رفتن به مطلب

آموزش کاربردی و ساده عکاسی با dw

Ganz

ارسال های توصیه شده

من میبینم

هیچکدوم رو نمیبینید؟

هیچ کدوم رو نمیبینم

فکر کنم چون روی کش مرورگرتون هست برای شما نمایش میده

کش مرورگرتون رو پاک کنید و دوباره نگاه کنید

یا تصاویر رو از آپلود سنتر انجمن آپلود کنید

http://www.noandishaan.com/upload/

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هیچ کدوم رو نمیبینم

فکر کنم چون روی کش مرورگرتون هست برای شما نمایش میده

کش مرورگرتون رو پاک کنید و دوباره نگاه کنید

یا تصاویر رو از آپلود سنتر انجمن آپلود کنید

http://www.noandishaan.com/upload/

من مشکلی ندارم با تصاویر

هم در منزل هم توی مغازه که الان هستم نشون میده

فک کنم ip شما عکسها رو فیلتر کرده

لینک به دیدگاه
من مشکلی ندارم با تصاویر

هم در منزل هم توی مغازه که الان هستم نشون میده

فک کنم ip شما عکسها رو فیلتر کرده

من اکثرا وقتی داخل فروم ها و سایتهای ایرانی هستم با آی پی ایران وارد میشم چون اکثرا با آی پی های خارجی مشکل دارن یا خدمات ارائه نمیدن ولی سایت های خارجی رو نه.

عکسهای شما لینک شده از سایت دیگه ای هستن که احتمالش هست سایت فیلتر باشه

لینک به دیدگاه
من اکثرا وقتی داخل فروم ها و سایتهای ایرانی هستم با آی پی ایران وارد میشم چون اکثرا با آی پی های خارجی مشکل دارن یا خدمات ارائه نمیدن ولی سایت های خارجی رو نه.

عکسهای شما لینک شده از سایت دیگه ای هستن که احتمالش هست سایت فیلتر باشه

من منزل با ip آلمان هستم همیشه و عصرا هم که مغازه هستم با همین سیستم معمولی ایرانی

مشکلی ندارم با هیچکدوم

فکر میکنم یا ip شما مشکل داره باهاش یا سرویس دهندتون

لینک به دیدگاه

[h=1]آموزش عکاسی (۳۹): اصول مهم ویرایش عکس (قسمت سوم)[/h]حالا که با نرم‌افزارهای ویرایش عکس تا حدودی در گفتارهای گذشته آشنا شدید، زمان آن رسیده تا یک سری اصول برای ویرایش کردن عکس‌هایمان را رعایت کنید. در سومین سری از مطالب آموزشی ویرایش عکس به سه نکته مهم دیگر اشاره می‌کنیم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

۱. اضافه‌ها را بیرون بریزید!

همیشه این سوال را از خودتان هنگام ویرایش عکس بپرسید که آیا با بریدن قسمتی از عکس، به آن جلوه بهتری می‌دهید یا خیر؟ دور ریختن موضوعات نامناسب می‌توان به عکس قدرت بیشتری بدهد.

در عکس پایین با بریدن مرد سمت راستی به ترکیب‌بندی بهتری در عکس می‌توان رسید.

۲. عمودی یا افقی؟

بریدن عکس‌ها به صورت عمودی و یا افقی می‌تواند علاوه بر تغییر کادربندی، مفهوم عکستان را هم عوض کند. مثلا در عکس پایین افقی کردن عکس و داشتن فضای خالی در بالا باعث شده تا عکس جنبه معنوی بیشتری به خود گیرد.

اما بریدن عکس در همان تصویر به شکل عمودی باعث کمترشدن جنبه معنوی شده است.

۳. با افق پیش بروید

گاهی اوقات پیش می‌آید که در هنگام عکاسی دوربین را کج گرفته باشید. برای تصحیح کردن این اشتباه می‌توانید از افق موجود در عکس کمک بگیرید.

در فوتوشاپ با کمک گرفتن از گزینه کراپ تول (Crop Tool) می‌توانید این کار را انجام دهید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

[h=1]آموزش عکاسی (۴۰): نگاهی گذرا به ۱۰ مطلب آموزش عکاسی گذشته (قسمت اول)[/h]تا این شماره از سلسله مطالب آموزش عکاسی، مباحث مختلفی را برای بهتر شدن عکاسی شما مطرح کردیم. در این گفتار به مرور مباحث مطرح‌ شده در ۱۰ گفتار گذشته آموزش عکاسی می‌پردازیم.

از امکانات دوربین آیفون بهتر استفاده کنیم

اگر نقطه‌ای از عکس‌تان هست که نور زیادتری نسبت به بقیه عکس دارد و می‌خواهید روی آن نقطه نورسنجی کنید، کافی است انگشتتان را حدود یک ثانیه بر روی مربع زرد رنگ نگه دارید. پس از آن مربع شروع به چشمک زدن می‌کند و نوشته "قفل" بر بالای صفحه دوربین نقش می‌بندد. در این لحظه نورسنجی دوربین روی نقطه‌ای که خواستید، ثابت مانده است و با حرکت دادن دوربین تغییری در نور و رنگ عکس‌تان اتفاق نمی‌افتد.

در ادیت کردن زیاده روی نکنید

رنگ‌ها را از آنچه که هستند به رنگ دیگری تبدیل نکنید. برخی اوقات با اضافه کردن رنگ در نرم‌افزارها (Saturation) ممکن است رنگ برگ زرد پاییزی تبدیل به نارنجی شود. هرچند پایان کار ممکن است لذت بخش باشد اما ارائه تصویر واقعی محیط اطراف ما نیست.

از مفاصل بدن نبرید

بریدن عکس می‌تواند به بهتر شدن عکس کمک کند اما تا جایی که اصول ابتدایی آن را بدانیم. یکی از مهمترین موضوعاتی که بسیاری از عکاسان آماتور از آن غافل می‌شوند بریدن مفاصل بدن در عکس است. بهتر است در هنگام ویرایش عکس اگر نیاز به بریدن قسمتی از عکس و سوژه جاندار در عکس دارید، آن‌ را از زیر و یا بالای مفاصل ببرید. این موضوع هنگامی که عکس دست جمعی می‌گیرید بیشتر به چشم می‌آید. در عکس پایین کمی فضا دادن به زیر پای سوژه اصلی باعث شده تا عکس بهتر به چشم بیاید.

گوشی هدفون به جای شاتر دوربین

اگر عاشق گرفتن سلفی هستید و یا نمی‌خواهید دستتان هنگام عکاسی با تلفن بلرزد، می‌توانید از گوشی هدفون آیفون استفاده کنید. کافی است گوشی هدفون را به آیفون وصل کنید و با فشار دادن قسمتی که صدای موسیقی را با آن کم و زیاد می‌کنید، عکس بگیرید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...