رفتن به مطلب

ارتباط بین رابطه جنسی دهانی و سرطان گلو

ارسال های توصیه شده

ارتباط بین رابطه جنسی دهانی و سرطان گلو

زوج هایی که به صورت دهانی رابطه جنسی دارند این مقاله از سایت ایران ناز را حتماً بخوانند.

بر اساس یافته های انجمن سرطان آمریکا،

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
دهانی می تواند منجر به بروز سرطان گلو شود. البته این نوع ارتباط جنسی به خودی خود موجب سرطان نمی شود، بلکه ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV که عامل ایجاد زگیل تناسلی است، می تواند در حین ارتباط جنسی دهانی از فردی به فرد دیگر منتقل شود. محققان دریافته اند که برخی از سرطان ها ازجمله سرطان اوروفارینکس (بخش میانی گلو) و لوزه ها احتمالا توسط نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند.

ویروس پاپیلوما شایع است، اما همه گونه های آن موجب بروز سرطان گلو نمی شوند. اگر شما در حین رابطه جنسی دهانی در معرض ویروس پاپیلوما قرار نگیرید، خطر ابتلا به سرطان گلو نیز در شما وجود ندارد. ارتباط بین HPV و سرطان اوروفارینکس در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 90 مشخص شد. محققان متوجه افزایش این نوع سرطان در میان افرادی شدند که قبل از آن در معرض این بیماری قرار نداشتند. شروع این نوع سرطان ابتدا در میان افرادی بود که حدود 40 ساله بودند و از الکل و سیگار استفاده نمی کردند. در حالی که در دهه های قبل، شیوع این سرطان معمولا در افراد مسن که سیگار می کشیدند و یا الکل مصرف می کردند، افزایش یافته بود.

مطالعه ای در سال 2007 در نشریه New England منتشر شد که نشان داد خطر ابتلا به سرطان اوروفارینکس بیشتر در افرادی مشاهده می شود که شرکای جنسی متعدد (حداقل 6 نفر) دارند و با آنها رابطه جنسی دهانی برقرار می کنند. در واقع گونه 16 ویروس پاپیلوما در بیمارانی مشاهده شد که بیش از یک شریک جنسی دهانی داشتند. (گونه 16 این ویروس سرطان زا می باشد). هنوز مشخص نیست که چه تعداد از افرادی که رابطه جنسی دهانی دارند به سرطان گلو مبتلا می شوند. هم مردان و هم زنان می توانند دچار عفونت HPV در گلو شوند و تفاوت جنسیتی در این زمینه وجود ندارد.

به عقیده پزشکان درمان موارد سرطان گلو در اثر ویروس پاپیلوما آسان تر از مواردی است که در اثر مصرف سیگار و الکل ایجاد شده است. بهترین روش پیشگیری از انتقال این ویروس مشخص نیست، اما استفاده از واکسن HPV می تواند به عنوان یکی از روش های محافظتی در مقابل ابتلا به سرطان گلو در نظر گرفته شود.

لینک به دیدگاه
ارزشهای انسانی رو فراموش نکنیم.جواب شما در سوره اسراء آیه 70 الی 72 هست.نشر این نوع مضخرفات در شان کاربران این سایت وزین نیست.

:ws28:یعنی این کلمه رو دیدم یک لحظه فکر کردم اشتباهی وارد ارگانون شدم:ws28:

اما من یک سوال دارم ؟ چرا تا این موضوعات مطرح میشه یهو همه چیز به خطر میوفته ؟ استارتر یک مطلب گذاشته در مورد یک موضوعی که یک تیمی اومده روش تحقیق کرده چرا ذهنت درجا رفت تو تصورو آنالیزش ؟ :ws28:

تازه اصل موضوع هم چیز عجیبی نیست و هیچ کس هم نمیتونه انکارش کنه و به همین دلیل هم هست که یک تیم تو فلان کشور میاد روش تحقیق میکنه که یا نکات خطر سازش رو مشخص کنه یا کلا زیر سوال ببرتش و اگر هم بلامانع باشه که هیچی (نگو اینم نقشه استکباره جهانیه ؟ ) اگر نبود که روش تحقیقی نمیشد

