رفتن به مطلب

بازیافت نقره از باتری های اکسید نقره

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان

مدت هاست دنبال روشیم برای بازیافت نقره از باتری های اکسید نقره بدون استفاده از اسید می گردم.اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده.البته می دونم به وسیله کوره میشه ولی طریقش و مواد مورد استفادش رو نمی دونم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 117
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با روش الکترولیت میتونی اینکارو بکنی.دستگاهشم بصورت آماده هستش.تو خیابون ناصر خسرو تهران از این فروشگاههای فروش مواد شیمیایی و الکترولیتی میتونی تهیه کنی.

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوستان

مدت هاست دنبال روشیم برای بازیافت نقره از باتری های اکسید نقره بدون استفاده از اسید می گردم.اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده.البته می دونم به وسیله کوره میشه ولی طریقش و مواد مورد استفادش رو نمی دونم

سلام عزیز

دو سه روز پیش اومدم جواب بدم نمیدونم چی شد یادم رفت

اسید برای چی عزیز ؟ حیف اسید نیست برای نقره حروم کنی ؟ گرمی زیر 2تومن

حالا عیبی نداره بابا چند تا روش میخوای برات بذارم ساده و سریع ؟

فقط نگو که نمیخوای این نقره رو ذوب کنی ؟

اولا که اکسید نقره رو یک هوا گاز روش بگیری اکسیژنش به باد میره و نقره فلزی ذوب میشه

نمیخوای ؟ برو یک مشت دوده صنعتی از بازار بگیر مفت تومنه 3 یا 4 تومنه

بیا هر چقدر اون اکسید نقره رو که داری با همون اندازه کک یا همون دوده مخلوط کن

بعدش این ترکیبو بریز تو یک کوره القایی یا برقی و بذار تا 1200 تا بره!! نقره زیر 100 ذوب میشه اما الان میخوایم تو دمای کم اول احیا کنیم بعدشم بازی داریم چون نقره وقتی احیا میشه و اگر دما دقیقا نزدیک ذوبش باشه به صورت تق توق میترکه میپاشه اینور و اونور و باید بالاتر از دمای ذوبش باشه تا نقره احیا شده یکبار ذوب بشه بعد هر جوری عشقت کشید ذوبش کن دیگه مهم نیست

کوره رو تنظیم کن رو 1200 تا مثل باقلوا با لبای آدم بازی کنه انگار داره با آدم حرف میزنه :ws3:

ولش کن بذار یک 15 - 20 دقیقه بمونه برو یکی دو تا چایی بزن کاریش نداشته باش و درب کوره رو هم باز بذار تا گاز خارج بشه

بعد از این تایم بوته رو با انبر بردار و محتویات رو خالی کن (تو قالب یا روی یک تخته ذوب پخش کن )

نقره ذوب شده رو از لابه لای خاکستر باقی مونده از کک جدا کن برو حال کن

یک بخش بزرگی از کک اکسیدت رو احیا میکنه و یک بخشش هم برای پایدار کردن اون گرما لازم داریم که آخرش خاکستر میشه میره

اگرم دیدی نقره ها هر کدوم یک طرف قلقلی ذوب شده که برشون دار بریز تو یک بوته فینگیلی یا روی تخته ذوب یک شعله روش بگیر به هم بچسبونشون و یا بریز تو قالب یا گردش کن بره دیگه

توی خود کوره اون خاکستره اگر وسط بیوفته باعث میشه اینا هر کدوم اندازه ارزن یک طرف ذوب بشنا!! اگر بلدی یکم بوراکس از بالا بریز اون تو این خاکسترو پس میزنه و فلزت خوشکل ذوب میشه و یک تکه بزرگ میشه و اون ارزشنا همو بغل میکنن

نری تنه کار یا کا از این فروشگاه ها بگیری ها پول مفت بدی !!!! یا از این صافکاری ها یکم بگیر یا برو همون بازار ناصر شاسگول از این شیمیایی ها یک کیلو بوراکس بگیر ارزونه 10 تومنم نمیشه و یک کیلوشو چند سال داری :ws28:

