رفتن به مطلب

یک نیروگاه همیشگی :دی

wheeler

ارسال های توصیه شده

بابک عزیزم یک نکته رو یادم رفت که البته تمایل داشتم خودت مطالعه بکنی اما میگم

این پاسخ شما به قاصدک عزیزه (جیگر من :ws28:)

در نیروگاه بادی هم ابتدا توسط یک منبع خارجی و سپس توسط یک محرک کوپل شده به ژنراتور یا خود ژنراتور تحریک صورت میگیره.

این مقایسه از اساس غلطه جناب قاصدک!

باد یک توان خارجی هستش که به مرز سیستم وارد میشه در حالی که سنگ دوار توان خودش رو از یک منبع داخلی دریافت میکنه و خودش قراره تامین کننده توان همون منبع داخلی باشه؟؟

عزیزم باد یک توان خارجیه دیگه ؟

در یک نیرگاه بادی هم تحریک و استارتو بقیه داستانا ........... و میگی منبع خارجی ؟

بازم عزیزم تکرار میکنم حتما صفحات قبل رو مطالعه کن !! من که اینجا بدون کم و کاست دارم موضوع رو به ساده ترین شکل ممکن که حتی اگر یک نوجوون کم سن هم دید بتونه هضم کنه توضیح میدم و حتی گاهی برای ساده کردن موضوع مجبور به تایپ زیاد و نوشتن شاه نامه میشم

و حداقل چند پست در مورد منبع محرک دادم که :4564::ws28:

آیا من از تونل باد و تشکیلاتش نگفتم ؟ آیا من از یک کمپرسور فشار بالا با محدوده فشار 150 بار 200 بار یا هرچی

کلی صحبت نکردم ؟ من اشاره نکردم که ما یک مخزن هوای فشرده در اختیار داریم برای شروع بازی ؟ نگفتم بعد از ران شدن چه بلایی سرش میاد ؟ هرز گردو بگیر ببندشو توضیح ندادم ؟

آیا هوای فشار بالای ما این وسط برای دکوره عزیز؟ یا برای اون شوخی که اون دو برادر روس با هم کردن ؟ (البته فیلمشو سهند دید فقط:ws28:) ما کمپرسوری با این توان و یک مخزن قلدر که توانایی نگهداری این فشارها رو داره نیاوردیم باهاش سلفی بگیریم که!

اصلا سیستم ما چطور به حرکت در میاد ؟ ما که نمیخوایم الکتروموتور رو به برق وصل کنیم بعد قطعش کنیم تا خودش ادامه چرخشو بره

به قول شیخ جادو و ورد هم که نمیخوایم بخونیم

ما چند راهکار برای این سیستم گذاشتیم که چند تاشو گفتیم

همه اینا در زمان خودش از اول که استارت خورد تا زمانی که ران شد به ترتیب عملکرد خودشونو ارائه میدن

اول کار کمپرسور و الی آخر

کمپرسور !! سنگ !! گیربکس معکوس !!خازنها !! و موارد دیگه که به موقع خواهیم گفت

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 103
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

استدعا دارم.

من نه استاد هستم نه ادعایی دارم. فقط دارم حالت پایدار سیستم رو نگاه میکنم.

میدونم طرحی که شما دارید ازش صحبت میکنید یک دوباره کاری محض هست.

دوباره کاری محض حالا یعنی چی:

شما توسط یک منبع توان خارجی قصد دارید توان خروجی ژنراتور رو افزایش بدید که علاوه بر گردش موتور بتونیم ازش توان بگیریم. درسته؟ فکر کنم تا همین قدر برای رد کردن این موضوع کفایت کنه. و اگر من دارم اشتباه برداشت میکنم بفرمایید چون خوندن متنهای طولانی که توش بعضا شوخی و بحث غیر علمی وجود داره واقعا خارج از حوصله هستش.

دوباره کاری حالا کجاس؟

حتما میدونید که هر فرآیند تبدیل راندمان داره. یعنی اگر شما ۱۰۰ واحد توان وارد یک سیستم تبدیل کنی قطعا کمتر از ۱۰۰ وارد برداشت میکنی.

