رفتن به مطلب

چطوری کار پیدا کنم؟

ارسال های توصیه شده

فرض کنید من با یک مدرک لیسانس (یا فوق لیسانس) تازه از دانشگاه فارق التحصیل شده ، بدون هیچ تجربه کاری و بدون هیچ پارتی ، چطوری باید کار پیدا کنم؟ کاری که مرتبط با رشتم باشه؟

یکی از پسرخاله هام میگفت من دو سال مجانی کار کردم تا تونستم استخدام بشم!

شما نظرتون چیه؟

با وجود این همه فارق التحصیل دانشگاهی آیا من میتوانم کاری مرتبط با رشتم را پیدا کنم؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

چرا نفوس(نفوذ؟ حالا چی) بد میزنی و الکی جو رو بد جلوه میدی؟ کار هست برا همه. برا تو هم هست.

با توجه به قانون جذب اگه همش فک کنی که به زودی کار پیدا میکنی نهاتیا به مراد میرسی و شک نکن.

هر روز صبح برو جلو اینه قدی و بگو "من می توانم" پس چی شد؟:

1- افکار مسموم رو از ذهنت پاک کن

2- اگه اینه قدی نداری حتما بخر

من امتحان کردم و جواب گرفتم

موفق باشی

لینک به دیدگاه
چرا نفوس(نفوذ؟ حالا چی) بد میزنی و الکی جو رو بد جلوه میدی؟ کار هست برا همه. برا تو هم هست.

با توجه به قانون جذب اگه همش فک کنی که به زودی کار پیدا میکنی نهاتیا به مراد میرسی و شک نکن.

موفق باشی

آخه بدون استثنا همه استادامون میگن وضع کار خیلی خرابه ، الان هیچی خوب نیست ، صنعت کشور ورشکسته است :4564:

لینک به دیدگاه
فرض کنید من با یک مدرک لیسانس (یا فوق لیسانس) تازه از دانشگاه فارق التحصیل شده ، بدون هیچ تجربه کاری و بدون هیچ پارتی ، چطوری باید کار پیدا کنم؟ کاری که مرتبط با رشتم باشه؟

شما نظرتون چیه؟

با وجود این همه فارق التحصیل دانشگاهی آیا من میتوانم کاری مرتبط با رشتم را پیدا کنم؟:banel_smiley_4:

:sigh:

موفق باشی

:ws52:

به نام خدا:ws37:

فقط پارتی:w02:

بدون اون باید فقط بدویی

و من الله توفیق:ws3:

پارتی باید بابات باشه شرکتم واسه بابات باشه تا موثر واقع بشه هرکی حرف زد بزنه گردنشو بشکنه

همین چند وقت پیش سه نفر واسه سه تا کار مجزا پارتیم شدن . توو محل کار با چنان جبهه ای از اطرافیون مواجه شدم .. منت هاش هم به کنار .. قیدشو زدم :hanghead::sigh:

لینک به دیدگاه

شما نظرتون چیه؟

نه عزيزم نااميد نباش

پارتي براي سازمان هاي دولتي و شبيه دولتيه

براي شركتهاي خصوصي تخصص و البته تجربه كاري خيلي مهمه

شما اگه ساكن كلان شهرا و بخصوص تهران باشي سريعتر به كار ميرسي

متاسفانه همه شغلها تو تهران متمركز شدن :sigh:

شما بهتره ببيني الان نياز بازار مكانيك چه تخصص هايي هس كه بري روي اون تخصص ها كار كني و اولش با كاراموزي شروع بكار كني كم كم ببين كاربلدي و تو كارت متعهد باهات قرارداد ميبندن

اگرم خواستي بهم بگو من اسم چن تا سايت كاريابي معتبر رو بهت بدم (به علت اينكه تبليغ نشه اينجا نميگم )

روزمه خودتو ثبت ميكني با تخصص ها و حتي پروژه پايان نامه ات رو

بعدش منتطر ميشي باهات تماس بگيرن و دعوت به همكاري كنن

لینک به دیدگاه
:sigh:

:ws52:

پارتی باید بابات باشه شرکتم واسه بابات باشه تا موثر واقع بشه هرکی حرف زد بزنه گردنشو بشکنه

همین چند وقت پیش سه نفر واسه سه تا کار مجزا پارتیم شدن . توو محل کار با چنان جبهه ای از اطرافیون مواجه شدم .. منت هاش هم به کنار .. قیدشو زدم :hanghead::sigh:

پارتی داریم تا پارتی:ws37:

من یادمه چند سال قبل یه کلاس رو میخواستم ثبت نام کنم توی فنی و حرفه ای

مسئول ثبت نام میگفت این کلاس پر شده

بابام رئیس کل اون اداره رو میشناخت! باهاش صحبت کرد، یارو گفت باشه، نامه نوشت برا مسئول ثبت نام

طرف جواب داد پر شده و نمیتونم

دوباره رفتم پیش مدیره گفت خب حتما پر شده

باز تماس گرفت طرف گفت پر شده

داشتم دست از پا درازتر برمیگشتم به طرف خونه که رفیقمو دیدم گفت اینجا چیکار می کنی؟؟؟؟

قضیه رو بهش گفتم

گفت برو بابا من برات حلش میکنم

سه سوت زنگ زد به همون مسئول ثبت نام، طرف منو اضافه کرد!!!

حالا اگه با همون مدیره ثبت نام می کردم کلی منت سرم بود

اما در صورتی که خیلی راحت ثبت نام شدم

هیچ منتی هم سرم نبود

پارتی داریم تا پارتی خانوم Farzaaneh:ws37:

لینک به دیدگاه

سلام. به نظر من نمیشه گفت کار نیست.

کار هست. ولی کار با شرایط خوب کم هست.

برای شروع و بدون سابقه و تجربه کاری، نباید توقع هم زیاد باشه. شرایط خوب را شاید بشه بعدا با پشتکار و نشون دادن تخصص و بدست اوردن سابقه بهتر کرد.

البته این قضیه برای کار تو جاهای خصوصی هستش.

وگرنه دولتی و استخدام شدن کلا بحث جداگونه ای هستش. بحث پارتی و این چیزا اونجاس یا اینکه مثلا یکی حاضره یکی دوسال بدون حقوق کار کنه تا استخدام بشه توش.

لینک به دیدگاه
نه عزيزم نااميد نباش

پارتي براي سازمان هاي دولتي و شبيه دولتيه

براي شركتهاي خصوصي تخصص و البته تجربه كاري خيلي مهمه

شما اگه ساكن كلان شهرا و بخصوص تهران باشي سريعتر به كار ميرسي

متاسفانه همه شغلها تو تهران متمركز شدن :sigh:

شما بهتره ببيني الان نياز بازار مكانيك چه تخصص هايي هس كه بري روي اون تخصص ها كار كني و اولش با كاراموزي شروع بكار كني كم كم ببين كاربلدي و تو كارت متعهد باهات قرارداد ميبندن

اگرم خواستي بهم بگو من اسم چن تا سايت كاريابي معتبر رو بهت بدم (به علت اينكه تبليغ نشه اينجا نميگم )

روزمه خودتو ثبت ميكني با تخصص ها و حتي پروژه پايان نامه ات رو

بعدش منتطر ميشي باهات تماس بگيرن و دعوت به همكاري كنن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

کلا سابقه کارکه نمی فهمم چون الان فردی درسش تمام شد سابقه از کجا بیاره 5سال!

2-پارتی باید باشه فکنم جاهای دولتی بیشترکاربردیه (ولی اگه کارفرما کارفرما باشه میگه چی بلدی !

3-یروز بابام به ینفرکه سپاهی هم بود گفت یه کارنیست برای جوانک ما اونم نه گذاشت ونه برداشت گفت تی میزنه (پارتی مارو) نه که ازتی زدن میترسم یا افت داشته باشه ازاین بدم امد که ولش کن....

