رفتن به مطلب

گل های خانگی

Coral_Mary

ارسال های توصیه شده

qt2h2t5a7w9g5p391z8j.jpg

در مورد این گل که متاسفانه اسمشو نمیدونم باید بگم تجربه ی اینو داریم که کل فک فامیل رو ساپورت کردیم و بهمشون یه نمونه از این دادیم

این گه به هیچ وجه بازم میگم به هیچ وجه از برگ و ساقه ی برگ ریشه نمیده باید از خود ساقه ی گیاه برای تکثیر و ریشه دادن استفاده کنید

به این صورت که وقتی بلند شد از ده تا 15 سانتی کف خاک گلدون ببریدش و اگر میبینید ساقه ش بلند یه برش دیگه بزنید و برش هارو بذارید تو آب معمولا برگ ها روی آخرین برش هستن و ساقه شون به اب منتقل میشه تا ریشه بزنه

اونی که می گفتم شبیه ایناس، یه برگ از کتابخونه مون کندم، اینه:

:sigh:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اونی که می گفتم شبیه ایناس، یه برگ از کتابخونه مون کندم، اینه:

[/img]

بنظرتون اینم برگش ریشه نمی زنه؟ تلاش بیخودی کردم؟:sigh:

فکر نکنم ریشه بده

:hanghead:

اینا ساقه شون مهمه

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون که اینقدر با حوصله و حرفه ای جواب سوالات رو میدین...

این کاکتوس های تزئینی تکثیرشون چجوریه؟ مثل همون قبلیا که گفتین، شو یه برگ می کنین، می ذارین رو خاک مرطوب تا ریشه بزنن؟

اون کاکتوس خودتون که از نصفه صورتی شده بود شبیه گل بود، چجوری درستش کردین؟

کاکتوس های تزئینی هم جلوی مضرات امواج رو می گیرن؟ یا فقط کاکتوس های تیغدار این ویژگی رو دارن؟

خواشهش میکنم

این نوع کاکتوس ها از طریق جوانه زدن بذر کاشت میشه تکثیرشون کرد

اگر اینا داخل گلدون باشن خاک و نور مناسب داشته باشن از پایین جوونه میزنن و میتونید یکم که جوونه رشد کرد و جون گرفت جداش کنید یا از طریق بذر که برای بذرش یا میتونید تهیه کنید یا ماه دوم بهار که هو خوبه کاکتوس رو بیون خونه بذارید تا نور بیشتر بهش برسه(زیر نور مستقیم نباشه) گل میده که بذرم باهاشه:ws3:

اینو هم میشه از طریق برگش تکثیر کرد ولی مشکلی که هست برگهاشون بارید و از قسمت زیادی به ساقه متصله موقع کندن معمولا برگ از بین میره.

راستی برگ رو میکنید نباید سریع روی خاک مرطوب بذرید باید 2 روز صبر کنید تا جایی که از ساقه جدا شده خودشو ببنده و خشک بشه بعد بذارید رو خاک نم دار

کلا کاکتوس گیاه مفیدی ولی دقیقا از چندوچون اینکه تزئینی ها هم این خاصیت رو دارن یا نه اطلا دقیقی ندارم میپرسم بهتون اطلاع میدم:ws3:

لینک به دیدگاه

چه تاپیک خوبی

ما کلا کاکتوس ها نمیمونه تو خونمون ولی گیاه لش و حسن یوسف و آلوئوورا خوب میمونه

بعد عکسهاشو میذارم البته کار آبجیم هست من فقط بامبو دارم که اونم سر برگهاش زرد شد :icon_pf (34)::whistle:

لینک به دیدگاه
گل کاغذی مصری دوروز پیش

چقدر خوشگله گلتون...

تو این فصل بیرون بیرون نگهش داشتین؟ سرما نخورده؟؟:ws52:

تا جایی که من اطلاع دارم، گل کاغذی باید محیطش گرم باشه...

لینک به دیدگاه
چقدر خوشگله گلتون...

