رفتن به مطلب

مشاوره برای تاسیس آموزشگاه آزاد کامپیوتر

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان گل نواندیش :icon_gol:

بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب، تو فکر زدن یه آموزشگاه کامپیوترم. تو منطقه ایی که میخوام بزنم تنها یکی دو تا آموزشگاه هستش که اونا هم خیلی نزدیک بهم نیست.

با چند نفری مشورت کردم ولی خب نظرات کاملا متفاوت بود. حالا نمی دونم آبا اصلن ارزش داره که وقت و سرمایه امو براش بزارم یا نه. :ws38:

از لحاظ نیروی کار مشکلی ندارم ولی خب واسه گرفتن پروانه تاسیس، گیج شدم حسابی:imoksmiley:. گفتن باید تو سایت ثبت نام کنم، دیدم که نوشته باید مکان بازدید بشه، اسم میخواست، طرح توجیهی، تجهیزات و ...، مگه اول باید آموزشگاه زده بشه و بعد پروانه واسش گرفت !!؟:ws52:

لطفا اگه کسی خودش یا اطرافیانش آموزشگاه زده و یا کلا اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه. ممنونم :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام امیدوارم به دردتون بخوره

http://www.jobportal.ir/s1/Default.aspx?ID=9_3_600_8_300

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یک پیشنهادالبته بعدازتاسیس آموزشگاه سعی کنید تحول توآموزش ایجادکنید(به یک روش دیگر)

مثلا یه بار رفتیم آموزشگاه کامپیوتر یارو شروع کرد چرتکه درس دادن فکرکنم جلسه دوم بود یا سوم که دیگه نرفم ، آخه یکی نیس بگه چرتکه چه به دردمن می خورد ولی درعوضش خودم سعی کردم تقریباهمه قسمتاش رایادبگیرم ازنصب ویندوز،نصب کارت ،بازکردن کیبورد ،موس، خودکیس بالخره دلوروده کامپیوتروریختم بیرون .

آخرش مادربورد بیچاره سوخت رفتم یکی دیگه خریدم دوباره سوخت اینباربردمش توی حیاط وشروع کردم به عمل :gnugghender:

الانم که لپ تاب دارم نرم افزاری چیزی بشه بیرون نمی برم چندبارم وسوسه شدم درشوبازکنم ولی چن الان وقت وپول کافی ندارم یه ذره دستم می لرزه درکل مثل اون اولانیست .

حالا اینهمه حرف زدم بگم نه که تئوری بدباشه ولی باعث میشه آدم طوطی بشه.

فنی رانمیشه توضیح داد

ببخشید دخالت کردم بازهم می پرسم بهتون میگم

لینک به دیدگاه

خبرفوری:ws28:پاسخ یکی ازدوستان( خبات کریمی):

به طور دقیق از نحوه دریافت پروانه اطلاع ندارم اما طی چند سالی که در آموزشگاه های خصوصی فعالیت داشتم به طور قطع میگم که درآمد خیلی خوبی داره، خصوصاً با طرح های دولت برای کارمندان و ادارات. با این حال تعداد آموزشگاه ها در منطقه و ناحیه هم اهمیت خودش رو داره.

بهتره جزئیات رو از سازمان فنی حرفه ای ای جویا بشید.

تاسیس آموزشگاه یه سری حواشی هم داره . لزوماً با داشتن سرمایه و مدرک قابل انجام نیست.

لینک به دیدگاه

خبرفوری :ws28:پاسخ یکی ازدوستان (علی حسنی):

به نظر من آموزشگاه دیگه به صرفه نیست

( با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان و دانشجویان رو به افول هست و تعداد آموزشگاه ها رو به فزونی ؛ میشه گفت برای آینده سرمایه گذاری خوبی نیست البته باز هم به جاش و مهارت جذب شما بستگی داره )

در ضمن شما برای هر کاری تو ایران اول باید شروع به کار کنید بعد مجوز بگیرید ؟! حتی یه مغازه ساده هم باید اول مغازه رو اجاره کنید بعد برید دنبال مجوز (یعنی اگه اومدن بازدید محل رو نپسندیدند کلی هزینه رو دستتون می مونه )

لینک به دیدگاه

به طور دقیق از نحوه دریافت پروانه اطلاع ندارم اما طی چند سالی که در آموزشگاه های خصوصی فعالیت داشتم به طور قطع میگم که درآمد خیلی خوبی داره، خصوصاً با طرح های دولت برای کارمندان و ادارات. با این حال تعداد آموزشگاه ها در منطقه و ناحیه هم اهمیت خودش رو داره.

تاسیس آموزشگاه یه سری حواشی هم داره . لزوماً با داشتن سرمایه و مدرک قابل انجام نیست.

حواشی هم می توان به ارشاد-اماکن - شهرداری اگراشتباه نکنم و...اشاره کرد .

