ( این هزار و یک دلیل تجربی و علمی داره - اگ خوا

؟

:whistle:

لینک به دیدگاه

سلام محمد جان .

دوستان پیشنهادای خوبی دادن.

من با بانک کاملا مخالفم چون ضرر میکنی واز طرف دیگه گردن بانک و هم کلفت میکنی.

به نظرم اول باید با خودت سنگاتو وا بکنی ببینی ادم چه کاری هستی؟دوما اون کار رو میشه به عنوان شغل دوم داشت یا نه.

معمولا کارایی که با سرماییه کم میشه شروع کرد باید روش وقت گذاشت و زحمت کشید .

:a030:

لینک به دیدگاه

.. مثل اینکه من دیر رسیدم ای شیطون بیست تومنو چطوری گذاشتی روهم اول اینو بگو:ws3:

جدا از شوخی فعلا درین شرایط سوت و کور تا بازار یکم تکون بوخوره ریسک نکن بزار همون بانک بهرشو بگیر و اگه بازار بهتر شد بهترین راه پول دراوردن اینکه تو پخش اجناس یکی ازین شرکتها بری و پورسانت بگیری بااین پول هم میتونی برا خودت درین کار پشتوانه داشته باشی

طرف تولید و اینا نرو که افتضاحه الان .....

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

آقا من الان داشتم پیشنهادا رو یه دور دیگه مرور میکردم، اون موقع دقت نکرده بودم. اینکه میان بعد 4 ماه 40 میلیون میدن، با چه بهره ای پس میگیرن؟ وام 30 درصده یا 3 درصد؟ :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...