کک میاد اکسیژن نقره رو بغل میکنه به شکل اکسیدهای کربن گودی بای میشه

این تاپیکو ببین اینجا یکی دو تا فیلمو یک عکسم از بوته فینگیلی گذاشتم

البته فلزا اینجا پلاتینو طلا بودن اما فرقی نداره ذوب ذوبه دیگه نقره که آسونه دمایی نداره زیر هزاره پلاتین بالاس نزدیک 1800 دمای ذوبشه

http://www.noandishaan.com/forums/thread118179.html?highlight=#post1589041

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحاتتون.اگه این کار رو بکنید منت سرم گذاشتین:ws3:راستش رو بخواید مشکل من تو احیاش نیست شایدم من دارم پیچیدش میکنم.سوالم اینه که باتری های دکمه ای اکسید نقره داخلشون پودر سیاه رنگی دارند که نقره از اون استخراج میشه،موندم که این پودر اکسید نقره خالص هستش؟اگه باشه روش های شما جواب میده.اگه مخلوطی از اکسید نقره و روی یا مواد دیگه باشه باید چه کار کرد؟:ws52:

لینک به دیدگاه
با سلام من مبتدی هستم

دوست عزیز لطفا این پیامهایی که بهت میدیم زیرش یه سپاس بزن که متوجه بشیم شما اومدی و جواب دادی.مبتدی هستم یعنی چی. بگو پایه تحصیلیت تا کجاست که من برابر سطح دانش شما و بشکل کاربردی مسئله رو توصیح بدم.

لینک به دیدگاه
ممنون از توضیحاتتون.اگه این کار رو بکنید منت سرم گذاشتین:ws3:راستش رو بخواید مشکل من تو احیاش نیست شایدم من دارم پیچیدش میکنم.سوالم اینه که باتری های دکمه ای اکسید نقره داخلشون پودر سیاه رنگی دارند که نقره از اون استخراج میشه،موندم که این پودر اکسید نقره خالص هستش؟اگه باشه روش های شما جواب میده.اگه مخلوطی از اکسید نقره و روی یا مواد دیگه باشه باید چه کار کرد؟:ws52:

سلام عزیزم

آهان حالا شد :ws3: خب خوشکل پسر از همون اول بگو آقا روش استخراج نقره از این باطری ها رو بگید

بله اون تو روی هم داری عزیز

خب الان روشهای پیرومتالوژی رو بگم که آخه ارزش نداره (من میگم اگر بخوای شیمیایی هم نداره )

ولی مشکلت با شیمیایی چیه ؟ نه اینکه بری تشکیلات اسید بازی بگیری حیف پول باشه ها نه !! اما کارت با بقالی سر کوچه که میتونه راه بیوفته :ws3:

ببین اون نقره و روی که تو اون باطری میبینی صد دفعه اکسید و احیا شده و برای همین هم اون رنگیه

ببین یک چیزی میگم مبتدی و حرفه ای هم نداره

نترس باو همینکه میگی مبتدی هستم باعث میشه بترسی

برو بقالی سر کوچتون یا یک بطری جرم گیر سرویس بهداشتی(همون جوهر نمک) بگیر که اینقدر ضعیفه ازش بخاری بلند نمیشه و تو یخت هم بریزی هیچی نمیشه و آبو بستن به خیک هیدروکلریک اسید تا فقط بتونه دستشویی رو تمیز کنه وگرنه خطری نداره

و یا یکی دو بسته از این لوله باز کن هایی که به اسم چنته و این حرف ها میفروشن بگیر

اول یک تریپ اون پودر رو ذوب کن همونجوری که هست

روی دمای ذوب پایینی داره و زیر 500 هستش ولی مثل آلومینیومه و خشکه و به سادگی ذوب و نمیچسبه

مثل سرب نیست که به همه چیز بچسبه !! ریخته گرها به سرب میگن فلز بی شخصیت :ws28: چون به همه چیز میچسبه:ws28:

روی مثل آلومینیومه و وقتی هم ذوب میشه عمرا دور خودش بچرخه و به لبخند برسه اینکه دیگه اکسیده و دمای ذوبش بالاست و نقره تکی ذوب میشه

تقریبا اصلا روی تو اون بازی نه اکسیژنشون از دست میده و نه ذوب میشه ولی ما فرض میکنیم ذوب میشه و با نقره آلیاژ میشه (اصلا جوکه این حرفم که آلیاژ بشه )

وقتی ذوب کردی حاصل ذوب رو بریز بنداز تو اون جوهر نمکه و فیسسسسسسسسسسسسسسس :ws28:

بذارش یک گوشه بذار خوش باشه واسه خودش

روی رو به باد میدی میره اینجوری (این اسید بازی رو میتونی قبل از ذوب هم بکنی ولی اکسید نقره هم میشه کلرید نقره که باز داستان دار میشی و میخوام ساده بگم)

اگر هم دیدی اون ذوبه خرد شد مهم نیست روی صافی جمع کن دوباره ذوب کن

اومدم یک اسید مشقی مثل استیک بگم دیدم ارزش نداره آخه یا فرمیک مورچه

اما اون جرم گیره ارزونه و خود هیدروکلریک هم غلیظش بدردت نمیخوره و باز باید رقیقش کنی

کارت تو بقالی راه میوفته

اگر هم چنته گرفتی که ذوب نکن !! چنته رو تو یک لیوانی چیزی آب حل کن بعد پودر سیاه رو بریز توش

که روی رو میگیره و به شکل یک خمیر در میاد و با اضافه کردن آب اون خمیره حل میشه و نقره ته ظرف میمونه

چنته هم قلیاییه سدیم هیدروکسیده و با روی یا اکسید روی سدیم زینکات میده

ولی جوهر راحت تره

همین الان هم برات یکم از همون پودر سیاه رو احیا میکنم فیلمشو میذارم اینجا :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام عزیزم

آهان حالا شد :ws3: خب خوشکل پسر از همون اول بگو آقا روش استخراج نقره از این باطری ها رو بگید

بله اون تو روی هم داری عزیز

خب الان روشهای پیرومتالوژی رو بگم که آخه ارزش نداره (من میگم اگر بخوای شیمیایی هم نداره )

ولی مشکلت با شیمیایی چیه ؟ نه اینکه بری تشکیلات اسید بازی بگیری حیف پول باشه ها نه !! اما کارت با بقالی سر کوچه که میتونه راه بیوفته :ws3:

ببین اون نقره و روی که تو اون باطری میبینی صد دفعه اکسید و احیا شده و برای همین هم اون رنگیه

ببین یک چیزی میگم مبتدی و حرفه ای هم نداره

نترس باو همینکه میگی مبتدی هستم باعث میشه بترسی

برو بقالی سر کوچتون یا یک بطری جرم گیر سرویس بهداشتی(همون جوهر نمک) بگیر که اینقدر ضعیفه ازش بخاری بلند نمیشه و تو یخت هم بریزی هیچی نمیشه و آبو بستن به خیک هیدروکلریک اسید تا فقط بتونه دستشویی رو تمیز کنه وگرنه خطری نداره

و یا یکی دو بسته از این لوله باز کن هایی که به اسم چنته و این حرف ها میفروشن بگیر

روی دمای ذوب پایینی داره و زیر 500 هستش ولی مثل آلومینیومه و خشکه و به سادگی ذوب و نمیچسبه

مثل سرب نیست که به همه چیز بچسبه !! ریخته گرها به سرب میگن فلز بی شخصیت :ws28: چون به همه چیز میچسبه:ws28:

روی مثل آلومینیومه و وقتی هم ذوب میشه عمرا دور خودش بچرخه و به لبخند برسه اینکه دیگه اکسیده و دمای ذوبش بالاست و نقره تکی ذوب میشه

تقریبا اصلا روی تو اون بازی نه اکسیژنشون از دست میده و نه ذوب میشه ولی ما فرض میکنیم ذوب میشه و با نقره آلیاژ میشه (اصلا جوکه این حرفم که آلیاژ بشه )

وقتی ذوب کردی حاصل ذوب رو بریز بنداز تو اون جوهر نمکه و فیسسسسسسسسسسسسسسس :ws28:

بذارش یک گوشه بذار خوش باشه واسه خودش

روی رو به باد میدی میره اینجوری (این اسید بازی رو میتونی قبل از ذوب هم بکنی ولی اکسید نقره هم میشه کلرید نقره که باز داستان دار میشی و میخوام ساده بگم)

اگر هم دیدی اون ذوبه خرد شد مهم نیست روی صافی جمع کن دوباره ذوب کن

اومدم یک اسید مشقی مثل استیک بگم دیدم ارزش نداره آخه یا فرمیک مورچه

اما اون جرم گیره ارزونه و خود هیدروکلریک هم غلیظش بدردت نمیخوره و باز باید رقیقش کنی

کارت تو بقالی راه میوفته

اگر هم چنته گرفتی که ذوب نکن !! چنته رو تو یک لیوانی چیزی آب حل کن بعد پودر سیاه رو بریز توش

