رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 2 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

Python:

در اینجا شما با پایتون آشنا می شوید در آموزش پایتون ،ساختار اصلی پایتون، قواعد نحوی، روش صحیح کد نویسی، قواعد شرطی، توابع و کلاس‌ها را به شیوه کاربردی یاد خواهید گرفت.

PyQt: یکی از بهترین و قویترین کتابخانه‌های رابط کاربری پایتون می باشد. پایکیوت برای نوشتن برنامه‌های دسکتاپ، گوشی ها و برنامه‌های ابزاری می باشد. این فریم ورک قادر به اجرا در تمامی محیط ها( لینوکس، مک، ویندوز، اندروید و ) می باشد.

PyGTK: یکی از بهترین و قویترین کتابخانه‌های رابط کاربری پایتون می باشد. پا جی تی کیبرای نوشتن برنامه‌های سمت دسکتاپ(رومیزی به ویژه گنوم) می باشد. این فریم ورک قادر به اجرا در بیشتر محیط ها( لینوکس، مک، ویندوزو ) می باشد.

Monogo DB: Mongo DB یکی از پایگاه‌ داده‌های غیررابطه‌ای‌ست که با انعطاف‌پذیری بالا و گسترش‌پذیری چشمگیر در سال‌های اخیر به یکی از معتبرترین پایگاه‌داده‌ها تبدیل شده که هم اکنوندر سایت‌هایی مثل ebay , google, amazon, twitter و غیره مورد استفاده قرار گرفته. داده‌ها در مونگو به شکل json ذخیره می‌شوند و با قواعد نحویجاوااسکریپت در دسترس‌اند. در نتیجه کار با مونگو بسیار سادهاست. مونگو برخی از ویژگی‌های پایگاه داده‌های رابطه‌ای را نیز در خود دارد اما فاقد ویژگی‌هایی نظیر join و trigger به خاطر ماهیت محدود کننده‌شان است.

Django: یکی از بهترین و کاملترین فریم ورک های وب در پایتون می باشد. با جنگو در کوتاهترین زمان بهترین و بزرگترین پروژه ها را ایجاد کنید. انعطاف پذیری بالای این کتابخانه آن را تبدیل به یک ابر فریم ورک در جهان وب تبدیل کرده. سایت PySocial بر روی این فریم ورک می باشد.

Twisted: یکی از بهترین فریم ورک ها و موتورهای تحت شبکه است، که بر پایه تکنولوژی event-driven و Non-blocking I/O برای ساخت و مدیریت رخدادها و اجراهای غیر همزمان در شبکه می باشد. در ضمن مصرف بسیار پایین رم در آن، یکی دیگر از ویژگی‌های بارز این فریم ورک هست. Twisted از TCP, UDP, SSL/TLS, IP Multicast, Unix domain sockets پشتیبانی میکند، همچنین از انواع بسیاری از پروتکلها نظیر:

SMTP, POP3, DNS, XMPP, NNTP, IMAP, SSH, IRC, FTP, HTTP و پشتیبانی میکند.

Git: گیتبه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
: (Git) یک
برای بازنگری
توزیع شده و مدیریت منبع کد است که برروی سرعت تاکید می‌کند. گیت ابتدا برای توسعهٔ
توسط
به وجود آمد و اکنون پروژه‌های فراوانی از آن الهام گرفته‌اند. هر دایرکتوری کاری در گیت یک مخزن کامل با تاریخچهٔ کامل تغییرات و قابلیت بازنگری تغییرات است و برای کار با آن نیازی به دسترسی به شبکه یا سرور مرکزی وجود ندارد. گیت یک
است که تحت عنوان
نسخه ۲ توزیع شده است.

Tornado: تورنادو یک وب سرور برای کد های پایتون می باشد که می توان از آن نیز به عنوان یک وب فرمورک استفاده کرد . تورنادو می تواند یک پورت باز کند که هزاران نفر به آن پورت وصل شوند . از تورنادو بیشتر زمانی استفاده می شود که کاربر نیاز به اتصال طولانی به پورت داشته باشد.

