رفتن به مطلب

يك سناريو براي اقايون : چرا شروع به اذيت كردنش ميكنيد وقتي كه ...

ارسال های توصیه شده

سارا جون بزن تو گوشش:ws3:

دور از شوخی چون کاملا درک میکنم چی میگی و واقعا بعضی ادما متاسفانه به دلیل کمبود فرهنگ اصلا نمیفهمن حرف حساب رو..و حتی بی محلی و کم محلی رو نوعی چراغ سبز دادن برا خودشون معنی میکنن راهی نداره به جز قاطع صحبت کردن...البته اگه طرف مقابلت اینطوریه..

خیییلیاشون هم انقد باشعورو بافرهنگ هستن ک اصلا نیازی به صحبت مستقیم نیس خودشون میفهمن

اما اونطوری ک من فهمیدن منظورت نفر اوله.

به نظر من خیلی محکم حرفتو بزن بدون اینکه فک کنی در موردت میخاد چه قضاوتی بشه

من که اینکارو میکنم دیگه نمیدونم :ws3:

اها راستی اون کتابی هم که مهدیِ جان گفتن من خوندم

واسه من جواب نداد..تو بخون شاید واسه توجواب داد..والا..بعضیا خیلی به جورین تا مستقیم نری تو شیکمشون نمیفهمن..

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 67
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سارا جون بزن تو گوشش:ws3:

دور از شوخی چون کاملا درک میکنم چی میگی و واقعا بعضی ادما متاسفانه به دلیل کمبود فرهنگ اصلا نمیفهمن حرف حساب رو..و حتی بی محلی و کم محلی رو نوعی چراغ سبز دادن برا خودشون معنی میکنن راهی نداره به جز قاطع صحبت کردن...البته اگه طرف مقابلت اینطوریه..

خیییلیاشون هم انقد باشعورو بافرهنگ هستن ک اصلا نیازی به صحبت مستقیم نیس خودشون میفهمن

اما اونطوری ک من فهمیدن منظورت نفر اوله.

به نظر من خیلی محکم حرفتو بزن بدون اینکه فک کنی در موردت میخاد چه قضاوتی بشه

من که اینکارو میکنم دیگه نمیدونم :ws3:

اها راستی اون کتابی هم که مهدیِ جان گفتن من خوندم

واسه من جواب نداد..تو بخون شاید واسه توجواب داد..والا..بعضیا خیلی به جورین تا مستقیم نری تو شیکمشون نمیفهمن..

اين داستان تكراري سراسر زنان دنياست

به نظرم وختش رسيده در مورد اين چيزا هم حرف بزنيم فارغ از اينكه ديگرون و بخصوص مرداي سنتي چي در موردمون فكر مي كنن

يه زموني وختي به زني تجاوز ميشد يا براش مزاحمت ايجاد ميشد سريع مي گفتن كرم از خود درخته !!!!!

سهيلا جوركش يكي از قربانيان عريان اين تفكر در جامعه ما هس

يكي از قربانيان عريان

اون رفتار رو (اسيد پاشي منظورمه )خيلي افراد محكوم كردن حتي خيلي از همين مردان سنتي

اما هنوز مردان كمي توي سزرمين من قبول دارن كه وختي زني مي گويد نه ، يعني نه

تا وختي ما صريح حرف زدن و صريح منظور خودمونو بيان كردن رو ياد نگرفتيم و به فرهنگ تبديلش نكرديم معلومه نه گفتن زن در نظر اين اقايون اره معني ميده

لینک به دیدگاه

اين شايدها ميتونه تا بي نهايت ادامه داشته باشه

اما سوالي كه شخصا براي من يكي ايجاد شده اينكه

چرا برخي از اقايون (دست كم از نظر من بيشترشون ) بجاي رفتار منطقي ، شروع به اذيت و ازار و جوسازي عليه اون خانوم مي كنن در حالي كه اون خانوم اصلا به اون اقاي كذايي هيچ تعهدي نداده يا اصلا هرگز بهش ابراز احساسات نكرده

سوال دومم اينكه اون خانوم در مقابل چنين اقايي چطوري برخورد كنه كه نه به غرور اون اقاهه بربخوره و نه شخصيت و شأن خودش زير سوال بره

خيلي خيلي ممنون ميشم جواب اين سوالمو شفاف و واضح بديد چون واقعا به راهنمايي هاتون نياز دارم

اینکه چرا اینجوری رفتار میکنن به خاطر بی شعوری و بی فرهنگی و بی شخصیتی و خیلی بی های دیگه است.

اینکه بلد نیستن به حریم و محدوده انسان ها احترام بذارن.

اون جنس نر بر اثر تجربه (چون افرادی که تو تربیتش نقش داشتن بهش آموزش ندادن سر موقع اش) در جامعه پیدا کرده که میتونه اینجوری دل جنس ماده رو بدست بیاره و جواب گرفته قبلاْ.

اینکه چه واکنشی باید نشون بدین حقیقتش به خیلی شرایط بستگی داره که باید بدونی چجور آدم یا آدم هایی هستن و ...

در حالت عادی برخورد جدی و صریح جواب میده.

ولی نکته ای که من میخوام بهتون بگم اینه که تا دلتون بخواد از این برخورد ها خواهید دید در محل کار.

نه تنها شما که خیلی از خانم ها در خیلی از نقاط دنیا دارن میبینن.

