رفتن به مطلب

رقص زیبا ی لزگی آذری در مسابقات تلویزیونی بین المللی روسیه

en.ml

ارسال های توصیه شده

محض تاسف باید بگم شما مقداری از هموطنان کرد به علت این خود بینی هیچوقت مسیر ترفی رو نخواهید رفت..

شاهین دژ و بوکان شهر هایی هستند که اکراد مهاجرت کردند و به انجا سکنی داده شدند !

حالا جالبش اینجاست شما میگین کردهای کرمانشاه اونجا مهاجرت کردن!!!!:w58: اونم کجا کرمانشاه؟!! جان خودت بی خیال شو..:ws28:. چند درصد کردستان شما کرمانشاهی ها رو به عنوان کرد قبول دارند ؟ فقط دیگه حرف خنده دار نزن که من تا سال قبل در یه پروژه سنندج و سقز بودم مهاباد هم بودم و کرمانشاه هم دو سالی خدمت کردم و کلی از هر دو طرف دوست دارم میدونم چه خبره!

من به سنندج و مهاباد میگم کرد ..کردهای اصیل .. ولی تو دیگه میگی کرمانشاه مهاجرت کردن دیگه این آخره مفت نویسی بود!:ws3:

قبول می کنی خیلی از هموطنان کرد هیچ وقت نتونستند یه جا ساکن باشند و همیشه در حال مهاجرت هستند ؟

ر اساس یک بیانیه منتشر شده، به تاریخ 10 مه ۱۹۸۰/ 20 اردیبهشت ۱۳۵۹ از سوی عراقیان اخراجی که در مقابل سفارت تونس در تهران متحصن شده بودند، تنها در هفته‌های اخیر بیش از ۳۳هزار نفر شامل، بازرگانان، دانشجویان، کارمندان دولت، پزشکان، مهندسان و خانواده‌های آنان از عراق اخراج شده‌اند. در این بیانیه تاکید شده که برخلاف ادعاهای حکومت عراق اخراج شدگان عراقی بوده و نیاکانشان نیز عراقی بوده‌اند. دولت عراق افراد اخراجی را خارجیان و مهاجران غیرقانونی نامیده بود.

بنا به اطلاع

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
، رقم ۳۳ هزار اخراجی از عراق تنها طی چند ماه ممکن است در ابتدا اغراق آمیز به نظر برسد، ولی خود عراقی‌ها هم کم و بیش این ارقام را تایید کرده بودند.بر اساس گزارش محرمانه سفارت بریتانیا در بغداد، درست یک ماه قبل از تحصن عراقی‌های اخراجی در تهران، نعیم حداد عضو شورای فرماندهی و معاون نخست وزیر عراق در پاسخ به خبرنگار واشنگتن پست گفته بود که تا آن زمان پنج هزار نفر از عراق اخراج شده‌اند و بیست هزار نفر دیگر هم آماده اخراج هستند.

بر اساس بیانیه، عراقی‌های متحصن هنگام اخراج این افراد، اوراق شناسایی، دارایی‌های نقدی و املاک آنان را مصادره کرده بود، با این همه شماری از این عده موفق به مخفی کردن اوراق شناسایی خود شده‌اند که نشانگر تابعیت و ملیت عراقی آنان است.

تصاویری چند از تبعید کوردهای عراق به آزربایجان غربی ایران طبق معاهده الجزایر از سال 1974 به بعد

این گونه شد کوردهای پناهنده و آواره عراق امروز آزربایجان غربی را سرزمین آبا و اجدادیه خود می‌نامند.(حتما بخوانید، مطالب و تصاویر واقعیت را نشان می‌دهد)

صادق زیبا کلام: حکومت شاه ۳۰۰ هزار کُرد عراقی را در ایران اسکان داد

کیسینجر، مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت نیسکون به ریچارد هلمز، سفیر آمریکا در تهران:

طی سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ شاه بصورت سختگیرانه‌ای مفاد معاهده‌ی الجزایر در خصوص کردها را اجرا و عملی کرد. وی گروه‌های آواره کُرد را در گروه‌های چند ده و چند صد نفری در مناطق عمدتاً غیر کُردنشین ایران اسکان داد و ساواک و دیگر نیروهای امنیتی به شدت مانع از هر گونه فعالیت و تحرک پیشمرگان و کادر رهبری سیاسی حزب در ایران می‌شدند. اما وقوع انقلاب اسلامی و در فاصله بسیار کوتاهی وقوع ناآرامی‌ها در کردستان ایران تبدیل به بهانه‌ای شد تا اعضای قیاده موقت (کادر رهبری جانشین ملامصطفی بارزانی) از شورای انقلاب بخواهند تا با مسلح شدن و سازماندهی مجدد آنها جهت آرام کردن شمال غرب و غرب ایران موافقت کند.

صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران و از نظریه پردازان شهیر گروه‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفنسجانی در مقاله‌ای در سایت “خبرآنلاین” اعلام کرده است که حکومت شاه بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اکراد عراقی را در ایران (بخصوص آزربایجان غربی) اسکان داده است .

در بخشی ار مقاله صادق زیبا کلام آمده است ”در سال ۱۳۵۴ که توافق معروف به الجزایر میان رژیم شاه و صدام حسین منعقد گردید و حالت آتش بس میان تهران و بغداد ایجاد شد، رژیم شاه از حمایت‌های کردهای عراق علیه صدام دست کشید و متقابلا صدام هم به حمایت از مخالفین رژیم شاه پایان داد. نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ تن از کردهای عراقی ظرف یکی دو سال به ایران پناهنده شدند. رژیم شاه آنها را در کردان کرج و سایر شهرهای کشورجا داد. این ۳۰۰۰۰۰ کرد ظرف ۳۰ سال بعدی در ایران زندگی کردند. در ایران به مدرسه رفتند، به دانشگاه رفتند، ازدواج کردند و ایرانی شدند.”

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که در طول حکومت جمهوری اسلامی نیز همزمان با جنگ اکراد با صدام حسین صدها هزار کرد عراقی و بارزانی در استان آزربایجان غربی اسکان داده شده‌اند .

اسناد معتبر تبعید کوردهای عراق به آزربایجان ایران طبق معاهده الجزایر از سال 1974 به بعد

لینک به دیدگاه

من به سنندج و مهاباد میگم کرد ..کردهای اصیل .. ولی تو دیگه میگی کرمانشاه مهاجرت کردن دیگه این آخره مفت نویسی بود!

:ws3:

چون نوشته هات کلا بدور از ادب هستش ترجیح میدم با آدمی که هنوز شخصیت و درکی از بحث و گفتگو نداره حرفی نزنم.

نرود میخ آهنی در سنگ

یه سری ها نادان هستن و میشه اصلاحشون کرد ولی یه سریا خودشون رو به نادانی میزنن و این افراد اصلاح پذیر نیستن.

لینک به دیدگاه

بچه ها سر چی بحث میکنید؟

فعلا همه مون ایران زندگی میکنیم با همین بدبختی و فقر فرهنگی هم دست و پنجه نرم میکنیم.....

آقا من ترکم به ترک بودنم افتخار میکنیم به هیچ بنی بشری هم اجازه نمیدم توهین کنه...اما تعصب الکی ندارم وقت کسی توهینی نمیکنه حرف بدی نمیزنه چرا باید باهاش بحث کنم؟

من فقط یه سوال از همه ی نژادها دارم....من و شمایی که اینقدر به اجدادمون افتخار میکنیم خودمون چیکار کردیم برا هویت نژادمون؟تاکی میخوایم فقط طرفداری کنیم به جای عامل پیشرفت بودن

قضیه ی ما شده قضیه ی ادم سیاه و سفید ....آدم سفید پوست میگه من برترم چون سفیدم سیاه هم زیر فشار بدبختی میمونه تا یه جا عین فنر در بره....عملا اینا چه فرقی دارن؟اگه آدم سفید پوسته کار بشر دوستانه انجام بده میگن عجب آدمیه ایول اگر اون سیاه پوسته هم همین کارو انجام بده بازم میگن ایول داره....با هر دین و آئینی این عمل ماست که برتریت مارو نشون میده .....

اما نباید از کنار حق و حقوقمون هم گذشت تو کشوری که نژاد برتر رو یه نژاد میدونه باید تلاش کرد تلاش منصفانه و عاقلانه تا تونست حق رو گرفت لر و بلوچ و کرد و ترک و عرب به جان خودم فرق نداره باید همه شون برای پیشرفت و گرفتن حق تلاش کنن همین.....

من همیشه فکر میکردم دوتا ادم زخمی حرف همدیگه رو بهتر میفهمن اما میبینم اینجا بیشتر بهم فشار میارن که درداشون بیشتر بشه.....

یه دیقه هویت و نژاد و غیره رو بذاریم کنار با همین وجود خودمون بیایم مناظره کنیم ببینیم واقعا با خودمون چندچندیم و چی تو چنته داریم......

