رفتن به مطلب

سری سوم میزگرد حانواده شماره یک:زمانی برای گفتگو

ارسال های توصیه شده

wife.husband.jpg

با سلام خدمت عزیزان

خیلی وقت بود میزگردی نزده بودیم:ws3:

گفتم حالا که اومدم یه بحث از سری بحثهای خانوادگی راه بندازیم و از صحبتهای دوستان استفاده کنیم:a030:

همه ما در یک خانواده زندگی میکنیم ،سوای از نقش ما در خانواده که فرزندیم یا والد،این روزها با ورود فضای مجازی و رسانه های گروهی و اجتماعی متعدد که همه باهاش آشنایی دارید اندک هستند کسانی که هنوز در خانواده ها دورهمی و گفت و شنود های خانوادگی داشته باشند.

و یکی از نتایج این عدم گفت و شنودها ،رسیدن به عدم تفاهم ها و شکاف عمیق بین نسلها میتونه باشه.

به نظرشما چطور میشه این قضیه رو در خانواده ها کنترل کرد؟

واصلا لزومی داره کنترل بشه؟

w480

لینک به دیدگاه

درود

ممنون بابت دعوت

نمیشه این شبکه ها و فضای مجازی قبل از اینکه فرهنگش بیاد اومده نمیشه کنترلش کرد مگر خود شخص جلوی خودشو بگیره که اونم کار سختیه .......... واقعا وقتی به گذشته نگاه میکنم به زمان بچگی چه دوران بی شیله پیله و ساده ای داشتیم چقد دور هم بودیم اونموقع این چیزا نبود الان بچه چهارساله گوشی و تبلت دستشه..........

یه راه کار ساده اینه بمب مغناطیسی بزنی همه تکنولوژی ها از بین بره برگردیم به عصر حجر :ws3:

لینک به دیدگاه
درود

ممنون بابت دعوت

نمیشه این شبکه ها و فضای مجازی قبل از اینکه فرهنگش بیاد اومده نمیشه کنترلش کرد مگر خود شخص جلوی خودشو بگیره که اونم کار سختیه ..........

سلام

یعنی اینقدر اوضاع خرابه؟:ws52:

حالا اومده این تکنولوژی ،به فرض اینکه فرهنگش درست استفاده کردنش نیست،چطوری میتونیم کاری کنیم که این فرهنگ حداقل توخانواده های خودمون جابیافته...اجتماع رو فعلا کاری نداریم

واقعا وقتی به گذشته نگاه میکنم به زمان بچگی چه دوران بی شیله پیله و ساده ای داشتیم چقد دور هم بودیم اونموقع این چیزا نبود الان بچه چهارساله گوشی و تبلت دستشه..........

یه راه کار ساده اینه بمب مغناطیسی بزنی همه تکنولوژی ها از بین بره برگردیم به عصر حجر :ws3:

بچه چهارساله چیه؟پسرمن چهارده ماهشه اونقدر داد میزنه تا کوشی بهش ندیم ساکت نمیشه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

درود ممنون از بجث خوبتون

به نظرم باید یه چیزی جایگزینش به

مثل تو مهمونی ها باید داستان یا کتابی خونده بشه یا شعر و ...

اگر از اول بچه هامون رو با کتاب اشنا کنیم و خو بگیرن مطمئنا وقت کمتری رو برای شبکه های به قول پیمان عزیز انفرادی صرف میکنن

لینک به دیدگاه

توخونمون که اکثرا 12شب به بعد گوشی دست میگیریم.

هروقتم باهم باشیم حق گوشی گرفتن به دست نداریم.

یاحرف میزنیم یا پدرم شعر میخونه یا فیلم میبینیم.

تو مهمونیام همینطوره حتی جوونا.حق گوشی گرفتن به دست ندارن.بیشتر حرف و آهنگ خوندن و خنده میگذره.هم خانواده پدری هم مادری.خانواده پدری بیشتر آهنگای قدیمی و خوندن و رقصیدن و حافظ خوندن میگذره.مادری فقط حرف زدن میشه خب زیاد اهل خوندن نیستن.درهرصورت فضای مجازی ممنوعه.

اینم که من یا خواهرم جوونای جمع هستیم و گوشی نمیگیریم دستمون چون پدر و مادر یاد دادن که خوب نیست بی احترامیه و گوشی تو خونه ام میتونی بگیری دستت.

اول از همه تربیت خانواده بعد شخصیت انسان که با توجه به تربیت داده شده شکل میگیره.