چیزی که تورنادو را از بقیه فرم ورک ها متمایز می کند وب سوکت (WebSockets ) آن می باشد . یک تعریف مختصر از وب سوکت می تواند همین باشد که وب سوکت ها برای ارتباط دو طرفه بین مرورگر و سرور می باشند که این تعریف کامل کننده تعریف بالا از تورنادو می باشد. اگر بخواهیم با مثال توضیح دهیم. شما یک لوله آب در نظر بگیرید که لوله های زیادی به این لوله اصلی وصل هستند . وقت یاب داخل لوله اصلی می رود به تمام لوله ها هم انتقال می دهد و هم چنان برعکس اگر لوله ای که به لوله اصلی وصل هست اب را به داخل لوله اصلی بدهد به همه لوله ها می رسد . البته ما می توانیم که سطح دسترسی برای دریافت اب یا همان اطلاعات داشته باشیم .

لینک به دیدگاه

متن بالا از جمله کتابخانه های پایتون بود که برای استفاده در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد

البته کاربردهای زیاد و بروزتری هم برای پایتون هست مخصوصا در زمینه یادگیری عمیق وجود داره .

امیدوارم براتون مفید باشه:a030:

لینک به دیدگاه
در مورد انگورلار جی اس توضیح میدید؟

انگولار یک فریم ورک جاوااسکریپت است. این فریم ورک می تواند به وسیله ی یک تگ

انگولار خصوصیت های HTML را به وسیله ی دستورات(directives) توسعه می دهد و به وسیله ی عبارات(Expressions)، داده ها را به HTML تحویل می دهد.

اکثر کاربرداش برای سایت های تک صفحه هست که بیشتر کارا در بخش ادمین انجام میشه و فقط نمایش در یک صفحه قرارا داره!:a030:

البته جسارت نباشه به خانم افشار ایشون استادن من فقط چیزی که میدونستم و گفتم

لینک به دیدگاه
پايتون زبان بعدي من خواهد بود

فعلا بار افتاده سمتangularjs :ws37:

انگولار خوبه من چن وقت قبل یاد گرفتمش:w16:

ولی پایتون کاربردهای که داره مخصوصا در هوش مصنوعی واقعا خیلی عالیه ! با کتابخونه های مثلا جنسیم و تنسرفلو و ... راحت در زمینه پردازش زبانها و یادگیری عمیق کار کنی

در زمینه وب کاوی و متن کاوی ، داده کاوی کتابخونه های زیادی داره که راحت می تونی ازشون استفاده کنی حتی برا من از زبان های مثل R یا برنامه رپید میانر که قبلا بهاشون کار میکردم راحت تره در زمینه وب کاوی استفاده لازمو ببری!

در زمینه پن تست که کاربرد زیادی داره از کتابخونه سوکتش میتونی به راحتی اسفده کنی برای انواع....

در زمینه طراحی سایت جانگو .... حتی تو زمینه وب بر اساس کد فیرست هست کلا مستقیم با دینا بیس ارتباط نداری!

البته هنوز تو کشور ما اونجوری که باید کاربرداش معلوم نشده به جز در زمسنه های هوش مصنوعی و امنیت .. هنوز بقیه مواردش زیاد کاربردی نیست !:whistle:

لینک به دیدگاه

هاكان خيلي خوب توضيحش داد

درسته براي طراحي سايتهاي تك صفحه اي بهترين گزينه هس

منم بخاطر نيازم سمتش رفتم

ميخوام يه داشبورد(پنل) مديريتي وبي داشته باشم كه با سرويس هاي rest ي كار ميكنه

البته اينم اضافه كنم كه انگولار يه فريم وركه يعني سعي ميكنه بيشتر كارهاي رايج و مشترك بين اكثر پروژه ها رو خودش برعهده بگيره و مديزيتشون كنه طوري كه برنامه نويس روي بيزينس كار فقط تمركز كنه (همون نوشتن بيزنس توي كنترلر ها و كامپوننت هاش )

