رفتن به مطلب

منجمد کردن جسد دختر14ساله‌ انگلیسی با هدف بازگرداندن حیات به او

ارسال های توصیه شده

منجمد کردن جسد دختر14ساله‌ انگلیسی

لندن - ایرنا - منابع خبری انگلیس روز جمعه گزارش دادندکه جسد یک دختر14 ساله انگلیسی مبتلا به سرطان، با هدف بازگرداندن حیات به او پس از یافت شدن دارویی برای بیماری‌اش در آینده، با موافقت قاضی یک دادگاه عالی این کشور در حالت انجماد قرار گرفته است.

منجمد کردن جسد دختر14ساله‌ انگلیسی

به گزارش ایرنا، این منابع از جمله روزنامه تایمز در گزارش هایی عنوان کردند، موافقت قاضی جکسون رییس دادگاه عالی لندن با این اقدام که برای اولین بار در انگلیس و پس از طی شدن یک ‌روند حقوقی صورت گرفته، به دنبال درخواست کتبی این دختر جوان که به نوع نادری از سرطان مبتلا بوده، انجام شده است.

به گفته این منابع، این دختر پیش از مرگش در ماه اکتبر گذشته، درخواست کرده بود تا جنازه‌اش به روش علمی منجمد شود تا شاید با پیشرفت علم در آینده، بازگرداندن حیات به او امکان‌پذیر گردد و بتواند بار دیگر به زندگی‌اش ادامه دهد.

این دختر که ساکن لندن بوده و به دلایل حقوقی نامش فاش نشده است، در ماه های آخر عمرش از طریق اینترنت، با این شیوه نگهداری از جسد در آمریکا آشنا شده بود.

این دختر در نامه‌ای به خطاب به قاضی جکسون نوشته بود: 'می‌پرسند چرا یک چنین چیز غیرعادی را می‌خواهم. من فقط 14سال دارم و نمی‌خواهم بمیرم اما می‌دانم که به‌زودی خواهم مرد. فکر می‌کنم انجماد جسد این امکان را به من می‌دهد تا در آینده، شاید صدها سال دیگر، درمان شوم، برخیزم و به زندگی ادامه دهم.'

این دختر بیان داشته بود: 'من نمی‌خواهم زیر خاک دفن شوم، می‌خواهم زندگی کنم و بیشتر زنده بمانم و فکر می‌کنم که در آینده، ممکن است برای بیماری من درمانی پیدا شود، من بیدار شوم و زندگی کنم. می‌خواهم این فرصت به من داده شود. این آرزوی من است.'

قاضی دادگاه عالی ضمن قبول درخواست این دختر که با حمایت مادرش صورت گرفت، حکم کرده بود که روند دادرسی تا قبل از مرگ این دختر منتشر نشود.

به نوشته روزنامه تایمز، والدین این دختر جوان از هم جدا شده‌اند و پدرش برای جلوگیری از اجرای این خواست به دادگاه مراجعه کرده بود.

این روزنامه نوشت: پدر این دختر در مخالفت با این شیوه عنوان کرده بود: 'حتی اگر این شیوه موفقیت‌آمیز باشد و او بتواند به زندگی بازگردد به‌ طور مثال در 200 سال آینده، او هیچ‌کدام از اعضای خانواده و بستگانش را پیدا نخواهد کرد و حتی ممکن است چیز را به خاطر نیاورد و ممکن است پس از زنده شدن نتواند با شرایط آن زمان آمریکا خودش را وفق دهد.'

قاضی دادگاه عالی لندن مقرر کرده بود که به‌منظور جلوگیری از فشار بی‌مورد بر دختر بیمار، خبر این پرونده و جریان دادرسی تا پیش از مرگ او محرمانه باقی بماند و در اختیار رسانه‌ها قرار نگیرد.

براساس حکم دادگاه، تنها مادر دختر اختیار آن را دارد که اجازه خاتمه دوره انجماد و دفن جسد دخترش را بدهد و مشخص نیست که پس از مرگ مادر، این مسئولیت به چه کسی محول خواهد شد.

به نوشته روزنامه تایمز، جسد این دختر پس از مرگ به آمریکا انتقال‌ یافته و یک شرکت تجاری در ایالت میشیگان با هزینه‌ای در حدود 37 هزار پوند که مادربزرگ و پدربزرگش این دختر آن را تقبل کرده‌اند، 'برای همیشه' در دمای پائین منجمد کرده است.

این روزنامه نوشت: در این شیوه انجماد، نخست خون بدن فرد مورد نظر با ماده‌ای ضد یخ جایگزین شده و سپس دمایش به زیر 70 درجه رسانده می‌شود، و پس ‌از آن در نیتروژن مایع که دمایش زیر 196 درجه است، به مدت طولانی نگهداری می‌شود.

