رفتن به مطلب

یه سوال حیاتی برای ادامه فعالیت اجتماعیم...

ارسال های توصیه شده

ولی واقعا نفهمیدم پود نازک کشیدن من چه ربطی به موضوع داشت!! به نظرم نباید موضوعا رو این طوری با هم قاطی کرد و هر چیزی رو باید جای خودش دید و شرایط رو دونست و بعد رای صادر کرد

شما از اون مثال من ناراحت شدی؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 130
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هر مجموعه ای دارای فرآیندی نظام یافته از روابط متقابل افراد اون مجموعه است.

اگر شما صبور و انتقاد پذیر باشی ، همکاران شما هم همین اخلاق رو خواهند داشت.

اگر شما توانمند و قوی باشی ، همکاران شما هم به کم قانع نشده و مدام تلاش مضاعف خواهند داشت.

قوی بودن در مبصری کردن رو نمیگم ها !!!!! قوی بودن در علم و خلاقیت و ابتکار و روابط عمومی رو میگم.

برای همینه که مدام تاکید میکنم که به بستر ها و زیر ساخت های برنامه مورد نظر باید دقت داشته باشی.مدیر باید دارای مهارت های چند تخصصی باشه والا همکاران نمیتونن آنطور که باید و شاید با وی ارتباط عمیق کاری و هم اندیشی ایجاد نمایند.

لینک به دیدگاه
هر مجموعه ای دارای فرآیندی نظام یافته از روابط متقابل افراد اون مجموعه است.

اگر شما صبور و انتقاد پذیر باشی ، همکاران شما هم همین اخلاق رو خواهند داشت.

اگر شما توانمند و قوی باشی ، همکاران شما هم به کم قانع نشده و مدام تلاش مضاعف خواهند داشت.

قوی بودن در مبصری کردن رو نمیگم ها !!!!! قوی بودن در علم و خلاقیت و ابتکار و روابط عمومی رو میگم.

برای همینه که مدام تاکید میکنم که به بستر ها و زیر ساخت های برنامه مورد نظر باید دقت داشته باشی.مدیر باید دارای مهارت های چند تخصصی باشه والا همکاران نمیتونن آنطور که باید و شاید با وی ارتباط عمیق کاری و هم اندیشی ایجاد نمایند.

ممنوون از امیدواری دادنتون

مطالبی که میگید واقعا خیلی عالیه

لینک به دیدگاه

حالا بحث سیاست در کار.

نکته اینجاست که اگه رئیس شما اون خصوصیات بالا رو نداشت ، شما باید چگونه روشی در پیش بگیرید که بتونید اعتماد اونو جلب کنید و یکی از بهترین کارمندانش باشید؟

اینو جواب بده .

لینک به دیدگاه

شما میخواهید یه واحد یا موسسه فرهنگی راه بیاندازید؟

بسیار خوبه.

1- لطفا عوامل مختلف تشکیل دهنده یک محیط فرهنگی رو برام نام ببر.

2- شیوه مدیریتی مورد نیاز اون واحد رو برام توضیح بده.

3- رویکرد سیستمی رو که برای اداره اونجا در نظر گرفتی ، توضیح بده.

4- برای رشد و توسعه اون واحد چه برنامه هایی داری؟

5- اگر در نیمه راه متوجه شدی که سیستم بحالت ایستا نزدیک میشه ، با چه برنامه هایی میتونی جلوشو بگیری و اونو به سیستم دینامیک و یا سیستم هومواستاتیک تبدیلش کنی؟

لطفا جواب اینا رو هم بنویس.

تذکر مهم ،،،،اینکه میگی من نمیتونم راکد باشم و میخوام پویا باشم ، خیلی عالیه ولی برای پویایی باید جواب همه اون سئوالاتو بدونی و بلد باشی تا شکست نخوری و در هر شرایطی جزو پیشگامان باشی،،،

حالا بگو ببینم جواب اونا چیه؟(از همین طریق به شما خواهم گفت ، راه و چاه چیه که بتونی همیشه در کارت موفق و پیروز به پیش برئ،پس صبور باش و جواب ها رو بنویس) مرسی

لینک به دیدگاه

سئوال ،،،،

اگر رئیس میشدید ،کدام خصوصیات شما برجسته تر از بقیه خصلت هاتون خودش رو نمایان میکرد.بعبارت دیگر ، شما با کدام خصلت هاتون در جمع ظاهر میشوید؟

کدام خصوصیات شما بدون اینکه خودتون بخواهید ، همیشه خودشونو نشون میدن؟

لینک به دیدگاه
حالا بحث سیاست در کار.