لینک به دیدگاه
سلام امیدوارم به دردتون بخوره

یک پیشنهادالبته بعدازتاسیس آموزشگاه سعی کنید تحول توآموزش ایجادکنید(به یک روش دیگر)

مثلا یه بار رفتیم آموزشگاه کامپیوتر یارو شروع کرد چرتکه درس دادن فکرکنم جلسه دوم بود یا سوم که دیگه نرفم ، آخه یکی نیس بگه چرتکه چه به دردمن می خورد ولی درعوضش خودم سعی کردم تقریباهمه قسمتاش رایادبگیرم ازنصب ویندوز،نصب کارت ،بازکردن کیبورد ،موس، خودکیس بالخره دلوروده کامپیوتروریختم بیرون .

آخرش مادربورد بیچاره سوخت رفتم یکی دیگه خریدم دوباره سوخت اینباربردمش توی حیاط وشروع کردم به عمل :gnugghender:

الانم که لپ تاب دارم نرم افزاری چیزی بشه بیرون نمی برم چندبارم وسوسه شدم درشوبازکنم ولی چن الان وقت وپول کافی ندارم یه ذره دستم می لرزه درکل مثل اون اولانیست .

حالا اینهمه حرف زدم بگم نه که تئوری بدباشه ولی باعث میشه آدم طوطی بشه.

فنی رانمیشه توضیح داد

ببخشید دخالت کردم بازهم می پرسم بهتون میگم

خیلی خیلی ممنونم بابت جوابایی که دادین :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

چرتکه!!! :w58::w58: نه دیگه اونقدام پیشرفت نمی کنیم، همون شمردن با دستو یادشون میدم :ws28:

خرابکاری که تخصص آقایونه:banel_smiley_4:، برادرم یه رادیو داشتیم، هی این بیچاره رو بهم میریخت، آخرشم چند تا وسیله هاش اضافه میومد، یه سری هم اومد سراغ لپ تاپم ولی من با لطافت تمام :vahidrk: نظارت می کردم که دست به جایی نذاره :ws3:

خبرفوری :ws28:پاسخ یکی ازدوستان (علی حسنی):

به نظر من آموزشگاه دیگه به صرفه نیست

( با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان و دانشجویان رو به افول هست و تعداد آموزشگاه ها رو به فزونی ؛ میشه گفت برای آینده سرمایه گذاری خوبی نیست البته باز هم به جاش و مهارت جذب شما بستگی داره )

در ضمن شما برای هر کاری تو ایران اول باید شروع به کار کنید بعد مجوز بگیرید ؟! حتی یه مغازه ساده هم باید اول مغازه رو اجاره کنید بعد برید دنبال مجوز (یعنی اگه اومدن بازدید محل رو نپسندیدند کلی هزینه رو دستتون می مونه )

دو تا نظر کامل متضاد هم :imoksmiley:

دقیقا منم از چند نفر پرسیدم، همین مساله بود، یکی میگفت خوبه اون یکی میگفت نه اصلن خوب نیس .:icon_pf (34):

حواشی هم می توان به ارشاد-اماکن - شهرداری اگراشتباه نکنم و...اشاره کرد .

حواشی که فراااااااونه

یه دنیا ممنونم بابت سرعت عمل و پیگیریتون و جوابای خوبی که دادین :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

خبرفوری پاسخ یکی ازدوستان (میلیاردرهای آینده)(اقاي ايـــده):

سلام متاسفانه در مورد مجوزش اطلاعي ندارم

اما در مورد ايجاد خودش بايد ديد اون محل ايا كشش انجام اينكار رو دارد يا خير

ضمنا يك بررسي از ساير اموزشگاه ها داشته باشيد ببنيد وضعيت كاري چگونه هست اگر شلوغ بود كه خوب بفهميد دلايلش ان چيست و اگر هم خلوت بود كه بازم پيگير بشيد

به عنوان يك فرد كه ميخواد ياد بگيرد بريد و سوالات مختلفي بپرسيد.

بااین جمله آخرایشون موافقم چون اکثراهمه درتحقیق اگربفهمن می خواین رقیب بشین تومحدوده یک جووری آخوناله می کنندکه می خوای یه چیزی هم دستی بهشون بدی!

لینک به دیدگاه

در مورد مجوز باید از مراجع ذیصلاح بپرسید ولی تاجاییکه اطلاع دارم کسانیکه موفق به کسب مدرک مربیگری از فنی و حرفه ای شده باشن مشکلی برای گرفتن مجوز ندارن حتی وام هم میدن میتونید از فنی و حرفه ای منطقتون شرایطش رو بپرسید. اما در مورد به صرفه بودن یا نبودنش به نظرم باید بیشتر تحقیق کنید اینکه یک آموزشگاه کامپیوتر بگیره به مسائل زیادی ارتباط داره کیفیت آموزش و هزینه اون از موارد مهم هست که متونه باعث رونقش بشه. یکی از مواردی که این دوره زمونه خیلی مهم شده ارائه یک گواهینامه مورد تائید هست البته اینم بگم شما از طریق تدریس خصوصی یا نیمه خصوصی که بیشتر برای افرادی هست که نیاز به یادگیری دارن تا مدرکش میتونه خیلی خوب باشه

لینک به دیدگاه

سلام ..

اولن یه تبریک ویژه خدمت شما عرض کنم به خاطر تصمیم خوبی که گرفتید هم راه اندازی یه کسب وکار آموزشی وهم استارت این تاپیک مشورتی ...