بچه ایی که از اول گوشی ندی دستش یا با موزیک آرومش نکنی اون بچه قطعا مجازی بزرگ نمیشه.

اگه پدر قبل مهمونی یاد میداد که عزیزم میریم مهمونی گوشی نگیر دست صاب خونه ناراحت میشه و بی احترامی به بزرگتره قطعا فرزند اون کار انجام نمیده بچه های الانم انقدر ادب دارن که حرفی رو گوش کنن و انجام ندن.

باراها شده فیلمی خواستیم ببینیم حتما یه نفر تو مهمونی داد میزنه مگه اومدید سینما:))))که سریع خاموش میکنیم

خیلی از بازیا ک خانوادگیه انقدر خوبن که واسه هرسنی مناسبه.دبرنا که خانوادگی میشه حالا نمیگم اسم فامیل ک بخندید.

از خودمون شروع کنیم بهتره

خودمون رعایت کنیم اول

کم کم به دیگران تذکر بدیم

من اگه گوشی نگرفتن تو جمع اول خودم یاد بگیرم خیلی بهتره.بعد کم کم کسی تو جمع گوشی به دست بود با خنده و شوخی حرفایی رو بزنیم بهش که خودش مایل بشه و بزاره کنار.

تو مهمونیامون از خاطره های قدیمی شروع کنیم.عمو و عمه ها مخصوصا خیلی خاطره های خوبی دارن.یا از ازدواجاشون و خواستگاریاشون تعریف کنن انقدر برامون خنده دار هست که بهتر از هزار مطلب علمی تلگرامه.

:)

لینک به دیدگاه

سلام

:sigh: این موضوع خیلی ازار دهنده ست .

مساله اینه که افراد در اوقات بیکاری گوشی دستشونه و این موضوع به عادت و اعتیاد تبدیل میشه و هیچ گونه طرف قانع نمیشه که گوشی رو بذاره کنار .

تمنا جان دقیقا درست میگن باید هر فردی باید از خودش شروع کنه :w16: ولی بعضی از جمع ها می طلبه سرت به گوشی باشه خو بحث ها جذاب نیس و مجبوری در این جمع ها باشی :whistle:

لینک به دیدگاه

باید یه چیزی جایگزینش به

مثل تو مهمونی ها باید داستان یا کتابی خونده بشه یا شعر و ...

اگر از اول بچه هامون رو با کتاب اشنا کنیم و خو بگیرن مطمئنا وقت کمتری رو برای شبکه های به قول پیمان عزیز انفرادی صرف میکنن

توخونمون که اکثرا 12شب به بعد گوشی دست میگیریم.

هروقتم باهم باشیم حق گوشی گرفتن به دست نداریم.

یاحرف میزنیم یا پدرم شعر میخونه یا فیلم میبینیم.

تو مهمونیام همینطوره حتی جوونا.حق گوشی گرفتن به دست ندارن.بیشتر حرف و آهنگ خوندن و خنده میگذره.هم خانواده پدری هم مادری.خانواده پدری بیشتر آهنگای قدیمی و خوندن و رقصیدن و حافظ خوندن میگذره.مادری فقط حرف زدن میشه خب زیاد اهل خوندن نیستن.درهرصورت فضای مجازی ممنوعه.

اینم که من یا خواهرم جوونای جمع هستیم و گوشی نمیگیریم دستمون چون پدر و مادر یاد دادن که خوب نیست بی احترامیه و گوشی تو خونه ام میتونی بگیری دستت.

اول از همه تربیت خانواده بعد شخصیت انسان که با توجه به تربیت داده شده شکل میگیره.

بچه ایی که از اول گوشی ندی دستش یا با موزیک آرومش نکنی اون بچه قطعا مجازی بزرگ نمیشه.

اگه پدر قبل مهمونی یاد میداد که عزیزم میریم مهمونی گوشی نگیر دست صاب خونه ناراحت میشه و بی احترامی به بزرگتره قطعا فرزند اون کار انجام نمیده بچه های الانم انقدر ادب دارن که حرفی رو گوش کنن و انجام ندن.

باراها شده فیلمی خواستیم ببینیم حتما یه نفر تو مهمونی داد میزنه مگه اومدید سینما:))))که سریع خاموش میکنیم

خیلی از بازیا ک خانوادگیه انقدر خوبن که واسه هرسنی مناسبه.دبرنا که خانوادگی میشه حالا نمیگم اسم فامیل ک بخندید.