نکته اینجاست که اگه رئیس شما اون خصوصیات بالا رو نداشت ، شما باید چگونه روشی در پیش بگیرید که بتونید اعتماد اونو جلب کنید و یکی از بهترین کارمندانش باشید؟

اینو جواب بده .

فک میکنم پاسخگویی به درخواست های ایشون در موعد معین، ارائه ایده های نو در حوزه کاری ولی تو محیط کاری ما یکی از مهمترین مساله برای جلب اعتماد روسا همنوا شدن با اون هاست. واقعا به صورت اصولی نمیدونم چکار باید کرد

لینک به دیدگاه
شما میخواهید یه واحد یا موسسه فرهنگی راه بیاندازید؟

بسیار خوبه.

1- لطفا عوامل مختلف تشکیل دهنده یک محیط فرهنگی رو برام نام ببر.

2- شیوه مدیریتی مورد نیاز اون واحد رو برام توضیح بده.

3- رویکرد سیستمی رو که برای اداره اونجا در نظر گرفتی ، توضیح بده.

4- برای رشد و توسعه اون واحد چه برنامه هایی داری؟

5- اگر در نیمه راه متوجه شدی که سیستم بحالت ایستا نزدیک میشه ، با چه برنامه هایی میتونی جلوشو بگیری و اونو به سیستم دینامیک و یا سیستم هومواستاتیک تبدیلش کنی؟

لطفا جواب اینا رو هم بنویس.

تذکر مهم ،،،،اینکه میگی من نمیتونم راکد باشم و میخوام پویا باشم ، خیلی عالیه ولی برای پویایی باید جواب همه اون سئوالاتو بدونی و بلد باشی تا شکست نخوری و در هر شرایطی جزو پیشگامان باشی،،،

حالا بگو ببینم جواب اونا چیه؟(از همین طریق به شما خواهم گفت ، راه و چاه چیه که بتونی همیشه در کارت موفق و پیروز به پیش برئ،پس صبور باش و جواب ها رو بنویس) مرسی

1- با توجه به مجوزی که من می خوام بگیرم احتیاج به یک مکان مناسب برای برگزاری دوره هایی که مدنظرمون هست مثل موسیقی و نقاشی،اساتید این کارگاه ها و اشخاصی که تجربه انجام کارو تو این زمینه داشتن و یه سرمایه برای آماده سازی محیط مطابق با شرایط دوره ها

2- یک مدیر مسئول میخواد که لازم نیست دائم تو مرکز باشه و فکر کردیم که یک نفر به عنوان منشی که مورد اعتماده رو بیاریم تا بعضی کارارو پیگیری کنه و نظارت مستقیم رو هم خودم دارم

3- میخوام تو دو شیفت مرکز باز باشه صبح از حدود 8 و نیم تا 12و نیم بعدازظهر هم 4 تا 9 شب. البته مجوز این مکان ها رو خیلی طول میکشه تا بدن احتمالا حدود 4 یا 5 ماه طول میکشه رو تبلیغات خیلی می خوام مانور بدم ولی الان برا استارت استفاده از هیئت موسس قویه لازمه

4- تبلیغات تو محیط های دارای پتانسیل بالا مثل مدارس و ...،استفاده از یه کادر مجرب و باتجربه،شاید هزینه دوره ها رو کمی پایین تر از مراکز دیگه بزارم برای استقبال بیشتر،فضای مرکز برام مهمه منظورم دکورشه، فعلا همیا به ذهنم میرسه

5- نمیخوام زیاد کارای مرکزو شلوغ کنم برا شروع رو دو تا کلاسی که گفتم میخوام سرمایه گذاری کنم اگه جواب نداد کارگاه هایی که تو شهر نداریم مثل کار با موزائیک شکسته رو و ... میزارم و رو تبلیغات بیشتر کار میکنم

لینک به دیدگاه
سئوال بعدی،،،

فرض کنید شما رئیس اداره تون هستید،دوست دارید همکارانتون چگونه باشند و چه انتظاراتی از اونا دارید؟