براي رسيدن به اين منظور ما توش مباحث injection و scope ( پل ارتباطي داده با view سايت ) و اينارو داريم

انگولار خودش تاجايي كه من فهميدم زياد كارا نيس بلكه وختي در كنار غول جاوااسكريپتي گوگل يعني nodejs ( موتور و ماشين مجازي جاوااسكريپتي تعبيه شده در گوگل كروم )قرار ميگيره در توسعه app هاي سمت client مي تونه حرفي واسه گفتن داشته باشه

در مورد خود nodejs اينم بگم كه داره رقيب خيلي جدي براي پايتون و ruby on rain ميشه چون تقريبا مسئله هندل كردن سايتهايي با ميليونها connection باز (long pulling) رو خيلي عالي و سريع انجام ميده

منظورم conn هاي زده شده روي سرور كه به مدت زمان زيادي منابع سرور رو در اختيار ميگيرن

اهان اينم بگم انگولار بيشتر از package management مربوط به nodejs يعني npm استفاده ميكنه

براي تست بخشهاي منطقي كدهاي جاوااسكريپتي هم از karma استفاده ميكنه براي گرفتن dependency هاي سمت كلاينتي و كتابخونه هاش هم از bower استفاده ميكنه كه اونم يه package management سمت كلاينتي هس

لینک به دیدگاه
انگولار خوبه من چن وقت قبل یاد گرفتمش:w16:

ولی پایتون کاربردهای که داره مخصوصا در هوش مصنوعی واقعا خیلی عالیه ! با کتابخونه های مثلا جنسیم و تنسرفلو و ... راحت در زمینه پردازش زبانها و یادگیری عمیق کار کنی

در زمینه وب کاوی و متن کاوی ، داده کاوی کتابخونه های زیادی داره که راحت می تونی ازشون استفاده کنی حتی برا من از زبان های مثل R یا برنامه رپید میانر که قبلا بهاشون کار میکردم راحت تره در زمینه وب کاوی استفاده لازمو ببری!

در زمینه پن تست که کاربرد زیادی داره از کتابخونه سوکتش میتونی به راحتی اسفده کنی برای انواع....

در زمینه طراحی سایت جانگو .... حتی تو زمینه وب بر اساس کد فیرست هست کلا مستقیم با دینا بیس ارتباط نداری!

البته هنوز تو کشور ما اونجوری که باید کاربرداش معلوم نشده به جز در زمسنه های هوش مصنوعی و امنیت .. هنوز بقیه مواردش زیاد کاربردی نیست !:whistle:

من تو طراحي ui زياد خوب نيستم تا الانم هرچي تجربه داشتم تو نوشتن پروژه هاي backend ي بوده الانم بار افتاد رفتيم سمت كلاينت نويسي

مشكل ما object oriented نويسا اينكه كه ذهنمون تو اون قالب رفته برگشتن به تفكر صرفا functional ي كمي سخته مثلا من تو درك سينتكس هاي lambda expression ها هنوزم مشكل دارم حتي يه كوچولو رفتم سمت يادگيري scala ولي اون ديد و تفكر functional ي نداشتن باعث ميشد كند پيش برم

ولي پايتون اونم پايتون با طعم لينوكس واقعا انتخاب اتي منه

دقيقا هم بخاطر همون data mining و text mining ش

كلا اينده از ان data scientist هاست اينو مطمئن باشيد :w16:

لینک به دیدگاه

هاكان خيلي خوب توضيحش داد

درسته براي طراحي سايتهاي تك صفحه اي بهترين گزينه هس

منم بخاطر نيازم سمتش رفتم

ميخوام يه داشبورد(پنل) مديريتي وبي داشته باشم كه با سرويس هاي rest ي كار ميكنه

البته اينم اضافه كنم كه انگولار يه فريم وركه يعني سعي ميكنه بيشتر كارهاي رايج و مشترك بين اكثر پروژه ها رو خودش برعهده بگيره و مديزيتشون كنه طوري كه برنامه نويس روي بيزينس كار فقط تمركز كنه (همون نوشتن بيزنس توي كنترلر ها و كامپوننت هاش )

