رفتن به مطلب

بازیافت نقره از باتری های اکسید نقره

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 117
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام عزیز :ws3:

در patent US005221325A خوندم که روشی هست که برای جداسازی روی از نقره و اکسید نقره نیازی به اسید هیدرو کلریک نیست و میشه روی رو به صورت محصول جانبی در کنار نقره نیز به دست آورد و از هدر رفتنش جلوگیری کرد:ws38:

برای اینکار از روش(درجهpyrometallurgical purification(Na2co3+C,at 1000 استفاده می کنند که نتیجه آن جداسازی روی و نقره 95درصد می باشد بعدش با استفاده از حرارت نقره 95 رو به 99/99 درصد تبدیل می کنند:ws3:

میشه یه توضیح مختصری بدین و آیا با کوره ذوب یه کیلویی برقی میشه این مراحل رو انجام داد یا با هواگاز میشه؟

سلام جناب levroneکجایین؟نیستین؟:w58:

باو زدی کانال دو که یهو :ws28: از استخراج بدون شیمیایی شروع کردیم به سطل آشغالو ذوب سر پلو پز رسیدیم الانم شد هم روی هم نقره

روی که فراوونه تو مملکت به همراه سرب مثل پشکل فراوونه سنگش اصلا چیزی نیست که ارزش بازیافت داشته باشه

اونم از باطری !!!!

خود نقره دوزاریه روی که دیگه................ یک گونی باطری هم بریزی صد کیلو روی نداری (روی هم سبکه)

من اهل پتتنتو مقاله نیستم و نخوندم چی گفته یارو اما برای استخراج هر فلزی مشکلی ندارم و بخوای بهت میگم چیکار کن چه با آتیش بازیو کوره یا به قول خودشون پیرومتالوژی و یا با اسید بازیو این حرفها یا هیدرومتالوژی

ولی اول اونی که زائیدیمو بزرگ کنیم یک خروجی بگیر عکسشو بذار اینجا دلمون خوش باشه این همه نوشتیم بعد پتروشیمی هم برات اجرا میکنم چه برسه به استخراج :ws28: تو یک زمین صاف بده کاریت نباشه :ws28: با منی تو یمنی

لینک به دیدگاه

برای ذوب معمولی نه چه فرقی داره

بیا عزیز اینم یک کوره برقی دیگه چی ؟ 8 گرم توش طلا ذوب کردم از اون بالا معلومه

همین کارتو راه میندازه القایی خطر داره

دیگه چی میخوای ؟ همه چیزو دارم با عکس میگم دیگه

۲۰۱۶۰۴۰۶_۱۸۱۴۴۱.jpg

۲۰۱۶۰۴۰۶_۱۸۱۴۴۸.jpg

لینک به دیدگاه
آقا سبحان سلام

یه گزارش بده ببینیم چیکار کردی؟ موفق شدی یا به حرف من رسیدی :a030:

سلام عزیز فعلا هیچ اقدامی نکردم عید بخور و بخواب بود بعدشم اداره و خرج و مخارجی که خانم به آدم تحمیل می کنه:w58:فعلا از شکشون درنیومدم:ws3::ws3:

لینک به دیدگاه

باو زدی کانال دو که یهو :ws28: از استخراج بدون شیمیایی شروع کردیم به سطل آشغالو ذوب سر پلو پز رسیدیم الانم شد هم روی هم نقره

روی که فراوونه تو مملکت به همراه سرب مثل پشکل فراوونه سنگش اصلا چیزی نیست که ارزش بازیافت داشته باشه

اونم از باطری !!!!