هردوش عالیه ...

درمورد اولی اصلن نمیخوام انرژی منفی بدم ..اما واقعن باید یه کفش آهنی بپوشید ..متاسفانه استارتهای کسب وکار تو کشور ما با یه بروکراسی سنگین اداری همراهه ...

به نظرم روشهای زیادی برای راه اندازی هست اما ساده ترین مسیرش از طریق فنی حرفه ای هست ...اما سعی میکنم تا یه مدت کوتاه دیگه همه مسیرهارو براتون کامل معرفی کنم ...

خب این قسمت اول که درمورد استارت برای گرفتن مجوزه که یه کم اذیت هم میشید اما اگه مثل آقای سلطانی زر ماکارون کوتاه نیاید که وقتی برای گرفتن مجوز سوله سازی اقدام کرد کیلومترها راه رو طی می کرد اما از طرف سازمان مجوز دهنده هیچ روزنه ای باز نمی شد ..تا اینکه اصرار وکوتاه نیومدن ایشون بالاخره یه مسیر براشون بازشد ومراحل بعدی پیشرفت وامروزهم که سلطانی سلطان اخلاق وکارافرینی و... زبانزد هست در عرصه کار وکارافرینی ..

دوم موضوع آموزشتون رو باید به قول دوست پرانرژیمون که خیلی عالی راهنمایی کردن باید یه چیز خاصی رو نو آوری کنید ...

باید یه مزیت رقابتی از همین الان برای خودتون تعریف کنید ..فک میکنید چی کار میتونید بکنید که آموزشگاههای دیگه اونو انجام نمیدن ؟؟؟آیا میشه فضای کلاس رو خیلی خاص درنظر بگیرید ...متفاوت ...

موضوع تدریستون چی ؟؟؟میشه موضوعی رو لابلای آموزش مطرح کرد که یه نوع نو آوری باشه ...

استاد ؟؟؟روش تدریس ....

باید اینارو باروشهای کشف ایده وخلاقیت مثل طوفان فکری پیگیر بشید ..اینجااا ویا هرجایی که بتونید عده ای رو کنارهم به تکاپو بیاندازید برای ایده دادن ...

اگه از یه جای کوچیک مثل تدریس خصوصی .مشاوره برای دوستان وآشنایانتون با بازاریابی دهان به دهان هم شروع کنید بد نیست ..تجربیات خوبی بدست میارید ...البته من واقعن از تجربه وتوان کاری شما اطلاعی نداشتم که اینجور عرض کردم

لینک به دیدگاه
خیلی خیلی ممنونم بابت جوابایی که دادین :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

چرتکه!!! :w58::w58: نه دیگه اونقدام پیشرفت نمی کنیم، همون شمردن با دستو یادشون میدم :ws28:

خرابکاری که تخصص آقایونه:banel_smiley_4:، برادرم یه رادیو داشتیم، هی این بیچاره رو بهم میریخت، آخرشم چند تا وسیله هاش اضافه میومد، یه سری هم اومد سراغ لپ تاپم ولی من با لطافت تمام :vahidrk: نظارت می کردم که دست به جایی نذاره :ws3:

دو تا نظر کامل متضاد هم :imoksmiley:

دقیقا منم از چند نفر پرسیدم، همین مساله بود، یکی میگفت خوبه اون یکی میگفت نه اصلن خوب نیس .:icon_pf (34):

حواشی که فراااااااونه

یه دنیا ممنونم بابت سرعت عمل و پیگیریتون و جوابای خوبی که دادین :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

فعلا که کارتون دست همین آقایونه:w02:

پیشنهاد2سعی کنیدخودتون بااین روحیه آموزش ندین :ws3: برادرتون رو که زدین وای به غریبها :icon_pf (34):

این اولشه که اینجوری بشین:imoksmiley:وقتی بعدا گذرتون به اداره محترم مالیات افتاد :ws28: وقتی شهرداری ،ارشاد،اماکن گیربدن یادمیگیرین اول بایدپارتی جورکنین!

زیرمیزی نه نه نه این یکی که مانداریم:vahidrk:

اونوقته که همه روبه چشم هیولا می بینیدکه می خوان شمارابخورند هوهوهو:ws28:

تحلیل موقعیت کاسبی درایران به نظرم خیلی سخته:coffee:

لینک به دیدگاه
خبرفوری پاسخ یکی ازدوستان (میلیاردرهای آینده)(اقاي ايـــده):

سلام متاسفانه در مورد مجوزش اطلاعي ندارم

اما در مورد ايجاد خودش بايد ديد اون محل ايا كشش انجام اينكار رو دارد يا خير

ضمنا يك بررسي از ساير اموزشگاه ها داشته باشيد ببنيد وضعيت كاري چگونه هست اگر شلوغ بود كه خوب بفهميد دلايلش ان چيست و اگر هم خلوت بود كه بازم پيگير بشيد

به عنوان يك فرد كه ميخواد ياد بگيرد بريد و سوالات مختلفي بپرسيد.

بااین جمله آخرایشون موافقم چون اکثراهمه درتحقیق اگربفهمن می خواین رقیب بشین تومحدوده یک جووری آخوناله می کنندکه می خوای یه چیزی هم دستی بهشون بدی!

