رفتن به مطلب

هاوكينگ: سرتان را بالا گرفته و به مهاجرت از اين كهكشان فكر كنيد

ارسال های توصیه شده

استیون هاوکینگ، فیزیکدان و کیهان‌شناس برجسته بریتانیایی می‌گوید «برای آینده بشریت» باید مسیر مهاجرت به جایی دیگر به جز زمین را هموار کرد.به گزارش ایندیپندنت، او در یک سخنرانی در دانشگاه آکسفورد، گفته است «من فکر نمی‌کنم بدون فرار از سیاره شکننده‌مان، قادر به بقا تا هزار سال دیگر باشیم».موضوع این سخنرانی که روز دوشنبه همین هفته برگزار شد، کیهان و سرچشمه پیدایش بشریت بود. به گزارش «سی‌بی‌اس‌نیوز» با اینکه هاوکینگ چندی قبل گفته بود اگر بشر نتواند استفاده از فن‌آوری‌ها را به درستی کنترل کند، نسل خودش را منقرض خواهد کرد، در این سخنرانی سعی کرد در خصوص آینده دست‌آوردهای بشری امیدوارتر باشد.او گفته است «به خاطر بسپارید که سرتان را بالا بگیرید و به ستاره‌ها نگاه کنید نه به پایین و پاهایتان».

استیون هاوکینگ از دانشمندانی است که عقیده دارد استفاده نادرست و بی‌قاعده از فن‌آوری هوش مصنوعی، روبات‌ها و همینطور مهندسی ژنتیک، آینده بشر را تهدید می‌کند. به گزارش ایندیپندنت هاوکینگ که عقیده دارد تسلیم نشدن در برابر آینده مهم است، در این سخنرانی گفت «سعی کنید علت چیزهایی را که می‌بیند دریابید. ببینید که کیهان چطور به‌وجود آمده است. کنجکاو باشید. هر چقدر که زندگی سخت به نظر برسد، همیشه کاری هست که شما می‌توانید انجام دهید و در آن موفق شوید. این که به این زودی‌ها تسلیم نشوید مسئله مهمی است».در چند ماه اخیر هاوکینگ سعی کرده است از جایگاه علمی‌اش در جامعه جهانی به عنوان تریبونی برای صحبت در خصوص اخلاقیاتِ در حال زوال و معضلات سیاسی که جامعه جهانی در حال حاضر با آن رو‌به‌رو است استفاده کند. او در مقاله‌ای که در ماه ژوئیه در روزنامه گاردین منتشر شده، گفته بود بشریت برای بقا در برابر چالش جدی و عظیم گرمایش زمین، کمبود غذا یا افزایش جمعیت، باید از فردگرایی و انزواگرایی که حرکت‌های سیاسی مانند جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا را به دنبال خواهد داشت،‌ پرهیز کند. او گفته بود جامعه جهانی، نیاز دارد که به «معنی» ثروت و دارایی ، دوباره فکر کند و آن را تغییر دهد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 43
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

استیون هاوکینگ، فیزیکدان و کیهان‌شناس برجسته بریتانیایی می‌گوید «برای آینده بشریت» باید مسیر مهاجرت به جایی دیگر به جز زمین را هموار کرد.به گزارش ایندیپندنت، او در یک سخنرانی در دانشگاه آکسفورد، گفته است «من فکر نمی‌کنم بدون فرار از سیاره شکننده‌مان، قادر به بقا تا هزار سال دیگر باشیم».موضوع این سخنرانی که روز دوشنبه همین هفته برگزار شد، کیهان و سرچشمه پیدایش بشریت بود. به گزارش «سی‌بی‌اس‌نیوز» با اینکه هاوکینگ چندی قبل گفته بود اگر بشر نتواند استفاده از فن‌آوری‌ها را به درستی کنترل کند، نسل خودش را منقرض خواهد کرد، در این سخنرانی سعی کرد در خصوص آینده دست‌آوردهای بشری امیدوارتر باشد.او گفته است «به خاطر بسپارید که سرتان را بالا بگیرید و به ستاره‌ها نگاه کنید نه به پایین و پاهایتان».