از خودمون شروع کنیم بهتره

خودمون رعایت کنیم اول

کم کم به دیگران تذکر بدیم

من اگه گوشی نگرفتن تو جمع اول خودم یاد بگیرم خیلی بهتره.بعد کم کم کسی تو جمع گوشی به دست بود با خنده و شوخی حرفایی رو بزنیم بهش که خودش مایل بشه و بزاره کنار.

تو مهمونیامون از خاطره های قدیمی شروع کنیم.عمو و عمه ها مخصوصا خیلی خاطره های خوبی دارن.یا از ازدواجاشون و خواستگاریاشون تعریف کنن انقدر برامون خنده دار هست که بهتر از هزار مطلب علمی تلگرامه.

:)

سلام

:sigh: این موضوع خیلی ازار دهنده ست .

مساله اینه که افراد در اوقات بیکاری گوشی دستشونه و این موضوع به عادت و اعتیاد تبدیل میشه و هیچ گونه طرف قانع نمیشه که گوشی رو بذاره کنار .

تمنا جان دقیقا درست میگن باید هر فردی باید از خودش شروع کنه :w16: ولی بعضی از جمع ها می طلبه سرت به گوشی باشه خو بحث ها جذاب نیس و مجبوری در این جمع ها باشی :whistle:

ممنونم ازدوستانی که تا به اینجا شرکت کردند

به نظر شما آیا وضع قوانین منع استفاده از گوشی در دورهمی ها جواب میده؟

و اگه آره چطور؟اگه نه چرا؟

لینک به دیدگاه
ممنونم ازدوستانی که تا به اینجا شرکت کردند

به نظر شما آیا وضع قوانین منع استفاده از گوشی در دورهمی ها جواب میده؟

و اگه آره چطور؟اگه نه چرا؟

شاید برای چند ساعت اره ولی به نظر من طرف عبوس و ی قرار میشه و اگه گوشی دستش باشه جمع صمیمانه تره !

لینک به دیدگاه
شاید برای چند ساعت اره ولی به نظر من طرف عبوس و ی قرار میشه و اگه گوشی دستش باشه جمع صمیمانه تره !

ممنونم از حضورتون

فقط میشه بپرسم چرا عصبی میشیم؟چرا بودن گوشی در دورهمی ها یک الزام محسوب میشه؟در زمانهای نه چندان دور رو حتما به خاطر میارید

دورهمی های صمیمی ،شب نشینی های متعدد،و صله رحمهای گاه و بیگاه و سرزده حتی اما صمیمی

چرا این فرهنگ دیگه دیده نمیشه؟

لینک به دیدگاه
ممنونم از حضورتون

فقط میشه بپرسم چرا عصبی میشیم؟چرا بودن گوشی در دورهمی ها یک الزام محسوب میشه؟در زمانهای نه چندان دور رو حتما به خاطر میارید

دورهمی های صمیمی ،شب نشینی های متعدد،و صله رحمهای گاه و بیگاه و سرزده حتی اما صمیمی

چرا این فرهنگ دیگه دیده نمیشه؟

:icon_gol:

گوشی به نظر من یه جور اعتیاده !! چون خلاف میل و خواسته ست . من سرگرم شدن با گوشی رو بودن یه خلا در زندگی میدونم ، برای ارامشو دور شدن از مشکلات باعث استفاده بیش از اندازه از موبایل میشه .

در مورد دور همی ها هم الان زندگی خیلی سخت شده ادم تو خونه ش تنها بشینه خیلی سنگین تره

چشم و همچشمی و خرج کردن که نسبت به مهمونی قبلی که رفته بودن کم نیارن ! این یه دونش که مخارج رو سنگین می کنه

یه دونه هم همه دارن کار می کنن تازندگیشونو بچرخونن و بعد کار میان خونه ترجیح میدن برن تو گوشی با گوشی ارامش داشته باشن تا اینکه در محیط شلوغ باشن ،قبلا هم کار کردن بود ولی الان استرس های کاذب زیادی وجود داره

چقد طولانی شد

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 2 سال بعد...
در در 27 تیر 1399 در 20:51، Mehdi.Aref گفته است :

گفته بودی برمیگردی جواب میدی :a030:

خودم بگم پس...!

كنترل نميشم با استفاده بيش از حد گوشي واقعا:)

والا اومدم راست گفتم 

زندگيمه خب:))))))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...