رفتن به مطلب

فیلترگذاری

tara1989

ارسال های توصیه شده

سلام

میشه به من در مورد کد فیلتر گذاری های میانگین حسابی و هندسی و پاد هارمونیک راهنمایی کنید ؟

خیلی در پیاده سازیشون مشکل دارم .

سلام دوست عزیز

به چه زبانی می خوای بنویسی؟

خب بگو مشکل کجاست، چیزی هم که نوشتی بذار اینجا اگه بلد باشیم راهنماییتون می کنیم.:w16:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیزبه چه زبانی می خوای بنویسی؟خب بگو مشکل کجاست، چیزی هم که نوشتی بذار اینجا اگه بلد باشیم راهنماییتون می کنیم.:w16:
کد متلبشون رو مشکل دارم . راستش من فرمولها رو هم بلدم ولی کد زدنشون رو اصلا نمیدونم چجوریه ؟ اینکه یک فیلتر 3*3 از هرکدوم رو برای برطرف کردن نویز گوسی با متلب پیاده سازی کنم این کدها رو هم برای میانگین حسابی تونستم بنویسمI = imread('peppers.png');H = fspecial('average', [5 5]);I = imfilter(I, H);imshow(I)ولی میانگین هندسی و پاد هارمونیک رو کلا نمیدونم پجوری پیاده سازی کنم
لینک به دیدگاه
کد متلبشون رو مشکل دارم . راستش من فرمولها رو هم بلدم ولی کد زدنشون رو اصلا نمیدونم چجوریه ؟ اینکه یک فیلتر 3*3 از هرکدوم رو برای برطرف کردن نویز گوسی با متلب پیاده سازی کنم این کدها رو هم برای میانگین حسابی تونستم بنویسمI = imread('peppers.png');H = fspecial('average', [5 5]);I = imfilter(I, H);imshow(I)ولی میانگین هندسی و پاد هارمونیک رو کلا نمیدونم پجوری پیاده سازی کنم

ممنون :)

خب همينم 3 در 3 ننوشتي كه، 5 در 5 هست.

فرمولاي اون دو تا رو مي نويسي؟

H رو توي command winow نمايش بده، يه ماتريس 5 در 5 هست، براي اون دو تا هم دستي يا با همون فرمولشون اين ماتريس رو بايد ايجاد كني و بعد هم با imfilter به تصوير اعمال كني.

سخت نيست.:a030:

لینک به دیدگاه
خب همينم 3 در 3 ننوشتي كه، 5 در 5 هست. فرمولاي اون دو تا رو مي نويسي؟ H رو توي command winow نمايش بده، يه ماتريس 5 در 5 هست، براي اون دو تا هم دستي يا با همون فرمولشون اين ماتريس رو بايد ايجاد كني و بعد هم با imfilter به تصوير اعمال كني.سخت نيست.:a030:
بله تونستم ممنون :) فق یک سوال دیگم اینه که کد فیلتر notch برای از بین بردن نویز متناوب رو نمیدونم چجوری هستش . میشه به من کدش رو بگید ؟
لینک به دیدگاه
بله تونستم ممنون :) فق یک سوال دیگم اینه که کد فیلتر notch برای از بین بردن نویز متناوب رو نمیدونم چجوری هستش . میشه به من کدش رو بگید ؟

سلام

اين لينك رو ببين، يه سري كد با مثال گذاشته در اين مورد:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

3.3 Notch Filters

Notch filters:

[*=left]are used to remove repetitive "Spectral" noise from an image
    [*=left]are like a narrow highpass filter, but they "notch" out frequencies other than the dc component
    [*=left]attenuate a selected frequency (and some of its neighbors) and leave other frequencies of the Fourier transform relatively unchanged

Repetitive noise in an image is sometimes seen as a bright peak somewhere other than the origin. You can suppress such noise effectively by carefully erasing the peaks. One way to do this is to use a notch filter to simply remove that frequency from the picture. This technique is very common in sound signal processing where it is used to remove mechanical or electronic hum, such as the 60Hz hum from AC power. Although it is possible to create notch filters for common noise patterns, in general notch filtering is an ad hoc procedure requiring a human expert to determine what frequencies need to be removed to clean up the signal.

The following is an example of removing synthetic spectral "noise" from an image

.

The above images were created using four M-files (

,
,
, and
),
, and the following MATLAB calls

اجازه گذاشتن عكساش رو نميده، از لينك اصلي چك كن.:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...