استیون هاوکینگ از دانشمندانی است که عقیده دارد استفاده نادرست و بی‌قاعده از فن‌آوری هوش مصنوعی، روبات‌ها و همینطور مهندسی ژنتیک، آینده بشر را تهدید می‌کند. به گزارش ایندیپندنت هاوکینگ که عقیده دارد تسلیم نشدن در برابر آینده مهم است، در این سخنرانی گفت «سعی کنید علت چیزهایی را که می‌بیند دریابید. ببینید که کیهان چطور به‌وجود آمده است. کنجکاو باشید. هر چقدر که زندگی سخت به نظر برسد، همیشه کاری هست که شما می‌توانید انجام دهید و در آن موفق شوید. این که به این زودی‌ها تسلیم نشوید مسئله مهمی است».در چند ماه اخیر هاوکینگ سعی کرده است از جایگاه علمی‌اش در جامعه جهانی به عنوان تریبونی برای صحبت در خصوص اخلاقیاتِ در حال زوال و معضلات سیاسی که جامعه جهانی در حال حاضر با آن رو‌به‌رو است استفاده کند. او در مقاله‌ای که در ماه ژوئیه در روزنامه گاردین منتشر شده، گفته بود بشریت برای بقا در برابر چالش جدی و عظیم گرمایش زمین، کمبود غذا یا افزایش جمعیت، باید از فردگرایی و انزواگرایی که حرکت‌های سیاسی مانند جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا را به دنبال خواهد داشت،‌ پرهیز کند. او گفته بود جامعه جهانی، نیاز دارد که به «معنی» ثروت و دارایی ، دوباره فکر کند و آن را تغییر دهد.

[hg

جالبه. دیروز دوستم می پرسید ک میشه ی روز انسان ب اختیار خودش بره ی کهکشان دیگه و اونجا ادامه بده؟

اصلا موجوداتی غیر از ما هستن؟

البته این چند خط، خیلی گسترده است. اما برای شروع مایلم این رو بولد کنم.

استیون هاوکینگ از دانشمندانی است که عقیده دارد استفاده نادرست و بی‌قاعده از فن‌آوری هوش مصنوعی، روبات‌ها و همینطور مهندسی ژنتیک، آینده بشر را تهدید می‌کند

یک ایده جاهطلبانه از اینده چیزی ک واقعا هنوز هم گنگ هست"کانشس" "روح" تو ی فیلم ب اسم "چپی" اومده بود.

معاد رو برده بودن زیر سوال. عملا امکان پایدار سازی "روح" رو پیدا کرده بودن.

خوب این وسط حرف زیاده. ی عده ک واقعا هم تعدادشون کم نیست. معتقد ان "روم یک کامپیوتر کوانتومی ه" و از رایانش های چند گانه کوانتومی استفاده میکنه.

ب نظرم اگر اینطوری باشه. می شه پایدارش کرد.

اما اگر دوست داشتید بیایین. یکم خیال پردازی کنیم.:ws3: از این تیچ سوالا زیاد دارم. مثلا

1- اگر ی روز همچین کاری امکان پذیر باشه، حاضر هستید انجامش بدید؟

2- فرض کنید از طریق یک کرم چاله( ک محتمل ترین راه برای گذر از فضا- زمان ) هست. عبور کردید. اونجا موجود دیگه ای رو می بینید. اون چطور هست؟ وصفش کنید :w02: سورئالیست ها بیان جلو :ws3:

لینک به دیدگاه

این استیون هاوکینگ اگر اینجا بود الان یا تو دیوونه خونه بود یا هلفدونی یا خوشبینانش دنبال یجایی برای استخدام یا یک چار دیواری برای کارگاه که وسط جاده یهو باید میرفتی تو خاکی 50 کیلومتر میرفتی یک جاهای ناشناخته انگار داری سوارکاری با مانع میکنی و کفتارو شغالو روباه هم از اینورو اونورت دنبال هم میذارن آدم انگشت به دهن میمونه که چیه ؟ بنده خدا میخواد جاش پرت باشه که سیا هم نتونه تشخیص بده این

جا کارگاهه یا ........و خلاصه از این چیزا

لینک به دیدگاه

این استیون هاوکینگ اگر اینجا بود الان یا تو دیوونه خونه بود یا هلفدونی یا خوشبینانش دنبال یجایی برای استخدام یا یک چار دیواری برای کارگاه که وسط جاده یهو باید میرفتی تو خاکی 50 کیلومتر میرفتی یک جاهای ناشناخته انگار داری سوارکاری با مانع میکنی و کفتارو شغالو روباه هم از اینورو اونورت دنبال هم میذارن آدم انگشت به دهن میمونه که چیه ؟ بنده خدا میخواد جاش پرت باشه که سیا هم نتونه تشخیص بده این

جا کارگاهه یا ........و خلاصه از این چیزا

حالا اینا رو ولش. والا دل من ب خونی دل تو نیست؛ ولی کم هم خون نیست حمید...