مهمترین مساله تو ایساله مدیریت به نظر من روابط مدیر با زیردستاشه، من خودم با توجه به شخصیتی که دارم حتما میخوام باهاشون یه رابطه دوستانه داشته باشم و مطمئنم میتونم موفق باشم، سعی میکنم زندگی شخصی کارمندام برام مهم باشه و بهش احترام بزارم مثلا کسی که همسر بیماری رو داره با کسی که این مشکلو نداره تو محول کردن مسئولیت و مسائل دیگه حتما مدنظرم قرار میدم، به شخصیت کارمندام تو هر موقعیتی احترام میزارم حتی اگه خطایی کرده باشن با بی احترامی و لگدمال کردن شخصیتشون بهشون تذکر نمیدم،حتما تقسیم وظایف میکنم اون هم با یه جلسه مشترکی که با کارمندا میزارم و با نظر خودشون، سعی میکنم روابط دوستانه رو از روابط کاری حتما جدا کنم و تو مسائل کاری کاملا قاطع برخورد کنم، برنامه ریزی در محیط کاری رو هم حتما رعایت میکنم... (ببخشید یه کم جسته گریخته نوشتم):icon_gol:

لینک به دیدگاه
سئوال ،،،،

اگر رئیس میشدید ،کدام خصوصیات شما برجسته تر از بقیه خصلت هاتون خودش رو نمایان میکرد.بعبارت دیگر ، شما با کدام خصلت هاتون در جمع ظاهر میشوید؟

کدام خصوصیات شما بدون اینکه خودتون بخواهید ، همیشه خودشونو نشون میدن؟

یه ادم صبور و آروم که به نظر خودم شاید این طور نباشه، خونگرم، روابط عمومی خوب با توجه به اینه شخص آرومی هستم و فعالیت هامو زیاد عنوان نمیکنم وقتی شخصی از فعالیتام باخبر میشه خیلی تعجب میکنه و همین فعال بودنم برای خیلا به چشم میاد که برعکس ظاهر آروم و صبورم چطور اینقد فعالم:ws37:

لینک به دیدگاه
سئوال بعدی،،،

فرض کنید شما رئیس اداره تون هستید،دوست دارید همکارانتون چگونه باشند و چه انتظاراتی از اونا دارید؟

راستی تو این سوال یادم رفت بگم، توقع دارم احتراممو داشته باشن و تو جاهایی که باید مثلا جلسات حتما این مساله رو مدنظر قرار بدن چون خودم هم در ارتباط با رئیسم همین کارو انجام میدم و به نظرم حتی اگه طرفو به عنوان رئیس هم قبول نداری نباید حداقل تا زمانی که رئیسته(البته اینم قبول ندارم برا همین گفتم حداقل) حتما احترامی که لازمه یه رئیسه باهاش داشته باشی، خودم که حتی زمانی که برای کارای تشکلم باهام برخورد کرد و خیلی هم برخوردش بد بود اصلا در شخصیت یه مدیر نبود کار رئیس من ولی بازم تو همون شرایط هم من احترامشو داشتم:w16:

لینک به دیدگاه
اساس موفقیت در هر کاری ، در جهان بینی آن نهفته است، پیش از هر چیز باید بدانیم آیا جهان بینی ما پاسخگوی تغییرات محیطمان هست یا نه ؟

یه مثال بزنم برا این موردی که گفتید البته نمی دونم درسته یا نه!! من یه هم اتاقی دارم که حدود 2 برابره من سابقه کار داره یعنی دیگه کم کم وقت بازنشستگیشه یه آدم پر از استرس که نمیتونست خودشو کنترل کنه. من وقتی کاری پیش میومد که باید سریع بهش جواب میدادیم خیلی با آرامش با مساله کنار میومدم و جواب موضوع رو هم خوب جواب میدادم ولی ایشون بهم میریخت اساسی،الان خودش میگه این رفتار من تو ایشون هم تاثیر گذاشته و الان طوری شده که ارامش ایشون هم بیشتر شده ولی خب این مساله طول کشید

لینک به دیدگاه
راستی تو این سوال یادم رفت بگم، توقع دارم احتراممو داشته باشن و تو جاهایی که باید مثلا جلسات حتما این مساله رو مدنظر قرار بدن چون خودم هم در ارتباط با رئیسم همین کارو انجام میدم و به نظرم حتی اگه طرفو به عنوان رئیس هم قبول نداری نباید حداقل تا زمانی که رئیسته(البته اینم قبول ندارم برا همین گفتم حداقل) حتما احترامی که لازمه یه رئیسه باهاش داشته باشی، خودم که حتی زمانی که برای کارای تشکلم باهام برخورد کرد و خیلی هم برخوردش بد بود اصلا در شخصیت یه مدیر نبود کار رئیس من ولی بازم تو همون شرایط هم من احترامشو داشتم:w16:

اینا که گفتید همش مسائل اخلاقی هستند. در مورد کیفیت کارشون و تخصص شون و اینکه تا چه حد میتونن از استعداد و نبوغ خودشون مایه بذارند , چیزی نگفتید. یعنی به این موارد فکر نکردید ؟

