رفتن به مطلب

چقدر احتمال داره عاشق چنين زني بشي ؟!

ارسال های توصیه شده

عاشق زنی مشو

که می انديشد،

که می داند،

که داناست،

که توان پرواز دارد،

به زنی که خود را باور دارد!

عاشق زنی مشو که

هنگام عشق ورزیدن، می‌خندد یا می‌گرید،

که قادر است جسمش را به روح بدل کند،

و از آن بیشتر،"عاشق شعر است"!

( خطرناک‌ترین‌ها هستند)

و یا زنی که می‌تواند نیم ساعت مقابل یک نقاشی بایستد،

و یا که توان زیستن بدون موسیقی را ندارد!

عاشق زنی مشو که

پُر،مفرح،هشیار،نافرمان,و جوابده است!

پیش نیاید که هرگز عاشق این چنین زنی شوی؛

چرا که وقتی عاشق زنی از این دست می‌شوی،

چه با تو بماند یا نه،

چه عاشق تو باشد یا نه،

از اینگونه زن

بازگشت به عقب، هرگز ممکن نیست!

مارتا ریورا گاریدو

شاعر معاصر دومینیکن

.....

سوال اول: خودت چقدر احتمال ميدي عاشق چنين زني بشي؟

سوال دوم : به نظر شما جامعه ما درحال حاضر قدرت هضم چنين زناني را دارد ؟

با تشكر:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 71
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

عاشق زنی مشو

که می انديشد،

که می داند،

که داناست،

که توان پرواز دارد،

عاشق زنی مشو که

( خطرناک‌ترین‌ها هستند)

عاشق زنی مشو که

چه با تو بماند یا نه،

چه عاشق تو باشد یا نه،

از اینگونه زن

مارتا ریورا گاریدو

شاعر معاصر دومینیکن

.....

پیش زمینه:

معیار دانایی چیه؟ کی گفته هرکی کتاب می خونه پس لزوما داناست! هزارهزار انسان تک بعدی داریم. نمونه اش کسانی که با داشتن بهره هوشی 180 تنهای تنهای هستن. البته این تنهایی ب تفاوت اونا مربوط میشه اما ب تک بعدی بودنشون هم مربوطه!

مورد دوم اینکه "اندیشیدن" چی هست؟ صرفا اینکه از هرچیز انتقاد کنیم یا "استفراغ اطلاعات" کنیم یعنی اندیش مندیم؟

ما، گاها حواسمون ب اون "دیو" ک ب قول مولانا "هم کاسه" ما میشه نیست. بعد از مدتی، تفاوتی نمیکنه نقش ما "استاد دانشگاه" باشه یا یک "ارگان زنده" یک "دیو" میشیم

بگذریم. ک اصلا نمخام وارد این بشم ک این شعر چ فهوایی داره و چ و چ. با توجه ب شناختم محدود ام از شما فرض رو صریح ترین اداراک از سوالا می زارم و یک جواب حدودی:

1- پرنده با پرنده، باز با باز! جواب خیلی از سوالا رو بزرگای فارسی زبان خودمون سالها قبل دادن!

عواملی که روانشناسا معتقد هستن ادمی کسی رو دوس داره: (الف) شبیه ماست. (ب) از ما تعریف میکنه (ج) با ما ب منظور انجام کار مشترک همکاری میکنه!

باز عیق نمیشم و جواب سطحی و شخصی میدم. چراک نه! مگ مدل دیگه ای هم میشه!

اما میدونی،ادم همیشه بین حرف تا عملش فاصله اس و ذاتا از انسان انتظارمیره در شرایط ( موقعیت واقعی نه انتزاعی که ادم بخاد خودش رو در این حالت تصور کنه) مختلف، پاسخ های مختلف بده

2- اول شما بگو چقدر از ادمها اینطوری ان! واقعیت اینکه مقدار کمی در "عملللللللللللل" اینطوری هستن. ی عده "تظاهرررر" میکنن اینطوری ان و ی عده زیادی هم صادقانه اینطوری نیستن!

