رفتن به مطلب

یه سوال حیاتی برای ادامه فعالیت اجتماعیم...

ارسال های توصیه شده

واقعا نمیدونم !!! شاید خیلی صبور بودن و تو پیری تونستن به اون حد برسن و یا شایدم زدو بندایی داشتن !!! واقعا چطوری رسیدن به اونجا ؟؟؟

آقا فکور، جواب این سوالتون چیه؟ برام خیلی جالبه بدونم چطوری میشه با این شرایط به این جور موقعیتی رسید؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 130
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

طرح تفضیلی برای این جور کارا... نمیدونم باید چطور بنویسم،تو ذهنم خیلی مسائل هست ولی خب نمیدونم چطور رو کاغذ باید پیادش کنم!!

چرا از من سئوال نمیکنید که طرح تفصیلی برای این نوع فعالیت ها چیه و چه طوری نوشته میشه و فرقش با طرح توجیهی چیه؟

لینک به دیدگاه
آقا فکور، جواب این سوالتون چیه؟ برام خیلی جالبه بدونم چطوری میشه با این شرایط به این جور موقعیتی رسید؟؟

اونا از طریق اهمیت دادن به ،،،، موضوع نگرش سیستمی ،،،،، به این موفقیت ها رسیدن.

نگرش سیستمی رو هم براتون توضیح خواهم داد.اینکه الان توضیح نمیدم بخاطر اینه که میخوام همه مغایرت های دیدگاه های شما با اون نگرش رو متوجه بشم و بعد از این آسیب شناسی ها که توضیح دادم تو ذهن شما بهتر جا خواهد افتاد.

یه نمونه ش رو میگم . مثلا یکی از ایرادات شما اینه که من هر حرف یا رویکرد یا روشی رو که عنوان میکنم ، شما از من علت را سئوال نمیکنید ،فقط روی نظرات خودتون پافشاری میکنید.این نوع خصوصیات مغایر اصل نگرش سیستمی است.

بقیه هم داره که بعد از اتمام سئوال هایم و گرفتن جواب هایم همه رو شرح خواهم داد.

لینک به دیدگاه
شما میخواهید یه واحد یا موسسه فرهنگی راه بیاندازید؟

بسیار خوبه.

1- لطفا عوامل مختلف تشکیل دهنده یک محیط فرهنگی رو برام نام ببر.

2- شیوه مدیریتی مورد نیاز اون واحد رو برام توضیح بده.

3- رویکرد سیستمی رو که برای اداره اونجا در نظر گرفتی ، توضیح بده.

4- برای رشد و توسعه اون واحد چه برنامه هایی داری؟

5- اگر در نیمه راه متوجه شدی که سیستم بحالت ایستا نزدیک میشه ، با چه برنامه هایی میتونی جلوشو بگیری و اونو به سیستم دینامیک و یا سیستم هومواستاتیک تبدیلش کنی؟

لطفا جواب اینا رو هم بنویس.

تذکر مهم ،،،،اینکه میگی من نمیتونم راکد باشم و میخوام پویا باشم ، خیلی عالیه ولی برای پویایی باید جواب همه اون سئوالاتو بدونی و بلد باشی تا شکست نخوری و در هر شرایطی جزو پیشگامان باشی،،،

حالا بگو ببینم جواب اونا چیه؟(از همین طریق به شما خواهم گفت ، راه و چاه چیه که بتونی همیشه در کارت موفق و پیروز به پیش برئ،پس صبور باش و جواب ها رو بنویس) مرسی

هر مجموعه ای دارای فرآیندی نظام یافته از روابط متقابل افراد اون مجموعه است.

اگر شما صبور و انتقاد پذیر باشی ، همکاران شما هم همین اخلاق رو خواهند داشت.

اگر شما توانمند و قوی باشی ، همکاران شما هم به کم قانع نشده و مدام تلاش مضاعف خواهند داشت.

