رفتن به مطلب

تغییر نام بک فایل با استفاده از نرم افزار متلب

atefeh_shirvany

ارسال های توصیه شده

با سلام، ممنون میشم کمکم کنید

1) من میخوام یک فایل رو در نرم افزار متلب فراخوانی کنم که پسوند هم نداره و بعد اون فایل رو با همون اسمی که داشته قبلا ولی با پسوند جدید سیو کنم

مثلا ی فایل دارم که اسمش my name است ولی پسوند نداره، میخوام این فایل رو در متلب شناسایی کنم و بعد اونو با اسم جدید my name.dcm که پسوند رو هم شامل میشه replace یا در واقع rename کنه؟

2) اگر بخوام این کار ینی فراخوانی رو همزمان برای چندین فایل انجام بدم چطور باید عمل کنم؟

خیلی ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه
با سلام، ممنون میشم کمکم کنید

1) من میخوام یک فایل رو در نرم افزار متلب فراخوانی کنم که پسوند هم نداره و بعد اون فایل رو با همون اسمی که داشته قبلا ولی با پسوند جدید سیو کنم

مثلا ی فایل دارم که اسمش my name است ولی پسوند نداره، میخوام این فایل رو در متلب شناسایی کنم و بعد اونو با اسم جدید my name.dcm که پسوند رو هم شامل میشه replace یا در واقع rename کنه؟

2) اگر بخوام این کار ینی فراخوانی رو همزمان برای چندین فایل انجام بدم چطور باید عمل کنم؟

خیلی ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست عزیز

چرا متلب؟

مثلا از Command Prompt خود ویندوز هم میشه برای اینکار استفاده کرده، خیلی ساده تر هم هست، با یه کامند ساده حل میشه.:a030:

لینک به دیدگاه

میخوام این کار حتما با متلب انجام بشه، اگه زحمتی نیست و میدونید لطف میکنید کمکم کنید

با کامند ویندوز بلد نیستم برا اطلاع داشتنم بگین چطور انجام میشه ممنون میشم

لینک به دیدگاه

مشکل مربوط به تغییر نام فایل برطرف شد، ممنون

میشه به این سوالم جواب بدین که چطور میتونم چندین فایل رو با استفاده از متلب فراخوانی کنم؟

با استفاده از دستور

filename, pathname]=uigetfile]

لینک به دیدگاه
میخوام این کار حتما با متلب انجام بشه، اگه زحمتی نیست و میدونید لطف میکنید کمکم کنید

با کامند ویندوز بلد نیستم برا اطلاع داشتنم بگین چطور انجام میشه ممنون میشم

مشکل مربوط به تغییر نام فایل برطرف شد، ممنون

میشه به این سوالم جواب بدین که چطور میتونم چندین فایل رو با استفاده از متلب فراخوانی کنم؟

با استفاده از دستور

filename, pathname]=uigetfile]

سلام

خواهش می کنم، اول با CMD ویندوز میگم.

فرض می کنیم یه فولدری داریم که این فایلا داخلش هست و فایل دیگه ای داخلش نداریم. اول برای باز شدن Command Prompt توی مسیری که می خوایم ازش استفاده کنیم، خیلی راحت وقتی داخل اون فولدر هستیم، Shift رو نگه میداریم و راست کلیک می کنیم:

e8y1hlwt384xby6fbye5.png

همونطور که توی عکس بالا نشون داده شده، یه گزینه به راست کلیک اضافه میشه به نام Open Command Window Here اضافه میشه، روش کلیک می کنیم، خب حالا مسیر فولدری هست که فایلا توش قرار دارن، کافیه یه دستور برای تغییر نام بنویسیم، برای تغییر نام از ren می تونیم استفاده کنیم، دو تا پارامتر باید براش مشخص بشه، اینکه اول چه فایلایی رو می خوایم تغییر نام بدیم، دو م اینکه اسم جدید می خوایم چه فرمتی داشته باشه. اینجا قراره همه فایلا رو براش یه پسوندی بذاریم، پس بهش می گیم برای همه فایلا (*) پسوندی که می خوایم (jpg.*) رو اضافه کن، وقتی هم نوشتیم یه اینتر می زنیم:

0v2x2yb9zvd38pktroh.png

........

اما با متلب، خب تو این حالت هم شما می خواین یه تعداد فایل رو همزمان تغییر نام بدین دیگه، پس توی Optionهای دستور uigetfile ویژگی Multi Select رو فعال می کنیم. مثل اینکه میشه از دستور movefile استفاده کرد:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 4 سال بعد...

سلام

من یک برنامه ایی شبیه برنامه بالا باید بنویسم ولی نمیدونم چطور.من باید یک فولدری شامل 100 فایل تصویر را به 10 فولدر 10 تایی با استفاده از برنامه متلب انجام دهم. لطفا میشه بگید چطور این کار را انجام داد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...