رفتن به مطلب

اعلام برندگان مسابقه عکس ((شکوفه بهاری)) سری دوم

ارسال های توصیه شده

عکاس زیاد بودن با عکس زیبا داشتن فرق میکنه :a030:

فرق عکاسی با هنرهای دیگه همینه

سهولت دسترسی و کاربرد

بهتره قدر این موهبت رو بدونیم و با تمرین زیاد ماهرتر بشیم:icon_gol:

برای وارد شدن به هر وادی اول علاقه لازمه و دوم تمرین و تکرار

همه که از روز اول ماهر نیستن:w16:

لینک به دیدگاه
برای وارد شدن به هر وادی اول علاقه لازمه و دوم تمرین و تکرار

همه که از روز اول ماهر نیستن:w16:

بله

من هم چیزی غیر از این عرض نکردم

منتهی همه علاقه داریم و تمرین نداریم

"همین الان یهویی" که معرف حضور هست :icon_gol:

لینک به دیدگاه
بله

بله درست میفرمایید

اگر دوستان موافق باشن ممنون میشیم یه نقد کلی روی عکساها داشته باشید و اینکه برای بهتر شدن عکسها چکار باید کرد:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
واقعا فرقی بین نفر اول و دوم نبود ...

اما با توجه به قوانین انجمن مجبور بودیم یک نفر به عنوان نفر اول انتخاب کنیم

هم فرزانه خانم و هم نسیم عزیز نفر اول بودن

به نسیم تبریک میگم تقریبا تو تمام مسابقات ما شرکت کرده بود ی جورایی به گردن مسابقات کشاورزی حق داره ولی تا این مسابقه مدال نگرفته بود :))

امیدوارم فرزانه خانم هم تو مسابقه بعدی ما مدال بگیره

از همه دوستان عزیز تشکر میکنم

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
بله

با گفته هاتون بسیار موافقم:w16: ولی همین الان یهویی در این عکسا نبود خوشبختانه، مشخص بود که بچه ها دنبال سوژه بودن

ولی میدونید که پشت هر عکسی حتی با یه سوژه یکسان یه عالمه حس و حرف نهفتس که درک همچین چیزی خیلی سخته مخصوصا اینکه جای عکاس نیستیم ما

من دوست دارم اگه عکسی اینجا نقد میشه بر اساس اصول باشه

ممنون میشم شما که دیدتون خیلی تخصصی تره با عکسای خودتون مارو در جریان این اصول بزارید:icon_gol:

من خودم عکس زیاد میبینم و میگیرم عکاسم نیستم اصلا چون این یکی از علاقه هامه که بهش میپردازم و در موردش مطالعه دارم ولی خیلی راه باید برم تا بتونم مثل شما نظرمو قاطعانه بگم

خوشحال میشیم فعالیتتونو تو این بخش ببینیم:w16:

ممنونم

لینک به دیدگاه
با گفته هاتون بسیار موافقم:w16: ولی همین الان یهویی در این عکسا نبود خوشبختانه، مشخص بود که بچه ها دنبال سوژه بودن

ولی میدونید که پشت هر عکسی حتی با یه سوژه یکسان یه عالمه حس و حرف نهفتس که درک همچین چیزی خیلی سخته مخصوصا اینکه جای عکاس نیستیم ما

من دوست دارم اگه عکسی اینجا نقد میشه بر اساس اصول باشه

ممنون میشم شما که دیدتون خیلی تخصصی تره با عکسای خودتون مارو در جریان این اصول بزارید:icon_gol:

من خودم عکس زیاد میبینم و میگیرم عکاسم نیستم اصلا چون این یکی از علاقه هامه که بهش میپردازم و در موردش مطالعه دارم ولی خیلی راه باید برم تا بتونم مثل شما نظرمو قاطعانه بگم

خوشحال میشیم فعالیتتونو تو این بخش ببینیم:w16:

ممنونم

پیشنهاد میکنم این تاپیک رو یک نگاه سطحی بهش بندازید تا منظور من رو کمی بهتر متوجه بشید

