رفتن به مطلب

دلایلی که ........

ارسال های توصیه شده

می دونم نباید آیه یاس خوند ! ولی تا کی ؟

بعضی ها له می شن تواین وضع اقتصاد! چرا اجناس اینقدر سریع رشد قیمت دارن ؟ و...

درست میشه !؟ ولی یه چیزای درست نمیشه . عمر رفته ! عذاب های کشیده شده ! ضرر های پرداخت شده ؟

چرا ما باید تحمل کنیم ؟ چرا وقتی آقای با اون جای گرم ونرمش برای تنوع بخشیدن به زندگی خودش میگه اقتصادمقاومتی منم مجبورم بسوزم یا (ما)

چرا من احساس می کنم درمناسب ترین کلمه یک برده ام ؟

چرا دروغ باید گفت ؟ راستی سیاست راست گویی داریم ؟ نکنه داریم وما بلدنیستیم !

چرا آقای پشت تلوزیون میگه تورم کاسته شده ولی توجامعه همچون چیزی نیست !

چرا خودشونو رنگ می کنند یا با نور پردازی می کنند که بگن ما نورانی هستیم ومردو هم متعصفانه ..........

چرا تلوزیون برنامه های مذهبی -دفاع مقدسی - یش زیادشده ؟

چرا نباید با امریکا دوست بود ؟ راستی ما اندازه آمریکا هستیم که داریم میگیم ما قبولت نداریم ؟ (می تونم چیزی نگم تا بعضی ها قضاوت ناجورکنند ولی اینجورنیست با ورکنید وطن فروش نیستم (چه شعاری وطن فروش ) اصلا این وطن برای من چه کرده؟ مگر انجام کاری که مردم تو اسایش زندگی کنند اسمش خیانت یاوطن فروشیه .

چرا من باید فکرکنم این ایست های بازرسی نمی دونم بسیج (پلیسم نمی دونست ) بخاطر امنیت نیست بلکه بخاطر اینه که مردم کشنه صداشون درنیاد!

واقعا بعداز خاتمی چی شد؟

چرا من نمی تونم حرف بزنم ؟

چرا همجا پرشده از کسانی که رشوه می خوان یادروغ می گن یا کلاه میزارن یا...

چرا !چرا!چرا!

نمی دونم شاید من زیادی توهم دارم ومملکت خوبه بلخره شرمنده یچیزای مثل اسم خ را گفتم که شاید مشکل ساز بشه و مدیر آزاده اگرخواست حذف کنه ولی قبلش بگوییید یه کپی بگیرم چون حوصله انهمه چرانوشتن راندارم :ws3:

لینک به دیدگاه

من کلا یه چیزی بگم... شاید زیاد هم ربط نداشته باشه به مسئله البته... ولی داره... :ws3:

اینا بیشتر درد دل بود که گفتی... یعنی آدم یه موقعی سوالی میپرسه ولی واقعا دنبال جوابش نیست... اینارو خودتم جوابش رو میدونی...

ولی کلا میگم... یه چیزی هست به نام system science... اینم خودت میدونی... :hanghead:

کارش بررسی طبیعت سیستم هاست... کلا قوانین بسیار جالبی داره... جامعه هم یک سیستم هست... دولت ها هم همینطور... اون افرادی هم که در دولت ها و جوامع فعالیت میکنند دقیقا بخشی از سیستم ها هستند... اگر به جامعه به این شکل نگاه کنی دیگه فرد رو نمیبینی... سیستم رو میبینی و خصوصیات اون رو... بعد میتونی بفهمی چرا و چطوری وقتی یک نیروی خارجی به سیستم وارد میشه اون سیستم واکنش نشون میده...

منظورم این هست که تمامی رفتارها و وضعیتی که توی کشور وجود داره به طور گسترده شاید به فرد یا گروه یا اصلا کل دولت و حتی مقامات بالاتر ربطی نداشته باشه... نه اینکه تمام چیزها باید اینطوری که هستند باشند... ولی ما خیلی چیزها رو نمیبینیم و اشتباه برداشت میکنیم... جبر توی همه چیز وجود داره و همیشه هم وضعیت به شکلی هست که جزئیات رو کسی که از بیرون به سیستم نگاه میکنه متوجه نمیشه... باید تصویر بزرگ رو دید...

حرفم شاید یکم گنگ بود... :banel_smiley_4:

حالا... اینا همه به کنار... چامسکی توی How the world works یه جاییش داره در مورد یکی از هزاران اسناد رسمی منتشر شده دولت آمریکا در دهه 40 و 50 صحبت میکنه... اون زمان در حقیقت زمانی بوده که برای اولین بار ایده ی New world order در دولت آمریکا و سیاست کلانش مطرح میشه... در اون زمان آمریکا بیش از 50 درصد دارایی های کل جهان رو در اختیار داشته و در حقیقت چیزی کمتر زا 6 درصد جمعیت جهان رو هم داشته... مشخص هست که تصمیم میگیره از دارایی ها و توان خودش دفاع کنه...

در این اسناد که خیلی از بخش های خصوصی و دولتی آمریکا در نوشته شدن و تصمیم گیری اونها نقش داشتن (سازمان هایی که خیلی وقت ها اسمشون رو میشنوید و شاید خیلی ها رو هم نشنیده باشید مثلا کنگره ی لیبرال آمریکا نفش اساسی در برنامه ریزی و تنظیم این تفکر داشته)، مشخص میشه که بهتر هست جهان به چند بخش تقسیم بشه و هر کدوم از این بخش ها وظیفه ای رو انجام بدن... آمریکا هم انجام این وظایف رو بررسی میکنه و بر اونها نظارت داره... در اون موقع البته جهان وضع خیلی خرابی داشته و بلوک شرق برای آمریکا دردسرهای زیادی درست میکرده... خلاصه داستان طولاینه... ولی یک چیزی ساخته طرح ریزی میشه به نام Grand Area که سه بخش داشته... یکی از بخش ها هم ایران جزوش هست... ایران و خیلی کشور های دیگه... وظیفه ی ایران و خیلی از این کشورها تولید مواد خام مصرفی برای اون دو بخش دیگه هست... ژاپن و آلمان برای مثال تولید کننده های اصلی هستند... آفریقا تولید کننده ی مواد خام هست و مصرف کننده... خیلی از کشور های اروپایی و کانادا و آمریکای میانه مصرف کننده هستند...

بگذریم... بر اساس ملزومات هر کدوم از این کشورها باید وضعیت خاصی داشته باشند... در جایی از اسناد نوشته شده: بهتر است برای حفظ ارزش هایی که برای آنها مبارزه میکنیم ذهن خود را از ایده هایی مخرب مانند آزادی و حقوق بشر پاک کرده و این تفکرات را برای عموم گسترش دهیم.

این دقیقا یعنی عموم مردم باید فکر کنند که این تفکرات وجود داره و اهداف این هست... ولی دولت مردان باید بدونند که داستان اصلا این نیست... به طور خلاصه دموکراسی باید وجود داشته باشه ولی تا زمانی که مانع تولید و مصرف نشه...

تمام این جهان هم خودش یک سیستم بزرگ هست که به سمت یک هدف پیش میره... و اگر اون رو بهتر بفهمید بهتر میفهمید که چرا چیزها به شکلی هستند که هستند... و چرا به شکل دیگری نمیتونند باشند... متوجهید؟ نمیتونند باشند یعنی نمیتونند باشند... :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...