رفتن به مطلب

آقایون ، باسه شما زیبایی خانومی که باهاش ازدواج می کنید چقدر مهمه؟

آقایون ، زیبایی خانومی که باهاش ازدواج می کنید چقدر مهم  

9 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آقایون ، زیبایی خانومی که باهاش ازدواج می کنید چقدر مهم

• 3
    • 2
    • 3
    • 0
    • 1
    • 0

ارسال های توصیه شده

آقایون ، باسه شما چقدر مهمه که همسرتون زیبا باشه؟

کلا میگن مرد ها با چشم عاشق میشن! یعنی صورت زیبا مهم هست

اما مسلما سیرت زیبا هم مهمه و اصلا قابل چشم پوشی نیست!

اما به هر حال علف باید به دهن بزی شیرین بیاد! هر گلی هم بوی خودش رو داره!

یه جورایی همون گفته ی معروف "بگذار زیبایی در نگاه تو باشد..."

یه دختر از نگاه خیلی ها ممکنه زیبا و از نگاه خیلی ها ممکنه زشت باشه!!! و اصلا هر موضوعی برا هر فردی اینجور هست!

با این حال آدمیزاد عاشق زیبایی هست

به نظرم به همون اندازه که برای زن زیبایی شوهرش مهمه برا مرد هم زیبایی همسرش مهمه

لینک به دیدگاه

سلام

این موضوع به نظرم تکراری میاد :ws52:

اما به هر حال ،

در ابتدا میشه از استارتر بخوام زیبایی رو برای من تعریف کنند؟

زشتی و زیبایی امری نسبی هست و اصلا نمیشه براش ملاک و معیاری تعیین کرد

طبیعتا آنچه از منظر یک فرد زیبایی محسوب میشه یقینا ار دیدگاه شخص دیگه نه تنها زیبایی نیست بلکه جزو معایب ظاهری شخص تلقی میشه

اگر زیبایی تعریف مشخصی پیدا کرده است نمیدانم:ws38:

لینک به دیدگاه

ظاهر قطعاْ مهمه.

ولی باور کنید اینکه یه خانوم بتونه تو سن شما حداقل درست صحبت کنه اهمیتش از ظاهر کمتر نیست.

حالا رفتار درست و جایگاه اجتماعی که اون خانم برای خودش درست میکنه و ... دیگه به کنار.

من نمیخوام بگم از نسرین ستوده و مریم میرزاخانی و ... یاد بگیرید و الگو بگیرید چون به نظرم هرکسی قابلیت تبدیل شدن به امثال اون ها رو ندارن و من خودمم در حدی نیستم که بخوام همچین حرفی به کسی بزنم.

ولی تو همین جامعه خودمون پره از دختر ها و خانومهای معمولی هست که مرد و مردونه دارن زندگیشونو با هر زوری که هست و با هر شرایط مزخرفی که جامعه امون داره، دارن پیش میبرن.

من به عنوان یک آقا اگر بخوام نظر بدم :

ابتدایی ترین (از نظر زمانی) مسئله قطعاْ ظاهره. ولی باور کنید هزار و یک آیتم وجود داره که باعث میشه علاقه ابتدایی به یه خانم که شاید جرقه اش به خاطر ظاهر اون خانوم خورده پایدار بمونه.

از هوش و شخصیت بگیر تا ابتدای ترین مسائل.

اینکه بدونی اون خانم ورزش میکنه یا نه؟

به سلامت جسم و روحش اهمیت میده یا نه؟

مطالعه میکنه یا نه؟

کل استفاده اش از اینترنت تلگرام و اینستاگرامه یا بلده نیاز روزمره اش رو برطرف کنه.

