رفتن به مطلب

سوالات الکترونیک

hosseinassar

ارسال های توصیه شده

• 1 ماه بعد...
  • پاسخ 197
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام بچه ها!:icon_gol:

کسایی که avrخوندن ازشون یه سوال داشتم:

کدوم مباحث برنامه نویسیc رو باید برای avrبلدباشیم؟

تودانشگاه c رو به ما5فصل بیشتریاد ندادن!:hanghead:

به نظر م باید شما فایل های سر امد تمام توابع ورودی وخروجی ونحوه برنامه نویسی اطلاعات ونحوه ادرس دهی به پورت کامپیوتر رابلد باشین

که ادرس دهی به پورت بیشتر وقت می بره

لینک به دیدگاه
به نظر م باید شما فایل های سر امد تمام توابع ورودی وخروجی ونحوه برنامه نویسی اطلاعات ونحوه ادرس دهی به پورت کامپیوتر رابلد باشین

که ادرس دهی به پورت بیشتر وقت می بره

آخرین فصلی که خوندم آرایه ها ورشته ها بود.

آدرس دهی به پورت مربوط به کدوم فصل میشه؟:ws52:

لینک به دیدگاه
آخرین فصلی که خوندم آرایه ها ورشته ها بود.

آدرس دهی به پورت مربوط به کدوم فصل میشه؟:ws52:

شما باید کتاب برنامه نویسی avrرا همراه با سی بخونید ولی اصل برای کتاب اول هست

لینک به دیدگاه
شما باید کتاب برنامه نویسی avrرا همراه با سی بخونید ولی اصل برای کتاب اول هست

حتما میخونم ولی نگفتیدچندفصل از c رولازمه بلد باشیم برای کار باavr!

آخه فک میکنم دانشگاه پیچوند مارو!:icon_pf (34):

همش 5فصل بهمون یاد دادن!

لینک به دیدگاه
حتما میخونم ولی نگفتیدچندفصل از c رولازمه بلد باشیم برای کار باavr!

آخه فک میکنم دانشگاه پیچوند مارو!:icon_pf (34):

همش 5فصل بهمون یاد دادن!

خوب فصل ها فرق داره من اون عنوان هایی که گفتم را بخوانید وطریقه برنامه نویسی کلی یاد بگیرید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

من دارم یکFIR Filter طراحی می کنم که از شبیه ساز ModelSim 6.5b استفاده می کنم.

می خوام تو طراحی از floating point استفاده کنم.

کسی می دونه که VHDL این نوع داده را ساپورت می کنه؟ از کدوم کتابخونه باید استفاده کنم؟

چطوری این داده رو تعریف کنم؟

ممنون از راهنماییتون.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

دوستان من یه مدار میخوام که با روشن شدن کامپیوتر یه سه راهی برق رو وصل کنه و با خاموش شدن کامیپیوتر اون سه راهی رو برقش رو قطع کنه

در واقع مدار برق 220 ورودی رو بگیره ولی یه برق از همه کامیوتر بگیره اگه اون روشن بود 220 رو به خروجی بده و گرنه نده

من خودم گشتم چیزی خاصی پیدا نکردم کسی چیزی در این زمینه سراغ داره؟

ممنون می شوممنرا کمک کنید

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلاااام:icon_gol:

سوالم درباره درس مدار منطقيه

سوال دوستمه ولي خودم مدار منطقي يادم نيست اينجا سوالشو ميپرسم:a030:

اينم سوالش:

با استفاده از روش کوین مک لاسکی (نمیدونم درست نوشتم یانه) یک برنامه که تعداد متغیررهای تابع را به اون بدهیم و همچنین ترم های تابع را هم بهش بدیم بعد دونت کیر های تابع را هم بهش بدهیم و در اخر pi یا epi و همچنین رابطه نهایی F را به ما بدهد

این برنامه با هر زبانی میتونه نوشته بشه

من احتیاج به تکس فایل و همچنین خوده برنامه دارم میتونید کمکم کنید؟

كمتر از يه هفته هم وقت داره تا جواب بده:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام

من به برنامه avr برای پروژه : شناسایی R و L ذر یک مدار RL سری از اعمال موج پله و اندازه گیری جریان با معلوم بودن معادله جریان بر حسب زمان

خیلی فوری نیاز دارم

لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
دوستان من یه مدار میخوام که با روشن شدن کامپیوتر یه سه راهی برق رو وصل کنه و با خاموش شدن کامیپیوتر اون سه راهی رو برقش رو قطع کنه

در واقع مدار برق 220 ورودی رو بگیره ولی یه برق از همه کامیوتر بگیره اگه اون روشن بود 220 رو به خروجی بده و گرنه نده

من خودم گشتم چیزی خاصی پیدا نکردم کسی چیزی در این زمینه سراغ داره؟

ممنون می شوممنرا کمک کنید

شما میتونید از یک ماسفت استفاده کنید و یک فیدبک از خروجی کامپیوتر به سر گیت ماسفت ببرید و سورس ماسفت رو هم به برق 220 ولت وصل کنید به این ترتیب با روشن شدن کامپیوتر یک فرمان به ورودی گیت وارد شده و سورس را به درین ماسفت وصل کرده و خروجی 220 رو نتیجه میده

لینک به دیدگاه
[سلام توضیح درباره ی دیکدر برای ازمایشگاه معماری

مزگُشا (decoder) وسیله‌ای یا برنامه ای است که داده‌های رمز گذاری شده را به حالت اول بر می‌گرداند.این فرایند به معنایی تغییر کدهای غیر قابل خواندن یا رمزگذاری شده به متن قابل خواندن یا تغییر یک کد به یکدیگر باشد اگر چه نوع دوم معمولاً تبدیل نامیده می‌شود

لینک به دیدگاه
salam, hamegi khaste nabashid... man ye madare cheraghe rahnamaee mikham baraye 3rah... ke ba Logic gates tarahi shode bashe... bayad hard design bokonam... onvane darsam ham Digital logic design e...

kasi mitoone komakam kone... Mamnoon misham...Mer30

دوست عزیز با توجه به قوانین سایت نوشتن کلمات به صورت فینگیلیش ممنوع میباشد در مورد راهنمایی هم که خواسته بودی میتونی از این لینک یه نمونه پروژه چراغ راهنمایی رو دانلود کنی

چراغ راهنمایی

لینک به دیدگاه

سلام

من به برنامه avr برای پروژه : شناسایی R و L ذر یک مدار RL سری از اعمال موج پله و اندازه گیری جریان با معلوم بودن معادله جریان بر حسب زمان

خیلی فوری نیاز دارم

لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه

به نظرم اگه از تایمر میکرو و مقایسه دو ولتاژ دو سر سلف برای کارتون میتونید استفاده کنید وقتی سلف پر میشه ولتاژ صفر شده تفاضل ولتاژ اولیه و ثانویه سلف تغییرات جریان بر حسب زمان رو نتیجه میده که شما با داشتن این زمان و جریان مورد نظر در هر لحظه با توجه به رابطه V=L di/dt میتونین L رو محاسبه کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...