رفتن به مطلب

مشکل با افزایش ولتاژ در منبع تغذیه

mohsen500

ارسال های توصیه شده

سلام

من یه ترانس 3 سر 2*24 ولت دارم که توسط یک پل دیود kbpc3510 و یک خازن 100ولت 3300 میکروفاراد ، اونو یکسو کردم.

خروجی ترانس همون 48 ولت ac هست اما وقتی به مدار یکسو ساز متصل میشه ولتاژ خروجی میشه 68 ولت !

وقتی هم که یه مقاومت حدود 4 کیلو اهم بعد از خروجی مدار قرار میدم هیچ کاهش ولتاژی صورت نمیگیره و همون 68 ولت تو خروجی دیده میشه.

چطور باید ولتاژ رو کاهش بدم ؟

با تشکر

IMG_201604110_084726.jpg

IMG_20160418_063106.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

من یه ترانس 3 سر 2*24 ولت دارم که توسط یک پل دیود kbpc3510 و یک خازن 100ولت 3300 میکروفاراد ، اونو یکسو کردم.

خروجی ترانس همون 48 ولت ac هست اما وقتی به مدار یکسو ساز متصل میشه ولتاژ خروجی میشه 68 ولت !

وقتی هم که یه مقاومت حدود 4 کیلو اهم بعد از خروجی مدار قرار میدم هیچ کاهش ولتاژی صورت نمیگیره و همون 68 ولت تو خروجی دیده میشه.

چطور باید ولتاژ رو کاهش بدم ؟

با تشکر

سلام دوست عزيز

ولتمتر رو سري تو مدار گذاشتي؟ تو عكس كه اينجور ديده ميشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از شما.

اون مشکل حل شد.

این منبع تغذیه مال یک مدار آمپلی فایر هست.

الان مشکلی که دارم اینه که موقع قطع و وصل برق مدار، یه صدای بوم بلندی از اسپیکرها پخش میشه. بعلاوه این که وقتی برق رو قطع میکنم مدتی طول میکشه تا سیستم خاموش بشه .

مشکل از چیه ؟

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk

لینک به دیدگاه

خازن بزرگی تو مدار داری، طول میکشه تا دشارژ بشه، اون زمان خاموش شدن که میگی واسه همین هست.

در مورد صدا هم ممکنه بازم به همین خازن برگرده.:a030:

لینک به دیدگاه
خازن بزرگی تو مدار داری، طول میکشه تا دشارژ بشه، اون زمان خاموش شدن که میگی واسه همین هست.

در مورد صدا هم ممکنه بازم به همین خازن برگرده.:a030:

خب حالا در صورتی که ایراد از ظرفیت بالای خازن باشه، برای 48 ولت ac که با پل دیود، dc شده شما چه خازنی پیشنهاد می کنید ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...