خود نقره دوزاریه روی که دیگه................ یک گونی باطری هم بریزی صد کیلو روی نداری (روی هم سبکه)

من اهل پتتنتو مقاله نیستم و نخوندم چی گفته یارو اما برای استخراج هر فلزی مشکلی ندارم و بخوای بهت میگم چیکار کن چه با آتیش بازیو کوره یا به قول خودشون پیرومتالوژی و یا با اسید بازیو این حرفها یا هیدرومتالوژی

ولی اول اونی که زائیدیمو بزرگ کنیم یک خروجی بگیر عکسشو بذار اینجا دلمون خوش باشه این همه نوشتیم بعد پتروشیمی هم برات اجرا میکنم چه برسه به استخراج :ws28: تو یک زمین صاف بده کاریت نباشه :ws28: با منی تو یمنی

سلام عزیز:a030:

خوشحالم که دوباره زیارتتون می کنم:icon_gol:فکر کردم توی معدن منفجر شدین خبری ازتون نیست نگو که مثل من تو گردش و بخور بخواب بودین:ws3:

من شاگرد خوبیم حتما یه فیلم خوشکل واستون می گیرم حال کنید

لینک به دیدگاه

بیا عزیز اینم یک کوره برقی دیگه چی ؟ 8 گرم توش طلا ذوب کردم از اون بالا معلومه

همین کارتو راه میندازه القایی خطر داره

دیگه چی میخوای ؟ همه چیزو دارم با عکس میگم دیگه

من تبریز کوره برقی یه کیلویی پرسیدم قیمتش رو 600هزار گفت:ws38:زیاد گفته یا قیمت همونه؟

لینک به دیدگاه

من تبریز کوره برقی یه کیلویی پرسیدم قیمتش رو 600هزار گفت:ws38:زیاد گفته یا قیمت همونه؟

یک صد صدو پنجاه چوب بالا گفته

یک کیلویی از رنچ 400 تا 500 میچرخه و القایی 1 (یک کمه 3 کیلویی دم دسته) از 5 شیش تومن شروع میشه

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...
سلام خوب هستید؟

ممنون از مطالبتون

فقط من این فیلمی رو که با لینک دادید نمیتونم پیدا کنم باید چیکار کنم؟:ws52::ws52::ws52::ws52:

سلام

چه فیلمیه ؟ نگاه نکردم حالم خوب نیست شرمنده ، این بحث مال دو سه سال پیشه نمیدونم کی با کی کار داشته

چیکار میخواید بکنید بفرمایید تا براتون بگم

این فیلما تو سیستمهای من گم میشن الانم چند صفحه برم عقب ببینم نمیدونم کجا هست تا دوباره بذارم

لینک به دیدگاه

محمد این پست قدیمی رو ویرایش کن ، اون دو تا که زدم رنیوم منظور رودیوم بوده اشتباه زدم الان دیدم مخم قاطی کرد ، رنیوم بالای 3000 درجه نقطه ذوبشه ، یادم نیست در مورد چی حرف میزدم ولی اینو اشتب زدم الان دیدم چایی از دستم افتاد:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...
در در 2 بهمن 1396 در 01:00، levrone گفته است :

محمد این پست قدیمی رو ویرایش کن ، اون دو تا که زدم رنیوم منظور رودیوم بوده اشتباه زدم الان دیدم مخم قاطی کرد ، رنیوم بالای 3000 درجه نقطه ذوبشه ، یادم نیست در مورد چی حرف میزدم ولی اینو اشتب زدم الان دیدم چایی از دستم افتاد:icon_pf (34):

سلام برادر

خوبی

ببخشید یه سوال داشتم

الان ارزش بازیافت داره ؟

یکم سوال درمورد بازیافت دارم

بپرسشم وقت دارین جواب بدید

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام.

روش جدا کردن اکسیدنقره از خوده باطری (با دستگاه خرد میکنن یا به شکلهای دیگه...) و میشه توضیح بدین، ممنون میشم.

تعداد زیاد باشه دستی جدا کردنش خیلی سخته و زمانبر 

لینک به دیدگاه
در 9 ساعت قبل، taherkhani.mahdi گفته است :

سلام.

روش جدا کردن اکسیدنقره از خوده باطری (با دستگاه خرد میکنن یا به شکلهای دیگه...) و میشه توضیح بدین، ممنون میشم.