براي رسيدن به اين منظور ما توش مباحث injection و scope ( پل ارتباطي داده با view سايت ) و اينارو داريم

انگولار خودش تاجايي كه من فهميدم زياد كارا نيس بلكه وختي در كنار غول جاوااسكريپتي گوگل يعني nodejs ( موتور و ماشين مجازي جاوااسكريپتي تعبيه شده در گوگل كروم به نام v8 )قرار ميگيره در توسعه app هاي سمت client مي تونه حرفي واسه گفتن داشته باشه

در مورد خود nodejs اينم بگم كه داره رقيب خيلي جدي براي پايتون و ruby on rain ميشه چون تقريبا مسئله هندل كردن سايتهايي با ميليونها connection باز (long pulling) رو خيلي عالي و سريع انجام ميده

منظورم conn هاي زده شده روي سرور كه به مدت زمان زيادي منابع سرور رو در اختيار ميگيرن

اهان اينم بگم انگولار بيشتر از package management مربوط به nodejs يعني npm استفاده ميكنه

براي تست بخشهاي منطقي كدهاي جاوااسكريپتي هم از karma استفاده ميكنه براي گرفتن dependency هاي سمت كلاينتي و كتابخونه هاش هم از bower استفاده ميكنه كه اونم يه package management سمت كلاينتي هس

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
من تو طراحي ui زياد خوب نيستم تا الانم هرچي تجربه داشتم تو نوشتن پروژه هاي backend ي بوده الانم بار افتاد رفتيم سمت كلاينت نويسي

مشكل ما object oriented نويسا اينكه كه ذهنمون تو اون قالب رفته برگشتن به تفكر صرفا functional ي كمي سخته مثلا من تو درك سينتكس هاي lambda expression ها هنوزم مشكل دارم حتي يه كوچولو رفتم سمت يادگيري scala ولي اون ديد و تفكر functional ي نداشتن باعث ميشد كند پيش برم

ولي پايتون اونم پايتون با طعم لينوكس واقعا انتخاب اتي منه

دقيقا هم بخاطر همون data mining و text mining ش

كلا اينده از ان data scientist هاست اينو مطمئن باشيد :w16:

اگه وقت میشد می تونستم استارت یه دوره اموزشی Text mining با پایتون بزنم ولی حیف وقت .......میترسم شروع کنم و وقت نشده به اخر برسونمش:sigh:

کتابشو براتون میزارم که اموزش text تو پایتون هست...

یه پیشنهادم اینه که اولش با Rapidminer شروع کنید تا ساختارا براتون مجسم بشه بعدش سراغ زبان پایتون یا R برید ....

کجایی lambda expression مشکل دارین؟:ws38:

لینک به دیدگاه
اگه وقت میشد می تونستم استارت یه دوره اموزشی Text mining با پایتون بزنم ولی حیف وقت .......میترسم شروع کنم و وقت نشده به اخر برسونمش:sigh:

کتابشو براتون میزارم که اموزش text تو پایتون هست...

یه پیشنهادم اینه که اولش با Rapidminer شروع کنید تا ساختارا براتون مجسم بشه بعدش سراغ زبان پایتون یا R برید ....