قوی بودن در مبصری کردن رو نمیگم ها !!!!! قوی بودن در علم و خلاقیت و ابتکار و روابط عمومی رو میگم.

برای همینه که مدام تاکید میکنم که به بستر ها و زیر ساخت های برنامه مورد نظر باید دقت داشته باشی.مدیر باید دارای مهارت های چند تخصصی باشه والا همکاران نمیتونن آنطور که باید و شاید با وی ارتباط عمیق کاری و هم اندیشی ایجاد نمایند.

اساس موفقیت در هر کاری ، در جهان بینی آن نهفته است، پیش از هر چیز باید بدانیم آیا جهان بینی ما پاسخگوی تغییرات محیطمان هست یا نه ؟

اینا رو بصورت تست کنکور جواب ندید.مفصل تر توضیح بدید تا نقاط ضعف و قوت شما برام روشن بشه بلکه بتونم کمکتون بکنم.از مفاهیم مهم چشم پوشی میکنید.من از جهان بینی کار و فعالیت سئوال میکنم شما یه چیز دیگه میگید و رد میشید.اگر معنی این کلمات کلیدی رو که میگم میدونید ، خوب جواب دقیق یراش بنویسید و اگه نه ، سئوال کنید و توضیح بخواهید که مثلا همین نکته ای که من میگم تعریفش چیه؟

ممکنه یه حرفی یا یه عبارتی برای شما یه مفهومی داشته باشه و برای من یه مفهوم دیگه.شما اگه از من

و منهم اگر از شما نخواهم که عبارات رو رمزگشایی کنیم ، این گفتگو های ما میشه کلاس انشاء.

پس خواهشا در کلیه مباحث بشکل کارشناسی وارد بشید تا بقول شما هم خودمون و هم بقیه دوستان اگه خواستن بخونن به دردشون بخوره.

لینک به دیدگاه
تو اینجور مواقع میتونید با زدن آیکون !! ویرایش پست !!نوشته خودتونو مجددا ویرایش و اصلاح کنید.و نیازی به پست مجدد نیست.

شرمنده من کار با اسایتو دقیق بلد نیستم، میخواستم چن باری بپرسم چطوریه ولی فک کردم این تاپیک جاش نیست، الانم که گشتم نتونستم آیکون ویرایشو پیدا کنم:icon_redface:

لینک به دیدگاه
چرا از من سئوال نمیکنید که طرح تفصیلی برای این نوع فعالیت ها چیه و چه طوری نوشته میشه و فرقش با طرح توجیهی چیه؟

خب خودتون گفتید توضیح میدید باید چطور بنویسم ولی تا حدودی میدونم که طرح توجیهی فک کنم همون استارت اول کاره ولی طرح تفضیلی مثل یه پروپزال باید باشه ولی تو این مورد نمیدونم سرفصلای این پروپزال چی هست؟؟

لینک به دیدگاه
اونا از طریق اهمیت دادن به ،،،، موضوع نگرش سیستمی ،،،،، به این موفقیت ها رسیدن.

نگرش سیستمی رو هم براتون توضیح خواهم داد.اینکه الان توضیح نمیدم بخاطر اینه که میخوام همه مغایرت های دیدگاه های شما با اون نگرش رو متوجه بشم و بعد از این آسیب شناسی ها که توضیح دادم تو ذهن شما بهتر جا خواهد افتاد.

یه نمونه ش رو میگم . مثلا یکی از ایرادات شما اینه که من هر حرف یا رویکرد یا روشی رو که عنوان میکنم ، شما از من علت را سئوال نمیکنید ،فقط روی نظرات خودتون پافشاری میکنید.این نوع خصوصیات مغایر اصل نگرش سیستمی است.

بقیه هم داره که بعد از اتمام سئوال هایم و گرفتن جواب هایم همه رو شرح خواهم داد.