بیا یکم خیال پردازی کنیم :ws3: سانیس فیکشن دوست نداری؟:w02:

اما اگر دوست داشتید بیایین. یکم خیال پردازی کنیم.:ws3: از این تیچ سوالا زیاد دارم. مثلا

2- فرض کنید از طریق یک کرم چاله( ک محتمل ترین راه برای گذر از فضا- زمان ) هست. عبور کردید. اونجا موجود دیگه ای رو می بینید. اون چطور هست؟ وصفش کنید :w02: سورئالیست ها بیان جلو :ws3:

لینک به دیدگاه
[hg

جالبه. دیروز دوستم می پرسید ک میشه ی روز انسان ب اختیار خودش بره ی کهکشان دیگه و اونجا ادامه بده؟

اصلا موجوداتی غیر از ما هستن؟

البته این چند خط، خیلی گسترده است. اما برای شروع مایلم این رو بولد کنم.

یک ایده جاهطلبانه از اینده چیزی ک واقعا هنوز هم گنگ هست"کانشس" "روح" تو ی فیلم ب اسم "چپی" اومده بود.

معاد رو برده بودن زیر سوال. عملا امکان پایدار سازی "روح" رو پیدا کرده بودن.

خوب این وسط حرف زیاده. ی عده ک واقعا هم تعدادشون کم نیست. معتقد ان "روم یک کامپیوتر کوانتومی ه" و از رایانش های چند گانه کوانتومی استفاده میکنه.

ب نظرم اگر اینطوری باشه. می شه پایدارش کرد.

من اماده ام و بسيار پايه :w02:

شمارو نميدونم ولي روزي نيس تو شركت ما اين اقايون همكار از اخترعات ايلان ماسك حرفي نزنن و در مورد ماشين تسلاش و بقيه اخترعاتش كل كل نكنن و اينكه رو چه خط فكري كار ميكنه

بگذريم

قبل خيال پردازي مايلم شما و بقيه دوستان اين مقاله /

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
رو بخونن و بعد نظرشون بيان كنن درموردش

براي من اولين بار كه خوندم خيلي هيجان انگيز بود ولي .....

لینک به دیدگاه
حالا اینا رو ولش. والا دل من ب خونی دل تو نیست؛ ولی کم هم خون نیست حمید...

بیا یکم خیال پردازی کنیم :ws3: سانیس فیکشن دوست نداری؟:w02:

چی میگه ؟ :ws38::ws28:

بابا من دیگه رد دادم دنبال بازنشستگی هستم میخوام برم ترب بکارم :ws28:

قبول بپردازیم :| فقط ممکنه گاهی یهو از دهنم در بره بگم زهی خیال باطل :ws28:

شوخی میکنم ، خب الان چیکار کنیم ؟ پنت هاوس تصور کنیم تو مریخ ؟ چی ؟

لینک به دیدگاه
من اماده ام و بسيار پايه :w02:

شمارو نميدونم ولي روزي نيس تو شركت ما اين اقايون همكار از اخترعات ايلان ماسك حرفي نزنن و در مورد ماشين تسلاش و بقيه اخترعاتش كل كل نكنن و اينكه رو چه خط فكري كار ميكنه

بگذريم

قبل خيال پردازي مايلم شما و بقيه دوستان اين مقاله /

رو بخونن و بعد نظرشون بيان كنن درموردش

براي من اولين بار كه خوندم خيلي هيجان انگيز بود ولي .....

هممممم.

خوب راستش من هیجان زده نشدم. یا حداقل خودم اینطوری تصور میکنم.

متنش شبیه داستان بود. چیز خاصی اثبات یا رد نکرد، برام.

از گریز ب انرژی بینهایت بگیر تا داستان ابعاد مکانی بالاتر.