[h=3]تصحیح یک اشتباه: شما حرفه ای هستید یا آماتور؟[/h]

هر ماهری حرفه ای نیست و برعکس

مهارت هم فقط با تکرار و تمرین به دست میاد و بس

یک نظر اجمالی هم در مورد عکستون دادم (البته به خاطر صراحت لهجه عذر میخوام)

عکس دوم و سیزدهم رو پسندیدم

به نسبت بقیه کادربندی جالبتری داشتن حداقل وگرنه همه در یک سطح هستن

تنظیمات رنگ همه به شدت بد هست مخصوصا عکس هشتم اما محوریت خوبی برای سوژه قائل شده

کلا همه ما ایرانیها خودمون رو عکاس میدونیم و این ذوق هنری رو میرسونه ولی بهتره برای هنر عکاسی ارزش قائل بشیم و چهارچوب های اصلیش رعایت بشه

لحظاتتون خوش

:icon_gol:

قواعد کلی عکاسی:

یک سوم

سادگی

قاب بندی

بافت

مختصات (خطوط فرضی)

رنگ بندی

یک مثال خوب میتونه ادیت همون عکس خودتون باشه

سعی میکنم امروز یک نمونه ویرایش شده و زیباش رو خدمتتون تقدیم کنم

کلا نصف راه انتخاب سوژه هست

یک چهارمش اقداماتی که توصیف کردم بالاتر و یک چهارم نهاییش ادیت عکس سر فرصت هست

ولی با همون 75% اولی هم میشه عکس زیبایی ساخت و با اون 25% آخر هم یک عکس معمولی رو زیبا کرد

لینک به دیدگاه
پیشنهاد میکنم این تاپیک رو یک نگاه سطحی بهش بندازید تا منظور من رو کمی بهتر متوجه بشید

تصحیح یک اشتباه: شما حرفه ای هستید یا آماتور؟

هر ماهری حرفه ای نیست و برعکس

مهارت هم فقط با تکرار و تمرین به دست میاد و بس

یک نظر اجمالی هم در مورد عکستون دادم (البته به خاطر صراحت لهجه عذر میخوام)

یک مثال خوب میتونه ادیت همون عکس خودتون باشه

سعی میکنم امروز یک نمونه ویرایش شده و زیباش رو خدمتتون تقدیم کنم

کلا نصف راه انتخاب سوژه هست

یک چهارمش اقداماتی که توصیف کردم بالاتر و یک چهارم نهاییش ادیت عکس سر فرصت هست

ولی با همون 75% اولی هم میشه عکس زیبایی ساخت و با اون 25% آخر هم یک عکس معمولی رو زیبا کرد

پست خوبی بود ممنون:a030:

دقیقا حرف منم همینه که ماها عکاس نیستیم (چیزی که این روزا بالای صفحه اینستگرام هر کسی دیده میشه)شاید چون علاقه داریم کمی با سوژه ها بازی میکنیم تا حسی رو که میخوایم از عکس دریافت کنیم و برا خودمون راضی کننده که شد عکس میگیریم

اینم یه مسابقه عمومی در تالار کشاورزی بود نه در تالار عکاسی که کلا ادیت حرفه ای عکس ممنوع بود :w16:و اینکه فرد خودش به خودش میتونه رای بده و داوری در کار نیست

اگه تالار عکاسی بود هم تعداد شرکت کننده ها بسیار محدود تر و هم تخصصی تر میشد ...داور و هزار ماجرای دیگه که حتما شما در جریانش هستید و امید دارم که خودتون برگزار کننده همچین مسابقه ای باشید تا با نکاتی که میگید بچه ها نگاهشون تخصصی تر بشه

