رفتن به مطلب

تاپیک سوالات کنترل

aliloghmani

ارسال های توصیه شده

سلام بچه ها میشه راهنمایی کنید Input angle رو تو fig 7 , fig 5 راهنمایی کنید که چطور باید رسم کنم ؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

fig 4 , fig 6 که پاسخ پله هست رسمش کردم

بسیار واجبه

من یه نگاه کلی به مقاله انداختم به نظرم خطای سیستم حلقه بسته است که به مرور به سمت صفر میره....

میخواید یه نگاهی به اون خطا تو شبیه سازیهاتون بندازید ببینید اصن شبیه این شکل ها میشه یا نه؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
من یه نگاه کلی به مقاله انداختم به نظرم خطای سیستم حلقه بسته است که به مرور به سمت صفر میره....

میخواید یه نگاهی به اون خطا تو شبیه سازیهاتون بندازید ببینید اصن شبیه این شکل ها میشه یا نه؟؟؟؟؟

ممنون :icon_gol::icon_gol:

به نظرتون حد مجاز تعداد نمودار برای یه مقاله کنفرانس خارجی چندتا میتونه باشه :ws52:

من نتایجم 4 تا نمواره که دوتا دوتا انداختم رو هم شده 2 تا نمودار میترسم کم باشه..به نظرتون کمه ؟

لینک به دیدگاه
ممنون :icon_gol::icon_gol:

به نظرتون حد مجاز تعداد نمودار برای یه مقاله کنفرانس خارجی چندتا میتونه باشه :ws52:

من نتایجم 4 تا نمواره که دوتا دوتا انداختم رو هم شده 2 تا نمودار میترسم کم باشه..به نظرتون کمه ؟

خواهش میکنم

اینطور نیست که تعداد نمودار کف و سقف داشته باشه این یه چیزی هست که خود نویسنده باید رعایت کنه و کارش قشنگ به چشم بیاد

تاجایی که من میدونم توی تمامی مجله ها و کنفرانس ها بیشتر روی تعداد صفحات محدودیت دارید نه تو تعداد جدول و نمودار ها....تعداد صفحات رو رعایت کنید و سعی کنید جدول و نمودارتون نه کم باشه نه زیاد و خسته کننده....برای یه مقاله خوب و مختصر که بیانگر یه مساله جدید باشه دو تا نمودار هم میتونه کافی باشه و میتونه حداکثر انتقال رو داشته باشه

اگه بخواید نمودارها رو زیاد کنید کاری نداره میتونید همه سیگنال های سیستم کنترلی رو تو مقالتون بیارید(اعم از سیگنال خطا، خروجی، سیگنال کنترلی وحتی ورودی مرجع!!!) اما من پیشنهاد میکنم نمودارهاتونو هوشمندانه انتخاب کنید نه صرفا زیاد....به عنوان مثال اگه تو مساله ای کنترل کننده شما تناسبی انتگرالی هست (حالا از نوع کلاسیک،تطبیقی، فازی و .... فرق زیادی نمیکنه) بدلیل وجود انتگرال گیر مسلما خطای شما به سمت صفر میره و نشون دادن این نمودار تحت این کنترل کننده دیتای زیادی به خواننده نمیده(هر چند که خالی از لطف نیستا...) مثلا در این حالت سیگنال کنترلی به نظرم جذاب تر و مهمتره برای اینکه تو نتایج بیان بشه...حداقل نشون میده چه قد هزینه کنترلی صرف شده تا سیستم به هدفش برسه... حالا اگه کنترل کننده انتگرال گیر نداشته باشه (و سیستم هم دارای خطای حالت ماندگار باشه) اون موقع سیگنال خطای سیستم حلقه بسته سیگنال مهمی میشه و تو نتایج میتونه بیاد...

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم

اینطور نیست که تعداد نمودار کف و سقف داشته باشه این یه چیزی هست که خود نویسنده باید رعایت کنه و کارش قشنگ به چشم بیاد

تاجایی که من میدونم توی تمامی مجله ها و کنفرانس ها بیشتر روی تعداد صفحات محدودیت دارید نه تو تعداد جدول و نمودار ها....تعداد صفحات رو رعایت کنید و سعی کنید جدول و نمودارتون نه کم باشه نه زیاد و خسته کننده....برای یه مقاله خوب و مختصر که بیانگر یه مساله جدید باشه دو تا نمودار هم میتونه کافی باشه و میتونه حداکثر انتقال رو داشته باشه