تعداد زیاد باشه دستی جدا کردنش خیلی سخته و زمانبر 

سلام ...... پرس کنید همه له میشه  پودر داخل جدا میشه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
در در 8 اسفند 1394 در 01:34، levrone گفته است :

سلام عزیز

دو سه روز پیش اومدم جواب بدم نمیدونم چی شد یادم رفت

اسید برای چی عزیز ؟ حیف اسید نیست برای نقره حروم کنی ؟ گرمی زیر 2تومن

حالا عیبی نداره بابا چند تا روش میخوای برات بذارم ساده و سریع ؟

فقط نگو که نمیخوای این نقره رو ذوب کنی ؟

اولا که اکسید نقره رو یک هوا گاز روش بگیری اکسیژنش به باد میره و نقره فلزی ذوب میشه

نمیخوای ؟ برو یک مشت دوده صنعتی از بازار بگیر مفت تومنه 3 یا 4 تومنه

بیا هر چقدر اون اکسید نقره رو که داری با همون اندازه کک یا همون دوده مخلوط کن

بعدش این ترکیبو بریز تو یک کوره القایی یا برقی و بذار تا 1200 تا بره!! نقره زیر 100 ذوب میشه اما الان میخوایم تو دمای کم اول احیا کنیم بعدشم بازی داریم چون نقره وقتی احیا میشه و اگر دما دقیقا نزدیک ذوبش باشه به صورت تق توق میترکه میپاشه اینور و اونور و باید بالاتر از دمای ذوبش باشه تا نقره احیا شده یکبار ذوب بشه بعد هر جوری عشقت کشید ذوبش کن دیگه مهم نیست

کوره رو تنظیم کن رو 1200 تا مثل باقلوا با لبای آدم بازی کنه انگار داره با آدم حرف میزنه :ws3:

ولش کن بذار یک 15 - 20 دقیقه بمونه برو یکی دو تا چایی بزن کاریش نداشته باش و درب کوره رو هم باز بذار تا گاز خارج بشه

بعد از این تایم بوته رو با انبر بردار و محتویات رو خالی کن (تو قالب یا روی یک تخته ذوب پخش کن )

نقره ذوب شده رو از لابه لای خاکستر باقی مونده از کک جدا کن برو حال کن

یک بخش بزرگی از کک اکسیدت رو احیا میکنه و یک بخشش هم برای پایدار کردن اون گرما لازم داریم که آخرش خاکستر میشه میره

اگرم دیدی نقره ها هر کدوم یک طرف قلقلی ذوب شده که برشون دار بریز تو یک بوته فینگیلی یا روی تخته ذوب یک شعله روش بگیر به هم بچسبونشون و یا بریز تو قالب یا گردش کن بره دیگه

توی خود کوره اون خاکستره اگر وسط بیوفته باعث میشه اینا هر کدوم اندازه ارزن یک طرف ذوب بشنا!! اگر بلدی یکم بوراکس از بالا بریز اون تو این خاکسترو پس میزنه و فلزت خوشکل ذوب میشه و یک تکه بزرگ میشه و اون ارزشنا همو بغل میکنن

نری تنه کار یا کا از این فروشگاه ها بگیری ها پول مفت بدی !!!! یا از این صافکاری ها یکم بگیر یا برو همون بازار ناصر شاسگول از این شیمیایی ها یک کیلو بوراکس بگیر ارزونه 10 تومنم نمیشه و یک کیلوشو چند سال داری :ws28:

کک میاد اکسیژن نقره رو بغل میکنه به شکل اکسیدهای کربن گودی بای میشه

این تاپیکو ببین اینجا یکی دو تا فیلمو یک عکسم از بوته فینگیلی گذاشتم

البته فلزا اینجا پلاتینو طلا بودن اما فرقی نداره ذوب ذوبه دیگه نقره که آسونه دمایی نداره زیر هزاره پلاتین بالاس نزدیک 1800 دمای ذوبشه

http://www.noandishaan.com/forums/thread118179.html?highlight=#post1589041

سلام لطفا در مورد بازیافت طلا و پلاتین از قطعات کامپیوتروگوشی هم مطلب بذارید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...