حالا شما میخاستی رو چی چیزیش مانور بدی؟

لینک به دیدگاه
چی میگه ؟ :ws38::ws28:

بابا من دیگه رد دادم دنبال بازنشستگی هستم میخوام برم ترب بکارم :ws28:

قبول بپردازیم :| فقط ممکنه گاهی یهو از دهنم در بره بگم زهی خیال باطل :ws28:

شوخی میکنم ، خب الان چیکار کنیم ؟ پنت هاوس تصور کنیم تو مریخ ؟ چی ؟

تصور کن، ی موجود بیگانه می بینی، چطوری ه؟ مریخ بودن یا نبودنش با خودت:ws3:

لینک به دیدگاه
تصور کن، ی موجود بیگانه می بینی، چطوری ه؟ مریخ بودن یا نبودنش با خودت:ws3:

خب موجود بیگانه که هر روز تو بازار میبینم تصور لازم نداره ! :ws28: تازه اینا دو تا سور هم به بیگانه زدن :ws28:یک سری با .......هی............ باشد که همگی رسنگار شویم

اما میتونم اینشکلی تصور کنم که ....ممممم سخته چقدر اصلا نمیتونم تصویر خیالی بسازم و یا حداقل توضیحش بدم ، (ما واقعیتو قبول نمیکردیم تا به دست خودمون انجام نمیدادیمو لمسش نمیکردیم ) خب خط بده یک تصویر بده سعی کنم کاملش کنم

یک ساقی هم برای تاپیک پیدا کن کک و حشیش جور کنه بلکه ابزاری باشه واسه کار .....:icon_pf (34):

ولی به نظرم خیال پردازی واسه یک موجود یکم چیز باشه اما اینکه خیال پردازی برای ساخت و یا چیزی شبیه به اون انجام بشه ....... واردی که چی میگم ؟ به نظرم برای شروع بهتر باشه

مثل همون کیمیا گری که چند قرن ملت سرکار بودن ولی الان امکان پذیر شده و مسو به طلا تبدیل میکنن

البته باید خط بدی نمیدونم شاید بتونم یاکریم و کفتر چاهی بیگانه هم تو ذهنم بسازم ، نمیدونم دارم بهش فکر میکنم.....

لینک به دیدگاه
هممممم.

خوب راستش من هیجان زده نشدم. یا حداقل خودم اینطوری تصور میکنم.

متنش شبیه داستان بود. چیز خاصی اثبات یا رد نکرد، برام.

از گریز ب انرژی بینهایت بگیر تا داستان ابعاد مکانی بالاتر.

حالا شما میخاستی رو چی چیزیش مانور بدی؟

خب براي من اولين بار كه خوندم و بعدش هم تو يوتيوب يه چن تا مستند ديدم هيجان انگيز بود تصور اينكه موجودات خيلي باهوشتري از انسان در اين جهان هستي وجود دارن و....

اما بعدش مثل اين شخصيت هاي توي فيلم وقتي يه كسي چيزي بشون ميگه طرف اولش نميگيره اما چن دقيقه بعد دوزاريش ميافته برميگرده ميگه :

صبر كن ببينم تو الان چي گففففففتي؟!!!!

برا منم همچين اتفاقي افتاد

اگه متن رو بادقت خونده باشيد توي اين گزارش ، گزارش دهنده ميگه ما هيچ تشابه اي جز چشم و دهان براي موجودات بيگانه فضاييي با انسان نديديم

ساختار پوست و خون اونا با ما فرق داشت اما در دنباله داستان ميگه ما جراحات اونو درمان كرديم

دانشمندان ما روي اون عمل ساده اي انجام دادن تا بتونه حرف بزنه

بيشتر كه ميخونيم در جاي ديگه ميگه چن تا از همكاراي ما براي هميشه زمين رو ترك كردن تا در كرات ديگر و سياره اون موجود فضايي زندگي كنن

خب ميدونيم براي سفراي بين سياره اي الان دو مسئله عمده وجود داره يكي وجود وسيله نقليه اي كه به سرعت نور غلبه كنه يا بتونه وارد ميانبرهاي فضايي بشه (سياهچاله ها و حفره هاي فضايي) و ديگري پيدا كردن سياره اي كه با بيو لوژي بدن انسان سازگار باشه

اگه فرض كنيم اين گزارش واقعيه و موجودات فضايي ديده شدن و يكي از اونا دست ارتش امريكا بوده