پیشنهاد خوبیه، منطقه ایی که میخوام آموزشگاه بزنم، یه شهر نسبتا کوچیکیه، اکثر افرادش واسه آموزش میرن شهر همچوار و اکثرا راضین. حتما بعنوان یه کارآموز یا شاید مدرس یه طور نامحسوس:scared9: میرم تحقیق می کنم ببینم چی به چیه .:ws43:

بازم منتظر خبرای فوریتون هستم :w02:

خیلی ممنونم :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

در مورد مجوز باید از مراجع ذیصلاح بپرسید ولی تاجاییکه اطلاع دارم کسانیکه موفق به کسب مدرک مربیگری از فنی و حرفه ای شده باشن مشکلی برای گرفتن مجوز ندارن حتی وام هم میدن میتونید از فنی و حرفه ای منطقتون شرایطش رو بپرسید. اما در مورد به صرفه بودن یا نبودنش به نظرم باید بیشتر تحقیق کنید اینکه یک آموزشگاه کامپیوتر بگیره به مسائل زیادی ارتباط داره کیفیت آموزش و هزینه اون از موارد مهم هست که متونه باعث رونقش بشه. یکی از مواردی که این دوره زمونه خیلی مهم شده ارائه یک گواهینامه مورد تائید هست البته اینم بگم شما از طریق تدریس خصوصی یا نیمه خصوصی که بیشتر برای افرادی هست که نیاز به یادگیری دارن تا مدرکش میتونه خیلی خوب باشه

به آقا مهدی، قدم رنجه فرمودین :ws3:

بنظرم چون هم مدرک مرتبط دارم و هم اینکه سابقه تدریس دارم، از این نظر مشکلی نباشه. تلفن زدم فنی حرفه ایی مرکزی استانمون، گفت باید بری فنی حرفه ایی همون شهر، مسئولش امروز و فردا نیس. پس فردا میرم حضوری می پرسم. ازشون پرسیدم که نیازه اول آموزشگاه بزنم، گفت نه ولی دیگه توضیحی نداد. :hanghead:

دقیقا همینطور، قبلا کلاس خصوصی گذاشتم، استقبال خوب بود ولی اکثرا دنبال مدرک بودن. واسه همین به فکر آموزشگاه زدنم :w16:

خیلی ممنونم بابت توضیحاتی که دادین :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ..

اولن یه تبریک ویژه خدمت شما عرض کنم به خاطر تصمیم خوبی که گرفتید هم راه اندازی یه کسب وکار آموزشی وهم استارت این تاپیک مشورتی ...

هردوش عالیه ...

درمورد اولی اصلن نمیخوام انرژی منفی بدم ..اما واقعن باید یه کفش آهنی بپوشید ..متاسفانه استارتهای کسب وکار تو کشور ما با یه بروکراسی سنگین اداری همراهه ...

به نظرم روشهای زیادی برای راه اندازی هست اما ساده ترین مسیرش از طریق فنی حرفه ای هست ...اما سعی میکنم تا یه مدت کوتاه دیگه همه مسیرهارو براتون کامل معرفی کنم ...

خب این قسمت اول که درمورد استارت برای گرفتن مجوزه که یه کم اذیت هم میشید اما اگه مثل آقای سلطانی زر ماکارون کوتاه نیاید که وقتی برای گرفتن مجوز سوله سازی اقدام کرد کیلومترها راه رو طی می کرد اما از طرف سازمان مجوز دهنده هیچ روزنه ای باز نمی شد ..تا اینکه اصرار وکوتاه نیومدن ایشون بالاخره یه مسیر براشون بازشد ومراحل بعدی پیشرفت وامروزهم که سلطانی سلطان اخلاق وکارافرینی و... زبانزد هست در عرصه کار وکارافرینی ..

دوم موضوع آموزشتون رو باید به قول دوست پرانرژیمون که خیلی عالی راهنمایی کردن باید یه چیز خاصی رو نو آوری کنید ...

باید یه مزیت رقابتی از همین الان برای خودتون تعریف کنید ..فک میکنید چی کار میتونید بکنید که آموزشگاههای دیگه اونو انجام نمیدن ؟؟؟آیا میشه فضای کلاس رو خیلی خاص درنظر بگیرید ...متفاوت ...

موضوع تدریستون چی ؟؟؟میشه موضوعی رو لابلای آموزش مطرح کرد که یه نوع نو آوری باشه ...

استاد ؟؟؟روش تدریس ....

باید اینارو باروشهای کشف ایده وخلاقیت مثل طوفان فکری پیگیر بشید ..اینجااا ویا هرجایی که بتونید عده ای رو کنارهم به تکاپو بیاندازید برای ایده دادن ...

اگه از یه جای کوچیک مثل تدریس خصوصی .مشاوره برای دوستان وآشنایانتون با بازاریابی دهان به دهان هم شروع کنید بد نیست ..تجربیات خوبی بدست میارید ...البته من واقعن از تجربه وتوان کاری شما اطلاعی نداشتم که اینجور عرض کردم

به سلام آقای رفسنجانی گرامی ، مرسی که اومدین :icon_gol:

درسته منم از فنی حرفه ایی میخوام شروع کنم، چون بنظرم مدرکش هنوز جزء معتبرترین مدرکاست.