این هم نتیجه کار کردن تو یه محیط سیاسیه دیگه،پافشاری رو عقاید:ws3: ولی چشم سعی میکنم اصلاح کنم این رفتارمو

لینک به دیدگاه
شرمنده من کار با اسایتو دقیق بلد نیستم، میخواستم چن باری بپرسم چطوریه ولی فک کردم این تاپیک جاش نیست، الانم که گشتم نتونستم آیکون ویرایشو پیدا کنم:icon_redface:

همونجا که آیکون پاسخ با نقل قول رو میزنی بغلش یه آیکون پاسخ هست بغل اونم ویرایش پست نوشته که اگه اونو بزنی مطلب شما دوباره باز میشه و میتونی نوشته ها رو پاک یا اصلاح کنی

لینک به دیدگاه
خب خودتون گفتید توضیح میدید باید چطور بنویسم ولی تا حدودی میدونم که طرح توجیهی فک کنم همون استارت اول کاره ولی طرح تفضیلی مثل یه پروپزال باید باشه ولی تو این مورد نمیدونم سرفصلای این پروپزال چی هست؟؟

همه اون مواردی رو من گفتم ، بعنوان سرفصل محسوب میشن .البته سرفصل مال طرح توجیهی هستش،تو طرح تفصیلی شما همه ماده ها و تبصره ها رو بصورت مبسوط شرح میدی که هر کس که اونجا با شما کار میکنه از روی اون طرح تفصیلی همه قوانین و برنامه ها رو بصورت مشروح که نوشته اید میخونه و عملیشون میکنه.

طرح تفصیلی یعنی شرح کامل همه برنامه ها و قوانینی که برای اداره موسسه شما لازم الاجراست.

لینک به دیدگاه
اینا رو بصورت تست کنکور جواب ندید.مفصل تر توضیح بدید تا نقاط ضعف و قوت شما برام روشن بشه بلکه بتونم کمکتون بکنم.از مفاهیم مهم چشم پوشی میکنید.من از جهان بینی کار و فعالیت سئوال میکنم شما یه چیز دیگه میگید و رد میشید.اگر معنی این کلمات کلیدی رو که میگم میدونید ، خوب جواب دقیق یراش بنویسید و اگه نه ، سئوال کنید و توضیح بخواهید که مثلا همین نکته ای که من میگم تعریفش چیه؟

ممکنه یه حرفی یا یه عبارتی برای شما یه مفهومی داشته باشه و برای من یه مفهوم دیگه.شما اگه از من

و منهم اگر از شما نخواهم که عبارات رو رمزگشایی کنیم ، این گفتگو های ما میشه کلاس انشاء.

پس خواهشا در کلیه مباحث بشکل کارشناسی وارد بشید تا بقول شما هم خودمون و هم بقیه دوستان اگه خواستن بخونن به دردشون بخوره.

#64 رو کلا فراموش کردید که جواب بدید .فقط نوشته های منو نه ، بالای نوشته هام دو تا مطلب بوده که جواب ندادید.

لینک به دیدگاه
شما میخواهید یه واحد یا موسسه فرهنگی راه بیاندازید؟

بسیار خوبه.

1- لطفا عوامل مختلف تشکیل دهنده یک محیط فرهنگی رو برام نام ببر.

2- شیوه مدیریتی مورد نیاز اون واحد رو برام توضیح بده.

3- رویکرد سیستمی رو که برای اداره اونجا در نظر گرفتی ، توضیح بده.

4- برای رشد و توسعه اون واحد چه برنامه هایی داری؟

5- اگر در نیمه راه متوجه شدی که سیستم بحالت ایستا نزدیک میشه ، با چه برنامه هایی میتونی جلوشو بگیری و اونو به سیستم دینامیک و یا سیستم هومواستاتیک تبدیلش کنی؟

لطفا جواب اینا رو هم بنویس.

