رفتن به مطلب

دستور histfit چیست

kebriya

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان.من ی ماتریس دارم که یک سطر و 50 تا ستون داره.که عناصر ان اختلاف بین داده های واقعی و داده هایی که متلب محاسبه کرده هست.من اینو میخام با دستور histfit بکشم.در کد نوشتم:histfit(error)

.اما چیزی راجب دونستن این دستور نمیدونم.اون خط قرمز رو نمودار چیه؟میله هارو برچه اساس میکشه؟چطور نمودار x و y رو درجه بندی میکنه.واقعا ممنون میشم کمکم کنید.خیلی ضروریه.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان.من ی ماتریس دارم که یک سطر و 50 تا ستون داره.که عناصر ان اختلاف بین داده های واقعی و داده هایی که متلب محاسبه کرده هست.من اینو میخام با دستور histfit بکشم.در کد نوشتم:histfit(error)

.اما چیزی راجب دونستن این دستور نمیدونم.اون خط قرمز رو نمودار چیه؟میله هارو برچه اساس میکشه؟چطور نمودار x و y رو درجه بندی میکنه.واقعا ممنون میشم کمکم کنید.خیلی ضروریه.

سلام

هدفتون از استفاده از این دستور چیه؟

گفتین یه برداری با 50 تا درایه دارین، نموداری که می خواین رسم کنین چه ویژگی ای باید داشته باشه؟

همونطوری که از اسم این دستور مشخصه یه هیستوگرامی رو میاد fit می کنه، در حالت عادی هم از توزیع نرمال استفاده می کنه. ولی همونطور که اول هم اشاره کردم، اینکه دقیقا می خواین چیکار کنین مشخص نیست، فکر نکنم خیلی منطقی باشه که یه دستوری برای استفاده انتخاب کنیم، بعد ببینیم این دستور چیکار می کنه.

هلپ متلب هم برای آشنایی با دستورها خیلی می تونه کمک کنه، معمولا مثال هایی هم برای استفاده از اون دستور ارائه می کنه.

لینک به دیدگاه

ممنونم...ببینید من ی دیتاست دارم حاوی 20 هزار رکورد و 5 ستون که چهار ستون اول چهارتا ویزگی داره شامل قابلیت اطمینان ضریب اطمینان و... و ی ستون داریم که خروجی هر رکورد ما رو نشون میده(همون جوابایه ماست).تمام عناصر دیتاستمون بین 0 تا 20 نمره دهی شده.ما اومدیم 50 تا شو رندوم گرفتیم با قوانین فازی محاسبه کردیم و حالا میخایم ببینیم چقد با جواب اصلی مون اختلاف داده.برای همین تفاضل داده واقعی و داده محاسبه شده در فازی رو ریختیم در ارایه ای به اسم ارور.بعد اومدم با این ارایه histfit کشیدم .بم گفتن این هیستوگرام باید باشه در برنامت.اما نمیدونم عملکردش چیه.چیو داره نشون میده.درجه بندیش برچه اساسه.خط قرمزش چیو نشون میده

لینک به دیدگاه
ممنونم...ببینید من ی دیتاست دارم حاوی 20 هزار رکورد و 5 ستون که چهار ستون اول چهارتا ویزگی داره شامل قابلیت اطمینان ضریب اطمینان و... و ی ستون داریم که خروجی هر رکورد ما رو نشون میده(همون جوابایه ماست).تمام عناصر دیتاستمون بین 0 تا 20 نمره دهی شده.ما اومدیم 50 تا شو رندوم گرفتیم با قوانین فازی محاسبه کردیم و حالا میخایم ببینیم چقد با جواب اصلی مون اختلاف داده.برای همین تفاضل داده واقعی و داده محاسبه شده در فازی رو ریختیم در ارایه ای به اسم ارور.بعد اومدم با این ارایه histfit کشیدم .بم گفتن این هیستوگرام باید باشه در برنامت.اما نمیدونم عملکردش چیه.چیو داره نشون میده.درجه بندیش برچه اساسه.خط قرمزش چیو نشون میده

وقتی نمی دونین که در نهایت می خواین به چی برسین، دونستن اینکه دستور چیکار می کنه هم فکر نکنم بتونه کمکی کنه، یه خورده در موردش توضیح میدم.

در مورد دستور توی پست قبلی هم گفتم، میاد یه توزیع نرمال به هیستوگرامتون Fit می کنه. هیستوگرام فراوانی داده ها رو نشون میده، مثلا برای کار شما نشون میده از 50 تا چندتاشون اختلاف صفر بوده، یعنی اختلافی با جواب اصلی ندارن، فرضا چندتاشون اختلافشون یک بوده، چندتاشون اختلافشون 1- بوده، همینطوری می تونه از مقدار مرکزی که صفر هست و نشون دهنده جواب های کاملا درست هست فاصله بگیره. دلیل اینکه اختلاف هم می تونه منفی باشه و هم مثبت برای اینکه ممکنه جواب شما کوچکتر یا بزرگتر از جواب اصلی باشه. پس اختلاف های مفنی هم خواهیم داشت، یعنی خروجی کوچکتر از جواب اصلی هست. خب حالا این هیستوگرام ارورها هر چقدر پیک بزرگتری داشته باشه و کمتر به اطراف گشترده بشه، نشون میده که الگوریتمی که استفاده کردین عملکرد بهتری داشته، بیشتر خروجی ها به جوابای اصلی نزدیک هستن.

اما در مورد توزیع نرمال، ببنین ما توزیع نرمال یه همچین نموداری داریم:

350px-Empirical_Rule.PNG

بیشتر مقادیر در نزدیکی میانگین هستن و هر چه از میانگین فاصله بگیریم تعدادشون کمتر میشه. توی شکل هم نشون داده که در هر فاصلی از میانگین چند درصد داده ها قرار می گیرن، 99 در صد داده ها حداکثر به اندازه 3 انجراف معیار از میانگین اختلاف دارن. هر چقدر ما انجراف معیار کوچیکتری داشته باشیم، این نمودار تیزتر میشه و گستردگیش به اطراف کمتر.

خب می رسیم حالا به همون دستور histfit، این دستور میاد همین نمودار توزیع نرمال رو به ارورها شما fit می کنه، یعنی یه میانگین و انجراف معیار برای ارورهاتون بدست میاره و نمودار نرمالش رو روی هیستوگرام میندازه. مثل همون توضیحاتی که برای هیستوگرام و توزیع نرمال دادم دیگه، هر چی توی این خروجی شما پیک بزرگتر یا نمودار نرمال تیزتری داشته باشین نشون و همینطور میانگین هم برابر صفر باشه، نشون دهنده اینه که جوابایی که بدست آوردین خیلی اختلافی با مقادیر اصلی ندارن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...