رفتن به مطلب

مدیریت و نبوغ

fakur1

ارسال های توصیه شده

آیا مدیریت ذاتی است؟

آیا نابغه ها شانس مدیر شدنشون از ما بیشتره؟

چه بخش هایی از دانش و مهارت مدیریتی قابل فراگیری است؟

تقویت بنیان های یک مدیر موفق از چه راههایی ممکن و عملیه؟

چگونه میتوان ازنبوغ در افزایش قدرت مدیریت استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه
آیا مدیریت ذاتی است؟

بنا به گفته پژوهشگران و بزرگان این رسته،مدیریت هم دانشه و هم هنر،ازینرو بخشی ازون میتونه ذاتی و استعدادی باشه و بیشترش اکتسابی .مثل نقاش و موسیقی دانو ....

آیا نابغه ها شانس مدیر شدنشون از ما بیشتره؟

اگر منظور از نبوغ هوش و آی کیو باشد ،خیر هوش بالا هیچ تضمینی بر مدیر خوب شدن نیست.البته eq یا هوش هیجانی برای مدیر خوب شدن بسیار کارایی داره.

لینک به دیدگاه

چه بخش هایی از دانش و مهارت مدیریتی قابل فراگیری است؟

تقریبا همه بخشهای دانش و مهارت مدیریت بستگی به استعداد افراد در فراگیری و بکارگیری اون داره.(مانند سایر مهارتها)یکی سریع یاد میگیره و به کار میگیره ،یکی یاد میگیره نمیتونه به کار بگیره یکی نه یاد میگیره و نه به کار میگیره ....

لینک به دیدگاه
تقریبا همه بخشهای دانش و مهارت مدیریت بستگی به استعداد افراد در فراگیری و بکارگیری اون داره.(مانند سایر مهارتها)یکی سریع یاد میگیره و به کار میگیره ،یکی یاد میگیره نمیتونه به کار بگیره یکی نه یاد میگیره و نه به کار میگیره ....

با تشکر از نظرات عالی شما

میشه این نظرتان را بیشتر و با دلیل توضیح بدید؟

نظر من البته با شما یکی نیست.شما نظرتون رو اثبات کنید تا من هم عکس اون رو ثابت کنم.

در بدو امر عرض میکنم که ، بسیاری از انسانها از نوعی هوش بهره میگیرند که مهارت های مدیریتی در اون هوش کد بندی نشده. لازم به ذکر هست که هوش انواع و اقسام زیادی داره که هر انسانی قادر هست از یکی از اون هوش ها بعنوان هوس غالب استفاده کنه.

برخی از انواع هوش ها،،،،

هوش میان فردی

هوش درون فردی

هوش هیجانی

هوش ریاضی

هوش جنبشی

هوش کلامی

هوش تصویری

هوش گرافیکی

هوش دیجیتالی یا نرم افزاری

و ........

لینک به دیدگاه
با تشکر از نظرات عالی شما

میشه این نظرتان را بیشتر و با دلیل توضیح بدید؟

نظر من البته با شما یکی نیست.شما نظرتون رو اثبات کنید تا من هم عکس اون رو ثابت کنم.

در بدو امر عرض میکنم که ، بسیاری از انسانها از نوعی هوش بهره میگیرند که مهارت های مدیریتی در اون هوش کد بندی نشده. لازم به ذکر هست که هوش انواع و اقسام زیادی داره که هر انسانی قادر هست از یکی از اون هوش ها بعنوان هوس غالب استفاده کنه.

برخی از انواع هوش ها،،،،

هوش میان فردی

هوش درون فردی

هوش هیجانی

هوش ریاضی

هوش جنبشی

هوش کلامی

هوش تصویری

هوش گرافیکی

هوش دیجیتالی یا نرم افزاری

و ........

با درود و سپاس،

آیا میپذیرید که مدیریت دانش و هنر و مهارت هستش یا خیر؟

لینک به دیدگاه
با درود و سپاس،

آیا میپذیرید که مدیریت دانش و هنر و مهارت هستش یا خیر؟

بله ، مدیریت ترکیبی از همین سه تاست. بشرطی که مقدار این سه تا به اندازه ای باشد که بتوان با آن ، نیاز را برطرف کرد.

مدیران فرهیخته ، مدیرانی هستند که اگر یکی یا دو تا از این سه تا رو نداشته باشند ، در کنار خود از همکاران و مشاورانی که اونو دارند ، بهره میبرند و این میشه مدیریت تیمی که بهترین نوع مدیریت در مقطع فعلی است.

لینک به دیدگاه
بله ، مدیریت ترکیبی از همین سه تاست. بشرطی که مقدار این سه تا به اندازه ای باشد که بتوان با آن ، نیاز را برطرف کرد.

مدیران فرهیخته ، مدیرانی هستند که اگر یکی یا دو تا از این سه تا رو نداشته باشند ، در کنار خود از همکاران و مشاورانی که اونو دارند ، بهره میبرند و این میشه مدیریت تیمی که بهترین نوع مدیریت در مقطع فعلی است.

پیرو تعریف ساده مدیریت که "انجام کار با و به وسیله دیگران است "،همین تکنیک استفاده از دیگران در چارچوب مشاور و یا تیم ،خودش نوعی شگرد مدیریتیه.

لینک به دیدگاه
پیرو تعریف ساده مدیریت که "انجام کار با و به وسیله دیگران است "،همین تکنیک استفاده از دیگران در چارچوب مشاور و یا تیم ،خودش نوعی شگرد مدیریتیه.

حالا شما میگید شگرد ، طوری نیست ولی در اروپا استفاده از مدیران مشاور یک باید یا اجبار مثبت است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...