رفتن به مطلب

نمودار تنش کرنش مصالح بنایی

ارسال های توصیه شده

سلام

دوستان من دنبال نمودار تنش-کرنش مصالح بنایی یا اطلاعاتی که باید در قسمت متریال (پلاستیک) در نرم افزار آباکوس وارد کنم هستم ، لطفا راهنمایی کنید سپاس

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان من دنبال نمودار تنش-کرنش مصالح بنایی یا اطلاعاتی که باید در قسمت متریال (پلاستیک) در نرم افزار آباکوس وارد کنم هستم ، لطفا راهنمایی کنید سپاس

درود

چ تیپ تحلیلی هست؟

تو انسیس کتابخونه مواد کامله. شاید بتونید از اون استفاده کنین. البته نمی دونم مصالح ساختمانی منظورتون چی هست.

اگر مواد فلزی میخایید. مطمئن هستم. انسیس داره. نرم افزار دفورم هم داره. دفورم رو سوال داشتید. تالار مکانیک در خدمتم.

اگر مخایید وارد منطقه پلاستیک بشین. خیلی فاکتورها دخیل ه. نرخ بارگذاری، نوع بارگذاری، دمای کاری، و خیلی موارد دیگه.

اول کارتون رو توضیح بدید. اگر حتی وارد فاز آسیب هم بشید ک دیگه داستان دار میشه. انواع مدلهای آسیب تجمعی و غیر تجمعی داره و موارد دیگه ک هر کدوم باز نسبت به کار شما و نرخ کرنش، ممکنه تو منابع مختلف ورفای شده باشن.

لینک به دیدگاه
درود

چ تیپ تحلیلی هست؟

تو انسیس کتابخونه مواد کامله. شاید بتونید از اون استفاده کنین. البته نمی دونم مصالح ساختمانی منظورتون چی هست.

اگر مواد فلزی میخایید. مطمئن هستم. انسیس داره. نرم افزار دفورم هم داره. دفورم رو سوال داشتید. تالار مکانیک در خدمتم.

اگر مخایید وارد منطقه پلاستیک بشین. خیلی فاکتورها دخیل ه. نرخ بارگذاری، نوع بارگذاری، دمای کاری، و خیلی موارد دیگه.

اول کارتون رو توضیح بدید. اگر حتی وارد فاز آسیب هم بشید ک دیگه داستان دار میشه. انواع مدلهای آسیب تجمعی و غیر تجمعی داره و موارد دیگه ک هر کدوم باز نسبت به کار شما و نرخ کرنش، ممکنه تو منابع مختلف ورفای شده باشن.

میخوام یک ساختمان دوره صفویه رو در آباکوس مدل کنم و نیاز به خواص مکانیکی (نمودار تنش-کرنش ) مصالح ساختمانی (ترکیبی از آجرو ملات وو....) دارم.

لینک به دیدگاه
میخوام یک ساختمان دوره صفویه رو در آباکوس مدل کنم و نیاز به خواص مکانیکی (نمودار تنش-کرنش ) مصالح ساختمانی (ترکیبی از آجرو ملات وو....) دارم.

درباره روش مدل کردن، می تونید از نرم افزار هایی مثل سالیدورکس استفاده کنید. (در این مورد سوالی داشتید، در خدمتم)

اما برای بحث تحلیل.

متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی ندارم.

اما اگر شبیه به بررسی رفتار کامپوزیت ها باشه، شبیه سازی این کار، در حد تز ارشد شاید باشه! شاید لازم باشه نمونه ای از مصالح رو بدید تست کشش بگیرن ( و یا تست های دیگه، اگر بحث مکانیک آسیب هم مطرح باشه ) تو بحث های تحلیل مکانیکی مواد، همون طور ک گفتم چون عوامل زیادی دخیل هستن؛ خطاهای زیادی داریم! ضمن اینکه خود روش های عددی، جواب های دقیق نیستن. موسسه پارس پژوهان دیدم که چندتا کلاس مکانیک خاک و تحلیل های این چنینی تو آباکوس رو برگذار میکنن.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...