لینک به دیدگاه
مهمترین مساله تو ایساله مدیریت به نظر من روابط مدیر با زیردستاشه، من خودم با توجه به شخصیتی که دارم حتما میخوام باهاشون یه رابطه دوستانه داشته باشم و مطمئنم میتونم موفق باشم، سعی میکنم زندگی شخصی کارمندام برام مهم باشه و بهش احترام بزارم مثلا کسی که همسر بیماری رو داره با کسی که این مشکلو نداره تو محول کردن مسئولیت و مسائل دیگه حتما مدنظرم قرار میدم، به شخصیت کارمندام تو هر موقعیتی احترام میزارم حتی اگه خطایی کرده باشن با بی احترامی و لگدمال کردن شخصیتشون بهشون تذکر نمیدم،حتما تقسیم وظایف میکنم اون هم با یه جلسه مشترکی که با کارمندا میزارم و با نظر خودشون، سعی میکنم روابط دوستانه رو از روابط کاری حتما جدا کنم و تو مسائل کاری کاملا قاطع برخورد کنم، برنامه ریزی در محیط کاری رو هم حتما رعایت میکنم... (ببخشید یه کم جسته گریخته نوشتم):icon_gol:

اینا که گفتید , مدیریت نیست. مبصر بودنه. شما معنی مدیریت رو باید بدونید و بهش عمل کنید:

تعریف مدیریت :

مدیریت عبارت است از فرایندی برای حل مسائل مربوط به تامین هدف های کاریمان , به نحو مطلوب از طریق استفاده موثر و کارآمد از منابع کمیاب در یک محیط در حال تغییر.

میخوام عرض کنم که اگر مبانی علمی و تخصصی رو فرا بگیریم قطعا میتونیم در کارمون موفق باشیم.

بخشی از مبانی کار فقط در تخصص مدیر باید باشد. بخشی دیگر در تخصص افراد و سومین بخش مبانیی هستند که باید بصورت گروهی حل و فصل و عملیاتی بشوند.

از یه طرف میگید که زندگی شخصی همکارانتون براتون مهم هست و از طرف دیگه میگید که سعی میکنم روابط دوستانه رو از روابط کاری حتما جدا کنم و تو مسائل کاری کاملا قاطع برخورد کنم، اینا با هم نمیتونه همخوانی داشته باشه و کار خراب میشه .

در این مورد باز هم مطالبی رو در آینده عرض خواهم کرد.

لینک به دیدگاه
یه مثال بزنم برا این موردی که گفتید البته نمی دونم درسته یا نه!! من یه هم اتاقی دارم که حدود 2 برابره من سابقه کار داره یعنی دیگه کم کم وقت بازنشستگیشه یه آدم پر از استرس که نمیتونست خودشو کنترل کنه. من وقتی کاری پیش میومد که باید سریع بهش جواب میدادیم خیلی با آرامش با مساله کنار میومدم و جواب موضوع رو هم خوب جواب میدادم ولی ایشون بهم میریخت اساسی،الان خودش میگه این رفتار من تو ایشون هم تاثیر گذاشته و الان طوری شده که ارامش ایشون هم بیشتر شده ولی خب این مساله طول کشید

اینا که نوشتید همکار بینی هستش. من جهان بینی رو که باید پاسخگوی تغییرات محیطی مان باشد از شما سئوال کردم. :w16:

لینک به دیدگاه
یه ادم صبور و آروم که به نظر خودم شاید این طور نباشه، خونگرم، روابط عمومی خوب با توجه به اینه شخص آرومی هستم و فعالیت هامو زیاد عنوان نمیکنم وقتی شخصی از فعالیتام باخبر میشه خیلی تعجب میکنه و همین فعال بودنم برای خیلا به چشم میاد که برعکس ظاهر آروم و صبورم چطور اینقد فعالم:ws37:

از تخصص هاتون چیزی نگفتید. تو این برنامه ای که شما در پیش دارید , تخصص بیشترین نیاز کاریتون هست . از اونام بگید.

لینک به دیدگاه
تو محیط کاری ما یکی از مهمترین مساله برای جلب اعتماد روسا همنوا شدن با اون هاست. واقعا به صورت اصولی نمیدونم چکار باید کرد

همنوا شدن در چه مواردی ؟

در مورد عقاید شخصی اونا ؟

در مورد اهداف کاریتون ؟

در مورد نحوه انجام کار ؟

در مورد پیروی از سلیقه اونا ؟

در کدوم موارد ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...