تذکر مهم ،،،،اینکه میگی من نمیتونم راکد باشم و میخوام پویا باشم ، خیلی عالیه ولی برای پویایی باید جواب همه اون سئوالاتو بدونی و بلد باشی تا شکست نخوری و در هر شرایطی جزو پیشگامان باشی،،،

حالا بگو ببینم جواب اونا چیه؟(از همین طریق به شما خواهم گفت ، راه و چاه چیه که بتونی همیشه در کارت موفق و پیروز به پیش برئ،پس صبور باش و جواب ها رو بنویس) مرسی

اینا رو بصورت کارشناسی و کاربردی جواب بدید،با شرح کامل و با دلیل ،(اینا رو نمیشه بصورت تستی جواب داد باید جوابها کاربردی و مبسوط باشه تا من بتونم فضای عملکردی شما رو که تو ذهنتون هست ، درک کنم.:w16:)

لینک به دیدگاه
این هم نتیجه کار کردن تو یه محیط سیاسیه دیگه،پافشاری رو عقاید:ws3: ولی چشم سعی میکنم اصلاح کنم این رفتارمو

یعنی اگه من احیانا بگم که ظاهرا خود شما هم دست کمی از رئیستون ندارید ، (بقول فرمایش خودتون ) اونوقت حق دارم که نگران کیفیت مدیریت شما باشم یا نه ؟:ws28:

لینک به دیدگاه
آنچه که تا بحال تو این تاپیک گذشته ، چه نوع اندیشه یا فکر جدید رو تونسته در ذهن شما ایجاد بکنه ؟ اصن یه همچین اتفاقی براتون ایجاد کرده ؟

.

اینو جواب بدید لطفا

لینک به دیدگاه

لطفا در جواب دادن ترتیب سئوال ها رو بدقت رعایت کنید و هیچکدام رو بی جواب نذارید.مرسی

دارم براتون برنامه کاری تهیه میکنم که پیشنهاد بدم ،رعایت سلسله مراتب در جواب دادن هاتون مربوط به این مسئله است.

لینک به دیدگاه

وقتی میگم مهارت ، خوب همینا رو میگم دیگه. یه آیکون رو نمیتونی پیداش کنی و نمیدونی کجا بپرسی و چه جوری حلش کنی ، اونوقت میخوای بدون ارتقاء دانش مدیریتی و بدون آموزش ، مدیریت کنی ؟ :ws28:

فرض کن اینم یه شوخی برای تمدد اعصاب و رفع خستگی مونه :icon_gol:

لینک به دیدگاه

مهم

زمانی که ما خودمون از نظر بار علمی و دانش و برنامه ریزی و برنامه سازی به کیفیت مطلوب دست یافتیم ، اونوقت کارکردن مثه فوت آب میشه و سود سرشاری هم بدست میاریم.ضمن کار نمیشه این موارد رو ساماندهی کنیم،قبل از شروع بکار باید مجهز و مسلح باشیم.

لینک به دیدگاه
آنچه که تا بحال تو این تاپیک گذشته ، چه نوع اندیشه یا فکر جدید رو تونسته در ذهن شما ایجاد بکنه ؟ اصن یه همچین اتفاقی براتون ایجاد کرده یا ؟

در ضمن شما وقتی میری پیش دکتر ، اگه مشکل و عارضه رو بطور کامل بهشون نگی ، اون نمیتونه نسخه صحیح بپیچه. اینجا هم همین حالت رو داره،اگه ضعف ها و مشکلاتی را که میدونین دارین ، بطور صریح بیان نکنین ، ممکنه دیگه هیچوقت و هیج جا نتونین بگین و همان حلقه ضعیف بعد از مدتی پاره خواهد شد و زنجیره فعالیت شما رو ممکنه از هم باز کنه که در آنصورت هزینه اصلاح اون ممکنه خیلی سنگین باشه،بنابراین حتی اگر در مورد نظرات من هم به نقطه ابهام و یا منفی برخورد کردید ، صریحا بیان کنید تا دوباره بررسی کنیم.

حتی اگر برای اون باید های من که به نظر من وجودشان ضروری هست هم نظر مخالف داشتید و یا نتونستید مفهوم کاربردی اونو متوجه بشید ، رک و صریح بیان کنید تا دوباره در موردش هم اندیشی کنیم.