پس این دسته از" آدمها" تنها خواهند بود. حداقل بر اساس علم احتمالات!

اما حقیقت همیشه منطبق با واقعیت نیست و همین میشه ک نمیشه "منطق" همیشه کارساز نیست.

بنابر این ضغرا، کبرا باید بگم: نمیشه پیش بینی کرد و جواب روشنی برای این سوال وجود نداره. یک مشت تخمین هایی هست ک همه و همه وابستگی بسیار زیادی به شرطهای ساده سازی اولشون دارن.

لینک به دیدگاه

با سجاد موافقم اینگونه ادمها تنها میماند بدون فرض احتمالات یقینا البته

ولی چون یاد گرفتم همهچیز در دنیا نسبی هستش و مطلق وجود نداره جز یک انرژی تک و جهانی من میگم خدا شما میگید انرژی و همه چیز در کاریزمای خودش همتا داره و جفت داره ولی چرا گفتم تنها میمونه چون احتمال رسیدن این دو نسبیت و سطح خیلی کمه چون نادر هستند و از عوام خارج میشند پس احتمال جفت شدن خیلی کمه

پذیرفتن همچین زنی با کاریزمای بالا خیلی سخته و بازم میگم احتمال زیاد تنها میمونه

لینک به دیدگاه
همچون خانمی پیدامیشه ! تواین زمانه ! فکرنکنم . مقتدر

اصلا شما بگو همچین "انسانی"!

البته من خیلی ها رو میبینم ک ویژگی های رشد شخصیتی رو نشون میدن. بنابراین، باید بگم اره. همچین ادمهایی هستن. اما متاسفانه یا خوشبختانه ی عده شون ک درک نکردن ادم باید در اجتماعش زندگی کنه؛ به شدت به شدت تنهان!

اما اقتدار!

اصلا لازمه یک ازدواح همینه. دو انسان، ک به استقلال مالی، فکری رسیده باشن، تاز می تونن در این براه فکر کنن و از مشورت مشاورها استفاده کنن تا ببین چ میشه!

مابقی حالات، بیشتر یک نوع"تایید احتماعی" رفتاری هست که می بینن. بگذریم.

همینطور لازمه بگم، سلطنت یا اقتدار یکی نیست!

گاها ما اشتباه میگیریم. زن یا مرد سلطنت طلب، دنبال ازدواج نیست؛ دنبال رعیت ه! بحث ازدواج همون قدر ک ساده اس، پیچیده هم هست. یک در هم تنیدگی کوانتومی داره :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

البته من خیلی ها رو میبینم ک ویژگی های رشد شخصیتی رو نشون میدن. بنابراین، باید بگم اره. همچین ادمهایی هستن. اما متاسفانه یا خوشبختانه ی عده شون ک درک نکردن ادم باید در اجتماعش زندگی کنه؛ به شدت به شدت تنهان!

اما اقتدار!

اصلا لازمه یک ازدواح همینه. دو انسان، ک به استقلال مالی، فکری رسیده باشن، تاز می تونن در این براه فکر کنن و از مشورت مشاورها استفاده کنن تا ببین چ میشه!

گاها ما اشتباه میگیریم. زن یا مرد سلطنت طلب، دنبال ازدواج نیست؛ دنبال رعیت ه! بحث ازدواج همون قدر ک ساده اس، پیچیده هم هست. یک در هم تنیدگی کوانتومی داره :icon_pf (34):

سلام/درست میگی هیچ موقع نمی تان 100%گفت . تناسب هست .بعصی مواقع نسبت ها که تغییرمی کنه فکرمی کنیم این نوع آدمها نیستند(این تظرمنه ومی تونه اشتباه باشه)

به نظرم یک فردتوزندگی که می توان کاری ، عاطفی و.. باشه بجایی میرسه که احساس می کنه یک همفکر ، همراه ، تکیه گاه محکم و... احتیاج داره .