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
محض تاسف باید بگم شما مقداری از هموطنان کرد به علت این خود بینی هیچوقت مسیر ترفی رو نخواهید رفت..

شاهین دژ و بوکان شهر هایی هستند که اکراد مهاجرت کردند و به انجا سکنی داده شدند !

حالا جالبش اینجاست شما میگین کردهای کرمانشاه اونجا مهاجرت کردن!!!!:w58: اونم کجا کرمانشاه؟!! جان خودت بی خیال شو..:ws28:. چند درصد کردستان شما کرمانشاهی ها رو به عنوان کرد قبول دارند ؟ فقط دیگه حرف خنده دار نزن که من تا سال قبل در یه پروژه سنندج و سقز بودم مهاباد هم بودم و کرمانشاه هم دو سالی خدمت کردم و کلی از هر دو طرف دوست دارم میدونم چه خبره!

من به سنندج و مهاباد میگم کرد ..کردهای اصیل .. ولی تو دیگه میگی کرمانشاه مهاجرت کردن دیگه این آخره مفت نویسی بود!:ws3:

قبول می کنی خیلی از هموطنان کرد هیچ وقت نتونستند یه جا ساکن باشند و همیشه در حال مهاجرت هستند ؟

ر اساس یک بیانیه منتشر شده، به تاریخ 10 مه ۱۹۸۰/ 20 اردیبهشت ۱۳۵۹ از سوی عراقیان اخراجی که در مقابل سفارت تونس در تهران متحصن شده بودند، تنها در هفته‌های اخیر بیش از ۳۳هزار نفر شامل، بازرگانان، دانشجویان، کارمندان دولت، پزشکان، مهندسان و خانواده‌های آنان از عراق اخراج شده‌اند. در این بیانیه تاکید شده که برخلاف ادعاهای حکومت عراق اخراج شدگان عراقی بوده و نیاکانشان نیز عراقی بوده‌اند. دولت عراق افراد اخراجی را خارجیان و مهاجران غیرقانونی نامیده بود.

بنا به اطلاع

، رقم ۳۳ هزار اخراجی از عراق تنها طی چند ماه ممکن است در ابتدا اغراق آمیز به نظر برسد، ولی خود عراقی‌ها هم کم و بیش این ارقام را تایید کرده بودند.بر اساس گزارش محرمانه سفارت بریتانیا در بغداد، درست یک ماه قبل از تحصن عراقی‌های اخراجی در تهران، نعیم حداد عضو شورای فرماندهی و معاون نخست وزیر عراق در پاسخ به خبرنگار واشنگتن پست گفته بود که تا آن زمان پنج هزار نفر از عراق اخراج شده‌اند و بیست هزار نفر دیگر هم آماده اخراج هستند.

بر اساس بیانیه، عراقی‌های متحصن هنگام اخراج این افراد، اوراق شناسایی، دارایی‌های نقدی و املاک آنان را مصادره کرده بود، با این همه شماری از این عده موفق به مخفی کردن اوراق شناسایی خود شده‌اند که نشانگر تابعیت و ملیت عراقی آنان است.

تصاویری چند از تبعید کوردهای عراق به آزربایجان غربی ایران طبق معاهده الجزایر از سال 1974 به بعد

این گونه شد کوردهای پناهنده و آواره عراق امروز آزربایجان غربی را سرزمین آبا و اجدادیه خود می‌نامند.(حتما بخوانید، مطالب و تصاویر واقعیت را نشان می‌دهد)

صادق زیبا کلام: حکومت شاه ۳۰۰ هزار کُرد عراقی را در ایران اسکان داد

کیسینجر، مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت نیسکون به ریچارد هلمز، سفیر آمریکا در تهران:

طی سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ شاه بصورت سختگیرانه‌ای مفاد معاهده‌ی الجزایر در خصوص کردها را اجرا و عملی کرد. وی گروه‌های آواره کُرد را در گروه‌های چند ده و چند صد نفری در مناطق عمدتاً غیر کُردنشین ایران اسکان داد و ساواک و دیگر نیروهای امنیتی به شدت مانع از هر گونه فعالیت و تحرک پیشمرگان و کادر رهبری سیاسی حزب در ایران می‌شدند. اما وقوع انقلاب اسلامی و در فاصله بسیار کوتاهی وقوع ناآرامی‌ها در کردستان ایران تبدیل به بهانه‌ای شد تا اعضای قیاده موقت (کادر رهبری جانشین ملامصطفی بارزانی) از شورای انقلاب بخواهند تا با مسلح شدن و سازماندهی مجدد آنها جهت آرام کردن شمال غرب و غرب ایران موافقت کند.

صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران و از نظریه پردازان شهیر گروه‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفنسجانی در مقاله‌ای در سایت “خبرآنلاین” اعلام کرده است که حکومت شاه بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اکراد عراقی را در ایران (بخصوص آزربایجان غربی) اسکان داده است .

در بخشی ار مقاله صادق زیبا کلام آمده است ”در سال ۱۳۵۴ که توافق معروف به الجزایر میان رژیم شاه و صدام حسین منعقد گردید و حالت آتش بس میان تهران و بغداد ایجاد شد، رژیم شاه از حمایت‌های کردهای عراق علیه صدام دست کشید و متقابلا صدام هم به حمایت از مخالفین رژیم شاه پایان داد. نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ تن از کردهای عراقی ظرف یکی دو سال به ایران پناهنده شدند. رژیم شاه آنها را در کردان کرج و سایر شهرهای کشورجا داد. این ۳۰۰۰۰۰ کرد ظرف ۳۰ سال بعدی در ایران زندگی کردند. در ایران به مدرسه رفتند، به دانشگاه رفتند، ازدواج کردند و ایرانی شدند.”

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که در طول حکومت جمهوری اسلامی نیز همزمان با جنگ اکراد با صدام حسین صدها هزار کرد عراقی و بارزانی در استان آزربایجان غربی اسکان داده شده‌اند .

اسناد معتبر تبعید کوردهای عراق به آزربایجان ایران طبق معاهده الجزایر از سال 1974 به بعد

صرفا جهت اینکه بعدا نگی حرفات درسته

تاریخ سال 1974 رو اسم بردی

در حالی که قاضی محمد در 22 ژانویه 1946 جمهوری مهاباد رو تشکیل داد یعنی 28 سال قبل از این تاریخی که شما میگی و اونو به عنوان سندی برای مهاجرت کردها به مهاباد بوکان سردششت پیرانشهر سلماس و غیره میدونی

جمهوری مَهاباد(به
: کۆماری مه‌هاباد) نام یک جمهوری خودمختار در شمال غربی
بود که در ۲۲ ژانویه ۱۹۴۶ (سه شنبه، ۲ بهمن ۱۳۲۴) تشکیل شد و کمتر از یک سال یعنی تا ۱۶ آذر ۱۳۲۵ بر پا بود. مرکز آن در شهر
و رهبر این حکومت
بود.

منبع:

بماند که قبل تر از قاضی محمد شیخ محمود سمکو و خیلیا دیگر رو هم کردها داشتن که برای جدا کردن کردها مبارزه کردن

پس دیدی بهت میگم تاریخ رو مطالعه کن بیخود نیست. یکم مطالعه کن یکم یاد بگیر هروقت حس کردی انقدری یادگرفتی که میتنی تو بحث ها شرکت کنی و عرض اندام کنی بیا بحث کنیم.

میای یه تاریخی رو میگی که کردها مهاجرت کردن به مهاباد و غیره که 30 سال قبلش تو مهاباد کردها حکومت مستقل تشکیل دادن و ارتش جدا سختن زبان رسمی کردی رو در مدارسشون راه اندازی کردن

این هم تصویری از قسمتی که قاضی محمد برش حکومت میکرده

pt6d166wawmsvp9b2lbh.jpg

اون سیصد هزار که اکثرا بارزانی بودن خیلی هاشون به منطقه بارزان برگشتن و اوضاعشون تو بارزان بهتر از ایرانه و بعضیاشون هم تو کرج موندن که ربطی به ماجرای بحث ما نداره.

کم میاری شروع میکنی به بحث عوض کردن و از این شاخه به اون شاخه پریدن.

لینک به دیدگاه
پس جکی چان هم اونوقت تاحالامیرقصیده:w58:

زود اظهار نظر نکن...

رقص لزگی یک رقص سنتی آذربایجانی هست و شناخته شده در کل جهان...

اون حرکات در لزگی خیلی سخت هستند و هر کدام از این حرکت ها نشانگر نمادی از یک فرهنگ غنی می باشد ...