تو این فصل بیرون بیرون نگهش داشتین؟ سرما نخورده؟؟:ws52:

تا جایی که من اطلاع دارم، گل کاغذی باید محیطش گرم باشه...[/quote

مرسی

نه عادت دادم به سرما ولی چند روز دیگه میبرمش پیلوت ولی افتاب رو خیلی دوست داره البته غیر مستقیم

لینک به دیدگاه
n1nn705cuaxyx7ykkb2.jpg

سلام فرزانه خانوم

این زبون بسته به نور احتیاج داره:hanghead:

یکی از علائم اینکه کاکتوس ها دراز و باریک میشن اینه نورشون کمه و سعی میکنه به نور برسه:sigh:

یه جایی بذاریدش که نورگیر باشه بعد از یه مدت میبینید تپل میشه:gnugghender:

nv l,vn ;h;j,s h,gj,k fhdn f'l hdk ;h;j,s d;l s,s,

در مور کاکتوس اولتون باید بگم این مدل کاکتوس یکم سوسوله

به آب نیاز داره مثل بقیه کاکتوسا نیست هفته ای دوبار بهش اب بدید و خاکش مرطوب باشه

میتونید ازش تکثیر کنید

یه برگش رو از ته بکنید و دو روز بذارید تا جایی که از ساقه کنده شده خشک بشه بعد بذاریدش روی خاک مرطوب یه گلدون بعد از یه مدت شروع میکنه به جوونه زدن:ws3:

تبریک میگم یه موجو زنده خلق کردید

از تصویر مشخصه قدش بیشتر از 7-8 سانته:| مال من بود هم از برگش جوونه میگرفتم هم ساقشو از 5 سانتی نسبت به خاک گلدون میزدم و دوتا ازشون میساختم:w02:

منم ازشون دارم یکم باید بهش بیشتر برسید سوسوله دیه:whistle:

در مورد دومی هم که بهتون تو یه پست جدا توضیح دادم بازم میگم به نور احتیاج داره و اینکه میتونید از اون قسمتی که باریک شده ببرینش و قسمت بریده شده رو یک دو روز بذارید تا محل برش خشک بشه بعد بذارید تو خاک بعد از یکی دو روز بهش آب بدید

قسمت پایینه هم که یکم کت و کلفته اگر پیوندک دارید روش یه پیوندک پیوند بزنید و با کش روی پیوندک و ته گلدون رو ببندید تا محکم بگیره و هوا بینش نره تا خودشو بگیره

در مورد پتوس که دوستمون توضیح دادن بهتون به نظرم میتونید قشنگ دور سقف خونه بچرخونیدش فقط یه نکته وقتی ساقه هاش خیلی طولانی میشه نمیتونه آب رو به قسمت های انتهایی برسونه یه کاری که میشه کرد اینه یه لیون آب یه جایی از سقف براش تعبیه کنید و ساق گل رو یکم خم کنید داخل لیوان حواستون باشه نشکنه و ادامه بدید و دور صقف بکشید گل اون قسمت ریشه میزنه و کار آبدهی بهتر انجام میشه و برگهاتون زرد هم نمیشه:a030:

ممنون از توضیحات خوبتون :w16:

در مورد کاکتوس سوسوله من اینو متوجه شدم که یکی از برگ هاش رو بکنم و همینطوری بندازمش روو خاک مرطوب؟!!!! درسته ؟ یعنی نیاز نیست توو آب بذاریمش یا توو خاک بکاریم ؟ همینطوری ولش کنیم به امان خدا جوونه میزنه ؟؟؟:ws52:

و کاکتوس رشیدم ، نورش خوبه ولی از پشت شیشه ست . هر از گاهی توو بالکن میذارم میترسیدم پژمرده بشه ..