ولی این تکیه گاه وشریک را چطوری باید پیداکرد؟ آیا همچون خانم مقتدر با شخصیتی مثل جمله هست ؟ نمی دونم اینم بخاطراون تناسبه ! متعصفانه اکثریت شدن یکی

لینک به دیدگاه
عاشق زنی مشو

که می انديشد،

که می داند،

که داناست،

که توان پرواز دارد،

عاشق زنی مشو که

( خطرناک‌ترین‌ها هستند)

عاشق زنی مشو که

چه با تو بماند یا نه،

چه عاشق تو باشد یا نه،

از اینگونه زن

مارتا ریورا گاریدو

شاعر معاصر دومینیکن

.....

عاشق چنین زنی شدن از مواهب خداست .

ولی نمیدانم ، چرا در این سن و سال دچار این درد شدم .

از اون سوالا کردی یا . خودت باش ، هیچ وقت به اینکه دیگران چطور راجع به تو فکر میکنند و یا توان هضم افکار تو را دارند یا ندارند نباش تو باعث رشد در اون جامعه هستی و قالب شکن و ساختار شکنی موجب تعالی یک جامعه است .

پویا باشید

فرستاده شده از SM-G355Hِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

دیر یادت افتاده:ws3:

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اول:

محمد علی گفت همچین زنی وجود داره؟

خب تو فرض کن وجود داره و به سوال جواب بده.

ما مردها از وقتی مردسالاری رو پیاده کردیم هیچوقت بهشون اجازه ی عرض اندام ندادیم و همیشه در گوشه ی خانه ها بسته شده بودن.

در جامعه ی امروزی دیگه بسته شدن معنا نداره وقتی تکنولوژی به همجا رسوخ کرده الان توانایی قیاس دارن میتونن بفهمن چیا رو ازدست دادن و چیا به صلاحشون هستش

تو جامعه ما یعنی ایران تعداد این جور زنها کمتر هستش و دلیلش اینه بین دو بازه ی زمانی گیر کردنن نه میتونن گذشته رو کنار بذارن و نه حال رو.

کسانی که تو ایران به همچین وضعی هستن واقعا تنها میشن از اون جهت که نمیتونن با یکسری افراد که در گذشته غوطه ور هستن و چیزهایی رو لذت میدونن که برای اونها درد هستش.

اگر بخوام صادقانه به این سوال جواب بدم باید کمی باز کن موضوع رو.

در درجه اول ازدواج با زنی که حق و حقوقش رو میدونه شاده پر انرزیه و شادی هاش ورای انتظارات جامعه س برای مردی که در گذشته قوطه ور هستش و مردسالاری رو میخواد پیاده کن زجر آوره چون دیگه اون اسباب بازی خیمه شب بازی نیست به هرجای خواست سوق ش بده.

اما اگر به صورت ناخواسته با همچین آدمی آشنا بشی و کم کم علاقه بینشون شکل بگیره محال هستش بتونه با غیر از همچین آدما با چنین تفکراتی زندگی کنه.

اونوقت هستش که میفهمه اگر شریک و پارتنرش افکارش طوری هستش که بجای لذت بردن لحظه ای از سراسر زندگی و باهم بودنشون لذت میبره دیگه به کم قانع نمیشه.

و این هم میطلبه که مرد هم مثل اون زن فکر کنه یعنی هردو تفکراتی مشابه داشته باشن.

که خوب خیلی کم هستش اکثرا اگر چنین اتفاقی پیش بیاد یکی از این دو دارای چنین تفکراتی هستن و معمولا زندگی براش عذاب آور هستش.

در مورد سوال دوم با صراحت میگم خیر

لینک به دیدگاه

اما اقتدار!

کوانتوم به پوست و استخونت نفوذ کرده ها:ws3::ws28:

لینک به دیدگاه
دیر یادت افتاده:ws3:

هرجا که احساس میکردم به خدا نزدیکترم ، بهش میگفتم برای خودم هیچوقت ، از تو چیزی نمیخوام .

نه عمر طولانی و نه بقیه شعارهای تو خالی رو .هر چی میتونی به دیگران اعطا کن . از پنجاه سالگی به من درک فهم و اشتیاق شعر گفتن داد .

و درک عشق را . میدونستم میخواد چیزی رو به من بفهمونه . ولی من که همیشه اقرار میکردم .