تو شرایط بحران مالی و کاری و ... میتونه زندگیشو مدیریت کنه یا نه؟

به موسسات خیریه و افراد نیازمند جامعه کمک میکنه یا نه؟ میره به نزدیک ترین موسسه خیریه شروع کنه مثلاْ‌ به بچه های دبستانی فقیر ریاضی درس بده یا نه؟

تو تاکسی راننده ازش اضافه کرایه گرفت میتونه اعتراض کنه حقشو بگیره یا نه؟

از شرایط مالی و اوضاع بورس تهران خبر داره؟ اگر بهش ۲۰ میلیون پول بدی بلده سال دیگه بکنش ۳۰ میلیون یا اولین کارش اینه میره دماغشو عمل میکنه و 7s میخره؟

نظرش راجع به برجام و تهدیدهای ترامپ چیه؟

بخواد ماشین دست دوم بخره از پس خودش بر میاد یا سرش کلاه میذارن؟

نظرش راجع به فیلم ابد و یک روز چیه؟

اگر بچه اش تو سن ۱۸ سالگی بهش گفت مامان من همجنسگرا هستم چیکار میکنه؟

آگاهانه سیگار نمیکشه یا به خاطر ترس از والدین و خانواده و جامعه سمتش نرفته. (بین سیگار کشیدن خانم ها و آقایون تفاوتی وجود نداره)

و 100000000000000 آیتم دیگه.

(ملاک های آدم با سواد در سال ۲۰۱۶ از دید سازمان ملل رو حتماْ‌ بخونید)

اتفاقاْ چند سال پیش مطلبی خوندم که طی ۴۰-۵۰ سال اخیر سلیقه آقایون داره میره به سمت خانم هایی با هوش بیشتر و زرنگ تر.

من وقتی طرز صحبت کردن شما رو میبینم واقعاْ باورش برام سخته که شما بتونی مثلاْ در محیط کار مسئولیت ۲ نفر زیر دستتون رو به عهده بگیرید.

یا یه آقایی بخواد برای زندگی مشترک رو شما حساب کنه که مسئولیت فلان و فلان خانواده رو بندازه گردن شما.

اتفاقاْ داشتم میچرخیدم بین تاپیک های همین تالار یه تاپیکی بود یکی از خانم ها از بچه ها کمک و مشاوره میخواست در مورد رفتار با همسرش.

یعنی اوج ناپختگی رو میتونستید تو نظرات بعضی از این خانم ها بخونید.

یکی میگفت طلاق بگیر یکی میگفت غلط کرده نده بهش یکی میگفت دروغ بگو و ازش پنهان کن و ...

یا همین گاه نوشته ها و دل مشغولی های کاربرا و خانم ها رو وقتی میخونی.

یا یکی از همکارای من برای یه ماموریت کاری چندماه مجبور شد بره یه شهر دیگه.

یعنی روزی نبود که همسرش باهاش تماس نگیره و گریه و ... که پاشو بیا ول کن اونجارو.

حالا این همکار (و دوست) منم تو شرایط بد مالی که اگر یک ماه حقوق نمیگرفت و بیکار میموند واقعاْ زندگیش میریخت بهم.

شاید نزدیک ۸۰٪ حقوقش میرفت پای قسط و بدهی!

این مطالب رو نمیگم انجام بدین تا دل آقایون رو بدست بیارید و اونا از شما خوششون بیاد و ...

آقایون به درک.

بحث کیفیت زندگی خودتون هست و لذتی که خودتون از زندگی ببرید.

قصد جسارت و بی ادبی و توهین واقعاْ ندارم.

امیدوارم ازد ست من ناراحت یا عصبانی نشید.

من واقعاْ‌ نیتم کمک بود و دوست داشتم با این مطلبم در جایگاه کمترین شخص این انجمن کمکی به شما و خیلی دیگه از خانم هایی که این مطلب رو میخونن کرده باشم. چون مطلب در مورد خانم ها بود من کل ایرادهامو به خانم ها گرفتم وگرنه در مورد آقایون هم وضع از این بهتر نیست.

لینک به دیدگاه
ظاهر قطعاْ مهمه.

ولی باور کنید اینکه یه خانوم بتونه تو سن شما حداقل درست صحبت کنه اهمیتش از ظاهر کمتر نیست.