پیوندک چیه :5c6ipag2mnshmsf5ju3

بجاش چی میشه استفاده کرد ؟

لینک به دیدگاه
ممنون از توضیحات خوبتون :w16:

در مورد کاکتوس سوسوله من اینو متوجه شدم که یکی از برگ هاش رو بکنم و همینطوری بندازمش روو خاک مرطوب؟!!!! درسته ؟ یعنی نیاز نیست توو آب بذاریمش یا توو خاک بکاریم ؟ همینطوری ولش کنیم به امان خدا جوونه میزنه ؟؟؟:ws52:

و کاکتوس رشیدم ، نورش خوبه ولی از پشت شیشه ست . هر از گاهی توو بالکن میذارم میترسیدم پژمرده بشه ..

پیوندک چیه :5c6ipag2mnshmsf5ju3

بجاش چی میشه استفاده کرد ؟

توا در مورد سوسوله

این گیاه کلن تعداد برگاهش کمه نهایتا چهارتا در هر ساقه

برای تکثیر شما یکی از برگهاش رو از ته میکنید یک تا دوروز بذارید بمونه تا جای بریده شده خشک بشه بعد از اون بذاریدش روی خاک نمناک گلدون تا از نم خاک برای رشد جوانه ش استفاده کنه

اگه یکی دو روز نذارید جای زخم خشک بمونه بذاریدش رویخاک نمناک از بین میره

در مورد دومی بهتره برش بدید و قسمت برش داده شده رو هم یکی دو روز بذارید تا قسمت برش داده شده خشک بشه و بعد تو یه گلددونه دیگه بکارید تا دوتا ازش داشته باشید

اگر کاکتوس دیگه ای داشته باشید میتونید رو پایه ی اصلی پیوند بزنید ولی برا شما زوده فعلا مرحله مرحله پیش برید:a030:

لینک به دیدگاه
توا در مورد سوسوله

این گیاه کلن تعداد برگاهش کمه نهایتا چهارتا در هر ساقه

برای تکثیر شما یکی از برگهاش رو از ته میکنید یک تا دوروز بذارید بمونه تا جای بریده شده خشک بشه بعد از اون بذاریدش روی خاک نمناک گلدون تا از نم خاک برای رشد جوانه ش استفاده کنه

اگه یکی دو روز نذارید جای زخم خشک بمونه بذاریدش رویخاک نمناک از بین میره

در مورد دومی بهتره برش بدید و قسمت برش داده شده رو هم یکی دو روز بذارید تا قسمت برش داده شده خشک بشه و بعد تو یه گلددونه دیگه بکارید تا دوتا ازش داشته باشید

اگر کاکتوس دیگه ای داشته باشید میتونید رو پایه ی اصلی پیوند بزنید ولی برا شما زوده فعلا مرحله مرحله پیش برید:a030:

فکر کنم عکسی که گرفتم از کاکتوس سوسوله مشخص نشد که چه نوع کاکتوسی هست . گلِ من برگهاش ریخته که چهار تا دونه رووی یه شاخه ش مونده !! این عکس رو از اینترنت گرفتم ، کاکتوس من از ایناست

ni05bav4yrbez5jrufs.jpg

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز؛ واقعا گل هایی که گذاشتی بی نظیرند

از این عکسا فقط میشه انرژی مثبت گرفت

تبریک به این همه احساس قشنگ

:ha5t4lmd53df3cpu2lq:clapping:

سلام:w16:

خواهش می کنم... همشون گل های من نیستن، گل های بچه ها قشنگ ترن...

مرسی که اومدین... پس عکس گل های خودتون کو؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...
jqsq4lpk1h319kqedm9b.jpg

5evds7fwkn9rjdm0eb9n.jpg

به به... معلومه که چقدر سرحالن...

برای بار دوم اعتراف می کنم که بلد نیستم از کاکتوس ها خوب مراقبت کنم... اصلا خجالت می کشم عکس کاکتوس هامونو بذارم...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

<a href=gsdn_photo_2016-12-08_18-49-41.jpg' alt=

سلام به همه دوستداران گل و گیاه

این گل رو یه جایی دیدم، تازه جلو آفتاب هم نبود و اینهمه رشد کرده بود... کسی می دونه اسمش چیه؟ و نحوه نگهداریش چجوریه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...