نوآوری :ws38: خب شاید تفاوتی که آموزشگاهی که میخوام بزنم نسبت به بقیه آموزشگاه ها اینه که میخوام از اساتید دانشگاه استفاده کنم و درسای تخصصی کامپیوتر هم تدریس بشه. چند تا آموزشگاه اطراف فقط دروس عمومی مثل ICDL رو آموزش میدن.

واسه مکان میخوام سعی کنم که یه جا با امکانات خیلی خوب باشه، از لحاظ ظاهرم خوب باشه، اینجوری شاید تبلیغ خوبی بشه چون خیلیا ظاهر براشون خیلی مهمه :w16:

تدریس خصوصی رو قبلا شروع کردم، تقریبا کم و بیش تو این شهر منو میشناسن. حالا به قول شما بازم باید تدریس خصوصی کنم. :a030:

بازم ممنونم بابت جواب کاملتون :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

فعلا که کارتون دست همین آقایونه:w02:

پیشنهاد2سعی کنیدخودتون بااین روحیه آموزش ندین :ws3: برادرتون رو که زدین وای به غریبها :icon_pf (34):

این اولشه که اینجوری بشین:imoksmiley:وقتی بعدا گذرتون به اداره محترم مالیات افتاد :ws28: وقتی شهرداری ،ارشاد،اماکن گیربدن یادمیگیرین اول بایدپارتی جورکنین!

زیرمیزی نه نه نه این یکی که مانداریم:vahidrk:

اونوقته که همه روبه چشم هیولا می بینیدکه می خوان شمارابخورند هوهوهو:ws28:

تحلیل موقعیت کاسبی درایران به نظرم خیلی سخته:coffee:

آره بدشانسی :banel_smiley_4:

نه اینکه یه نوازش خواهرانه بود، زدنم خیلی بدتره :ws3:

آره شنیدم که باید پارتی باشه تا کارا سریعتر پیش بره یا بهتره بگم اصلن پیش بره ولی متاسفانه پارتی ندارم، :icon_pf (34):

میخوام با یکی که خودش چند تا آموزشگاه داره یه مشورتی بکنم ببینم چی میگن، ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم باهاش صحبت کنم. اگه به نتیجه ایی رسیدم تو همین تاپیک میگم تا اگه کس دیگه ایی هم خواست همین راهو بره براش راحت تر بشه :w16:

با پستایی که میذارین خیلی خوشحالم می کنید. ازتون خیلی ممنونم :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوستان توضیحات خیلی خوبی رو دادن.

واسه زدن آموزشگاه یه سری دو سه سال پیش یه سری موارد رو پیگیری کرده بودم، جدای از مدرک مرتبط، نیاز به یه مدرک مدیریت هم هست واسه کسی که به عنوان مدیر آموزشگاه میخواد باشه. مدرک مرتبط واسه مدرس ها هستش.

لینک به دیدگاه
دوستان توضیحات خیلی خوبی رو دادن.

واسه زدن آموزشگاه یه سری دو سه سال پیش یه سری موارد رو پیگیری کرده بودم، جدای از مدرک مرتبط، نیاز به یه مدرک مدیریت هم هست واسه کسی که به عنوان مدیر آموزشگاه میخواد باشه. مدرک مرتبط واسه مدرس ها هستش.

خیلی خوشحالم که نظرتونو گفتین :icon_gol::icon_gol:

درسته واسه آموزشگاه کامپیوتر 2 سال سابقه تدریس میخواد که دارم :w16:

بازم ممنونم:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

این هم خلاصه ایی از پی دی افی که تو سایت فنی حرفه ایی بود.

1. ورود متقاضي به آدرسhttp://www.portaltvto.comو از طريق منوي " سيستم صدورپروانه تاسيس " با انتخاب گزينه " درخواست صدور پروانه " صفحه زير مشاهده مي گردد.

2. كد رهگيري از طريق سيستم صادر مي گردد. با ثبت كد ملي و كد رهگيري، صفحه " صدور پروانه تاسيس " مشاهده مي گردد و از طريق لينك " ويرايش " نسبت به درج اطلاعات فردي - آموزشي و طرح توجيهي اقدام مي نمايد.

3. طرح توجیهی رو دانلود، تکمیل و آپلود کرده و از طريق گزينه " تاييد آموزشي " در صفحه" صدور پروانه تاسيس" نسبت به تاييد اطلاعات ثبت شده اقدام نمايد

4. پس از تاييد اطلاعات آموزشي از طريق مركز متقاضي مي بايست جهت دريافت نامه صلاحيت ها با در دست داشتن مدارك و مستندات پرونده به مركز مراجعه نمايد.

5. پس از ارائه پاسخ از مراجع ذيصلاح توسط متقاضي ، كارشناس مركز نسبت به ثبت اطلاعات تعيين صلاحيت اقدام مي نمايد

6. ارسال پرونده جهت طرح در هيات نظارت استان توسط مركز و ثبت اطلاعات هيات توسط كارشناس اداره كل استان صورت ميگيرد. پس از تاييد اطلاعات آموزشي توسط اداره كل فرم موافقت نامه اصولي صادر مي گردد .