حالا رفتار درست و جایگاه اجتماعی که اون خانم برای خودش درست میکنه و ... دیگه به کنار.

من نمیخوام بگم از نسرین ستوده و مریم میرزاخانی و ... یاد بگیرید و الگو بگیرید چون به نظرم هرکسی قابلیت تبدیل شدن به امثال اون ها رو ندارن و من خودمم در حدی نیستم که بخوام همچین حرفی به کسی بزنم.

ولی تو همین جامعه خودمون پره از دختر ها و خانومهای معمولی هست که مرد و مردونه دارن زندگیشونو با هر زوری که هست و با هر شرایط مزخرفی که جامعه امون داره، دارن پیش میبرن.

ابتدایی ترین (از نظر زمانی) مسئله قطعاْ ظاهره. ولی باور کنید هزار و یک آیتم وجود داره که باعث میشه علاقه ابتدایی به یه خانم که شاید جرقه اش به خاطر ظاهر اون خانوم خورده پایدار بمونه.

مطالعه میکنه یا نه؟

کل استفاده اش از اینترنت تلگرام و اینستاگرامه یا بلده نیاز روزمره اش رو برطرف کنه.

به موسسات خیریه و افراد نیازمند جامعه کمک میکنه یا نه؟ میره به نزدیک ترین موسسه خیریه شروع کنه مثلاْ‌ به بچه های دبستانی فقیر ریاضی درس بده یا نه؟

از شرایط مالی و اوضاع بورس تهران خبر داره؟ اگر بهش ۲۰ میلیون پول بدی بلده سال دیگه بکنش ۳۰ میلیون یا اولین کارش اینه میره دماغشو عمل میکنه و 7s میخره؟

آگاهانه سیگار نمیکشه یا به خاطر ترس از والدین و خانواده و جامعه سمتش نرفته. (بین سیگار کشیدن خانم ها و آقایون تفاوتی وجود نداره)

اتفاقاْ چند سال پیش مطلبی خوندم که طی ۴۰-۵۰ سال اخیر سلیقه آقایون داره میره به سمت خانم هایی با هوش بیشتر و زرنگ تر.

من وقتی طرز صحبت کردن شما رو میبینم واقعاْ باورش برام سخته که شما بتونی مثلاْ در محیط کار مسئولیت ۲ نفر زیر دستتون رو به عهده بگیرید.

یا یه آقایی بخواد برای زندگی مشترک رو شما حساب کنه که مسئولیت فلان و فلان خانواده رو بندازه گردن شما.

اتفاقاْ داشتم میچرخیدم بین تاپیک های همین تالار یه تاپیکی بود یکی از خانم ها از بچه ها کمک و مشاوره میخواست در مورد رفتار با همسرش.

یکی میگفت طلاق بگیر یکی میگفت غلط کرده نده بهش یکی میگفت دروغ بگو و ازش پنهان کن و ...

یعنی روزی نبود که همسرش باهاش تماس نگیره و گریه و ... که پاشو بیا ول کن اونجارو.

حالا این همکار (و دوست) منم تو شرایط بد مالی که اگر یک ماه حقوق نمیگرفت و بیکار میموند واقعاْ زندگیش میریخت بهم.

این مطالب رو نمیگم انجام بدین تا دل آقایون رو بدست بیارید و اونا از شما خوششون بیاد و ...

آقایون به درک.

من واقعاْ‌ نیتم کمک بود و دوست داشتم با این مطلبم در جایگاه کمترین شخص این انجمن کمکی به شما و خیلی دیگه از خانم هایی که این مطلب رو میخونن کرده باشم. چون مطلب در مورد خانم ها بود من کل ایرادهامو به خانم ها گرفتم وگرنه در مورد آقایون هم وضع از این بهتر نیست.

حرفي واسه گفتن نمونده ديگه به نظرم

جان كلام رو تمام و كمال بيان كرديد

مرسي :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ظاهر قطعاْ مهمه.

مطالعه میکنه یا نه؟

آقایون به درک.

