رفتن به مطلب

شبکه کردن با استفاده از مودم adsl

spring2020

ارسال های توصیه شده

بله امکانش هست.

سه تا کامپیوتر با کابل شبکه یا به صورت وایرلس به مودم وصل بشن.

اول باید یه Group تعیین کنید. روی My computer کلیک راست کنید و Properties رو بزنید. بعدش تو تب Computer Name یه قسمت به اسم Work Group هستش. این اسم رو می تونید با زدن دکمه Change تو همون صفحه تغییر بدین. مهم نیست اسمش چی باشه. فقط باید توجه کنید که تو همه کامپیوترا باید یه اسم یکسان رو بذارین. (این تصاویر و توضیحات واسه ویندوز xp هستش. ولی تو بقیه ویندوزها هم اصول کار همینه. شاید فقط مسیرش کمی فرق داشته باشه)

2i9hbw9wmcstbnovhx22.jpg

بعدش باید یه آی پی واسه هر کامپیوتر در نظر گرفت. وارد کنترل پنل بشید و قسمت Network Connection روی کانکشن اینترنتی که دارین کلیک راست کنید و Properties بزنید. تو صفحه ای که باز میشه گزینه آخر با عنوان Internet Protocol هستش که تو تصویر زیر هم مشخه، اونو انتخاب کنید و Properties رو بزنید

6rfujxejfv9wrajt4.jpg

حالا تو پنجره جدید که باز میشه Use Following IP Address رو انتخاب کنید که آی پی دستی وارد کنید. یه آی پی به کامپیوتر اول بدین. مثلاً 192.168.1.3

قسمت Subnet Mask خودش پر میشه.

Default Getway هم بذارید 192.168.1.1

توی همه کامپیوترها این مسیر رو برید و یه آی پی به هر کامپیوتر اختصاص بدین. فقط توجه کنید که سه رقم اول تو هر کامپیوتر باید یکسان باشه. یعنی تو مثال بالا 19.168.1 ثابت هستش. اون رقم آخر میتونه بین 1 تا 254 متغیر باشه.

hoxq1cg0z8sng9n2iva2.jpg

با تعریف آی پی ها، شبکه تعریف شده.

الان روی هر پوشه ای اگه کلیک راست کنید و Sharing and security رو بزنید تا اون پوشه بین کامپیوترها به اشتراک گذاشته بشه.

نکته: یادتون باشه برای شبکه کردن کامپیوترها به این شیوه باید از قسمت کنترل پنل Firewall ویندوز رو غیرفعال کنید.

لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابت پاسخ کاملتون یه سوال دیگه ام دارم

کارت شبکه ی کامپیوترم وایرلس نیست اگر بخوام یه کارت شبکه با قابلبیت وای فای بخرم چه مارکی رو شما پیشنهاد میدید و با چه قیمتی

من کلا 3 تا کامپیوتر دارم که حداقل 5 متر فاصله بین هر کدوم از اونهاست یعنی هر کدوم توی یه اتاق هستن که همشون کارت شبکه عادی دارند و وای فای نیستن ممنون میشم اگه مارک خوبی میدونید که کار بده رو بهم معرفی کنید

نظرتون در مورد این مدل که لینکش رو گذاشتم چیه جواب میده؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

من راستش اطلاعاتی از مدل و اینا ندارم.

اما اولش هم که گفتم یا کابل شبکه میتونه باشه یا وایرلس. اگه کارت شبکه وایرلس نیست و فاصله ها هم کمه، خب با کابل به مودم وصلش کنید :w16:

لینک به دیدگاه
سلام ممنون بابت پاسخ کاملتون یه سوال دیگه ام دارم

کارت شبکه ی کامپیوترم وایرلس نیست اگر بخوام یه کارت شبکه با قابلبیت وای فای بخرم چه مارکی رو شما پیشنهاد میدید و با چه قیمتی

من کلا 3 تا کامپیوتر دارم که حداقل 5 متر فاصله بین هر کدوم از اونهاست یعنی هر کدوم توی یه اتاق هستن که همشون کارت شبکه عادی دارند و وای فای نیستن ممنون میشم اگه مارک خوبی میدونید که کار بده رو بهم معرفی کنید

نظرتون در مورد این مدل که لینکش رو گذاشتم چیه جواب میده؟

TP-Link

D-Link

Linksys

از

استفاده می کنیم خوبه

فقط به نظرم اگه یواس بی نباشه بهتره ، چون یو اس بی به مرور زمان از فرمش خارج میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...