کجایی expression مشکل دارین؟:ws38:

راستش من زياد اعتقادي به متون اموزشي فارسي ندارم نه اينكه اموزش دهنده بلد نيس بلكه اكثر ماها توي انتقال مفاهيم از زبان اصلي به فارسي مشكل داريم بخاطر همين من هميشه از متون اصلي براي يادگيري استفاده ميكنم

در مورد كتاب بله حتما ، خيلي هم خوشحال و ممنون ميشم

rapidminder رو خيلي از بچه ها شنيدم

چشم الان ميرم سراغش ببينم چيه اصلا

فعلا كه در گير همون angularjs هستم

تونستم پروژه رو باهاش راه اندازي كنم و يه داشبورد مديريتي رو طراحي كنم فعلا دمو هس كه بايد بره دست مشتري تا ازش فيدبك بگيريم تا ... ادامه داستان تا مرحله تحويل كامل دست مشتري

با اينكه تكه تكه هاي angulajs رو فهميدم و يادگرفتم ولي دقيقا اون big picture رو ازش نگرفتم كه بتونم عين برنامه هاي سمت سروري مثل خمير بازي دستش بگيرم و باهاش بازي كنم و به هر شكلي كه ميخوام برحسب نيازم درش بيارم

اگه براي angularjs همچين پيش نيازي مي شناسيد ممنون ميشم

lambda ( متدهاي يه خطي ) ازشون استفاده مي كنم ولي باهاشون راحت نيستم مثلا توي جاوا اومده بحث streaming رو خوندن و نوشتن هاي non blocking i/o رو با همين lambda ها به صورت سينتكسي پياده كرده

من تا وختي توي لينوكس با دستورات pipe اشنا نشده بودم اصلا خودت دستورات جاوايي رو نميفهميدم چيكار مي كنن

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
راستش من زياد اعتقادي به متون اموزشي فارسي ندارم نه اينكه اموزش دهنده بلد نيس بلكه اكثر ماها توي انتقال مفاهيم از زبان اصلي به فارسي مشكل داريم بخاطر همين من هميشه از متون اصلي براي يادگيري استفاده ميكنم

در مورد كتاب بله حتما ، خيلي هم خوشحال و ممنون ميشم

rapidminder رو خيلي از بچه ها شنيدم

چشم الان ميرم سراغش ببينم چيه اصلا

فعلا كه در گير همون angularjs هستم

تونستم پروژه رو باهاش راه اندازي كنم و يه داشبورد مديريتي رو طراحي كنم فعلا دمو هس كه بايد بره دست مشتري تا ازش فيدبك بگيريم تا ... ادامه داستان تا مرحله تحويل كامل دست مشتري

با اينكه تكه تكه هاي angulajs رو فهميدم و يادگرفتم ولي دقيقا اون big picture رو ازش نگرفتم كه بتونم عين برنامه هاي سمت سروري مثل خمير بازي دستش بگيرم و باهاش بازي كنم و به هر شكلي كه ميخوام برحسب نيازم درش بيارم

اگه براي angularjs همچين پيش نيازي مي شناسيد ممنون ميشم

lambda ( متدهاي يه خطي ) ازشون استفاده مي كنم ولي باهاشون راحت نيستم مثلا توي جاوا اومده بحث streaming رو خوندن و نوشتن هاي non blocking i/o رو با همين lambda ها به صورت سينتكسي پياده كرده

من تا وختي توي لينوكس با دستورات pipe اشنا نشده بودم اصلا خودت دستورات جاوايي رو نميفهميدم چيكار مي كنن

این لینک کتابی که من خوندم برا پرداش زبانها طبیعی

و ببخشید که دیر شد !

با Rapidminer کار کردین؟

angularjs با چی میخونین؟ منبع که استفاده می کنین چی هست؟ الان دقیقا در کدوم مرحله از کارین؟

لینک به دیدگاه
راستي تا حالا مسيرتون سمت node.js افتاده اونم غوليه واسه خودش

به نظرم يوتيوب با اين فريم ورك راه اندازي شده

درسته ؟!

باهاش یه کمی در حد اشنایی و اموزشی کار کردم ولی تو برنامه ای ازش استفاده نکردم !

اره خوبه میتونه در اینده رقیب جدی برا بقیه باشه!

تا جایی که من میدونم یوتیوب با پایتون راه اندازی شده:ws38:

الان رو پایتون بیشتر کار می کنن! البته تو ایران واقع نمیدونم فازشون چیه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...