سلام مهندس

جواب شما خیلی دقیق بود منتها از نظر و عقیده خودتون

و این قسمت

میشه اصلاح کرد نظر من به شخصه!

تنها با این قسمت از حرفهاتون موافقم:

هزار و یک آیتم وجود داره که باعث میشه علاقه ابتدایی به یه خانم که شاید جرقه اش به خاطر ظاهر اون خانوم خورده پایدار بمونه.

و بقیه موارد بر میگرده به ملاکهای شخصی شما برای انتخاب همسر!و نمیشه تعمیمش داد به همه آقایون.

در دنیای مجازی راحت میشه شعار داد.نمیدونم خودتون ازدواج کردید یا خیر!؟

من به شخصه در زندگی خودم میبینم یه سری اصول هست که اگه رعایت کنم زندگیم دوام خوبی پیدا میکنه

این بحث خیلی مفصله نمیدونم اجازه دارم وارد بحث ملاکهای انتخاب همسر بشم یا نه؟

چون خیلی حرفها دارم و مشتاقم ببینم ملاکهای نسلهای بعد از من و متمدن امروزی برای انتخاب همسر چیه؟

واگر واقعا باورهای من غلطه اصلاحش کنم.چون من هم باید با موارد صحیحی که در جامعه پیشرفت میکنه خودم رو آداپته کنم تا فردای روز الفبای حرف زدن با پسرم رو بلد باشم.

در پاسخ تاپیک:

بله .....ظاهر همسرم برای من مهم بود که با شابلون ذهنی من از همسر آینده ام بیشترین نقاط مشترک رو داشته باشه

شخصی باشه که بعد از عروسی وقتی با هم شانه به شانه در خیابان قدم میزنیم نه اون از من سر باشه نه من از اون.شاید این جمله انتقاداتی به همراه داشته باشه اما حرف منو بیشتر متاهلها درک میکنن.مجردها شاید در انتخاب دوست خود از عیرهمجنس یه سری ملاکها رو در نظر بگیرن اما وقتی بحث ازدواج هست کلی عقاید برمیگرده(با خودتون صادق باشید)

ملاکهای سازمان ملل شاید زیبا و دوست داشتنی باشه اما وقتی در جامعه ی ایرانی من بخواد پیاده بشه امکانش نباشه چون مردان و زنان هموطن من ایرانی ان با فرهنگی غنی و دوست داشتنی که نباید اجازه بدیم فرهنگهای بیگانه اونو عوض کنن

در آخر:

سوال این تاپیک به نظر من از بن و ریشه غلطه و هر جوابی بهش داده بشه در یک مسیر بی انتها و بی جواب هدایت میشه.

دلیل اینکه میگم غلطه رو دوست عزیزمون اشاره ای بهش کردن

کلا میگن مرد ها با چشم عاشق میشن!

واین امر از ذات انسانی یک مرد نشات میگیره و عیب نیست....به شرط آنکه شخص شنونده شناخت درستی از جنس مرد و زن داشته باشه

کاش قبل از پرسش و پاسخهای اینچنینی شناختی از روحیات و غرایض زن ومرد پیدا میکردیم

لینک به دیدگاه

باسه ؟؟؟؟:ws52:

ببخشید یهویی کنجکاو شدم بقیه تاپیک ها هم اینجوری بود

ادم حس خوبی بهش دست نمیده ببخشیداااااااااااا

انگار کسی که سنش خیلی کم این سوال و پرسیده زیاد جدی گرفته نمیشه :icon_pf (34):

دیگه خیلی ادبیات فارسی داره بد میشه مثلا

آقا ...عاقا

اصلا ...اصن

و......