که روی رو میگیره و به شکل یک خمیر در میاد و با اضافه کردن آب اون خمیره حل میشه و نقره ته ظرف میمونه

ولی جوهر راحت تره

همین الان هم برات یکم از همون پودر سیاه رو احیا میکنم فیلمشو میذارم اینجا :ws3:

یعنی من یکی کشته مرده این بیانات شمام.حالا هر چی که باشه و از هر دری که بخوای بگی فرقی نمیکنه،کلا جذاب میگی.یعنی محاله که متوجه بشم یه جایی یه حرفی زدی و من با سر میام که بخونم و حظظظ میکنم.

نعمتی هستی برای این سایت که سحر کلام داری و هر جوری که میگی واقعا به دل می نشینه.درود برشما:a030:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت کاربر محترم fakur1.

ببخشید قصد بی ادبی نداشتم من کارشناس کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی هستم و کلا به این مقوله علاقه دارم و تونستم با استفاده از اسید نیتریک یکم بازیافت انجام بدم ولی به علت دود سمی که حین این کار ایجاد میشه دوست دارم روش سالم تر و کم خطرتری رو امتحان کنم واسه همین مزاحمتون شدم:w16:

لینک به دیدگاه
سلام عزیزم

خب خوشکل پسر از همون اول بگو آقا روش استخراج نقره از این باطری ها رو بگید

مثل سرب نیست که به همه چیز بچسبه !

تقریبا اصلا روی تو اون بازی نه اکسیژنشون از دست میده و نه ذوب میشه ولی ما فرض میکنیم ذوب میشه و با نقره آلیاژ میشه.

وقتی ذوب کردی حاصل ذوب رو بریز بنداز تو اون جوهر نمکه بذارش یک گوشه بذار خوش باشه واسه خودش.

اگر هم دیدی اون ذوبه خرد شد مهم نیست روی صافی جمع کن دوباره ذوب کن.

ولی جوهر راحت تره

خلاصه ش کردم که خودم بفهمم ولی بازم حالیم نشد.:ws28:

لینک به دیدگاه
سلام عزیزم

خب خوشکل پسر از همون اول بگو آقا روش استخراج نقره از این باطری ها رو بگید

مثل سرب نیست که به همه چیز بچسبه !

تقریبا اصلا روی تو اون بازی نه اکسیژنشون از دست میده و نه ذوب میشه ولی ما فرض میکنیم ذوب میشه و با نقره آلیاژ میشه.

وقتی ذوب کردی حاصل ذوب رو بریز بنداز تو اون جوهر نمکه بذارش یک گوشه بذار خوش باشه واسه خودش.

اگر هم دیدی اون ذوبه خرد شد مهم نیست روی صافی جمع کن دوباره ذوب کن.

ولی جوهر راحت تره

لینک به دیدگاه

ببخشید قصد بی ادبی نداشتم من کارشناس کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی هستم و کلا به این مقوله علاقه دارم و تونستم با استفاده از اسید نیتریک یکم بازیافت انجام بدم ولی به علت دود سمی که حین این کار ایجاد میشه دوست دارم روش سالم تر و کم خطرتری رو امتحان کنم واسه همین مزاحمتون شدم:w16:

سلام.من الان بیرونم و از طریق موبایل وصل شدم.یه روش ساده هست که طلا ساز ها ازش استفاده میکنن.فردا اون روش رو بهتون توضیح خواهم داد شاید به دردتون بخوره.البته اون روش هم توش اسید هست ولی بقول شما که گفتی سمی ، اسید سمی نیست و اگه شرایط کارتون درست باشه ، خطری هم نداره.بالاخره شیمی و این حرفا لازمه ش کاربرد متریال هایی است که اسید هام جزو اوناست دیگه.تا فردا:a030:

لینک به دیدگاه
ممنون از توضیحات خوبتون و بی صبرانه منتظر فیلمتونم:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

اسید نیتریک چرا آخه ؟ حیف نیست ؟

اون دود قرمز رنگ که جیگره باو کاری نداره گندش میکنن

اصلا ول کن اینایی که پروتو پلا میگن برای بازیافت

برای طلا و پلاتین من یکی عاشق سیانید هستم که بازیافت از سیانید مرد میخواد و پودر روی و الکترولیز که دوزار ارزش نداره