مطالبی که میگید خیلی خوبه من مواردی رو که به نظرم مفیده یادداشت کردم، موردی که گفتید نباید زیاد به رفتار مدیرم توجه کنم و...خیلی ارومم کرد و یه کم نگرانیم کم شد،تشکررر زیاد

لینک به دیدگاه
همونجا که آیکون پاسخ با نقل قول رو میزنی بغلش یه آیکون پاسخ هست بغل اونم ویرایش پست نوشته که اگه اونو بزنی مطلب شما دوباره باز میشه و میتونی نوشته ها رو پاک یا اصلاح کنی

بعد اینکه این پستو فرستادم پیدا دیدم آیکونشو ولی سیستمم مشکل پیدا کرد.ممنوون

لینک به دیدگاه
مطالبی که میگید خیلی خوبه من مواردی رو که به نظرم مفیده یادداشت کردم، موردی که گفتید نباید زیاد به رفتار مدیرم توجه کنم و...خیلی ارومم کرد و یه کم نگرانیم کم شد،تشکررر زیاد

میدونی چرا بودا تو دنیا اینهمه طرفدار داره ؟طرفداراش بقدری زیادن که اگه اونا رو از روی زمین ور داری ، کره زمین یه وری میشه.

حالا مگه بودا چی گفته که همه بهش ارادت دارن!

بودا گفته ،،،شما گلوله های محبت رو تو دلتون بسازید و از طریق چشمتون و ذهنتون اون گلوله ها رو به هر کی که میبینید ، شلیک کنید،

شما هم همین کار رو بکن . اولا تو دلت به سمت انسانها خصوصا انسانهای غیرخوب ، گلوله های بودایی بفرست ، بعدشم با اونایی که باهاشون ارتباط تنگاتنگ داری ، اینکارو بیشتر انجام بده،

خواهی دید که بعد از مدتی خلع سلاح خواهند شد ، اگرم نشدند ، شما دیگه حس بدی به هیچکس نخواهی داشت و خوشبختی و زندگی وافعی رو تجربه خواهی کرد.

لینک به دیدگاه
در مورد این نظرات من جواب کامل و جامع بدید تا بتونم در مورد نحوه تهیه و تدارک طرح تفصیلی از اهداف و ایده آلهای شما توش تعریفاتی داشته باشم

همه این موارد کاربردی رو که من نام میبرم در اصل مبانی همان طرح تفصیلی هستند،

سعی میکنم جمله جمله نوشته هاتونو جواب بدم:

یکی از مشکلات من اینه که فکر میکنم همه رو باید از خودم راضی نگه دارم و خیلی فکرم درگیر میشه وقتی کسی ازم راضی نیست و علاوه بر ناراحت بودن یه ترسی هم با این ناراحتی باهامه که میترسم به خاطر این ناراحتی که از من داره اون شخص شاید بخواد تلافی کنه، خب این یه مشکل بزرگ بنده، درباره اون حلقه ها

1- برای تخصص اون افرادی که من میخوام باهام باشن، من 3 نفرو لازم دارم به عنوان هیئت موسس مه رزومه خوبی داشته باشن و بتونن در جلسه ای که برا صدور پروانه موسسه داده میشه از موسسه و فعالیت های خودشون دفاع کنن ولی این افراد لزوما بعد شروع کار لازم نیست با من بمونن پس باید دقت کنم که از افراد مورد اعتماد باشن که توصیه شده از افراد آشنا باشن و همون طور که خودتون هم تو یکی از پستا گفتید نباید طوری بشه که اونا از تلاش من به نفع خودشون سوءاستفاده کنن چون واقعیت هم اینه همه ی کارها به عهده منه و نمیخوام وقتی موسسه به سوددهی رسیده این افراد مدعی شن در مرحله بعد رزومه در مورد حوزه فعالیت های آینده موسسه داشته باشن که یه کم تو این مورد به مشکل برخوردم که دارم سعی میکنم حل بشه مشکل