تاپیک مردونه بود ببخشید اومدم :whistle:

لینک به دیدگاه

باسلام

وقتی مجرد بودم خیلی ها می گفتن دنبال قیافه نباش بعد از یه مدت تکراری میشه و از این حرفا

من هم گفتم حتما چیزی میدونن که میگن بعد از یه مدت دختری رو معرفی کردن رفیم ببینیم چطوره اول که دیدمش قیافش رو نپسندیدم به خودم گفتم حالا باهم صحبت می کنیم یک تجربه میشه برای موردای دیگه ای که معرفی میکنن که چجوری باید صحبت کرد و چیا گفت تو صحبت دیدم دختر ساده وخوبیه گفتم یه جلسه دیگه صحبت کنیم بیشتر آشنا بشیم دیدم خانواده خوبی هم هستن رفتیم جلو بله برون و عقد و عروسی بعد از مدتی دیدم اخلاق و حتی خانواده اون چیزی که فکر میکردم نبود قیافه هم که نداشت نسبت بهش احساسی نداشتم گفتم بچه دار شیم شاید زندگی گرم تر بشه به من می گفت چرا ابراز عشق و علاقه نمی کنی؟

دخترم که به دنیا اومد سر جفتمون به بچه گرم شد راستش اون علاقه ای که به دخترم دارم یک دهمش رو هم به همسرم ندارم اونم کم کم سرد شده و سر هرچیزی بهونه میگیره

به مادرم میگم از من که گذشت ولی به برادر کوچکم انقدر نگید قیافه مهم نیست تنها چیزی که از اول معلومه و تشخیص داده میشه قیافست

لینک به دیدگاه

خیلی زیاد

زیادتر اخلاق

بینهایت زیادترش شخصیت خود محور و قوی

وبازم زیادترش صداقت

...

و

و

و......... خیلی زیاده نمیشه رو کاغذ اورد

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
باسلام

وقتی مجرد بودم خیلی ها می گفتن دنبال قیافه نباش بعد از یه مدت تکراری میشه و از این حرفا

من هم گفتم حتما چیزی میدونن که میگن بعد از یه مدت دختری رو معرفی کردن رفیم ببینیم چطوره اول که دیدمش قیافش رو نپسندیدم به خودم گفتم حالا باهم صحبت می کنیم یک تجربه میشه برای موردای دیگه ای که معرفی میکنن که چجوری باید صحبت کرد و چیا گفت تو صحبت دیدم دختر ساده وخوبیه گفتم یه جلسه دیگه صحبت کنیم بیشتر آشنا بشیم دیدم خانواده خوبی هم هستن رفتیم جلو بله برون و عقد و عروسی بعد از مدتی دیدم اخلاق و حتی خانواده اون چیزی که فکر میکردم نبود قیافه هم که نداشت نسبت بهش احساسی نداشتم گفتم بچه دار شیم شاید زندگی گرم تر بشه به من می گفت چرا ابراز عشق و علاقه نمی کنی؟

دخترم که به دنیا اومد سر جفتمون به بچه گرم شد راستش اون علاقه ای که به دخترم دارم یک دهمش رو هم به همسرم ندارم اونم کم کم سرد شده و سر هرچیزی بهونه میگیره

به مادرم میگم از من که گذشت ولی به برادر کوچکم انقدر نگید قیافه مهم نیست تنها چیزی که از اول معلومه و تشخیص داده میشه قیافست

سلام.

ممنون از بیان تجربتون. ولی یه سوالی دارم. نظر من اینه که واقعا قیافه تکراری میشه. ولی الان من تو جامعه متوجه شدم هر دختری با هر قیافه ای به راحتی می تونه با آرایش خودشو به هر قیافه ای در بیاره.:w02:

حالا نمی فهمم.چرا میگید دخترا باید برای ازدواج زیبا باشن. قیافه باید به دل بشینه. واقعا آدم اگه درک بالایی داشته باشه ورای چهره ی افراد رو می تونه ببینه. برای مثال . مگه پدر مادر های ما با وجود کهولت سن خیلی زیبا هستن؟ ولی واقعا مادر و پدر من برای من بسیار زیبا هستند چرا که هر وفت به صورتشون نگاه می کنم یاد تمام زحمات و ایثار هایی که برای من کشیدند می افتم. به نظرم اگر زیبای ابتدایی مهم باشه که با آرایش حل میشه. در ادامه ی زندگی هم خاطرات و ایثار ها و اخلاقیات می تونه جای هر گونه چهره ای رو حتی معلولیت رو هم بگیره. این طرز تفکر درست نیست به نظر من . زندگی که همیشه اوایل زندگی نیست. ممکنه با یه تب یا حادثه نه تنها زیبایی بلکه توانایی جسمی رو هم از دست بده. تو این موقعیت چی کار می کنید؟:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.