اگر قرار هست از یک منبع خارجی شما توان ژنراتور رو افزایش بدید طرح شما توان مفید (برای تحویل به شبکه یا هر مصرف خارجی) کمتری نسبت به حالتی که همون توان خارجی مستقیما مورد استفاده قرار بگیره، تولید میکنه.

یکبار دیگه هم عرض میکنم که وجود سنگ یا هر چیزی که بخواد ممان اینرسی محور (تمایل محور برای ادامه حرکت. مثل مثالی که زدید برای چرخش یک سنگ بزرگ در سرازیری) رو افزایش بده در حالت پایدار (که قطعا هدف چنین سیستمی هم عملکرد در شرایط پایدار برای پاسخ به تقاضای برق هست) تاثیری بر افزایش توان (بیشتر شدن توان خروجی ژنراتور از توان داده شده به آن توسط موتور) نخواهد داشت چون در هر صورت اتفاقی که برای ژنراتور در حالت پایدار میفته بالانس حاصلضرب گشتاور در سرعت محور و حاصلضرب ولتاژ در جریان در ضریب توان هست.

خازنی که ذخیره کننده و تحویل دهنده توان هست و کمپرسوری که خودش نیاز به توان الکتریکی داره توان خروجیشون کمتر از توانی هست که در ورودی خودشون میپذیرند. اونوقت خروجی اینها میخوان ورودی سیستم شما باشند.

بجز حالت پایدار، شما به راندمانهای تبدیل انرژی هم توجه کنید.

لینک به دیدگاه
استدعا دارم.

من نه استاد هستم نه ادعایی دارم. فقط دارم حالت پایدار سیستم رو نگاه میکنم.

میدونم طرحی که شما دارید ازش صحبت میکنید یک دوباره کاری محض هست.

دوباره کاری محض حالا یعنی چی:

شما توسط یک منبع توان خارجی قصد دارید توان خروجی ژنراتور رو افزایش بدید که علاوه بر گردش موتور بتونیم ازش توان بگیریم. درسته؟ فکر کنم تا همین قدر برای رد کردن این موضوع کفایت کنه. و اگر من دارم اشتباه برداشت میکنم بفرمایید چون خوندن متنهای طولانی که توش بعضا شوخی و بحث غیر علمی وجود داره واقعا خارج از حوصله هستش.

دوباره کاری حالا کجاس؟

حتما میدونید که هر فرآیند تبدیل راندمان داره. یعنی اگر شما ۱۰۰ واحد توان وارد یک سیستم تبدیل کنی قطعا کمتر از ۱۰۰ وارد برداشت میکنی.

اگر قرار هست از یک منبع خارجی شما توان ژنراتور رو افزایش بدید طرح شما توان مفید (برای تحویل به شبکه یا هر مصرف خارجی) کمتری نسبت به حالتی که همون توان خارجی مستقیما مورد استفاده قرار بگیره، تولید میکنه.

یکبار دیگه هم عرض میکنم که وجود سنگ یا هر چیزی که بخواد ممان اینرسی محور (تمایل محور برای ادامه حرکت. مثل مثالی که زدید برای چرخش یک سنگ بزرگ در سرازیری) رو افزایش بده در حالت پایدار (که قطعا هدف چنین سیستمی هم عملکرد در شرایط پایدار برای پاسخ به تقاضای برق هست) تاثیری بر افزایش توان (بیشتر شدن توان خروجی ژنراتور از توان داده شده به آن توسط موتور) نخواهد داشت چون در هر صورت اتفاقی که برای ژنراتور در حالت پایدار میفته بالانس حاصلضرب گشتاور در سرعت محور و حاصلضرب ولتاژ در جریان در ضریب توان هست.

خازنی که ذخیره کننده و تحویل دهنده توان هست و کمپرسوری که خودش نیاز به توان الکتریکی داره توان خروجیشون کمتر از توانی هست که در ورودی خودشون میپذیرند. اونوقت خروجی اینها میخوان ورودی سیستم شما باشند.

بجز حالت پایدار، شما به راندمانهای تبدیل انرژی هم توجه کنید.

