رفتن به مطلب

بلوک بندی تصویر

kebriya

ارسال های توصیه شده

سلام.یک تصویر 177در 144داریم که میخواهیم تبدیل ب چن تا بلوک کنم و بجای اینک از کل تصویر بگیریم از بلوک های تصویر بگیریم.چطور میتونم این کار را در متلب انجام بدم؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام.یک تصویر 177در 144داریم که میخواهیم تبدیل ب چن تا بلوک کنم و بجای اینک از کل تصویر بگیریم از بلوک های تصویر بگیریم.چطور میتونم این کار را در متلب انجام بدم؟

سلام

ببخشید، سوالتو تازه دیدم، بیشتر توضیح میدی که می خوای چجوری بلوک بندیش کنی، یه لینک هم میذارم فکر کنم مفید باشه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

ممنونم از توجهتون

نمیدونم این کدو از کدوم سایت گرفتم ولی کارمو راه انداخت

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

سلام

ببخشید این کدی که برای بلوک بندی(قطعه بندی) تصویر رنگی تو پست بالا گذاشته شده هر چی خوندمش نفهمیدم. میشه توضیحش بدید؟

من باید تصویر رو به 8 تا بلوک درشت و یکنواخت تقسیم کنم وبعدش رنگ های غالب رو بدست بیارم. نیاز خیلی فوری به پاسخش دارم.

لطفا راهنمائی کنید.

اگه شماره تماسی هم برای پاسخ به سوالات بفرمائید ممنون میشم. ز طریق سایت خیلی وقتگیره و منم وقتم کم

لینک به دیدگاه
سلام

ببخشید این کدی که برای بلوک بندی(قطعه بندی) تصویر رنگی تو پست بالا گذاشته شده هر چی خوندمش نفهمیدم. میشه توضیحش بدید؟

من باید تصویر رو به 8 تا بلوک درشت و یکنواخت تقسیم کنم وبعدش رنگ های غالب رو بدست بیارم. نیاز خیلی فوری به پاسخش دارم.

لطفا راهنمائی کنید.

اگه شماره تماسی هم برای پاسخ به سوالات بفرمائید ممنون میشم. ز طریق سایت خیلی وقتگیره و منم وقتم کم

چرا این لینکتون نمیشه بهش دسترسی داشت؟

سلام دوست عزيز

مي توني از فانكشن هاي خود متلب مثل blockproc، colfilt و يا nlfilter استفاده كني، همه شون توي هلپ متلب با مثال توضيح داده شدن و بسته به اينكه مي خواي چه نوع بلوك هايي داشته باشي، مي توني يكشون رو انتخاب كني.

متاسفانه اون لينك هم فيل تر شده، من كدش رو براتون ميذارم:

This demo code shows how to split an image into non-overlapping blocks or tiles:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام وقت بخیر

من از دستور im2col برای بلوک بندی استفاده میکنم اما مشکلی که داره این دستور بلوک ها را با اوورلپ انتخاب میکنه. فکر کنم باید از دستور blockproc استفاده کنم که اوورلپ نداشته باشم اما نمیدونم fun رو چطوری تعریف کنم که مثل دستور im2col هر بلوک را بصورت یک ستون در خردجی بفرسته .

واقعا برام ضروریه ممنون میشم جوابم رو بدید .

لینک به دیدگاه
سلام وقت بخیر

من از دستور im2col برای بلوک بندی استفاده میکنم اما مشکلی که داره این دستور بلوک ها را با اوورلپ انتخاب میکنه. فکر کنم باید از دستور blockproc استفاده کنم که اوورلپ نداشته باشم اما نمیدونم fun رو چطوری تعریف کنم که مثل دستور im2col هر بلوک را بصورت یک ستون در خردجی بفرسته .

واقعا برام ضروریه ممنون میشم جوابم رو بدید .

سلام دوست عزیز

اگه im2col جواب میده و فقط می خوای Overlap نداشته باشه، Distinc هم بهش بده، حالت دیفالتش رو Sliding هست:

لینک به دیدگاه

واقعا ممنونم ازتون

مشکلی که با distinct دارم موقع reshape کردنش هست

چون این دستور خودش صفر اضافه میکنه تا بتونه بلوک بندی را درست انجام بده

مثلا اگر تصویر من 56*56 باشه و سایز بلوک 6 باشه ، 4 تا ستون و ردیف صفر اضافه میکنه در ابتدا

حالا برای reshape کردن باید چکار کنم ؟

لینک به دیدگاه
واقعا ممنونم ازتون

مشکلی که با distinct دارم موقع reshape کردنش هست

چون این دستور خودش صفر اضافه میکنه تا بتونه بلوک بندی را درست انجام بده

مثلا اگر تصویر من 56*56 باشه و سایز بلوک 6 باشه ، 4 تا ستون و ردیف صفر اضافه میکنه در ابتدا

حالا برای reshape کردن باید چکار کنم ؟

آره خب، چون توی یه ماتریس می خواد بریزه، نمیشه چند تا ستون تعداد درایه های کمتری داشته باشن. Reshape واسه ی چی؟

برای بلوکبندی تصویر یا ماتریس میشه از mat2cell هم استفاده کرد، هر بلوک رو توی یه سلول یه آرایه می ریزه.

دقیقا چه خروجی ای می خوای بهت بده؟ بیشتر توضیح میدی؟

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

من باید تصویر را بلوک بندی کنم و روی هر بلوک یک سری عملیات پردازشی انجام بدم و دوباره به تصویر تبدیلش کنم

تا الان این کار را با دستور im2col انجام میدادم. اما الان نمیخوام overlap داشته باشم

وقتی sliding باشه مشکلی با reshape کردن ندارم اما برای distinct نمیشه

لینک به دیدگاه
سلام مجدد

من باید تصویر را بلوک بندی کنم و روی هر بلوک یک سری عملیات پردازشی انجام بدم و دوباره به تصویر تبدیلش کنم

تا الان این کار را با دستور im2col انجام میدادم. اما الان نمیخوام overlap داشته باشم

وقتی sliding باشه مشکلی با reshape کردن ندارم اما برای distinct نمیشه

سلام

خب یا باید از blockproc استفاده کنی یا اینکه همین mat2cell که گفتم، دومی فکر کنم استفاده ازش واست ساده تر باشه، البته blockproc هم باید بشه استفاده کرد:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...