حالا بی خیال

آخه گل پسر مگه چی داره اون تو که این همه داستان ؟ یک روی هستو یک نقره !! نگو نیتریک میزنی نیترات نقره رسوب میکنه یا حلش میکنی بعد با مس رسوب میدی و........... که سر به بیابون میذارم همین الان :icon_pf (34):

روی اینقدر مشقیه که با فلانیک اسید هم واکنش میده

اصلا جوهر لیمو (اسید سیتریک) هم از بقالی بگیری روی رو حل میکنه نیتریک میخوای چیکار آخه

اون تو یک روی داری یک نقره !!یکیش رو باید مرخص کنی که با توالت شور هم میتونی دیگه از این تابلو تر ؟ روی تو این ساندیسایی که به اسم جوهر نمکو رافونه و گلرنگو و.... هزار مدل داستان تحویل مردم میدن حل میشه میره نقره ولی حل نمیشه و به ریش آدم میخنده

وقتی خندید ذوبش کن تا حالش جا بیاد دیگه نخنده

این فیلمارو ببین حال کن .. البته من هر کاری کردم این فلش گوشی یکم نور رو داغون میکرد و خاموشش هم میکردم تاریک میشد خراب میکرد

راستی فیلمها حجمش زیاد بود و برای اینکه النگوهای سرور این انجمن نشکنه و بتونم آپلود کنم مجبور شدم فرمتشو تغییر بدم که حجمش کم بشه و کیفیتش هم خراب میشه دیگه ولی قرار نیست مستند بسازیم که همین که معلوم باشه چی به چیه کافیه

کل فرایند هم با هواگاز بود فقط با بوراکسو کربن کار کردم

آهان من فقط دوده تو خونه نداشتم از کربن اکتیو استفاده کردم و به همین دلیل هم از هوا گاز به جای کوره القایی یا برقی استفاده کردم چون اگر دوده بود قبل از همه با شعله من مرخص میشد ولی اکتیو اینشکلی نیست

فیلم اسید هم برات میگیرم میذارم دیگه چی میخوای ؟

باو همونو ذوب کن بعد بندازش توی توالت شور یا اصلا جهنم بنداز تو هیدروکلریک اسید بازاری !! چی بگم دیگه ...........

نه دود قرمز داره و نه به النگو آسیب میزنه

بندازش تو HCl برو یک چرت بخواب بعد بیا برش دار

اون اسیده روی رو به تیر غیب گرفتار میکنه و نقره میمونه که اگر حجم نقره کم باشه به شکل پودر رسوب میکنه و اگر نه که همونجوری ذوب شده ته ظرف میمونه

اگر پودر موند که اسیدو بریز دور پودر رو ذوب کن بره دیگه

باو موشک فونیکس که نمیخوایم بسازیم :ws28:

شوخی میکنم عزیز یک وقت ناراحت نشی از حرفاما

برای اینکه کار رو ثابت کنم دوزاریه و اصلا سخت نیست اینجوری میگم

آره اگر کامپلکس سیانید طلا بود و قرار بود تخریبش کنیم میگفتم اولا سراغ سیانید نرو که یهو قبض رو میده دست آدم و بعدشم تخریب کامپلکس کار هر کسی نیست و طلا سازها هم که بابا فرق کلنگو با دمپایی تشخیص نمیدن تخریب چمیدونن چیه

یا غالکاری میکنن و برای ر یکاوری سیانید هم دو تا صفحه استیل میذارنو علی از تو مشهد برقو وصل میکننو الکترولیز

و به قول خودشون یک بخش طلا تو محلول میمونه دیگه کاریش نمیشه کرد دیگه :ws28::ws28::ws28: غالکاری که اصلا فیلمیه برای خودش و پرتی دارن در حد لورل هاردی :ws28: اصلا کل فرایندش چرته

مثل ری گیرای عزیزن :ws28: فایر آسی خوبه ولی دیگه خیلی خز شده ...... تو یک تاپیکی اینجا در مورد بازیافت طلا کل کل بود یکی کلید کرده بود روش اون سایته چیه :ws28: لینکشم گذاشته بود

عمرا کسی بدونه اون چیکار میکنه اون روسه ... یکبار باید یک فیلم بگیرم همون فرایند رو آپلود کنم یکم شاد بشیم

:ws17:

حالا بگذریم

آقا یک قسمتش رو جای دیگه آپلود کردم چون اینجا از یک حدی بیشتر نمیذاره

اینم لینکش

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فایلهای 30 مگی بودنو کیفیت اچ دی کمشون کردمو فرمت ها کیفیتو آورد پایین

درضمن اگر دیدی یکم بد فیلم گرفتم دیگه شرمنده چون هم سه تا دست نداشتم و یکی اینکه بعد از کلی جراحی و این حرفها در حالت 4 چرخ هوا فیلم گرفتم

باشد که همه یاکریمهای تهران یهو با هم رستگار شوند

البته یاکریمهای روسی یکم فرق دارن :ws28:

۲۰۱۶۰۳۰۳_۱۵۱۶۲۶.jpg

لینک به دیدگاه

سلام.من الان بیرونم و از طریق موبایل وصل شدم.یه روش ساده هست که طلا ساز ها ازش استفاده میکنن.فردا اون روش رو بهتون توضیح خواهم داد شاید به دردتون بخوره.البته اون روش هم توش اسید هست ولی بقول شما که گفتی سمی ، اسید سمی نیست و اگه شرایط کارتون درست باشه ، خطری هم نداره.بالاخره شیمی و این حرفا لازمه ش کاربرد متریال هایی است که اسید هام جزو اوناست دیگه.تا فردا:a030:

بابا دمت گرم من که خیلی تابلو گفتم که یک روی داره یک نقره دیگه روی رو با یک چیزی باید مرخص کنه یا سود یا اسید

خلاصه چرا آخه میگفتی دوباره میگفتم :icon_pf (34):

باو طلا سازها خیلی خفنن کار یاد مردم میدی ؟ :ws28: اونا خودشونم تو کار خودشون موندن دست به دامن غالکارا میشنو این حرفها :ws28:

لینک به دیدگاه
یعنی من یکی کشته مرده این بیانات شمام.حالا هر چی که باشه و از هر دری که بخوای بگی فرقی نمیکنه،کلا جذاب میگی.یعنی محاله که متوجه بشم یه جایی یه حرفی زدی و من با سر میام که بخونم و حظظظ میکنم.

نعمتی هستی برای این سایت که سحر کلام داری و هر جوری که میگی واقعا به دل می نشینه.درود برشما:a030:

ما مخلص شما هم هستیم :icon_gol:

بازم فکور جان جای شکرش باقیه بلا نیستم برای این بچه ها :ws28:

لینک به دیدگاه
بابا دمت گرم من که خیلی تابلو گفتم که یک روی داره یک نقره دیگه روی رو با یک چیزی باید مرخص کنه یا سود یا اسید

خلاصه چرا آخه میگفتی دوباره میگفتم :icon_pf (34):

باو طلا سازها خیلی خفنن کار یاد مردم میدی ؟ :ws28: اونا خودشونم تو کار خودشون موندن دست به دامن غالکارا میشنو این حرفها :ws28:

برنامه و روش کار طلا ساز ها رو میگم اگه اشکال داشت شما اصلاح بفرمایید.

ابتدا سه واحد جوهر نمک رو با یه واحد اسید نیتریک میریزیم(خیلی آروم) تو یه ظرف استیل یا پلاستیکی (نایلونی که اسید بهش اثر نکنه)که با هم قاطی بشن.بعد اون باطری ها رو تو بوته ذوب میکنیم و قالب گیری و میذاریم سرد بشه بعدش درسته میذاریم داخل اون محلول که درستش کردیم .(بهش میگن تیزاب سلطانی)تو حرارت اتاق کلا یه روز کار میبره که تیزاب اونو تو خودش حل کنه.نقره معمولا با نیترات حل میشه و بشکل مایع آبی رنگ در میاد.روی هم بصورت اکسید روی ازمحیط خارج میشه.

بعد اون مایع نیترات نقره رو میریزیم تو یه طشت و حدود 4 برابر حجمش بهش آب اضافه میکنیم.تا غلظتش پایین بیاد.بعد یکی دو تا تکه ورق مسی رو میندازیم تو همون ظرف و بحال خودش رها میکنیم.فک کنم نیترات نقره خاصیت کووالانسی داره و مس خاصیت الکترووالانسی یا برعکس.که همه یونهای نقره میاد دور مس جمع میشه و در اتمام کار اونو جمع میکنیم و ذوب میکنیم که بهش میگن نقره تیزابی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...