رفتن به مطلب

بدست آوردن ویژگی های آماری تصویر در متلب

spring2020

ارسال های توصیه شده

سلام من یک سری عکس تومور مغزی دارم که گفتن باید ویژگی های آماریشون رو بدست بیارم

اما باید ویژگی های آماری قسمت تومور رو جدا گونه بدست بیارم ویژگی های آماری کل تصویر رو هم جدا گونه اما نمیدونم چطوری باید ویزگی آماری قسمت تومور رو بدست بیارم؟

ویژگی آماری------------> واریانس و شدت نور

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

سلام.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام.http://stackoverflow.com/questions/9938008/variance-and-mean-of-imagehttp://www.mathworks.com/matlabcentral/answers/57830-how-to-read-light-intensity-values-on-jpg-image

سلام ببخشید این صفحه باز نمیشه

لینک به دیدگاه
سلام من یک سری عکس تومور مغزی دارم که گفتن باید ویژگی های آماریشون رو بدست بیارم

اما باید ویژگی های آماری قسمت تومور رو جدا گونه بدست بیارم ویژگی های آماری کل تصویر رو هم جدا گونه اما نمیدونم چطوری باید ویزگی آماری قسمت تومور رو بدست بیارم؟

ویژگی آماری------------> واریانس و شدت نور

ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام

اول بايد تومور رو سگمنت كنين، كه بتونين فقط پيكسل‌هاي مربوط به اون رو به به صورت جدا داشته باشين. بعد مي تونين اين ويژگيا رو بدست بيارين.

منظورتون از ويژگي شدت نور چيه؟

لینک به دیدگاه

این تصویر سگمنت شده ی من هست میشه بگید چطوری میتونم واریانس انحراف معیار و میانگین قسمت تومور رو جدا گانه و کل تصویر رو هم جدا گانه بدست بیارم؟

واسه قسمت سگمنت شده من این دستور رو برای واریانس و میانگین نوشتم درسته؟

لینک به دیدگاه
این تصویر سگمنت شده ی من هست میشه بگید چطوری میتونم واریانس انحراف معیار و میانگین قسمت تومور رو جدا گانه و کل تصویر رو هم جدا گانه بدست بیارم؟

واسه قسمت سگمنت شده من این دستور رو برای واریانس و میانگین نوشتم درسته؟

:a030:
لینک به دیدگاه
سلام

به نظر كه درست نوشتي، cc تصوير سگمنت شده هست؟

البته يه حاشيه هاي كوچيكي هم از اطراف مغز هم توي اين تصوير هست، مي توني ناحيه هاي كوچيكتر از يه تعداد پيكسلي رو حذف كني كه اونا هم ديگه نباشن.:a030:

ممنون بابت پاسخگوییتون آره cc تصویر سگمنت شده هست منظورتون اینه که مثلا اگه اون مقدار شدت روشنایی 220 هست بگم پیکسل هایی که شدتشون از 220 به بالا هست حذف بشن درسته؟

کمک بزرگی به من کردید ممنون

لینک به دیدگاه
ممنون بابت پاسخگوییتون آره cc تصویر سگمنت شده هست منظورتون اینه که مثلا اگه اون مقدار شدت روشنایی 220 هست بگم پیکسل هایی که شدتشون از 220 به بالا هست حذف بشن درسته؟

کمک بزرگی به من کردید ممنون

خواهش می کنم، منظورم این پیکسل هاست:

miejp9bsiw4cw7j3edlx.png

نه سطح روشناییشون که بالاتر از 220 نیست.

قربانت.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام

من تومور رو جدا کردم از تصویر البته نه به صورت کامل ولی خب فعلا برای ابتدای کارم کافیه

حالا میخوام واریانس میانگین و انحراف معیار تصویر رو بدست بیارم یه مشکل که دارم وقتی میخوام مثلا میانگین رو بدست بیارم خب اون قسمت هایی که سیاه هست رو هم حساب میکنه راهی هست که اینطوری نشه؟

یه نفر بهم گفت باید تعداد پیکسل های سیاه رنگ رو بدست بیاری بعد مقدار واریانسی یا میانگینی که بدست آوردی رو ضرب در اون بکنی این راه درسته؟