کسایی که به عکاسی علاقه دارن وقتی عکس میندازن منتظر تایید اطرافیانم هستن .یعنی کسی که عکس میگیره دوست داره نظر دیگرانو بدونه چون عکسی که ارزش دیدن نداشته باشه فقط ثبت یه لحظه محسوب میشه و در حرفه عکاسی نقشی نداره و میشه همون یهویی که شما گفتید:ws3:پس نه تنها راجع به نقد عکس خودم بلکه بقیه هم حتما موافق این نقد نسبت به عکساشون هستن چون همین تعدادی که سوژه رو انتخاب کردن حتما زمینه ای برای عکاسی دارن وگرنه بی تفاوت از کنارش رد میشدن...اصلا من حاضرم عکسایی که به نظر خودم خوبنو بفرستم و مورد نقد شما قرار بگیره ..خیلیم جذابه به نظرم:w02: و تعدادی دیگه از بچه ها که دیدین از نظراتتون استقبال کردن

اگر من دارم راجع به این موضوع اینجا حرف میزنم چون علاقمندم و مشتاقانه منتظر بحثای دیگه ی شما هستم

در موررد عکس خودم هم بسیار موافقم باشما چون یه عکس که با ادیت گوشی در همون لحظه گرفته شد و شاید اون لحظه این کنتراست بهم حس بهتری داد:ws52:(گرچه که خیلیم دوسش دارم:ws3:) و حتما مطمینم که اگه وقت تخصصی تری روش بزارین بهتر خواهد شد نه تنها عکس من عکس بقیه بچه ها. :w16: اگه از طرف بچه ها هم انتخاب شد همونطور که دیدین بچه ها از حس و حال عکس بیشتر حرف زدن نه اینکه چقد خوب گرفته شده و زیباست و قاب بندی اوکی هست.(جنس عکس متفاوت تر بود) (کلا به ترتیب انتخاب بچه ها نگاه کنید متوجه میشید) که کلا نگاه تخصصی کادر و ...خیلی مد نظر بچه ها نبود یا شاید تعداد کمی شون بیان تخصصی نگاه کنن مثل شما .

اینکه ازتون خواستم شما هم عکسای خودتونو بزارید چون وقتی تجربه فرد دیده میشه این نکاتی که از طرف شما دریافت میکنیم قابل لمس تره و ارتباطه راحت تر برقرار میشه.چون خیلی ازین چیزارو میشه سرچ کرد و تو ساییتا خوند.وقتی جذاب تر میشه این بحث که از خودمون شروع کنیم :w16:

.لزوما منظورم چیزی نبود که بد برداشت شه...:ws3:با لهجه مهربون و خندان بخونید

بچه ها منو میشناسن که کلا نتونستم در حد یه پستم جدی باشم:whistle:...ولی عکاسی یکی از علاقه مندی هامه و حاضرم براش وقت بزارم تا بلکه فقط یکم راضی کننده تر شه عکسام، نه اینکه حرفه ای شم یهویی:girl_blush2:

مرسی از وقتی که میزارین :wavesmile:

(ادامه بحث میزاریم تو پستای مخصوص عکاسی:a030:)

لینک به دیدگاه

من یه نکته ای بگم:ws3:

ببخشید بدون مقدمه میام وسط

من خودم آدمی هستم تقریبا همیشه دوربینم پیشمه. اگرم نباشه سعی میکنم با دوربین گوشی سوژه رو انتخاب کنم.

به هیچ وجه هم خودم رو عکاس نمیدونم چون هیچی راجع بهش نمیدونم حتی کادربندی. یعنی آکادمیک نخوندم راستش و هرچی بوده حاصل آزمون و خطا بوده که توی تاپیک عکاسی http://www.noandishaan.com/forums/thread62467.html مشخص هست که به نظر خودم پیشرفت هایی داشتم.

من همین الانش با هر عکسی که میگیرم اونقدر لذت میبرم که شاید هیچ چیز توی زندگی چنین حسی رو به من نده. مخصوصا وقتی عکس رو نگاه میکنم بعد از مدتی انگاری باهام حرف میزنه هر چند هیچ چیز اصولی توش رعایت نشده یا اگر هم رعایت شده من خبر ندارم :دی

در کل خدمت شما Ganz عزیز بگم که من خدمت شما عرض کنم که خوشحال میشم تاپبک های آموزشی، نقد، مسابقات تخصصی و ... برگزار کنین که ما هم چیزی یاد بگیریم.