تو کجایی تا شوم من چاکرت

چارقت دوزم کنم شانه سرت

یه روز و یه جای نامناسب به یک حرف توجهم جلب شد . مثل این بود که کلید خوردم .. این حرف منو به فکر انداخت راه فراری نداشتم چند سال با خودم دعوا کردم . حال دگرگونی داشتم .هر چی به خودم هشدار میدادم با این سن نمیتوان شوخی کرد نمیشد . یه روز که ذهنم رو از همه چیز خالی کرده بودم ، و نزدیک تر از همیشه به خدا بودم . فهمیدم این حال بیخودی به وجود نیامده .

از اونجایی که خیلی شاکی هم بودم ، بهش گفتم بنظرت اینکارت مردی و مردونگی هست . میخواستی حالمو بگیری بی واسطه و مستقیم میگرفتی چرا به کمک کسی دیگه اینکارو کردی .

چرا با کسی تبانی کردی و ضعفم رو به رخم کشیدی . ولی دست آخر به من فهموند که وقتی نا نا مناسب و جایی نا مناسبتر گیرت میندازم . که خواهش که هیچ ، گریه هم بکنی . ....

اخوی بنظرت سوال خوبی کردی . باشه تو هم حال ما رو بگیر ولی دست بالای دست بسیاره . که روزی در افتی به پایش چو مور .

دوستت دارم

لینک به دیدگاه
هرجا که احساس میکردم به خدا نزدیکترم ، بهش میگفتم برای خودم هیچوقت ، از تو چیزی نمیخوام .

نه عمر طولانی و نه بقیه شعارهای تو خالی رو .هر چی میتونی به دیگران اعطا کن . از پنجاه سالگی به من درک فهم و اشتیاق شعر گفتن داد .

و درک عشق را . میدونستم میخواد چیزی رو به من بفهمونه . ولی من که همیشه اقرار میکردم .

تو کجایی تا شوم من چاکرت

چارقت دوزم کنم شانه سرت

یه روز و یه جای نامناسب به یک حرف توجهم جلب شد . مثل این بود که کلید خوردم .. این حرف منو به فکر انداخت راه فراری نداشتم چند سال با خودم دعوا کردم . حال دگرگونی داشتم .هر چی به خودم هشدار میدادم با این سن نمیتوان شوخی کرد نمیشد . یه روز که ذهنم رو از همه چیز خالی کرده بودم ، و نزدیک تر از همیشه به خدا بودم . فهمیدم این حال بیخودی به وجود نیامده .

از اونجایی که خیلی شاکی هم بودم ، بهش گفتم بنظرت اینکارت مردی و مردونگی هست . میخواستی حالمو بگیری بی واسطه و مستقیم میگرفتی چرا به کمک کسی دیگه اینکارو کردی .

چرا با کسی تبانی کردی و ضعفم رو به رخم کشیدی . ولی دست آخر به من فهموند که وقتی نا نا مناسب و جایی نا مناسبتر گیرت میندازم . که خواهش که هیچ ، گریه هم بکنی . ....

اخوی بنظرت سوال خوبی کردی . باشه تو هم حال ما رو بگیر ولی دست بالای دست بسیاره . که روزی در افتی به پایش چو مور .

دوستت دارم

من خودم الان به پایش افتادم چو مور

تازه زیر پا هم له شدم:a030:

از من هم دیه گذشت:|

لینک به دیدگاه
من خودم الان به پایش افتادم چو مور

تازه زیر پا هم له شدم:a030:

از من هم دیه گذشت:|

اشکال نداره این هم یکی از راههای رشد و تعالیه .

بشرط اینکه موضوع تنها جنسی نباشه .

از همگی عذر میخوام وقتشون رو گرفتم .

لینک به دیدگاه

اشکال نداره این هم یکی از راههای رشد و تعالیه .

بشرط اینکه موضوع تنها جنسی نباشه .

از همگی عذر میخوام وقتشون رو گرفتم .

معنای عشق خیلی بالاتر ازاونه به موضوعی خاص محدود بشه.