اگه درسته خب من با دستور NNZ تعداد پیکس های سیاه رو بدست آوردم

حالا این تعداد رو بایستی در میانگین و واریانس و انحراف معیار ضرب کنم یا تقسیم ؟

<a href=dn9reb8sqkpn05a1f1.png' alt='dn9reb8sqkp

برای این تصویر من واریانس رو 0.0657 بدست آوردم که تعداد پیکسل های سیاه رنگی که بدست آوردم با دستور NNZ برابر 3491 پیکسل بود بعد اومدم این دو تا عدد رو در هم ضرب کردم که شد 229.4341 به نظر شما درسته ؟ این واریانس ای که بدست اوردم منطقی هست ؟

لینک به دیدگاه
سلام

من تومور رو جدا کردم از تصویر البته نه به صورت کامل ولی خب فعلا برای ابتدای کارم کافیه

حالا میخوام واریانس میانگین و انحراف معیار تصویر رو بدست بیارم یه مشکل که دارم وقتی میخوام مثلا میانگین رو بدست بیارم خب اون قسمت هایی که سیاه هست رو هم حساب میکنه راهی هست که اینطوری نشه؟

یه نفر بهم گفت باید تعداد پیکسل های سیاه رنگ رو بدست بیاری بعد مقدار واریانسی یا میانگینی که بدست آوردی رو ضرب در اون بکنی این راه درسته؟

اگه درسته خب من با دستور NNZ تعداد پیکس های سیاه رو بدست آوردم

حالا این تعداد رو بایستی در میانگین و واریانس و انحراف معیار ضرب کنم یا تقسیم ؟

<a href=dn9reb8sqkpn05a1f1.png' alt='dn9reb8sqkp

برای این تصویر من واریانس رو 0.0657 بدست آوردم که تعداد پیکسل های سیاه رنگی که بدست آوردم با دستور NNZ برابر 3491 پیکسل بود بعد اومدم این دو تا عدد رو در هم ضرب کردم که شد 229.4341 به نظر شما درسته ؟ این واریانس ای که بدست اوردم منطقی هست ؟

سلام

نه ساده تر از این حرفاس، بذار روی مثال هلپ متلب برات توضیح بدم:

لینک به دیدگاه
خب مساله این هست که شما واریانس قسمت های سفید رو بدست آوردید نه واریانس و میانگین خود سکه ها

d0yfav3fguwcekhoy.png

بخش سفید که همشون یه مقدار دارن، واریانسشون باید چند بشه؟

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز . من یک سری تصویر rgb دارم و یک تصویر با کارت سفید که با همان دوربین گرفته شده. میخوام در محیط متلب تصاویر را با تصویر کارت سفید استاندارد سازی کرده و سپس مقادیر lab آنها را استخراج کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز . من یک سری تصویر rgbاز تغییرت رنگ ک نمونه در طی فرایند دارم و یک تصویر با کارت سفید استانداردکه با همان دوربین گرفته شده. میخوام در محیط متلب تصاویر را با تصویر کارت سفید استاندارد سازی کرده و سپس مقادیر lab آنها را استخراج کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز . من یک سری تصویر rgbاز تغییرت رنگ ک نمونه در طی فرایند دارم و یک تصویر با کارت سفید استانداردکه با همان دوربین گرفته شده. میخوام در محیط متلب تصاویر را با تصویر کارت سفید استاندارد سازی کرده و سپس مقادیر lab آنها را استخراج کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

سلام

دوست عزيز ممكنه يه نمونه از تصاويرتون رو قرار بدين و روي اونا توضيح بدين كه دقيقا قراره چيكار كنين؟ lab هم كه بايد كدش روي اينترنت موجود باشه.

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض تشکر فراوان از شما دوست عزیز، من راه حل مشکلم را دیروز ازیکی از اساتید آموختم. در هر صورت بخاطر راهنماییهای ارزنده ای که در مورد سوالات من یا سایر دوستان دارید که در مورد خود من جوابهای شما کمک شایانی به تحلیلهای من نموده است، بی نهایت سپاسگذاری میکنم و امیدوارم همیشه موفق و پاینده باشید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...