رفتن به مطلب

راه های کاهش آلودگی هوا به نظرشما چیست؟

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

غیر از راهکارهای کلان، که پیشنهادهای خوبی هم در اینباره میشه، بنظر من بهتره هرکس اولاً سهم خودش از این آلودگی رو بشناسه. و بعد شروع به اصلاح رفتارهای آسیب‌زننده‌ش به محیط زیست کنه.

• مثلاً آیا من تفکیک زباله رو که یک کار خیلی ساده است انجام می‌دم یا خیر ؟

• آیا برای هر خریدی که انجام میدم حرص پلاستیک گرفتن دارم، یا تاحد امکان از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده می‌کنم یا حداقل اینکه جایی که واقعاً نیاز به گرفتن پلاستیک از فروشنده نیست، میگم نه ممنون ؟

• آیا شده تابحال بخاطر کمک به محیط زیست بجای استفاده از وسیله شخصی از وسایل عمومی شهر استفاده کنم ؟

• اصلاً یکم فکر کنم ببینم نکنه اون ته انباری یک دوچرخه‌ی عنکوب بسته دارم ؟!؟!

هرکس باید از خودش شروع به اصلاح کنه، تا کم کم این موضوع به یک فرهنگ همگانی تبدیل بشه recyclesmiley2.gif:icon_gol:

لینک به دیدگاه
غیر از راهکارهای کلان، که پیشنهادهای خوبی هم در اینباره میشه، بنظر من بهتره هرکس اولاً سهم خودش از این آلودگی رو بشناسه. و بعد شروع به اصلاح رفتارهای آسیب‌زننده‌ش به محیط زیست کنه.

• مثلاً آیا من تفکیک زباله رو که یک کار خیلی ساده است انجام می‌دم یا خیر ؟

• آیا برای هر خریدی که انجام میدم حرص پلاستیک گرفتن دارم، یا تاحد امکان از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده می‌کنم یا حداقل اینکه جایی که واقعاً نیاز به گرفتن پلاستیک از فروشنده نیست، میگم نه ممنون ؟

• آیا شده تابحال بخاطر کمک به محیط زیست بجای استفاده از وسیله شخصی از وسایل عمومی شهر استفاده کنم ؟

• اصلاً یکم فکر کنم ببینم نکنه اون ته انباری یک دوچرخه‌ی عنکوب بسته دارم ؟!؟!

هرکس باید از خودش شروع به اصلاح کنه، تا کم کم این موضوع به یک فرهنگ همگانی تبدیل بشه recyclesmiley2.gif:icon_gol:

عالی بود....منم یه دوچرخه دارم که گرد خورده...آخه فعلا سرده..نمیشه استفاده کنم...یعنی بیشتر خیابونا لیزه...حادثه سازه...اما حتمی استفاده میشه

لینک به دیدگاه

دوستان یه تبلیغی رو تازگیا من دیدم که یه یچه ای رو نشون میده که یه ماسکی داره و کلا با کپسول اکسیژن نفس میکشه و ... حالا اخرش مینویسه که " آسمان آبی ، زمین پاک ، یک تصمیم جدید" الان این یعنی چی؟؟ من منظورشو متوجه نمیشم یعنی نفس ما هوا رو آلوده کرده ؟؟ یعنی تصمیم بگیریم که از فردا همه با کپسول بریم بیرون تا هوا کثیف نشه ؟

لینک به دیدگاه

اگه انسان سعی نکنه که به خودش بیاد , هیچ راهی برای جلوگیری از آلودگی هوا میسر نمیشه. فرهنگ سازی درهمه سطوح جهانی برای این کار لازمه. تو مجتمع آپارتمانی ما که پارکینگش تو زیرزمینه مجتمع هست , همسایه ها اول صبح که ماشین هاشونو روشن میکنند تا ده دقیقه همونجا منتظر میشن که ماشینشون گرم بشه . دود و دمش هم مستقیما میاد تو راه پله ها و میرهتو منزل خودشون. صد ها بار گفتیم و رو در و دیوار نوشتیم که اینکارو نکنند ولی حتی یکیش هم نخواست بفهمه. تا انسان نخواد درست بفهمه هیچ راه حلی برای هیچ معضل انسانی پیدا نخواهد شد.

03536376733423_amin3sms_ir.jpg

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

مدتی از زمان شروع این بحث می گذرد ولی ما جرا ادامه دارد.

یعنی این آلودگی هیچ درمانی نداره ؟!

چرا مسولان بجای مبارزه وبرطرف کردن نواقص می خوان ماله بکشن؟

آخه تعطیلی شد کار ؟ خب تعطیل شد چی میشه؟همه میرن شمال !

زمان ما برف:gnugghender: میامد تعطیل بودیم کیف میکردیم ولی الان چی؟

درسته تعطیلی ونرفتن مدرسه کیف داره ولی الان می فهمیم زیادهم کیف نداشت !

انسان هم آلودگی دارد یا ما شین ووسایل نقلیه ! خب یکی ازاصلیترین دلیل آلودگی همین ماشینهای تولید وطنه! پس ای وزیر نماینده ریس یا........ ماله نکشیم علت رابیابیم.

می دونید افرادی هستند ماشین مشتی مندلی دارن ولی ماینه فنی هم میگیرن!

شما هم دیدید کامیونها ، اتوبوس های که بای بارگاز یک خیابان راپراز دود می کنند!

مدیریت غلط باعث شده که شهرها شلوغ شوند تعدادی !

قهربودن باتکنلوژی!

خبر داریم "مالکیت خصوصی خودروها تا سال ۲۰۲۵ پایان می‌یابد" !

خودروی خورشیدی یابرقی !

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
تغییر منابع انرژی به انرژی های سبز ، در کشوری مثل آلمان 22گیگاوات انرژی خورشیدی تولید میشه در حالی که ما قریب به 20 سال هزینه برای نیروگاه بوشهر 700 مگاواتی پرداخت کردیم.

دست برداشتن از حمایت صنایعی که در اونها مزیت نسبی نداریم مانند خودرو سازی

قوانین سفت و سخت زیست محیطی در ردیف مجازات هایی که برای قاچاقچیان مواد مخدر درنظر گرفته شده

در مجموع باید بگم تنها راه نجات عاقل شدن حکومت هست و دست کشیدن ازین ایدئولوژی احمقانه متعفن که حتی به قیمت نابودی کل کشور باید مسیر خودشو طی کنه بدبختی این فلاکت آباد تنها سیاسیه تا زمانی که این مشکل حل نشه همینه که هست

همچنان این موارد رو هم تایید میکنم

لینک به دیدگاه
همچنان این موارد رو هم تایید میکنم

سلام

شمادرست میگویید ولی کوگوش شنوا خیلی وقته هوا وآلودگی تبدیل شده به یک بازی سیاسی که هرکی برای تبلیغ خودش یچیزمیگه........

روشهای مثل روشی که شما گفتین ، مثل بام سبز ، مثل کاشت گیاهان درسطح شهرو...... اینها همش مکمل همدیگرند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...