حتی اون جکی جان سهله کل ایران آرایایی ایت !!! هم بگردی کسی یا قومی نمی تونه اینطوری منظم و ریتمیک و و با اون حرکت منظم برقصه. حالا این چیزی نیست لزگی هاواسی رو ببینی با اون حرکات سخت و مفهوم دار کف می کنی....:icon_gol:

من کجا گفته ام برتر هستم؟ اینو میشه برام پیدا کنی؟ یا نخونده وسط پریدی که چی؟

در ضمن آریایی رو ایشون گفتند من هم گفتم من آریایی نیستم .. الان کی برتربینی داره؟

اینقدر توی تنگنا موندی که داری بدیهیات رو انکار میکنی؟

شما دچار ضعف هویتی هستی و برای اثبات خود یه تاپیک زدی در مورد رقص آذری که بگی ما خیلی باحالیم بعد کاربری استقبال نکرده شما هم چون خورد توی ذوقت و به هدفت نرسیدی گفتی کل ایران آریایی ات نمیتونه اینجوری برقصه! یعنی از این نوع جواب دادن هدفت مشخصه. طرف نگفت شما آذری ها چقدر بد میرقصید! ولی چیزی که شما خوندی همین بود چون متعصب و افراطی گرا هستی و نمیتونی منطقی فکر کنی برای همین هم هرچی میگی نشون دهنده طرز فکرت هست.

انتظار داشتی کامنت هایی مثل این دریافت کنی:دست مریزاد به شما آذری ها! ای قوم برتر! روی دست شما نیومده و نخواهد آمد! چرا ما قدر هنر شما رو نمی دونیم...! یاشاسین آذربایجان!

این پرت و پلاهایی که دو ساعت میشینی در مورد مشکلات قومیتی میگی رو بذار کنار. این حرفا فقط توجیه و پوششی برای گندی است که زدید تا رویاپردازی های سرکوب شده و ضعف های شخصیتی شما پنهان بشه.

لینک به دیدگاه
اینقدر توی تنگنا موندی که داری بدیهیات رو انکار میکنی؟

شما دچار ضعف هویتی هستی و برای اثبات خود یه تاپیک زدی در مورد رقص آذری که بگی ما خیلی باحالیم بعد کاربری استقبال نکرده شما هم چون خورد توی ذوقت و به هدفت نرسیدی گفتی کل ایران آریایی ات نمیتونه اینجوری برقصه! یعنی از این نوع جواب دادن هدفت مشخصه. طرف نگفت شما آذری ها چقدر بد میرقصید! ولی چیزی که شما خوندی همین بود چون متعصب و افراطی گرا هستی و نمیتونی منطقی فکر کنی برای همین هم هرچی میگی نشون دهنده طرز فکرت هست.

انتظار داشتی کامنت هایی مثل این دریافت کنی:دست مریزاد به شما آذری ها! ای قوم برتر! روی دست شما نیومده و نخواهد آمد! چرا ما قدر هنر شما رو نمی دونیم...! یاشاسین آذربایجان!

این پرت و پلاهایی که دو ساعت میشینی در مورد مشکلات قومیتی میگی رو بذار کنار. این حرفا فقط توجیه و پوششی برای گندی است که زدید تا رویاپردازی های سرکوب شده و ضعف های شخصیتی شما پنهان بشه.

شما نمی دونم عقده چی داری سرت..

تایپیک لزگی بود یکی بحث قومیتی باز کرد من هم جوابش رو دادم..

اگر شما ها حرفاتون در این دوره زمونه خریداری نداره خودتون در خودتون هم درمانده اید دیگه لطفا همه رو به یک چشم نگاه نکنید

از اون حرف های بچه گانه زدی یعنی فکر کنم 15 16 ساله اینحرفو نمیزنه !!!:a030:

لینک به دیدگاه
چون نوشته هات کلا بدور از ادب هستش ترجیح میدم با آدمی که هنوز شخصیت و درکی از بحث و گفتگو نداره حرفی نزنم.

نرود میخ آهنی در سنگ

یه سری ها نادان هستن و میشه اصلاحشون کرد ولی یه سریا خودشون رو به نادانی میزنن و این افراد اصلاح پذیر نیستن.

فقط یه کلام : ما نادان ایم ولی نمیزاریم کسی که هویت ثابتی ندارند امثال شما توو هویتمون تجاوز کنه !

تاریخ ما اونقدری هست که کرد سهله غیر اون هم نتونسته کاری بکنه ..

با عرض معذرت خودن دیگه طوری کردی اینطوری جوابت رو بدم...

در خصوص مهاباد جمهوری مهاباد ! کجاش نوشته شما از کرمانشاه تشریف آوردین اونجا سکنی گزیدین ؟

بعضی ها هم خودشونو زدند به اون راه .... :sigh:

بهتره چشم هاتون رو باز تر کنید تا کمی جلو تر بروید ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...