ممنون از بیان تجربتون. ولی یه سوالی دارم. نظر من اینه که واقعا قیافه تکراری میشه. ولی الان من تو جامعه متوجه شدم هر دختری با هر قیافه ای به راحتی می تونه با آرایش خودشو به هر قیافه ای در بیاره.:w02:

حالا نمی فهمم.چرا میگید دخترا باید برای ازدواج زیبا باشن. قیافه باید به دل بشینه. واقعا آدم اگه درک بالایی داشته باشه ورای چهره ی افراد رو می تونه ببینه. برای مثال . مگه پدر مادر های ما با وجود کهولت سن خیلی زیبا هستن؟ ولی واقعا مادر و پدر من برای من بسیار زیبا هستند چرا که هر وفت به صورتشون نگاه می کنم یاد تمام زحمات و ایثار هایی که برای من کشیدند می افتم. به نظرم اگر زیبای ابتدایی مهم باشه که با آرایش حل میشه. در ادامه ی زندگی هم خاطرات و ایثار ها و اخلاقیات می تونه جای هر گونه چهره ای رو حتی معلولیت رو هم بگیره. این طرز تفکر درست نیست به نظر من . زندگی که همیشه اوایل زندگی نیست. ممکنه با یه تب یا حادثه نه تنها زیبایی بلکه توانایی جسمی رو هم از دست بده. تو این موقعیت چی کار می کنید؟:icon_gol:

ببخشید اینجا بحث مردونه هستش ولی من واقعا از این جملات خوشم اومد اگه واقعنی واقعا حتما یقینا مطمئنا شما اعتقادتون این هستش لطفا اعلام کنید مجسمه تونو بسازیم .....ندیدم کسی اعتقادش اینطوری باشه انقد تفکرات وحشتناک دوربرم دیدم که برام رویا شده....یه جورایی می ترسم از سمت و سویی که تفکر جوونها میره میترسم:ws44:
لینک به دیدگاه
سلام.

فرمایش شما درسته

من نگفتم بقیه چیزا مهم نیست ولی تو چند جلسه صحبت کردن نمیشه به اخلاق و اعتقادات طرف مقابل رسید چون هر دوطرف سعی می کنن خودشون رو خوب نشون بدن مگر اینکه از قبل با هم آشنا باشند

لینک به دیدگاه
فرمایش شما درسته

من نگفتم بقیه چیزا مهم نیست ولی تو چند جلسه صحبت کردن نمیشه به اخلاق و اعتقادات طرف مقابل رسید چون هر دوطرف سعی می کنن خودشون رو خوب نشون بدن مگر اینکه از قبل با هم آشنا باشند

همسایه

بالایی برادرم دو تادکتر روانشناسی بودن. ۶ سال دانشگاه با هم دوست بودن. ۶ ماه بعد از ازدواج کار کشید به چاقو کشی و طلاق.

یه مورد دیگه هم بود ۸ سال با هم دوست بودن. تا ازدواج کردن به یه سال نکشید طلاق گرفتن.

ازدواج اصلا یه چیز دیگس.یه چیز ماورایی هست . یعنی به محض اینکه ازدواج می کنی ابر و باد و ... دست به دست هم میدن که شما با هم مشکل داشته باشین.ازدواج برای پخته شدن نه خاله بازی. اونایی که فک می کنن ازدواج کنن شروع عشق و حالشونه کارشون به طلاق میرسه. ازدواج برای بالا بردن تحمل و پختگی اخلاق و صبر. علت این همه مشکل خودخواهی ملت هست. فقط خودشونو می بینن. یه کتاب بود به اسم نه حرف من نه حرف تو حرف خدا. باید بین زن و شوهر یه مرجعی باشه که حرفش حجت رو تموم کنه. این شخص می تونه از اقوام باشه یا خدا باشه. منتها اینجوری نیست الان همه میگن حرف من . خواست من . فامیل من .اینه که میشه همین.