2- رو بحث تبلیغات خیلی دارم کار میکنم،محیط هایی که باید تبلیغات کنم رو شناسایی کردم ولی متن تبلیغی مناسبو هنوز ندارم منظورم استفاده از کلمات و جملاتی که ایجاد اعتماد و انگیزه کنه در مخاطبم ولی خیلی لطف میکنید شما هم بگید چه نوع تبلیغی داشته باشم موفق تر هستم

3- برای ایجاد انگیزه بعد از تبلیغات و ثبت نام،دکور محیط کلاس ها برام مهمه چیزی که جذاب باشه پیدا نکردم البته باید دکورو با کمترین هزینه و بهترین کار داشته باشم چون هزینه زیادی نمیتونم داشته باشم، آرامش محیط مهمه،احتمالا یه کتابخونه کوچیک و جذاب برا افرادی که یه کم زودتر میان برا کلاسا بزارم، درباره هزینه کلاس ها هم که قبلا گفتم سعی میکنم از جاهای دیگه کمتر باشه البته نه خیلی. مثلا برای کلاس موسیقی دو تا ساز فقط، یه ساز سنتی و یه ساز کلاسیک،سعی میکنم اساتیدم جوون و خبره باشه تیپ و پوشش مربی هام مهمه فعلا همینا میاد به ذهنمفنظر شما خیلی برام مهم و ارزشمنده

4- فعلا برای دو تا کلاس موسیقی و نقاشی برنامه ریزی کردم، میخوام حدود 3 تا 4 نفر برا هر کلاس ثبت نام داشتم کلاسو شروع کنم 3 روز نقاشی و 2 روز موسیقی،البته دقیق هم متوجه منظورت نشدم!!

5- احترام به مشتری و برخورد خوب خیلی برام مهمه، این مورد رو هم دقیق منظورتو متوجه نشدم و البته فک کنم اطلاعاتم هم کمه تو این زمینه

6- منظورت اگه مثلا مشکلی پیش اومد همون بحث قبول مسئولیته؟؟ متوجه منظورت نشدم

7- در کنار کلاس های موسسه کارهای تشکلمو هم ادامه میدم که در راستای هم هستن تا حدودی، مثلا برگزاری همایش،کارگاه ،تورهای گردشگری که فکر میکنم سود دهی رو بالا میبره چون هر چی بیشتر تو شهر شناخته شم پیشنهادات کاری بیشتری برام میاد ولی باز هم میدونم خیلی از مسائل رو نمی دونم،پس راهنمایی شما خیلی مفیده:a030:

8- تو این مورد خیلی ضعیفم و میدونم حتما باید حلش کنم به فکر هستم از یکی از دوستای مورد اعتمادم که کار حسابداری رو وارده کمک بگیرم ولی راستش زیاد راحت نیستم با این کار چون نمیخوام کسی بدونه چقد سود دهی دارم و چکار میکنم اگه بتونم از یه نرم افزار استفاده کنم خیلی بهتره فک کنم باید باشه، باز هم اطلاعاتم کمه و احتیاج به راهنمایی دارم...

9- بهش فکر نکرده بودم حتما انجامش میدم.

10- تا حدودی برنامه های ایندمم گفتم ولی خب میدونم ناقصه

درباره منشی با چن نفر از دوستام صحبت کردم، البته این مواردی که گفتی مدنظرم هست ولی فکر میکنم تا شخصی تو کار نیاد نمیشه کامل باهاش آشنا شد ،احتمالا در ابتدا میگم که به صورت آزمایشی یک ماه باهاش کار میکنم اگه مناسب بود همکاری رو ادامه میدیم.

رو مدیریت مرکز میخواستم با چن نفر که مراکز این مدلی رو دارن صحبت کنم ولی فکر میکنم همه وقتی یه رقیب رو ببینن راحت نمیتونن صحبت کنن و خیلی از فوت و فن های کارو نمیگن، نمیدونم چطور باید اطلاعات بگیرم!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...