عشق در بردارنده ی زندگی و همهی موارد هستش.

متاسفانه تو جامعه ی ما هوس رو با عشق یکی میدونن:|

به هر روی سخنی هست که میگه:

" یا عشق بورز، یا بمیر"

:a030:

لینک به دیدگاه
معنای عشق خیلی بالاتر ازاونه به موضوعی خاص محدود بشه.

عشق در بردارنده ی زندگی و همهی موارد هستش.

متاسفانه تو جامعه ی ما هوس رو با عشق یکی میدونن:|

به هر روی سخنی هست که میگه:

" یا عشق بورز، یا بمیر"

:a030:

با شما موافقم . ولی توی سن ما هوس کمتر رنگ و لعاب داره . و دلم هم بدجوری حالمو میگیره .

میهمان من باش .

بی کم و کاستی ،

به رویاهایت گره می خورم .

نشان مرا ،

از تمامی خواب هایت بجو .

من به تاریکی گیسوانت گره خورده ام .

شادی هایم را ،

در برق نگاهت می یابی .

وغم هایم را ،

در زردی سیمایت خواهی یافت .

من اهل ،

تمامی لحظات خاطراتت هستم .

آندم که ،کوتاهی لحظاتش

شوقی صد چندان به ارمغان می آورد .

من لحظه لحظه با تو بودنم .... .گویا برهان

لینک به دیدگاه
پیش زمینه:

معیار دانایی چیه؟ کی گفته هرکی کتاب می خونه پس لزوما داناست! هزارهزار انسان تک بعدی داریم. نمونه اش کسانی که با داشتن بهره هوشی 180 تنهای تنهای هستن. البته این تنهایی ب تفاوت اونا مربوط میشه اما ب تک بعدی بودنشون هم مربوطه!

مورد دوم اینکه "اندیشیدن" چی هست؟ صرفا اینکه از هرچیز انتقاد کنیم یا "استفراغ اطلاعات" کنیم یعنی اندیش مندیم؟

ما، گاها حواسمون ب اون "دیو" ک ب قول مولانا "هم کاسه" ما میشه نیست. بعد از مدتی، تفاوتی نمیکنه نقش ما "استاد دانشگاه" باشه یا یک "ارگان زنده" یک "دیو" میشیم

بگذریم. ک اصلا نمخام وارد این بشم ک این شعر چ فهوایی داره و چ و چ. با توجه ب شناختم محدود ام از شما فرض رو صریح ترین اداراک از سوالا می زارم و یک جواب حدودی:

1- پرنده با پرنده، باز با باز! جواب خیلی از سوالا رو بزرگای فارسی زبان خودمون سالها قبل دادن!

عواملی که روانشناسا معتقد هستن ادمی کسی رو دوس داره: (الف) شبیه ماست. (ب) از ما تعریف میکنه (ج) با ما ب منظور انجام کار مشترک همکاری میکنه!

باز عیق نمیشم و جواب سطحی و شخصی میدم. چراک نه! مگ مدل دیگه ای هم میشه!

اما میدونی،ادم همیشه بین حرف تا عملش فاصله اس و ذاتا از انسان انتظارمیره در شرایط ( موقعیت واقعی نه انتزاعی که ادم بخاد خودش رو در این حالت تصور کنه) مختلف، پاسخ های مختلف بده

2- اول شما بگو چقدر از ادمها اینطوری ان! واقعیت اینکه مقدار کمی در "عملللللللللللل" اینطوری هستن. ی عده "تظاهرررر" میکنن اینطوری ان و ی عده زیادی هم صادقانه اینطوری نیستن!

پس این دسته از" آدمها" تنها خواهند بود. حداقل بر اساس علم احتمالات!

اما حقیقت همیشه منطبق با واقعیت نیست و همین میشه ک نمیشه "منطق" همیشه کارساز نیست.

بنابر این ضغرا، کبرا باید بگم: نمیشه پیش بینی کرد و جواب روشنی برای این سوال وجود نداره. یک مشت تخمین هایی هست ک همه و همه وابستگی بسیار زیادی به شرطهای ساده سازی اولشون دارن.