بايد به اين سوال جواب داده بشه كه اون موجود فضايي چطور بيولوژي و ساختار زيستي بدنش با سياره ما سازگاري داشت ؟

دوم اينكه اون چن انساني كه همراه فرستادگان از فضا به سياره اونا كوچ كردن بدنشون چطوري با اون سياره تطبيق و سازگار شد اصلا شد ؟

ميدوني بيشتر شبيه داستانهاي علمي تخيلي بود تا افشاي اسناد فوق محرمانه امريكا

قراره تا پايان سال جاري ميلادي هم دولت اوباما يه سري اسناد در ارتباط با فضا رو منتشر كنه كه قبلا محرمانه بودن

داستانش شبيه داستان فرستادن پيامبرها از طرف خداي اديان ابراهيميه

اينكه چرا خدا تو كشورهاي اسكانديناوي يا حتي امريكا و افريقا پيامبر نفرستاد و همه اديان و پيامبرا از خاورميانه ما ظهور كردن

اينكه چرا اين موجودات فضايي فقط توي روسيه و امريكا ظهور مي كنن ؟

لینک به دیدگاه

يكي از ايده ها براي سفرهاي فضايي ميابر زدن هستن يعني نقاطي در فضا هستن كه مسير رو كوتاه مي كنن

يكي از مشكلات رفتن به داخل اين ماده كه گرانش خيلي خيلي زيادي داره اينكه وقتي تو ميدانش قرار گرفتي ترمر رو خلاص كني بزاري با سرعت بره توش و براي خروج ازش هم بايد نيروي بيشتر از نيروي گرانش اون داشته باشي

به نطرم اگه انسان بتونه فرايند تبديل انرژي به ماده رو كامل بشناسه شايد بشه از ابن ميابرهاب فضايي عبور كرد

ما فرايند تبديل ماده به انرژي رو تقريبا ميدونيم ولي برعكسش رو نه كامل

لینک به دیدگاه
خب موجود بیگانه که هر روز تو بازار میبینم تصور لازم نداره ! تازه اینا دو تا سور هم به بیگانه زدن یک سری با .......هی............ باشد که همگی رسنگار شویم

اما میتونم اینشکلی تصور کنم که ....ممممم سخته چقدر اصلا نمیتونم تصویر خیالی بسازم و یا حداقل توضیحش بدم ، (ما واقعیتو قبول نمیکردیم تا به دست خودمون انجام نمیدادیمو لمسش نمیکردیم ) خب خط بده یک تصویر بده سعی کنم کاملش کنم

یک ساقی هم برای تاپیک پیدا کن کک و حشیش جور کنه بلکه ابزاری باشه واسه کار .....

ولی به نظرم خیال پردازی واسه یک موجود یکم چیز باشه اما اینکه خیال پردازی برای ساخت و یا چیزی شبیه به اون انجام بشه ....... واردی که چی میگم ؟ به نظرم برای شروع بهتر باشه

مثل همون کیمیا گری که چند قرن ملت سرکار بودن ولی الان امکان پذیر شده و مسو به طلا تبدیل میکنن

البته باید خط بدی نمیدونم شاید بتونم یاکریم و کفتر چاهی بیگانه هم تو ذهنم بسازم ، نمیدونم دارم بهش فکر میکنم.....

خوب مس طلا میشه، ولی انرژی زیادی میخاد. نمخاد؟

بگذریم.

خوب اگ من بخام بگم.

ممممم.

راستش لزومی نمیبینم دنیای دیگه هم سه بعد مکانی داشته باشه!

واقعا همینطور لزومی نمیبینم موجودات اونجا قابل رویت و درک با من ( با همین حواس ده گانه) ام باشن. شاید لازم باشه نوعی حسگرهام توسعه پیدا کنه.

در نهایت، تصورم از موجودات بیگانه از شکل و ظاهر انسان بگیر( ب قول خودت ک میگی بیگانه! و واقعا هم هست) تا انواعی که حتی تصورشون هم برامون زیاد منطقی ب نظر نیمیاد؛ متغیر خواهد بود :دی

خب براي من اولين بار كه خوندم و بعدش هم تو يوتيوب يه چن تا مستند ديدم هيجان انگيز بود تصور اينكه موجودات خيلي باهوشتري از انسان در اين جهان هستي وجود دارن و....