بابک عزیز

در پاسخ کلمه درسته باید عرض کنم خیر

همچنان تکرار میکنم موضوع رو مطالعه کنید (البته اگر از حوصله خارج نیست)

منبع خارجی برای افزایش توان ژنراتور نیست

شما چند موضوع رو با هم مخلوط کردی که واقعا نوشتن مجددش هم بی فایده هستش چون قبلا گفتم دیگه

من سوالاتی کردم که پاسخشونو نگرفتم !! و از روی آنها پرش شد که البته کل موضوع رو نخوندید

راندمان و سایر مسایل دقیقا در سولات من بود

حالا مهم نیست

من یا هر شخص دیگه زمانی میتونه موضوع رو باز کنه که مخاطبها کاملا فرایند رو بخونن .

تو هیچ پستی هم من نگفتم از 100 درصد 100 درصد میخوام که اگر اینم بشه تازه همون کاسه به کاسه کردن قاصدک عزیزه

در مورد شوخی هم باید عرض کنم که شوخی و امثالش جزئی از کاره و صرفا نمیتونم چکشی جلو برم

و البته شوخی هم پیرو بحثه و گفتگوی آزاد نزدیم ! دوستان مطالعه کردن و کسی هم خرده نگرفته حالا اگر شما حوصله ندارید دیگه کمکی از دست ما بر نمیاد و اگر موضوع براتون مهم بود صبر بفرمائید تا به اتمام برسه و بعد در مورد رد و تائیدش قضاوت بفرمائید . از طرفی زدن مثالهایی ساده و همراه شوخی و کاملا مرتبط با بحث برای جنگولک بازی نیست عزیز !!

این نوع از نگارش دقیقا به ما کمک میکنه تا موضوعات پیچیده رو به ساده ترین شکل ممکن باز کنیم !! همون یک مثال دویدن و گونی کاملا موضوع رو برای دوستان روشن میکنه ! موضوعی رو که اگر قرار به چکشی نوشتنش باشه مجبور میشیم معادله سازی کنیم و تک تک قوانین رو شرح بدیم اما به این شکل تا من بگم ف کسی دربند نمیره و همه از فشم سر در میارن !!

اینجا هم بحث ها عملیاتی هستند و بحث کتابو تئوری نداریم چون به اندازه کافی قوانینو معادلاتو سر کلاس داشتیم . البته یکی از اهداف این کار و یا بحث های تالار طراحی اینه که اثبات کنیم شبیه سازی ها و معادلات به هیچ عنوان عملیاتی نیستن

و در تالار طراحی هم سالهای گذشته ما تاکید داشتیم هر طرحی تموم میشه یک بنچ اسکیل ازش ساخته بشه تا اعضا نتیجه کارشونو ببینن

در اینجا هم این سیستم رو با قصد ساخت جلو میریم و فعلا من و قاصدک هستیم که اینو میسازیم و برنامه بازدید میذاریم که البته من حضور ندارم و خودش میزبانه ! قبل از هر چیزی من باید بتونم هم ارتباط خوبی با دوستان داشته باشم و هم موضوع رو با زبانی ساده توضیح بدم که اتفاقا به نظر نه من و خیلی از افراد خبره این هنره که قاصدک با شکل طنز و شوخی مفهوم کار رو میرسونه و این نشون دهنده تبحر و تمرکزش در بحثه

من بی نهایت لذت بردم که از کاسه به کاسه کردن آش موضوع رو استارت کرد و جلو برد

و از پیچیده کردن بحث دوری کرد و همه هم مفهومو گرفتن

و شما هم زمانی میتونید رد کنید یا تائید کنید که متنو درست برداشت کرده باشید و ازش کامل مطلع باشید

که البته من دارم میبینم همه چیز با هم قاطی شده

همونطوری که گفتم هر موضوعی چه سنگ چه فشار سیال و.......... در زمان خودش به کار میاد و وظیفه خودشو انجام میده نه اینکه یک خط از این بگم یهو پرش کنم روی بعدی

در مورد راندمان تبدیل انرژی هم گفتم دیگه لزومی نداره دوباره از اول توضیح بدم و فقط باید خونده بشه

