رفتن به مطلب

نخستین کشور فضایی جهان ساخته خواهد شد+ تصاویر

ارسال های توصیه شده

با هدف دفاع از زمین؛

[h=2]نخستین کشور فضایی جهان ساخته خواهد شد+ تصاویر[/h]

با اجرای پروژه شهر فضایی Asgardia چارچوب جدیدی در مالکیت و ملیت در فضا صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در یک پروژه بلند پروازانه، نخستین کشور فضایی دنیا با نام آسگاردیا ساخته خواهد شد. این پروژه در جهت حفظ منافع بشریت و نجات جان انسانها از خطرات ناشی از جنگ و ستم های انسانی، همچنین خطرات موجود در فضا از جمله پرتاب شهاب سنگ، برخورد سیارک ها و زباله های فضایی ایجاد خواهد شد و طراحان آن امیدوارند بتوانند از ورود درگیری های زمین به فضا در این شهر جلوگیری کنند. همچنین این کشور با هدف جذب همه انسان ها و بدون هیچ محدودیتی خواهد بود و هر انسانی از هر کجای دنیا با هر ملیتی تنها کافی است به سایت شهروندی مراجعه کرده، مشخصات خود را به همراه یک ایمیل وارد کند تا شهروندی از این کشور باشد.

محققان در اولین قدم برای اجرای این پروژه در سال 2017 با پرتاب راکتی به آسمان به یک ایستگاه فضایی دائم دست پیدا خواهند کرد تا این شهر فضایی مکان امن و آرامی برای دسترسی مردم در سراسردنیا به فضای تجارت و علوم مختلف شود.

رام جاکو مدیر موسسه حقوق هوا و فضا در دانشگاه مک گیل در مونترال عنوان کرده است: توسعه اصول بنیادی چنین رژیم حقوقی در طول زمان می تواند به عنوان پیشرفت چشمگیری در فن آوری به حساب بیاید. در ابتدا شاید این پروژه از نگاه مردم مسخره و خنده دار جلوه کند ولی هر علم جدیدی همیشه با همین واکنش ها روبرو شده، اما گذشت زمان حقیقت آن را آشکار خواهد کرد.

امید است این کشور در آینده به رسمیت شناخته شده و با پرچم و سرود ملی خاص بتواند به عنوان عضوی از سازمان ملل متحده درآید، زیرا مهندسان، دانشمندان، کارآفرینان و کارشناسان حقوقی خوبی بر روی این پروژه فعالیت خواهند کرد.

گفتنی است؛ این طرح هفته گذشته با نامی برگرفته از شهر آسگارد در پاریس با همکاری 18 کشور و هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد دلار معرفی شد، پیشنهاد این نام از طرف «ایگور آشوربیلی» مدیر مرکز تحقیقات بین المللی هوافضا در وین و رئیس کمیته علوم فضایی یونسکو ارائه شده است.

5299874_295.jpg

5299875_890.jpg

5299876_837.jpg

انتهای پیام/

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

چ بگم.

خط علمی، دانشگاه هست تو ایران! ی پژوهشکده هایی هم داریم.

خداروشکر تو بهترین نوع های هر دوش بودم. چ بگم. از کجا!

مثلا میگیم لبه علم! کدوم لبه علم اقا. دل خودمون خوش کردیم ب مشتی کاغذ.

بگذریم.

من نسبت ب دانشمندان کشورهایی مثل امریکا، ژاپن و المان حس میکنم ی نئاندرتال هستم:icon_pf (34):

چ وضعشه اخه:icon_razz: خانه ام آتش گرفته است... خاموش هم نمیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...