7. متقاضي 6 ماه پس از دريافت موافقت نامه اصولي فرصت دارد تا نسبت به معرفي مكان و درخواست بازديد از مكان و تجهيزات از طريق صفحه زير اقدام نمايد.

8. پس از درخواست متقاضي جهت بازديد مكان بازرس مركز نسبت به برنامه ريزي و اعلام زمان بازرسي از طريق فرم زير اقدام مي نمايد . و پس از بازرسي تاييد يا عدم تاييد خود را از طريق همين فرم اعلام مي نمايد .

9. پس از تاييد مكان متقاضي از طريق صفحه " نام آموزشگاه " نسبت به درج نام هاي مورد درخواست ( حداكثر 10 مورد ) اقدام مي نماييد.

10. پس از تاييد نام آموزشگاه متقاضي با مراجعه به مركزنامه اماكن را دريافت نموده و پس از ارائه پاسخ اماكن به مركز مركز با ورود به صفحه زير نسبت به تاييد يا عدم تاييد اقدام مي نمايد

11. در اين مرحله فرم درخواست تجهيزات – تعيين زمان بازرسي و تاييد يا عدم تاييد تجهيزات توسط موسس و كارشناس مركز تكميل مي گردد .

12. در صورت تاييد تجهيزات توسط مركز سيستم نام كاربري و رمز عبور براي موسس صادر كرده كه كارشناس مركز مي بايست دراختيارموسس قرار دهد و از اين پس موسس با نام كاربري و رمز عبور آموزشگاه وارد پورتال گرديده و نسبت به درج كاربري مدير و مربي اقدام مي نمايد و مدير و مربي با نام كاربري ايجاد شده نسبت به تكميل اطلاعات اقدام نموده و پس از طي مراحل تاييد ( توسط موسس و مركز) در ليست مربيان آموزشگاه قابل مشاهده مي گردند .

13. لازم به ذكر است درصورتيكه مدير و مربي داراي كارت يا ابلاغ باشند و در سيستم " مربي " اطلاعات آنها (شخصي – تحصيلي و شغلي ) به تاييد رسيده باشد در صفحه " مدير و مربي " از برنامه سيستم صدور پروانه تاسيس ليست آنها مشاهده مي گردد و در غير اينصورت از قسمت " ابلاغ مديريت و مربيگري " نسبت به معرفي مدير و مربي اقدام لازم به عمل آيد .

14. پس از تاييد مدير و مربي برنامه كاري آموزشگاه از طريق صفحه زير توسط موسس تكميل مي گردد .

15. پس از اعلام برنامه كاري موسس نسبت به پرداخت هزينه صدور پروانه تاسيس از طريق درگاه الكترونيكي در صفحه " فيش " اقدام مي نمايد .

16. پس از پرداخت هزينه و ذخيره توسط موسس كارشناس مركز با توجه به گزارش بازرسي از مكان و تجهيزات در صفحه عناوين مجاز آموزشي نسبت انتخاب حرفه و درج ظرفيت حرفه مورد نظر اقدام مي نمايد .

من مرحله دومشم :ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
این هم خلاصه ایی از پی دی افی که تو سایت فنی حرفه ایی بود.

1. ورود متقاضي به آدرس

از طريق منوي " سيستم صدورپروانه تاسيس " با انتخاب گزينه " درخواست صدور پروانه " صفحه زير مشاهده مي گردد.

2. كد رهگيري از طريق سيستم صادر مي گردد. با ثبت كد ملي و كد رهگيري، صفحه " صدور پروانه تاسيس " مشاهده مي گردد و از طريق لينك " ويرايش " نسبت به درج اطلاعات فردي - آموزشي و طرح توجيهي اقدام مي نمايد.

3. طرح توجیهی رو دانلود، تکمیل و آپلود کرده و از طريق گزينه " تاييد آموزشي " در صفحه" صدور پروانه تاسيس" نسبت به تاييد اطلاعات ثبت شده اقدام نمايد

4. پس از تاييد اطلاعات آموزشي از طريق مركز متقاضي مي بايست جهت دريافت نامه صلاحيت ها با در دست داشتن مدارك و مستندات پرونده به مركز مراجعه نمايد.

5. پس از ارائه پاسخ از مراجع ذيصلاح توسط متقاضي ، كارشناس مركز نسبت به ثبت اطلاعات تعيين صلاحيت اقدام مي نمايد

6. ارسال پرونده جهت طرح در هيات نظارت استان توسط مركز و ثبت اطلاعات هيات توسط كارشناس اداره كل استان صورت ميگيرد. پس از تاييد اطلاعات آموزشي توسط اداره كل فرم موافقت نامه اصولي صادر مي گردد .

7. متقاضي 6 ماه پس از دريافت موافقت نامه اصولي فرصت دارد تا نسبت به معرفي مكان و درخواست بازديد از مكان و تجهيزات از طريق صفحه زير اقدام نمايد.