لینک به دیدگاه
بابک عزیز

در پاسخ کلمه درسته باید عرض کنم خیر

همچنان تکرار میکنم موضوع رو مطالعه کنید (البته اگر از حوصله خارج نیست)

منبع خارجی برای افزایش توان ژنراتور نیست

شما چند موضوع رو با هم مخلوط کردی که واقعا نوشتن مجددش هم بی فایده هستش چون قبلا گفتم دیگه

من سوالاتی کردم که پاسخشونو نگرفتم !! و از روی آنها پرش شد که البته کل موضوع رو نخوندید

راندمان و سایر مسایل دقیقا در سولات من بود

حالا مهم نیست

من یا هر شخص دیگه زمانی میتونه موضوع رو باز کنه که مخاطبها کاملا فرایند رو بخونن .

تو هیچ پستی هم من نگفتم از 100 درصد 100 درصد میخوام که اگر اینم بشه تازه همون کاسه به کاسه کردن قاصدک عزیزه

در مورد شوخی هم باید عرض کنم که شوخی و امثالش جزئی از کاره و صرفا نمیتونم چکشی جلو برم

و البته شوخی هم پیرو بحثه و گفتگوی آزاد نزدیم ! دوستان مطالعه کردن و کسی هم خرده نگرفته حالا اگر شما حوصله ندارید دیگه کمکی از دست ما بر نمیاد و اگر موضوع براتون مهم بود صبر بفرمائید تا به اتمام برسه و بعد در مورد رد و تائیدش قضاوت بفرمائید . از طرفی زدن مثالهایی ساده و همراه شوخی و کاملا مرتبط با بحث برای جنگولک بازی نیست عزیز !!

این نوع از نگارش دقیقا به ما کمک میکنه تا موضوعات پیچیده رو به ساده ترین شکل ممکن باز کنیم !! همون یک مثال دویدن و گونی کاملا موضوع رو برای دوستان روشن میکنه ! موضوعی رو که اگر قرار به چکشی نوشتنش باشه مجبور میشیم معادله سازی کنیم و تک تک قوانین رو شرح بدیم اما به این شکل تا من بگم ف کسی دربند نمیره و همه از فشم سر در میارن !!

اینجا هم بحث ها عملیاتی هستند و بحث کتابو تئوری نداریم چون به اندازه کافی قوانینو معادلاتو سر کلاس داشتیم . البته یکی از اهداف این کار و یا بحث های تالار طراحی اینه که اثبات کنیم شبیه سازی ها و معادلات به هیچ عنوان عملیاتی نیستن

و در تالار طراحی هم سالهای گذشته ما تاکید داشتیم هر طرحی تموم میشه یک بنچ اسکیل ازش ساخته بشه تا اعضا نتیجه کارشونو ببینن

در اینجا هم این سیستم رو با قصد ساخت جلو میریم و فعلا من و قاصدک هستیم که اینو میسازیم و برنامه بازدید میذاریم که البته من حضور ندارم و خودش میزبانه ! قبل از هر چیزی من باید بتونم هم ارتباط خوبی با دوستان داشته باشم و هم موضوع رو با زبانی ساده توضیح بدم که اتفاقا به نظر نه من و خیلی از افراد خبره این هنره که قاصدک با شکل طنز و شوخی مفهوم کار رو میرسونه و این نشون دهنده تبحر و تمرکزش در بحثه

من بی نهایت لذت بردم که از کاسه به کاسه کردن آش موضوع رو استارت کرد و جلو برد

و از پیچیده کردن بحث دوری کرد و همه هم مفهومو گرفتن

و شما هم زمانی میتونید رد کنید یا تائید کنید که متنو درست برداشت کرده باشید و ازش کامل مطلع باشید

که البته من دارم میبینم همه چیز با هم قاطی شده

همونطوری که گفتم هر موضوعی چه سنگ چه فشار سیال و.......... در زمان خودش به کار میاد و وظیفه خودشو انجام میده نه اینکه یک خط از این بگم یهو پرش کنم روی بعدی

در مورد راندمان تبدیل انرژی هم گفتم دیگه لزومی نداره دوباره از اول توضیح بدم و فقط باید خونده بشه

براتون آرزوی موفقیت دارم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...