4-خدا به داد برسه بااین سوالات استخدامی : غسل چندنوع است -مرجع تقلید-منابع اجتهادو...... چه ربطی داره؟

لینک به دیدگاه
پارتی داریم تا پارتی:ws37:

من یادمه چند سال قبل یه کلاس رو میخواستم ثبت نام کنم توی فنی و حرفه ای

مسئول ثبت نام میگفت این کلاس پر شده

بابام رئیس کل اون اداره رو میشناخت! باهاش صحبت کرد، یارو گفت باشه، نامه نوشت برا مسئول ثبت نام

طرف جواب داد پر شده و نمیتونم

دوباره رفتم پیش مدیره گفت خب حتما پر شده

باز تماس گرفت طرف گفت پر شده

داشتم دست از پا درازتر برمیگشتم به طرف خونه که رفیقمو دیدم گفت اینجا چیکار می کنی؟؟؟؟

قضیه رو بهش گفتم

گفت برو بابا من برات حلش میکنم

سه سوت زنگ زد به همون مسئول ثبت نام، طرف منو اضافه کرد!!!

حالا اگه با همون مدیره ثبت نام می کردم کلی منت سرم بود

اما در صورتی که خیلی راحت ثبت نام شدم

هیچ منتی هم سرم نبود

پارتی داریم تا پارتی خانوم Farzaaneh:ws37:

بله همینطوره ..

توو یه مورد پارتی ِ من مرتبط با رشتم نبود واسه همین موثر نشد

توو یه مورد دیگه پارتیه مدیر شرکت بود منتها از شانسم روز مصاحبه خودش نبود و به یه خانم سفارش داده بود که حتما استخدامم کنه . اون خانم پسندمون نکردن نذاشت استخدام بشم البته واسه شرکتشون بد تموم شد ولی به هرحال منم به جایی نرسیدم :hanghead:

سلام. به نظر من نمیشه گفت کار نیست.

کار هست. ولی کار با شرایط خوب کم هست.

برای شروع و بدون سابقه و تجربه کاری، نباید توقع هم زیاد باشه. شرایط خوب را شاید بشه بعدا با پشتکار و نشون دادن تخصص و بدست اوردن سابقه بهتر کرد.

البته این قضیه برای کار تو جاهای خصوصی هستش.

وگرنه دولتی و استخدام شدن کلا بحث جداگونه ای هستش. بحث پارتی و این چیزا اونجاس یا اینکه مثلا یکی حاضره یکی دوسال بدون حقوق کار کنه تا استخدام بشه توش.

قبول ، کار هست . یکی از دوستام که مدرکش دیپلم ردی هست و حدود 21 سال سابقه منشی داره الان فرد موفقی هست که حقوقش قابل قبوله واسش که زحمت تحصیل نکشیده .

وضع صنعت افتضاحه . درسته کار هست . ولی مهندس های با تجربه و خبره هم خیلی زیادن . کار واسه اونا هست اونم نه با حقوقی که درخورشون باشه . اینجاس که وقتی میرم مصاحبه میپرسم - حقوق ؟

میگه = حقوق که زیاد توقع نداشته باشید به اون صورت

- وزرات کار ؟

= نههههه خیلی پایین تر !!

-بیمه ؟

=حالا که نه چند ماه دیگه

- چند ماه ؟

= شش هفت ماه دیگه ..

- کار چیه ؟

= تلفن جواب میدی . تلفن میزنی قرار ها رو ست میکنی قطعات و سنسورها رو سلکت میکنی با بازار هماهنگ میکنی میری بازار خرید میکنی . یه سری کار ترجمه هم هست که باید به موقع انجام بدی. اینجا نیرو خدماتی نداریم دور و ورتو خودت تمیز میکنی حالا یه مهمونم داریم گاهی یه شربتم میاری . بعضی روزا اجباری باید اضافه کار وایسی دیرتر ممکنه برسی خونه

- خوب اضافه کار چیجور حساب میشه؟

= نداریم . در عوضش کار یاد میگیری :banel_smiley_4:

نمیدونم وقتی بازار کار اینقدر محدوده چرا ظرفیت رشته های مهندسی رو توو دانشگاها چند برابر میگیرن . فقط پول میخوان :hanghead:

لینک به دیدگاه
آخه بدون استثنا همه استادامون میگن وضع کار خیلی خرابه ، الان هیچی خوب نیست ، صنعت کشور ورشکسته است :4564:

ببینیداستادنمی خوادکه بروبازار بگرد ، مغازه که میری بپرس آمارولش کن برتا جامعه

لینک به دیدگاه

کار دولتی که نمیشه واردش شد مگر جز یه عده خاص ص ص باشی. میمونه شرکت های خصوصی که اون هم به کمی شانس و البته داشتن تخصص و معرف نیاز هست. البته گفته اون دوستمون رو فراموش نکنین که گفتن هر چیزی که بخای بهش میرسی ولی در کل توقع رسیدن به یه چیز خیلی ایده ال را نداشته باشید

لینک به دیدگاه

دنبال کار نگردین کار نیست. دلیلش هم اینه که عرضه خیلی بیشتر از تقاضاس.

اگه ده تا سیب باشه و 500 نفر بخوان سیب بخورن فقط به 10 نفر سیب میرسه و بقیه بی سیب میمونن.

لینک به دیدگاه

بهشون بگو پس چرا دور هم جمع میشین و افزایش ظرفیت میدین؟درسته که مکانیک برق کام میم شیمی جز رشته های مادر در صنعت هستن ولی چه خبره؟ الان روزانه داریم شبانه پیام نور مجازی ووو بقیه رو کار ندارم ولی مجازی خودش دو نوع هست. یه نوع از دوره های مجازی خوده هئیت علمی دانشگاه ها(مث ضعیفه ای مث خواجه نصیر) دور هم جمع میشن و تصویب میکنن و شهریه مستقیم تو جیب خودشون میره و از دست وزارت علوم خارجه..

لینک به دیدگاه

موفق باشی

شما احیانا gov propagator نیستی؟ :ws3::a030::ws28::w02::whistles:

لینک به دیدگاه

نمیونم من بدبینم یا واقعیت اینه :ws52: ، برای وارد شدن به شرکت خصوصی ، اصلا نمی پرسن مدرکت چیه میگن چقدر توانایی داری، چن ساله سابقه کار داری

بعدشم معلوم نیس ت اون کار دوام بیاری یا نه ، فرداش بهت بگن خوش اومدی کارخونه ورشکست شد

ت دولتی مونده چجوری سفارش کنن ، یکی میشناسم 23ساله ت یه ارگان دولتی کار می کنه همون عنصر پارت:icon_razz:

اما گزینه سوم خودت بخوای کار انجام بدی قبل هر چی پشتوانه مالی داشته باشی

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
نمیونم من بدبینم یا واقعیت اینه :ws52: ، برای وارد شدن به شرکت خصوصی ، اصلا نمی پرسن مدرکت چیه میگن چقدر توانایی داری، چن ساله سابقه کار داری

بعدشم معلوم نیس ت اون کار دوام بیاری یا نه ، فرداش بهت بگن خوش اومدی کارخونه ورشکست شد

ت دولتی مونده چجوری سفارش کنن ، یکی میشناسم 23ساله ت یه ارگان دولتی کار می کنه همون عنصر پارت:icon_razz:

اما گزینه سوم خودت بخوای کار انجام بدی قبل هر چی پشتوانه مالی داشته باشی

پشتوانه مالی هم که داشته باشی اگه بخای یه کار درست درمون درست کنی مثلا شرکت بزنی یا چیز دیگه به جز مغازه و سوپر مارکت بازهم باید پارتی داشته باشی تا بتونی مجوز بگیری.
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

شما نظرتون چیه؟

قطعا میشه پیدا کرد به شرطی که واقعا کار بلد باشید......حداقل از لحاظ تئوری آدم پری باشید....

منم با پسرخالتون کاملا موافقم....خود منم زمان دانشجویی سرکار میرفتم و اوایلش بدون حقوق کار کردم.....بعدشم کم کم بهم حقوق دادن.....بعد دانشگاه هم وارد کاری ک میخواستم شدم خداروشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...