8. پس از درخواست متقاضي جهت بازديد مكان بازرس مركز نسبت به برنامه ريزي و اعلام زمان بازرسي از طريق فرم زير اقدام مي نمايد . و پس از بازرسي تاييد يا عدم تاييد خود را از طريق همين فرم اعلام مي نمايد .

9. پس از تاييد مكان متقاضي از طريق صفحه " نام آموزشگاه " نسبت به درج نام هاي مورد درخواست ( حداكثر 10 مورد ) اقدام مي نماييد.

10. پس از تاييد نام آموزشگاه متقاضي با مراجعه به مركزنامه اماكن را دريافت نموده و پس از ارائه پاسخ اماكن به مركز مركز با ورود به صفحه زير نسبت به تاييد يا عدم تاييد اقدام مي نمايد

11. در اين مرحله فرم درخواست تجهيزات – تعيين زمان بازرسي و تاييد يا عدم تاييد تجهيزات توسط موسس و كارشناس مركز تكميل مي گردد .

12. در صورت تاييد تجهيزات توسط مركز سيستم نام كاربري و رمز عبور براي موسس صادر كرده كه كارشناس مركز مي بايست دراختيارموسس قرار دهد و از اين پس موسس با نام كاربري و رمز عبور آموزشگاه وارد پورتال گرديده و نسبت به درج كاربري مدير و مربي اقدام مي نمايد و مدير و مربي با نام كاربري ايجاد شده نسبت به تكميل اطلاعات اقدام نموده و پس از طي مراحل تاييد ( توسط موسس و مركز) در ليست مربيان آموزشگاه قابل مشاهده مي گردند .

13. لازم به ذكر است درصورتيكه مدير و مربي داراي كارت يا ابلاغ باشند و در سيستم " مربي " اطلاعات آنها (شخصي – تحصيلي و شغلي ) به تاييد رسيده باشد در صفحه " مدير و مربي " از برنامه سيستم صدور پروانه تاسيس ليست آنها مشاهده مي گردد و در غير اينصورت از قسمت " ابلاغ مديريت و مربيگري " نسبت به معرفي مدير و مربي اقدام لازم به عمل آيد .

14. پس از تاييد مدير و مربي برنامه كاري آموزشگاه از طريق صفحه زير توسط موسس تكميل مي گردد .

15. پس از اعلام برنامه كاري موسس نسبت به پرداخت هزينه صدور پروانه تاسيس از طريق درگاه الكترونيكي در صفحه " فيش " اقدام مي نمايد .

16. پس از پرداخت هزينه و ذخيره توسط موسس كارشناس مركز با توجه به گزارش بازرسي از مكان و تجهيزات در صفحه عناوين مجاز آموزشي نسبت انتخاب حرفه و درج ظرفيت حرفه مورد نظر اقدام مي نمايد .

من مرحله دومشم :ws28::ws28:

اولا یکی لپ تابم راچشم زده:ws28: (ئ د ت )ازکارافتاده بود ازصبح تابحال درگیرشم:banel_smiley_4:

آخرش مجازی نصب کردم انگاربه غیرتش برخورد درست شد:ws3:

ایناکه از 7 خان هم گذشت شد 12 خان . تازه امیدواری بدم وسطاش بحاله (زیرمیزی):icon_pf (34):الکی گفتم نمی دونم

حالا شمابیا ازآخرشروع کن یعنی اول آموزشگاه بزن بعدبرو مجوزبگیر:ws52:

خب ظاهراکه کارمجوز تموم شد حالا بایدبرید توفکرش به قول خارجی هابرند کنید ،متفاوت باشه کارتون.

اگه جسارت وفضولی نباشه چندپیشنهادمی توانم بدم؟ ازهمین حالابایدسعی کنیدکارتون راگسترش بدین !

یک آینده کاری موفق راترسیم کنید وهرروزسعی کنید که بهترازدیروز باشه !

موفق باشید(اینقدخوشم میاد مثل این مشاورابگم موفق باشید:ws28:)

لینک به دیدگاه

خبرفوری

:ws28:پاسخ یکی ازدوستان(AMD>INTEL)

اول برای مجوز گرفتن اقدام کنند . آموزشگاه زیاد هست . کیفیت آموزش و قیمت شهریه خیلی مهمه . هر کاری برای شروع نیازه به تحقیقات کامل دارد .

لینک به دیدگاه
اولا یکی لپ تابم راچشم زده:ws28: (ئ د ت )ازکارافتاده بود ازصبح تابحال درگیرشم:banel_smiley_4:

آخرش مجازی نصب کردم انگاربه غیرتش برخورد درست شد:ws3:

ایناکه از 7 خان هم گذشت شد 12 خان . تازه امیدواری بدم وسطاش بحاله (زیرمیزی):icon_pf (34):الکی گفتم نمی دونم

حالا شمابیا ازآخرشروع کن یعنی اول آموزشگاه بزن بعدبرو مجوزبگیر:ws52:

خب ظاهراکه کارمجوز تموم شد حالا بایدبرید توفکرش به قول خارجی هابرند کنید ،متفاوت باشه کارتون.

اگه جسارت وفضولی نباشه چندپیشنهادمی توانم بدم؟ ازهمین حالابایدسعی کنیدکارتون راگسترش بدین !