لینک به دیدگاه
پست خوبی بود ممنون:a030:

دقیقا حرف منم همینه که ماها عکاس نیستیم (چیزی که این روزا بالای صفحه اینستگرام هر کسی دیده میشه)شاید چون علاقه داریم کمی با سوژه ها بازی میکنیم تا حسی رو که میخوایم از عکس دریافت کنیم و برا خودمون راضی کننده که شد عکس میگیریم

اینم یه مسابقه عمومی در تالار کشاورزی بود نه در تالار عکاسی که کلا ادیت حرفه ای عکس ممنوع بود :w16:و اینکه فرد خودش به خودش میتونه رای بده و داوری در کار نیست

اگه تالار عکاسی بود هم تعداد شرکت کننده ها بسیار محدود تر و هم تخصصی تر میشد ...داور و هزار ماجرای دیگه که حتما شما در جریانش هستید و امید دارم که خودتون برگزار کننده همچین مسابقه ای باشید تا با نکاتی که میگید بچه ها نگاهشون تخصصی تر بشه

کسایی که به عکاسی علاقه دارن وقتی عکس میندازن منتظر تایید اطرافیانم هستن .یعنی کسی که عکس میگیره دوست داره نظر دیگرانو بدونه چون عکسی که ارزش دیدن نداشته باشه فقط ثبت یه لحظه محسوب میشه و در حرفه عکاسی نقشی نداره و میشه همون یهویی که شما گفتید:ws3:پس نه تنها راجع به نقد عکس خودم بلکه بقیه هم حتما موافق این نقد نسبت به عکساشون هستن چون همین تعدادی که سوژه رو انتخاب کردن حتما زمینه ای برای عکاسی دارن وگرنه بی تفاوت از کنارش رد میشدن...اصلا من حاضرم عکسایی که به نظر خودم خوبنو بفرستم و مورد نقد شما قرار بگیره ..خیلیم جذابه به نظرم:w02: و تعدادی دیگه از بچه ها که دیدین از نظراتتون استقبال کردن

اگر من دارم راجع به این موضوع اینجا حرف میزنم چون علاقمندم و مشتاقانه منتظر بحثای دیگه ی شما هستم

در موررد عکس خودم هم بسیار موافقم باشما چون یه عکس که با ادیت گوشی در همون لحظه گرفته شد و شاید اون لحظه این کنتراست بهم حس بهتری داد:ws52:(گرچه که خیلیم دوسش دارم:ws3:) و حتما مطمینم که اگه وقت تخصصی تری روش بزارین بهتر خواهد شد نه تنها عکس من عکس بقیه بچه ها. :w16: اگه از طرف بچه ها هم انتخاب شد همونطور که دیدین بچه ها از حس و حال عکس بیشتر حرف زدن نه اینکه چقد خوب گرفته شده و زیباست و قاب بندی اوکی هست.(جنس عکس متفاوت تر بود) (کلا به ترتیب انتخاب بچه ها نگاه کنید متوجه میشید) که کلا نگاه تخصصی کادر و ...خیلی مد نظر بچه ها نبود یا شاید تعداد کمی شون بیان تخصصی نگاه کنن مثل شما .

اینکه ازتون خواستم شما هم عکسای خودتونو بزارید چون وقتی تجربه فرد دیده میشه این نکاتی که از طرف شما دریافت میکنیم قابل لمس تره و ارتباطه راحت تر برقرار میشه.چون خیلی ازین چیزارو میشه سرچ کرد و تو ساییتا خوند.وقتی جذاب تر میشه این بحث که از خودمون شروع کنیم :w16:

.لزوما منظورم چیزی نبود که بد برداشت شه...:ws3:با لهجه مهربون و خندان بخونید

بچه ها منو میشناسن که کلا نتونستم در حد یه پستم جدی باشم:whistle:...ولی عکاسی یکی از علاقه مندی هامه و حاضرم براش وقت بزارم تا بلکه فقط یکم راضی کننده تر شه عکسام، نه اینکه حرفه ای شم یهویی:girl_blush2:

مرسی از وقتی که میزارین :wavesmile:

(ادامه بحث میزاریم تو پستای مخصوص عکاسی:a030:)

ممنون از جواب زیباتون

و این نکته هم باید ذکر بشه که هنر کلا سلیقه ایه

با اجازه کمی عکستون رو ادیت کردم

rbn0kfagqi02j8h1nepu.jpg

اگر چیز زیاد جالبی نشد ببخشید :icon_gol:

در مورد همه مواردی که گفتید حق با شماست

من هم نمیگم همه در عکاسی باید مهارت پیدا بکنن چون هرکسی را بهر کاری ساختند

فقط منظورم اینه با رعایت نکاتی هرچند ساده میشه عکسهای زیباتری گرفت (من خودم مخالف ادیت عکس هستم اما گاهی لازمه)

نکاتی که شما توجه نکرده بودید بهش اینا هستن به اجمال

1. سایزبندی عکس استاندارد نبود

2. رنگ سبز بیش از حد توی چشم میزد به نظرم شب هنگام و با فلاش عکس رو گرفته بودید، چون لطافت شکوفه هم تا حد زیادی محو شده بود

3. سوژه عکس مشخص نبود، یعنی شما در عکسهایی که چیز خاصی رو میخواید برجسته کنید (اینجا شکوفه) باید روی اون سوژه فوکوس کنید تا بقیه به صورت محو و هاله ای برای سوژه اصلی در بیاد

در کل هدفم از این ویرایش عکس

1. شاخص سازی سوژه

2. کاهش زنندگی رنگها

اینا نکاتی بود که فعلا به ذهن خستم میرسید

امیدوارم جسارت نکرده باشم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از جواب زیباتون

و این نکته هم باید ذکر بشه که هنر کلا سلیقه ایه

با اجازه کمی عکستون رو ادیت کردم

rbn0kfagqi02j8h1nepu.jpg

اگر چیز زیاد جالبی نشد ببخشید :icon_gol:

در مورد همه مواردی که گفتید حق با شماست

من هم نمیگم همه در عکاسی باید مهارت پیدا بکنن چون هرکسی را بهر کاری ساختند

فقط منظورم اینه با رعایت نکاتی هرچند ساده میشه عکسهای زیباتری گرفت (من خودم مخالف ادیت عکس هستم اما گاهی لازمه)

نکاتی که شما توجه نکرده بودید بهش اینا هستن به اجمال

1. سایزبندی عکس استاندارد نبود

2. رنگ سبز بیش از حد توی چشم میزد به نظرم شب هنگام و با فلاش عکس رو گرفته بودید، چون لطافت شکوفه هم تا حد زیادی محو شده بود

3. سوژه عکس مشخص نبود، یعنی شما در عکسهایی که چیز خاصی رو میخواید برجسته کنید (اینجا شکوفه) باید روی اون سوژه فوکوس کنید تا بقیه به صورت محو و هاله ای برای سوژه اصلی در بیاد

در کل هدفم از این ویرایش عکس

1. شاخص سازی سوژه

2. کاهش زنندگی رنگها

اینا نکاتی بود که فعلا به ذهن خستم میرسید

امیدوارم جسارت نکرده باشم :icon_gol:

ممنون بابت وقت که گذاشتید....خواهش میکنم:icon_gol:

توضیحاتتون کاملا درسته

من کلا کراپ نمیکنم این سایز گوشی عطیقم هستش که کلا شرکت تولیدیش نابود شده:ws3:

عکس حدودای ساعت 7 صبحه و فلاشی استفاده نشده ...طبیعته بهاریه رامسره

فوکوس هم ضعیف بوده چون دوربین تخصصی نداشتم گوشیمم که گفتم بالا :5c6ipag2mnshmsf5ju3فقط خواستم یه عکس بندازم پر از حال خوب ...:hapydancsmil:

ولی در کل ممنونم باز

جسارت اینارو ول کنید:whistle:

اینجا محیطش خیلی دوستانس اجازه بدید در کنار احترام خیلی حرفامون پیچیده نباشه که بد بگذره راحتو خندان:ws3:مخصوصا که بحث هنریه

موفق باشید:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون بابت وقت که گذاشتید....خواهش میکنم:icon_gol:

توضیحاتتون کاملا درسته

من کلا کراپ نمیکنم این سایز گوشی عطیقم هستش که کلا شرکت تولیدیش نابود شده:ws3:

عکس حدودای ساعت 7 صبحه و فلاشی استفاده نشده ...طبیعته بهاریه رامسره

فوکوس هم ضعیف بوده چون دوربین تخصصی نداشتم گوشیمم که گفتم بالا :5c6ipag2mnshmsf5ju3فقط خواستم یه عکس بندازم پر از حال خوب ...:hapydancsmil:

ولی در کل ممنونم باز

جسارت اینارو ول کنید:whistle:

اینجا محیطش خیلی دوستانس اجازه بدید در کنار احترام خیلی حرفامون پیچیده نباشه که بد بگذره راحتو خندان:ws3:مخصوصا که بحث هنریه

موفق باشید:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

مرسی، همچنین

فوکوس رو عکس زیاد با مدل دوربین یا گوشی مرتبط نیست هرچند جدیترا امکانات بیشتری فراهم کردن

پس کلا تقصیر با گوشی بوده :w16:

عکستون زیباست یا بهتر بگم انتخاب سوژتون زیباست فقط یکم ابزار مناسبتر (دوربین خفن نه) و دید بهتر (با تمرین بیشتر) لازم بود تا یه شاهکار بشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
:2rqfst4::2rqfst4::2rqfst4:مرسی مهندس مهدی (اخرشم یکی از عکسای شمال به کار اومد:ws3:)و بقیه دوستان

از فرش به عرش که میگن اینه هاااا چقد از خودم فروتنی نشون دادم چقد صبور بودم اون ته جدول :ws28:چقد یخ حوض شکستم بلاخره نتیجه داد، با وجود این همه عکسای خوب تازه:w16:

ولی الان این بالا هم اذیتم:banel_smiley_4:

تبریک بگم به دوستم فرزانه که به نظرم این جایزه باید نصف میشد ....ولی خب الانم نصبه حسابش کن و تبریک به مهناز جون و بقیه دوستان که جامو گرفتن:icon_razz:

تبریکات مرا پذیرا باشید

با تشکر و امتنان سهند :w02:

و سایر دوستان گلم همتون قشنگید :w02:

دستتون درد نکنه

و مهدی خوشتیپ و قشنگترم دست تو هم مرسی :w02:

.....................................................................................:w02:

گفتم شکلک ها منظم باشند اون نقظه ها هم چیزی نیست خودتونو درگیرش نکنید .:w02:

لینک به دیدگاه
مرسی، همچنین

فوکوس رو عکس زیاد با مدل دوربین یا گوشی مرتبط نیست هرچند جدیترا امکانات بیشتری فراهم کردن

پس کلا تقصیر با گوشی بوده :w16:

عکستون زیباست یا بهتر بگم انتخاب سوژتون زیباست فقط یکم ابزار مناسبتر (دوربین خفن نه) و دید بهتر (با تمرین بیشتر) لازم بود تا یه شاهکار بشه :icon_gol:

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

تبریکات مرا پذیرا باشید

با تشکر و امتنان سهند :w02:

و سایر دوستان گلم همتون قشنگید :w02:

دستتون درد نکنه

و مهدی خوشتیپ و قشنگترم دست تو هم مرسی :w02:

.....................................................................................:w02:

گفتم شکلک ها منظم باشند اون نقظه ها هم چیزی نیست خودتونو درگیرش نکنید .:w02:

ممنوننن آقا سهند مهربوون:icon_gol:

حالاااا

همه چقد قشنگن :dancegirl2:

نقطه ها اصلا هم مارو درگیر نکرد:ws52::whistle:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...