'انجماد عمیق' جسد در دمای پائین به‌منظور حفظ آن برای مدتی طولانی نیز از دهه 1960 آغاز شد اما موارد استفاده از آن محدود بوده و ظاهر از آن زمان تاکنون، معدود اجسادی به این شکل منجمد و نگهداری شده است.

به نوشته تایمز هم‌اینک در آمریکا احتمالا در حدود بیش از 300 نفر در این وضعیت انجماد قرار دارند که هیچ‌کدام از آنها زنده نشده‌اند و بیش از 2500 نفر نیز که زنده هستند خواهان استفاده از این شیوه بعد از مرگشان شده‌اند.

گفته می‌شود در انگلیس قانون مشخصی در این زمینه به تصویب نرسیده و 'سازمان بافت‌های انسانی' که مسئول نظارت بر نحوه برداشتن، نگهداری و استفاده از اندام‌ها برای مصارف پزشکی و درمانی است گفته است که موضوع انجماد جسد در حوزه اختیارات آن قرار نمی‌گیرد.

کارشناسان حقوقی آمریکایی گفته‌اند که در آمریکا، برای انجماد و حفظ اجساد درگذشتگان در آن کشور یا انتقال اجساد از کشورهای دیگر برای این منظور مانع قانونی وجود ندارد.

گفته می شود که در حال حاضر در دنیا سه شرکت تجاری کار نگهداری اجساد در حال انجماد انجام می دهند که یک شرکت آن روسی و دو شرکت دیگر آمریکایی هستند.

انتهای پیام

لینک به دیدگاه

از لحاظ علمی چنانچه دما به صفر کلوین ببرسه، کلیه ی حیات هر چیزی متوقف میشه!

رسیدن به این دما بسیار سخت و هزینه بر هست...

جدای از این بحث به نظر نمیرسه بشه بعد از مرگ طرف رو به حیات برگردوند

شاید اگر قبل از مرگش میتونیستن طرف رو به طور کنترل شده به این دما برسونن امیدی به درمان دوباره بود

اما الان فقط میشه گفت طرف چه پولی داشته:ws28:

لینک به دیدگاه
از لحاظ علمی چنانچه دما به صفر کلوین ببرسه، کلیه ی حیات هر چیزی متوقف میشه!

رسیدن به این دما بسیار سخت و هزینه بر هست...

جدای از این بحث به نظر نمیرسه بشه بعد از مرگ طرف رو به حیات برگردوند

شاید اگر قبل از مرگش میتونیستن طرف رو به طور کنترل شده به این دما برسونن امیدی به درمان دوباره بود

اما الان فقط میشه گفت طرف چه پولی داشته:ws28:

انجماد بعد از مرگ یعنی چه؟

لینک به دیدگاه

یه چند تا شرکت هستن که بدن کسانی که میمیرند رو به دمایی حدود ۲۰۰ درجه زیر صفر میرسونن تا روند تجزیه ی بدنشون متوقف بشه

معمولا از نیتروژن مایع و یه سری چیزای دیگه استفاده میکنن

به امید اینکه در آینده اولا سالم از حالت انجماد خارج بشن

ثانیا روشی باشه تا بیماری شون درمان بشه

این میشه انجماد جسد

انجماد افراد بیمار زنده رو هم نمیدونم شاید اصلا نباشه

حالا اینکه آیا واقعا این دو مسئله یعنی سالم برگردوندن بدن و یا حل مشکل درمان اون افراد و اصلا امکان برگردوندن روح توی افراد مرده از لحاظ علمی، دینی و عملی امکان داره رو نمیدونیم

این مورد عملی هست یا صرفا خوراک نمایشیه و تبلیغاتی

لینک به دیدگاه
یه چند تا شرکت هستن که بدن کسانی که میمیرند رو به دمایی حدود ۲۰۰ درجه زیر صفر میرسونن تا روند تجزیه ی بدنشون متوقف بشه

معمولا از نیتروژن مایع و یه سری چیزای دیگه استفاده میکنن

به امید اینکه در آینده اولا سالم از حالت انجماد خارج بشن

ثانیا روشی باشه تا بیماری شون درمان بشه

این میشه انجماد جسد

انجماد افراد بیمار زنده رو هم نمیدونم شاید اصلا نباشه

حالا اینکه آیا واقعا این دو مسئله یعنی سالم برگردوندن بدن و یا حل مشکل درمان اون افراد و اصلا امکان برگردوندن روح توی افراد مرده از لحاظ علمی، دینی و عملی امکان داره رو نمیدونیم

این مورد عملی هست یا صرفا خوراک نمایشیه و تبلیغاتی

سلام

خب تاین روش میخوان زمانومتوقف بسازن!