یک آینده کاری موفق راترسیم کنید وهرروزسعی کنید که بهترازدیروز باشه !

موفق باشید(اینقدخوشم میاد مثل این مشاورابگم موفق باشید:ws28:)

تازه بیست و خورده ایی بود، برا دلگرمی خودم خلاصه اش کردم تا گزینه ها کمتر بشه :ws3:

یه مساله ایی هست، اگه آموزشگاه بزنم و مجوز ندن در واقع کار بی فایده ایی کردم و باید تخته اش کنم آخه بقول دوستان اکثرا واسه اینکه مدرک بگیرن میان آموزش ببینن نه واسه یادگیریش :ws37:

خبرفوری

:ws28:پاسخ یکی ازدوستان(AMD>INTEL)

اول برای مجوز گرفتن اقدام کنند . آموزشگاه زیاد هست . کیفیت آموزش و قیمت شهریه خیلی مهمه . هر کاری برای شروع نیازه به تحقیقات کامل دارد .

درسته، کیفیتو که خودمم میخواد در حد بالا باشه، یه جورایی تضمینی باشه تا حداقل طرف بتونه تو آزمونای فنی حرفه ایی که گرفته میشه قبول بشه، قیمت شهریه ام اینجور که می دونم باید هر چی که مصوب فنی حرفه ایی هست گرفته بشه :w16:

خیلی ممنونم :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

موفق و موید باشین:icon_gol: این موید باشین هم عجب سنگین و باکلاسه:ws3:

لینک به دیدگاه

خبرفوری پاسخ یکی ازدوستان (اقاي ايـــده )

سلام مجدد

با وجود شرايط كنوني در زمينه اموزش عملا اين اموزشگاه ها از كار افتادن و تنها براي دريافت مدرك هست كه افراد مراجعه ميكند اگر در اينده نزديك مدارك هم بصورت الكترونيكي ارائه شود به زودي اين اموزشگاه ها جمع خواهد شد كه اين مورد حداقل چند سالي طول خواهد كشيد

اما هرسال از تعداد افراد كه بخواهند جهت يادگيري مراجعه كنند كم ميشود

از همين رو بايد به فكر اموزش هاي پيشرفته تري باشند يا با متد روز كه اموزش انلاين هست اموزش هارو ارائه كنند و مواردي از اين دست.

لینک به دیدگاه
خبرفوری پاسخ یکی ازدوستان (اقاي ايـــده )

سلام مجدد

با وجود شرايط كنوني در زمينه اموزش عملا اين اموزشگاه ها از كار افتادن و تنها براي دريافت مدرك هست كه افراد مراجعه ميكند اگر در اينده نزديك مدارك هم بصورت الكترونيكي ارائه شود به زودي اين اموزشگاه ها جمع خواهد شد كه اين مورد حداقل چند سالي طول خواهد كشيد

اما هرسال از تعداد افراد كه بخواهند جهت يادگيري مراجعه كنند كم ميشود

از همين رو بايد به فكر اموزش هاي پيشرفته تري باشند يا با متد روز كه اموزش انلاين هست اموزش هارو ارائه كنند و مواردي از اين دست.

کلاس آنلاینم ایده خیلی خوبیه، ولی این شهری که میخوام آموزشگاه بزنم خیلی بزرگ نیست. میشه یکم که پیشرفت کردیم ازش استفاده کرد تا برا شهرای همجوار کاربرد داشته باشه :w16:

و اما پرسش حضوری از مراجعه به فنی حرفه ایی همون شهر:

اول یه فرم درخواست پر کردم که گفت بخاطر اینکه آموزشگاه کامپیوتری توی شهر نیست به احتمال 150% موافقت میشه :ws3:، حالا باید منتظر باشم که تو کمیسینوشون تایید بشه

یه مسئول، یه مدیر و مربی نیاز هست، که گفت میشه هر سه تاش یکی باشه، ازش درباره این پرسیدم که میشه هم واسه خانما باشه، هم آقایون؟ گفت که یه سری تبصره و ... داره، باید اولا روزاشون جدا باشه و بعدش یه مدیر آقا و مربی هم حتما آقا باشه. فعلا قصد دارم یه منظوره باشه و بعدش دو منظوره اش کنم :w16:

بعدش گفت که باید برآورد هزینه کنم، یه مکانی که حداقل دو تا کلاس داشته باشه، آبدارخونه و سرویس بهداشتی هم داشته باشه. واسه مدیر و مسئول و مربی و به ازای هر دو تا دانشجو یک سیستم باشه ولی گفت اگه مسئول و مدیر یکی باشه، یه سیستم کافیه.

بعدش ثبت نام تو پروتال و ادامه ماجرا که من این مرحله رو زودتر شروع کرده بودم :ws3:

ازش نظر خواستم که بنظرتون بصرفه هست یا نه، اونم گفت بستگی داره(نمی دونم چرا همه چی بستگی داره :ws3:)، پیشنهاد خوبی هم داد، گفت برو با مدارس و کاردانش و ... قرارداد ببند، یه جورایی دانش آموزاشونو به اینجا معرفی کنن، اینم فکر خوبیه :ws38:

و این داستان ادامه دارد ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...