مرسي اقا سجاد بابت جواب مبسوطتون

اما باور كنيد چن بار خوندم تا جواب دو سوالم رو لابلاي حرفاتون بگيرم

شما بيشتر در مورد چرايي وجود اين ادما و اينكه تنهايي جزاي اينگونه بودنشونه حرف زديد

اتفاقا من برعكس شما معتقدم جامعه ما بشدت تشنه چنين زناني هس جامعه اي كه درش زنان عروسكاني جنسي بزك كرده صرفا مصرف كننده تلقي و تعبير ميشن كه بايد دُمشون رو قيچي كرد و نشوندشون توي خونه

لینک به دیدگاه
با سجاد موافقم اینگونه ادمها تنها میماند بدون فرض احتمالات یقینا البته

ولی چون یاد گرفتم همهچیز در دنیا نسبی هستش و مطلق وجود نداره جز یک انرژی تک و جهانی من میگم خدا شما میگید انرژی و همه چیز در کاریزمای خودش همتا داره و جفت داره ولی چرا گفتم تنها میمونه چون احتمال رسیدن این دو نسبیت و سطح خیلی کمه چون نادر هستند و از عوام خارج میشند پس احتمال جفت شدن خیلی کمه

پذیرفتن همچین زنی با کاریزمای بالا خیلی سخته و بازم میگم احتمال زیاد تنها میمونه

شما هم طبق قانون اولين كامنت ، كامنتهاي بعدي عين اين ، به دنباله حرف سجاد حرف زديد

اما سوالم اينه

مهندس اينجور ادما چيكار كنن

افكارشونو تغيير بدن يا نه به هر قيمتي با هركسي هم نفس بشن كه مبادا تنها بمونن

اصلا تنهايي رو چي معني ميكنيد

صرفا جفت گيري يه زن و مرد

كه اگه اينجوري من تا دلتون بخواد جفت هاي خيلي تنهاتر از هر تنهايي رو دوروبرم ميبينم

زن و شوهرايي كه اسما زن و شوهرن اتفاقا هم از جنس اين زن شعر ما نيستن ادماي خيلي معمولين و احتمال پيدا شدن جفت براشون طبق تعريف شما و سجاد خيلي بالاست ولي خيلي تنهان

لینک به دیدگاه
همچون خانمی پیدامیشه ! تواین زمانه ! فکرنکنم . مقتدر

چرا هس منتها خيلي زياد بستگي به سطح فكري ، روحي و خُلقيات شما داره

اينجور زنها هميشه شيفته مردان قدرتمند ميشن ( فيلم كلوپاترا با بازي اليزابت تيلور رو يادتون بياريد. و رابطه با جوليس سزار رو ) :w16:

لینک به دیدگاه

از اون سوالا کردی یا . خودت باش ، هیچ وقت به اینکه دیگران چطور راجع به تو فکر میکنند و یا توان هضم افکار تو را دارند یا ندارند نباش تو باعث رشد در اون جامعه هستی و قالب شکن و ساختار شکنی موجب تعالی یک جامعه است .

پویا باشید

نمي دونم چن سالتونه و اينكه متاهليد يا مجرد

ولي اجازه بديد سنت شكني كنم و دوتا نصيحت كوچولو خدمتون كنم

اول اينكه اگه متاهليد در هر شرايطي به همسرتون به زني كه سالهاي جووني و زيبايي و سلامتيشو براي شما و بچه هاتون گذاشته وفادار بمونيد همونطور كه از همسرتون همين انتظار رو داريد (اصل طلايي انچه براي خود نمي پسندي براي ديگران نيز نپسند )

دوم اينكه تا اخرين لحظه عمرتون به خودتون قول بديد دلتون و ظاهرتونوجوون و شاداب نگه داريد (اينو من يكي به خودم قول دادم كه تحت هر شرايطي مراقب جووني و سلامتي و زيبايي خودم باشم با مراقبت كردن از افكارم البته :w16:)

هيچي مثل فكر و گرش دادن به حرف مردم ادمو پير و بيمار نميكنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...