اما بعدش مثل اين شخصيت هاي توي فيلم وقتي يه كسي چيزي بشون ميگه طرف اولش نميگيره اما چن دقيقه بعد دوزاريش ميافته برميگرده ميگه :

صبر كن ببينم تو الان چي گففففففتي؟!!!!

برا منم همچين اتفاقي افتاد

اگه متن رو بادقت خونده باشيد توي اين گزارش ، گزارش دهنده ميگه ما هيچ تشابه اي جز چشم و دهان براي موجودات بيگانه فضاييي با انسان نديديم

ساختار پوست و خون اونا با ما فرق داشت اما در دنباله داستان ميگه ما جراحات اونو درمان كرديم

دانشمندان ما روي اون عمل ساده اي انجام دادن تا بتونه حرف بزنه

بيشتر كه ميخونيم در جاي ديگه ميگه چن تا از همكاراي ما براي هميشه زمين رو ترك كردن تا در كرات ديگر و سياره اون موجود فضايي زندگي كنن

خب ميدونيم براي سفراي بين سياره اي الان دو مسئله عمده وجود داره يكي وجود وسيله نقليه اي كه به سرعت نور غلبه كنه يا بتونه وارد ميانبرهاي فضايي بشه (سياهچاله ها و حفره هاي فضايي) و ديگري پيدا كردن سياره اي كه با بيو لوژي بدن انسان سازگار باشه

اگه فرض كنيم اين گزارش واقعيه و موجودات فضايي ديده شدن و يكي از اونا دست ارتش امريكا بوده

بايد به اين سوال جواب داده بشه كه اون موجود فضايي چطور بيولوژي و ساختار زيستي بدنش با سياره ما سازگاري داشت ؟

دوم اينكه اون چن انساني كه همراه فرستادگان از فضا به سياره اونا كوچ كردن بدنشون چطوري با اون سياره تطبيق و سازگار شد اصلا شد ؟

ميدوني بيشتر شبيه داستانهاي علمي تخيلي بود تا افشاي اسناد فوق محرمانه امريكا

قراره تا پايان سال جاري ميلادي هم دولت اوباما يه سري اسناد در ارتباط با فضا رو منتشر كنه كه قبلا محرمانه بودن

داستانش شبيه داستان فرستادن پيامبرها از طرف خداي اديان ابراهيميه

اينكه چرا خدا تو كشورهاي اسكانديناوي يا حتي امريكا و افريقا پيامبر نفرستاد و همه اديان و پيامبرا از خاورميانه ما ظهور كردن

اينكه چرا اين موجودات فضايي فقط توي روسيه و امريكا ظهور مي كنن ؟

يكي از ايده ها براي سفرهاي فضايي ميابر زدن هستن يعني نقاطي در فضا هستن كه مسير رو كوتاه مي كنن

يكي از مشكلات رفتن به داخل اين ماده كه گرانش خيلي خيلي زيادي داره اينكه وقتي تو ميدانش قرار گرفتي ترمر رو خلاص كني بزاري با سرعت بره توش و براي خروج ازش هم بايد نيروي بيشتر از نيروي گرانش اون داشته باشي

به نطرم اگه انسان بتونه فرايند تبديل انرژي به ماده رو كامل بشناسه شايد بشه از ابن ميابرهاب فضايي عبور كرد

سوالي كه دارم اينكه ماهيت نيروي گرانش چيه جداي از ماهيت انرژي هس ؟

چقد سوال :دی

میگن ذرات حامل انرژی گرانشی "گراویتون"

هر چند ی خبری میخوندم ک رویت شدن!!!!

و البته خبری هم خوندم ک گربه شرودینگر رو دیدن!!!!

ولی دو حالت وحود داره. یا خیلییییییییییییی فراتر از انچه امروزه اکثر فیزک دانان می دونن، پیدا کردن یا اینکه تکرار پذیری ازمایشهاشون زیاد نبود.

وگرنه هر دو این رخدادها، مو ب تن ادم سیخ میکنه! مخصوصا دومی!

ب نظرم با پیشرفت هایی ک تو رایانش کوانتومی رخ داده و داره رخ می ده. به همراه یک هوش مصنوعی ک بتونه مهندسی برنامه نویسی اون رایانش رو انجام بده؛ دانشی جمع میشه ک مکانیک کوانتوم رو تکون میده و خیلی از ابهامات دوگانه حل میشه.