حالا جدا از این بحث ها شماگفتین روح!

به نظر وقتی قلب کارخودشوانجام بده و مغزهم تحلیل خودشو پس روح هم هست !

لینک به دیدگاه
سلام

خب تاین روش میخوان زمانومتوقف بسازن!

حالا جدا از این بحث ها شماگفتین روح!

به نظر وقتی قلب کارخودشوانجام بده و مغزهم تحلیل خودشو پس روح هم هست !

اصلا جدای از بحث روح و اینجور چیزا

این کار خیلی سخته

حتی توی نمونه های آزمایشگاهی ای هم که انجام دادن از هر 10 حیوون شاید 8 تاشون برنگشتن...

این یعنی با علم الان برا موجودات زنده کار خیلی سخته

چه برسه به مرده ها!:ws37:

لینک به دیدگاه
اصلا جدای از بحث روح و اینجور چیزا

این کار خیلی سخته

حتی توی نمونه های آزمایشگاهی ای هم که انجام دادن از هر 10 حیوون شاید 8 تاشون برنگشتن...

این یعنی با علم الان برا موجودات زنده کار خیلی سخته

چه برسه به مرده ها!:ws37:

*

دختره نمرده بوده که

سرطان داشت قبل از اینکه بمیره منحمدش کردن که درمانی پیدا شد احیاش کنن

اون 2حیوان باقی مانده چی شدن.

لینک به دیدگاه
*

اون 2حیوان باقی مانده چی شدن.

به نوشته روزنامه تایمز، جسد این دختر پس از مرگ به آمریکا انتقال‌ یافته و یک شرکت تجاری در ایالت میشیگان با هزینه‌ای در حدود 37 هزار پوند که مادربزرگ و پدربزرگش این دختر آن را تقبل کرده‌اند، 'برای همیشه' در دمای پائین منجمد کرده است.

خب اون دوتا برگشتن

اما اینم در نظر داشته باش

که اونا زنده بودن و منجمد شدن

اما اینجا دختر فوت کرده و بعد منجمد شده:ws37:

لینک به دیدگاه
خب اون دوتا برگشتن

اصلایک سوال چی می شود که انسان میمیرد؟

لینک به دیدگاه
اصلایک سوال چی می شود که انسان میمیرد؟

والا چی بگم!؟

برو از همون که درستش کرده بپرس:w58::hanghead:

شاید توقف عملکرد سلول های قسمتی از بدن شامل مغز و قلب و بعضی اعضای دیگه به دلیل های مختلف از جمله استهلاک:ws52:

لینک به دیدگاه
خب اون دوتا برگشتن

دختره فوت نکرده بابا

سرطان داشت قبل ایتکه بمیره اجازه گرفت منجمدش کنن

لینک به دیدگاه
دختره فوت نکرده بابا

سرطان داشت قبل ایتکه بمیره اجازه گرفت منجمدش کنن

تو این پست منشن کردم ناصر

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
من میگم نمرده تو هی بگو مرده

با دقت بخون

میگه مرده

جسد رو فرستادن امریکا:banel_smiley_4:

اما منم تو ذهنم فکر میکردم ادم زنده رو باید منجمد کنند:w02:

لینک به دیدگاه
با دقت بخون

میگه مرده

جسد رو فرستادن امریکا:banel_smiley_4:

اما منم تو ذهنم فکر میکردم ادم زنده رو باید منجمد کنند:w02:

من اخبارشو از شبکه های خارجی دنبال کردم اسمی از مردنش نبود

فقط گفت با اصرار دختر موافق به منجمد کردنش شدن که اولین بار تو انگلیس بوده

اگه مرده بود دیگه نیازی به اجازه ی دادگاه و ... نداشتن

تازه شما سایتای ایرانی ببین همه یه متن رو کپی کردن و گذاشتن کافیه یکی اشتباه کنههه همه همونو میذارن:a030:

لینک به دیدگاه
والا چی بگم!؟

برو از همون که درستش کرده بپرس:w58::hanghead:

شاید توقف عملکرد سلول های قسمتی از بدن شامل مغز و قلب و بعضی اعضای دیگه به دلیل های مختلف از جمله استهلاک:ws52:

سلام

حالا بگیریم این فرضیه شمادرست خب مشکل تا حدودی حل شد ما می تونیم فقط نزاریم این سلوول ها بمیرند یا مستهلک شوند.

این درحالت عادی ولی جوانی میمیرد چرا؟اون که سلولاش مستهلک نشده!

سوال دیگه انسان برای چی پیرمی شود؟

دراین حالت میشه گفت مثل یک فیلم عمل میکنند که هنگام نمایش میزنیم رواستوپ درحالی که زمان درحرکته ....

که این احتمال هست که به راهکارهای دست یافتند .............

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...