بابا یک چیز شخصیه نشر نداره سال 2016 هستیم فکور جان سال 42 نیستیم که مردم فرق کلنگو با دمپایی تشخیص ندن !! یا بگی فلان یارو سرخو سفید بشه !!! این مسایل رشته تحصیلی جدا داره همه جای دنیا !! مثل اون داستان تاریخی خوردن شراب تو ظروف سربی هستش که چپو راست همه شاها گودی بای میشدن !! تو هیچ آیه و سوره هم گفته نشده تو چه ظرفی بخور تو چی نخور و این وظیفه عقل و بکار گیری از عقل آدمیزاده که در مقام محقق یا دانشمند بره ببینه چی میتونه صدمه بزنه و چی میتونه کیفیت رو بالا ببره و قرار نیست برای هر چیزی دنبال آیه و سوره باشیم که !! تو قرآن و هیچ کتابی هم نگفته آقا یک روتر درست کنو فلان کنو و......... بچرخونش یک چیزی به اسم برق تولید میشه و باهاش فلان کنو این حرف ها !!! نمیشه الانم بدون تحقیق فقط زندگی کرد که

الان جامعه خودمونو نگاه کن !! همه اطلاعات مردم تو این موضوعات کوچه بازاریه و معمولا هم فقط یک مکله ذهن یا رسم شده که یک چیزی انجام بشه بره و دیگه مطرح نیست کی به کیه و درستش چیه

آیه برای چی برادر من آخه ؟ رفرنس دادنت به آیه و بحث دینی منو یاد یک چیزی انداخت !!! مستند اون 2 تا رایت که هواپیما رو اختراع کردن

جالب بود وقتی توی مستند اینا طرحاشونو نقاشی کرده بودن مردم فکر میکردن اینا جنو پری طراحی کردنو با این پرتو پلاها در ارتباط هستن و آدم پرنده ؟ اصلا از اینا فرار میکردن و اونا هم رفرنس میدادن به فلان کتابو دینو باوری که بود

حالا الان تو سال 2016 داریم بحث میکنیم رپتور چه فرقی با پکفا داره یا ایرباس چه فرقی با بوئینگ داره

اگر اون زمان هم اینا کشف نمیشدو اختراع نمیکردن الان باید با شتر میرفتیم سفر و با شمشیر میجنگیدیم

هر چیزی به جاش درسته و باید هم تحقیق و اطلاع رسانی بشه نه اینکه یارو پیر مرده نه اطلاع درستی داره و نه میدونی چی به چیه میره داروخانه یک سیلدنافیل میگیره بعد میگه چرا همه جارو آبی میبینمو سر درد بدی دارم انگار رگای مغزمو با انبردست دارن میکشن! کی به اون گفته آخه اینو بخور ؟ شاید باید چیز دیگه ای مصرف کنه ؟ از کی شنیده ؟ از دوستاشو اینور اونور

تازه همون بابا هم یواشکی و زیر لب به فروشنده داروخانه میگه چی میخوام و از شانسش اگر فروشنده خانم باشه قیدشو میزنه :ws28:

اگر اینا اتفاقا درست آموزش داده بشه اطلاعات مردم تو پارکو کوچه بازار ایجاد نمیشه

حالا بی خیال باز کردن بحثش طولانیه

ولی به یک چیز عمیق فکر کن!! اگر برای هر چیزی دلیل درست علمی بدست بیاد که قابل اثبات باشه دیگه هیچ کسی نمیتونه یک مشت پرتوپلا رو تو مخ آدم بکنه و رفرنس بده به حدیثو این حرف ها