اگه بخواید نمودارها رو زیاد کنید کاری نداره میتونید همه سیگنال های سیستم کنترلی رو تو مقالتون بیارید(اعم از سیگنال خطا، خروجی، سیگنال کنترلی وحتی ورودی مرجع!!!) اما من پیشنهاد میکنم نمودارهاتونو هوشمندانه انتخاب کنید نه صرفا زیاد....به عنوان مثال اگه تو مساله ای کنترل کننده شما تناسبی انتگرالی هست (حالا از نوع کلاسیک،تطبیقی، فازی و .... فرق زیادی نمیکنه) بدلیل وجود انتگرال گیر مسلما خطای شما به سمت صفر میره و نشون دادن این نمودار تحت این کنترل کننده دیتای زیادی به خواننده نمیده(هر چند که خالی از لطف نیستا...) مثلا در این حالت سیگنال کنترلی به نظرم جذاب تر و مهمتره برای اینکه تو نتایج بیان بشه...حداقل نشون میده چه قد هزینه کنترلی صرف شده تا سیستم به هدفش برسه... حالا اگه کنترل کننده انتگرال گیر نداشته باشه (و سیستم هم دارای خطای حالت ماندگار باشه) اون موقع سیگنال خطای سیستم حلقه بسته سیگنال مهمی میشه و تو نتایج میتونه بیاد...

ممنون:icon_gol:

راستش من روی Step response نمودارامو در آوردم یعنی همه نمودارام Step response هست بعد از رو اون اورشوت و ts و... رو بدست آوردم راستش نمیدونم چطور باید همین

نمودار خطا که فرمودید رو هم اضافه کنم دقیقا من مشکلم همینه که تفاضل ورودی و خروجی رو 0 کنم یعنی خطا رو 0 کنم .... بله کنترلر انتگرال گیر هم داره

لینک به دیدگاه
ممنون:icon_gol:

راستش من روی Step response نمودارامو در آوردم یعنی همه نمودارام Step response هست بعد از رو اون اورشوت و ts و... رو بدست آوردم راستش نمیدونم چطور باید همین

نمودار خطا که فرمودید رو هم اضافه کنم دقیقا من مشکلم همینه که تفاضل ورودی و خروجی رو 0 کنم یعنی خطا رو 0 کنم .... بله کنترلر انتگرال گیر هم داره

دو جور میتونید نمودار خطا رو رسم کنید.... یا اینکه همونطور که گفتید تفاوت خروجی سیستم حلقه بسته از ورودی مرجع که حالا اینجا پله هست رو رسم کنید که این میشه نمودار خطا و یا اینکه اگه سیستم حلقه بسته شما به صورت تابع تبدیل هست اونوقت تابع تبدیل خطا به ورودی رو پیدا کنید و پاسخ پله این تابع تبدیل رو پیدا کنید و یا اینکه معادله ریاضی کلاسیک داره و تابع تبدیل نداره (نه مثل کنترل کننده های عصبی و فازی) اون معادله کلاسیک ریاضی خطا رو پیدا کنید و اونو نسبت به زمان رسم کنید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

مهندس میخوام یه دستگاه بسته بندی لواشک که با فتو الکتریک کنترل میشه یعنی فاصله خال تا خالو به سروو بدم با توجه به اندازه خال تا خال سنسور فتو الکتریک هم واسه استارت بعدی یا استپ بکار گرفته بشه

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
سلام دوستان

یه پروزه ساده برنامه نویسی چراغ راهنما با مد شب (چشمک زن) میخواستم.

البته به صورت فلوچارتی و نردبانی , ممنون می شم اگر کمک کنید.

مهندس های محترم منتظر جواب.ممنون می شم.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

سلام دوست عزیز....میشه بیشتر توضیح بدید.

مد شب چراغ راهنما چی هست؟ و اینکه برنامش با چی باشه؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

سلام ...

من برنامه c و عکس از پروتئوسشو براتون میزارم شاید به دردتون بخوره

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
سلام

میخوام عنوان پروپوزال مشخص کنم اما نمیدونم چی وچجوری

کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟

عناوین پیشنهادی پروپوزال و پروژه رو میتونید از اساتیدتون بگیرید یا اینکه خودتون با توجه به علایق و اطلاعات خودتون موضوعی رو انتخاب کنید تو آدرس زیر عناوین تعدادی پروژه کنترل اومده که میتونید ازش استفاده کنید

https://www.noandishaan.com/forums/thread81461.html

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 2 سال بعد...
در در 29 دی 1396 در 21:06، wat گفته است :

سلام

کسی میدونه تابع تبدیل خطی و غیرخطی سیستم کنترل تعلیق خودرو (نیمه اکتیو) چیه؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

شاید اینا به دردتون بخوره

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...