خوب سفید چاله، برعکس سیاه چاله است. یعنی پس ران کننده است دگ.

ولی اون نقطه تکنیدگی ه ک ممکنه وضعیت خیلی خارج از تصور بشه.

میانبر، منظورت سیاه اس یا کرم چاله؟

البته سیاه چاله رو نمخام ازش رد بشن. میخان طوافش کنن :دی

احتمالا کرم چاله رو میگی.

لینک به دیدگاه

خب فرض کنیم بتونیم در فضا صفر کنیم اما باچه سرعتی؟سرعت نور؟این جوری ناپدید نمیشیم؟؟بعدشم هیچ جای دیگه این فضا به اندازه ی زمین برای بشر امن ومناسب نیست.

فرستاده شده از SM-J700Fِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه
خب فرض کنیم بتونیم در فضا صفر کنیم اما باچه سرعتی؟سرعت نور؟این جوری ناپدید نمیشیم؟؟بعدشم هیچ جای دیگه این فضا به اندازه ی زمین برای بشر امن ومناسب نیست.

فرستاده شده از SM-J700Fِ من با Tapatalk

شما از تخیل استفاده کنید.

البته واقعا این حوزه یک علم ه ک از دانش و اطلاعات عمومی من خارجه.

اما با رشد روز افزون و مشخص شدن داستان هیگز بوزون و موارد دیگه، واقعا به نظرم بعید نیست؛ یا حداقل احتمالش صفر نیست که روزی بتونیم با سرعت نور حرکت کنیم و از دنیای "تاکیون" ها برای نقل و انتقالات خسته کننده مون استفاده کنیم.

مورد دوم ک هیچ جا مثل زمین امن و مناسب نیست رو بیشتر توضیح میدید؟ چرا اینطوری فکر میکنید؟:ws38:

لینک به دیدگاه

به واقع هرکس به همچین چیزی برسه انیشتین بعدی خواهد بود

لینک به دیدگاه
خوب مس طلا میشه، ولی انرژی زیادی میخاد. نمخاد؟

بگذریم.

بجث انرژی نیست که چقدر لازم داره , موضوع اینه که یک خیال بود و چند قرن به عنوان توهم بهش نگاه میکردن و دست نیافتی بود ولی الان پایلوتش هست

خوب اگ من بخام بگم.

ممممم.

راستش لزومی نمیبینم دنیای دیگه هم سه بعد مکانی داشته باشه!

واقعا همینطور لزومی نمیبینم موجودات اونجا قابل رویت و درک با من ( با همین حواس ده گانه) ام باشن. شاید لازم باشه نوعی حسگرهام توسعه پیدا کنه.

در نهایت، تصورم از موجودات بیگانه از شکل و ظاهر انسان بگیر( ب قول خودت ک میگی بیگانه! و واقعا هم هست) تا انواعی که حتی تصورشون هم برامون زیاد منطقی ب نظر نیمیاد؛ متغیر خواهد بود :دی

.

اول از همه "موجود" رو باز کن که معنیش چیه ! این باز بشه قضه هم یجور دیگه میشه

لینک به دیدگاه
اول از همه "موجود" رو باز کن که معنیش چیه ! این باز بشه قضه هم یجور دیگه میشه

بحث رو فلسفی میخای بکنی؟ :w02:

موجود رو در عالم هیولا نبینیم.

بگیم آنچه ما از آن درکی حاصل کنیم.

مثلا یک شی بی جان( از لحاظ ما) یک موجود باشه.

و یا هوا، خودش موجود هست.

و درک صرفا ب "چشم"نیست.

در حقیقت اینجا موجودیت همون هویت هستن.

ماهیت داریم (چستی) اون چیز

موجودیت ( وجود و هستی) اون چیز

هویت، تحقق و ادارک از اون چیز

در واقع هویت پلی بین "وجود" و "ماهیت" ه

فی المثل، شما من رو نمی بینی. من با نوک انگشت به شما دست میزنم. شما ادراکی از طریق هپتیک و لامسه بهت دست میده و موجودیت من رو حس میکنی، در عین حال ذهن "ماهیت" من رو هم حدس میزنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...