رفتن به مطلب

اجرا کردن گام به گام برای debug کردن

Thorin Oakenshield

ارسال های توصیه شده

سلام

قبلنا یادمه یه جایی تو متلب برنامه رُ میشد گام به گام (step by step) اجرا کرد تا ببینم کجای کد مشکل داره، الان یه کد زدم ولی کار نمیکنه.

اگر کسی راه دیگه ای برای پیدا کردن bug داره بگه، چون مشکلم همینه. البته فقط خیلی آسون باشه توضیحتون، چون من زیاد نمیدونم چی به چیه؟؟

لینک به دیدگاه
سلام

قبلنا یادمه یه جایی تو متلب برنامه رُ میشد گام به گام (step by step) اجرا کرد تا ببینم کجای کد مشکل داره، الان یه کد زدم ولی کار نمیکنه.

اگر کسی راه دیگه ای برای پیدا کردن bug داره بگه، چون مشکلم همینه. البته فقط خیلی آسون باشه توضیحتون، چون من زیاد نمیدونم چی به چیه؟؟

سلام

پايين Run يه فلش داره، فكر كنم روش كليك كني، Run by step يا چيزي شبيه اين داشته باشه، خط به خط اجرا مي كنه.

جاهايي كه مي خواي متوقف بشه Breakpoint بذار (روي خط تيره كنار شماره خط هاي كد كليك كن، تبديل به دايره قرمز ميشه)، بعد اجرا تو هر مرحله ميشه ورك اسپيس رو چك كرد، اگه مقادير درست بودن دكمه Continue (به جاي Run قرار مي گيره) زد.

5o86ydrf7yjszr9hrlqe.png

موقع هايي كه متوقف ميشه، هر دستوري توي كامند ويندو قابل اجرا هست، مثلا براي چك كردن پلاتشون كرد و روي نمودار بررسي رو انجام داد.

اينم (Debug a MATLAB Program) توي هلپ آنلاين ديدم بايد توي خود هلپ متلب هم باشه، توي Command Winow اين دستور رو وارد كني، بايد بيارتش:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اگه نشد هم، با سرچ متلب پيدا ميشه.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام .خسته نباشید

من قبلا یک کد برای یک سری فرمول نوشتم که راحت اجرا می شد.

نرم افزار متلبم به خاطر قدیمی بودن از کامپیوترم حذف شد و بعد از اینکه نرم افزار رو دوباره نصب کردم یه فرمولش ایراد پیدا کرده و ارور میده.خیلی هم به اون نیاز دارم چون مربوط به پایان نامه هست.این فرمول یک انتگرال نامعین هست که حل نمیشه و من نمیدونم چه دستوری رو باید به کار ببرم.یک انتگرال به این صورت هست

y=int(1/((x^4+x^2+2)^(1/2)), x)و من میخوام نمودار اون رو رسم کنم.

انتگرال رو حل نمیکنه و نمودار رسم نمیشه و این ارور رو میده

y=int(1/((x^4+x^2+2)^(1/2)), x)

Warning: Explicit integral could not be found.

y =

int(1/(x^4 + x^2 + 2)^(1/2), x)

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...