در ضمن برای اینکه تو خواستگاری گول نخوری. باید بد ترین شرایطی که داری رو به طرف بگی. نه اینکه بهترین حالت خودتو.اینجوری اصلا نیازی به امتحان کردن هم نیست.که ببینی طرف واقعا تو رو به خاطر خودت می خواد یا قیافه و پول و مدرک و .... تا حالا که واسه من جواب داده.همه خواستگاری هایی که رفتم اینجوری کنسل شده.:w02:

لینک به دیدگاه
همسایه

بالایی برادرم دو تادکتر روانشناسی بودن. ۶ سال دانشگاه با هم دوست بودن. ۶ ماه بعد از ازدواج کار کشید به چاقو کشی و طلاق.

یه مورد دیگه هم بود ۸ سال با هم دوست بودن. تا ازدواج کردن به یه سال نکشید طلاق گرفتن.

ازدواج اصلا یه چیز دیگس.یه چیز ماورایی هست . یعنی به محض اینکه ازدواج می کنی ابر و باد و ... دست به دست هم میدن که شما با هم مشکل داشته باشین.ازدواج برای پخته شدن نه خاله بازی. اونایی که فک می کنن ازدواج کنن شروع عشق و حالشونه کارشون به طلاق میرسه. ازدواج برای بالا بردن تحمل و پختگی اخلاق و صبر. علت این همه مشکل خودخواهی ملت هست. فقط خودشونو می بینن. یه کتاب بود به اسم نه حرف من نه حرف تو حرف خدا. باید بین زن و شوهر یه مرجعی باشه که حرفش حجت رو تموم کنه. این شخص می تونه از اقوام باشه یا خدا باشه. منتها اینجوری نیست الان همه میگن حرف من . خواست من . فامیل من .اینه که میشه همین.

در ضمن برای اینکه تو خواستگاری گول نخوری. باید بد ترین شرایطی که داری رو به طرف بگی. نه اینکه بهترین حالت خودتو.اینجوری اصلا نیازی به امتحان کردن هم نیست.که ببینی طرف واقعا تو رو به خاطر خودت می خواد یا قیافه و پول و مدرک و .... تا حالا که واسه من جواب داده.همه خواستگاری هایی که رفتم اینجوری کنسل شده.:w02:

این جمله رو واقعا باید طلا گرفت

حالا سر بحث قیافه:ws3:

من یکی دو بار این سوال از همسرم پرسیدم گفتم اگه من صورتم عوض شه بازم دوسم داری و اونم خیلی رک گفت نه:whistle:

به همون سو چراغم چند بار گفته اگه خیلی هم اخلاقت خوب بوده باشه اما قیافت اینی که هستی نبود من خوشم نمی اومد :ws3:

قیافه واقعا مهمه

من به شخصه برام صدای مرد خیلی مهمه .. اولین باری که همسرمو دیدم گفتم اه چ صدای داغونی داره و هنوزم که هنوز که همین حس رو دارم:ws3:ب همه حسای قبل ازدواجتون توجه کنید

اون که میگه برام زیبایی مهم نیست نه که واقعا براش مهم نباشه براش کمرنگ تره:w02:

لینک به دیدگاه

من یکی دو بار این سوال از همسرم پرسیدم گفتم اگه من صورتم عوض شه بازم دوسم داری و اونم خیلی رک گفت نه:whistle:

به همون سو چراغم چند بار گفته اگه خیلی هم اخلاقت خوب بوده باشه اما قیافت اینی که هستی نبود من خوشم نمی اومد :ws3:

قیافه واقعا مهمه

من به شخصه برام صدای مرد خیلی مهمه .. اولین باری که همسرمو دیدم گفتم اه چ صدای داغونی داره و هنوزم که هنوز که همین حس رو دارم:ws3:ب همه حسای قبل ازدواجتون توجه کنید

من کاری به اعتقاد دیگران ندارم. ولی به نظر من انسان مثل آب می مونه . باید حرکت کنه. این حرکت از نظر روحی هم باید باشه.همه در وهله ی اول شاید براشون قیافه مهم باشه ولی باید یه نقطه ای برای خودش تعریف کنه و به سمتش حرکت کنه. خدا میگه ملاک انسان ها پیش من با تقوا ترین اون هاست. حالا اگه می خواهید خداگونه باشید باید این صفتو تو خودتون تقویت کنید. من نمی گم قیافه اصلا برام مهم نیست. قیافه با آرایش خیلی فرق می کنه. آرایش دروغه. ماسکه. واقعیت نیست. قیافه برای همه مهم هست اما در شرایط مساوی. نمیشه یه خانمی که آرایش نکرده رو با یکی که ۵ ساعت آرایش کرده مقایسه کنی. باید بتونی زیبایی رو تو چهره ی فرد ببینی بتونی بین این دو تا تفاوت قایل بشی. کسی که آرایش می کنه شاید نتونه بدون آرایش بره بیرون. ولی کسی که آرایش نمی کنه می تونه آرایش کنه بره بیرون. در ضمن خانم هایی که آرایش می کنن به تجربه تو فامیل برام ثابت شده که خونه خیلی خیلی کم آرایش می کنن و همین باعث دلزدگی همسرانشون میشه.

چهره مهمه. چهره هر کسی حاوی یه پیامه. اینه که می گن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد . من از یه بنده خدایی خوشم میومد ولی همه بهم می گفتن این چیه آخه. همچنین این اتفاق برای دوستانم هم افتاده که ما مثلا از همسرش اصلا خوشمون نیومده. ولی اون کاملا عاشقانه دوستش داره.

به خاطر همینه آدمی که خیلی چشش هرز باشد تنوع طلب میشه و سطح توقعاتش بالا میره. باید از همون اول چشو کنترل کنی. بسازم خنجری نیشش ز پولاد زنم بر دیده تا دل گردد آزاد.

در مورد حس درونی هم کاملا موافقم. اما حسی که دست کاری نشده باشه. در مورد حس درونی حدیث داریم از امام علی . اما حس نباید با هوس مخلوط شده باشه. من که به شخصه زیاد از آرایش خوشم نمیاد و به نظرم آرایش زیاد یه فرد شرط کافی واسه اینه که این فرد جهان بینیش درصد بالایش مادی و عینی. یعنی نمیشه یه نفر اینقدر زیبایی ظاهری شخصی برای خودش و معیار انتخاب دیگران داشته باشه و همزمان کرامت انسانی رو هم در حد اعلا قبول داشته باشه. اصلا کسی که کرامت انسانی رو قبول داشته وقت و حوصله ی این کارا رو نداره. نمیشه که هم این باشه هم اون.شایدم درست نباشه ولی ملاک من اینه. کسی که نمی تونه خودشو بدون آرایش تحمل کنه و اعتماد به نفس نداره. صد در صد منم اگه کوچیک ترین مشکلی داشته باشم یا یکم پا به سن بزارم نمی تونه تحمل کنه و خجالت میکشه پیش دیگران بگه همسرشم.

لینک به دیدگاه

قیافه واقعا مهمه

نکته این حرفاتون اینکه خیلی خوشگل هستید حتما خوشبحالتون :sigh: یه سوال داشتم ناراحت نشدید همسرتون این حرفو زد؟
لینک به دیدگاه
نکته این حرفاتون اینکه خیلی خوشگل هستید حتما خوشبحالتون :sigh: یه سوال داشتم ناراحت نشدید همسرتون این حرفو زد؟

حتما هستند دیگه:whistle:

اما دلم سوخت:sad0:

آقاشون نباید این حرفو میزد:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...