تو هیچ جایی (تو بحث دینی) گفته نشده محدود باش !! اگر بنا به رفرنس باشه الان طبق آیه های زیادی باید مثلا من اگر رفتم چین یکی رو دیدم یخشو بگیرم و بگم تو کتابم گفته کفار رو میتونی به کنیزی ببری و همه جور رابطه ای هم باهاش حله برو واسه خودت !!! الان اگر تو اینکارو بکنی چی میگن ؟ چون اونا کمونیستن الان!!! و منم دیگه حالیم نیست کلا هر کمونیستی دیدم یخشو بگیرم بگم این برده منه !!! میتونی اینو بپذیری ؟ اون زمانی که کتاب اومد اینا اتفاق افتاد ولی الان اینو برو تو دنیا بگو ببین بهت چی میگن !! منو تو که نمیریم زن چینی رو یخه کنیم تازه دعوتشونم میکنم باهاشون پیمان اقتصادی میبندیم !!! خب چرا ؟ آیه داریم تو سوره نسا اگر اشتباه نکنم پس چرا سران کشور اینکارو نمیکنن ؟ چرا چینی هایی که میان ایرانو یخه نمیکنیم ؟ (حالا من نمیگم کافرنا مثال بود )

نمیشه برادر من الان من جلوی یک تیم بزرگ علمی رو بگیرم بگم فلان آیه گفته اینجوری!!!

الان داعش خیلی از این کارا رو میکنه و همه هم میگن نه باو اینا رو به دین ربط ندین اینا تکفیری و ........... هستن !! خب تو تائید میکنی این داعشو ؟ چرا برده گرفتنو تجاوز به اون برده ها رو تائید نمیکنی ؟ اصلا چرا از کلمه تجاوز استفاده میکنی ؟ این که تو قرآن اومده و سلیس هم هست پس چرا همه قاطی میکنن ؟

صرفا چالش به درد نمیخوره مگر چالش با نتیجه به درد بخور و علمی یا اجتماعی یا هر چیز مناسب باشه وگرنه چه سودی داره ؟ رو به جلو حرکت میکنن نه رو به عقب که !! من الان عاشق چالش هستم ولی چالشی که منو رشد بده نه غیر از اون و برای غیر از اون اصلا کامنتی ندارم و رد میشمو میرم

بی خیال عزیز

فکر کنم شما یه مراجعه کنید وارد چه تالاری شدید..

تالار پزشکی..

یعنی هر سوال و هر موضوع علمی.. حالا میخواد مضخرف باشه از دید شما یا هرچیزیه دیگه ای.. مگه اینکه فکر شما نسبت به این موضوع برا یخودتون منحرف کننده باشه.. ولاغیر..

من در طب پزشکی بدترازین موضوعات مواجه شدم و درمان کردیم.. برای ما از دید ما این موضوعاتی نیست که بخواد ما رو منحرف اخلاقی کنه..

نسبت به این موضاعت دید علمی داشته باشید نه دید متحرف کننده اخلاقی.. البته به خودت نگیر.. که بتونی هضمش کنی.. به نفست مراجعه کن.. نه عملت/

دو سال تو شرینگ فعالیت داشتم یادمه افرادی رو آورده بودن که اینقدر پروستاتشون بزرگ شده بود که با لوله آزمایشگاهی ادرار میکردن

موضوع آندروژن مطرح بود اما با بازدارنده های روکتاز معمول مثل همون فیناستراید کنترل نمیشد و از طرفی خیلی جالب بود چرا اینا اینجوری شدن انگار آندروژنهای خرکی مصرف میکنن ؟ طبیعی زندگی میکردنا

اتفاقا این بحث هم نتیجه ای که داد آخرش شبیه به موضوع همین مقاله بود

حالا اگر حوصله ای باشه در مورد اون تجربیات شخصیم موضوعاتی رو استارت میکنم

اگر البته کاربری تو این تالار باشه و سرنوشت این مطالب هم مثل تیم طراحی نشه

لینک به دیدگاه

Levrone عزیز ، میخوام بدونی که برات احترام خاصی قائل هستم.نظرات شما همش محترم.برا خیلی هاشونم جواب دارم ولی بخاطر اینکه خیلی شیرین و دلچسب میگی ، حیفم میاد رو حرفات حرفی بزنم.

فقط اگه ممکنه اون دو تا آیه رو حتما بخون ، اگه نخونی متوجه علت اون گفته من نمیشی.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...