حالا فقط شدتش فرق داره.

واسه همکارای خانم خودم که کنار دستم میشینن من ده بار دیدم.

از وقتی که دوتا خانم اومدن تو اتاقی که من کار میکنم تعداد مراجعات به اتاق ما 50 برابر شده.

اینکه برای هرکدومشون یه اسمی (مسخره) انتخاب کردن و تو جمع هایی که خودمون هستیم (هستن در واقع چون قسم میخورم من فقط فیزیکی بینشون هستم اونم چون مجبورم دیگه) مسخره اشون میکنن یا وقتایی که پیش هم هستیم نظرات حنسی و مبتذل در موردشون میدن.

و باور کنید برای هر کدومشون که مستقل تر و موفق تر و به قول خودشون پا نده تره بدتره اوضاع.

بین این نفراتی که گفتم (واحد شمارش شتر) آدم فوق لیسناس از دانشگاه شریف بگیر هست تا آدم متاهل و آدم نماز خون و ... که مسخره کردن اینها جز تفریحاتشون شده.

همینه.

نه تنها اینجا و این شرکت بقیه جاها هم بری همینه.

این نفر رو از سرخودتون باز کردین نفر بعد، شرکت بعد، خیابون، سینما، فروشگاه و ...

یا بدست میارنت و تو جمع های خودمونی از دستاوردهاشون میگن یا نمیتونن و شروع میکنن به همین کارهایی که گفتین.

اگر بخوای رفتارت رو برای فرار از حرفها و تیکه ها و رفتارهای غیر استانداردشون تنطیم کنی بازی رو باختی.

اگر قرار باشه با رفتار هر آدمی اینطور ذهنتون درگیر بشه و بهم بریزید فقط واسه خودتون جهنم درست کردید.

تو بحث ساختمان سازی و علم عمران چندین ساله دیگه سازه ها رو محکم و قوی نمیکنن که بتونه جلوی زلزله مقاومت کنه، چون هم به شدت هزینه ها رو میبرد بالا هم اینکه بلخره یه زلزله ای پیدا میشد که از سازه ای که تو طراحی کردی قوی تر باشه.

بلکه دارن راه هایی رو کشف و پیدا و اختراع میکنن که چجوری سازه زلزله رو رد کنه و اصلاْ درگیرش نشه!

مثلاْ یک از ایده ها اینه که به وسیله نیروهای مغناطیسی موقع زلزله سازه رو از زمین بلند کنن. زمین هرچقدر خواست خودشون موقع زلزله بکشه و تکون بده، همین که تموم شد سازه بیاد رو زمین سرجای اولش! نگار نه انگار که زلزله اومده!

یه راه یا راه هایی کشف و پیدا و اختراع بکن موقع بحران درجا و سریع این رفتار ها رو رد کنی و درگیرشون نشید.

لینک به دیدگاه
سلام

هیچ چیز پیچیده ای پشت این رفتار نهفته نیست....و برمیگرده به یه سری خصوصیتهای مردانه.

تو محیط کار سابقم دختری بود که واقعا رفتارش شبیه خانم شیرزاد تو ساختمان پزشکان بود...میگم دقیقا گاهی شک میکردم نکنه کاراکتر خانم شیرزاد از اون گرفته شده:ws28:

بهرحال سوژه دست بچه ها شده بود چرا؟چون واکنش نشون میداد گاهی همون واکش نشون ندادنهاش واکنش محسوب میشد

یقین بدونید یه مرد تا واکنش نبینه کارشو ادامه نمیده

گاهی هیچ قصدی پشت قضیه نیست نه مالکیتی نه حتی تحریکات جنسی!فقط جنبه تفریحی داره:ws3:

گاهی واکنشهای زنانه بیشتر از جذابیت خنده داره

و همین امر بیشتر مواقع علت این اذیتهاست.

در چنین مواردی هیچ راهی نیست جز اینکه یکی از دونفر محل کارشون رو عوض کنن

شما میگید صادقانه صحبت کردن جواب میده؟

من میگم در اکثر خانمهای جامعه نه!

بگذارید سوال شما رو با یه سوال دیگه جواب بدم

فرض کنید من در محل کارم همکارمستقیم خانمی دارم که اتفاقا بهش علاقه پیدا میکنم

منِ روشنفکر تحصیلکرده میام و نظرم رو بهش ابراز میکنم....(فرض کنید اون خانم علاقه ای به من نداره از جهت اینکه همسرش بشم اما برای همکاری رابطه ای خوب بین ما هست)

ابتدا میخوام شما به عنوان یه زن یا دختر واکنش و تغییری که در رفتارتون ایجاد میشه رو توضیح بدید

در ادامه میگم در واقعیت چه اتفاقی میافته جون نمونه شو خیلی زیاد دیده ام و حرفی که میزنم به عینه دیدم خودم!

خدا میدونه چه جهنمی کرده بودید محیط کار رو برای اون دختر.

برای اینکه جنبه تفریحی تون برقرار باشه؟

لینک به دیدگاه
نگرفتم

زنها چه پاداشي بايد بدن

يا اصلا بايد پاداش بدن ؟!:ws52:

من جامعه ایران مد نظرم بود

در حالت کلی پاداش برای هر دو هست به نوعی سیستم همکاری هست یعنی یک رابطه دو نفری به خاطر مزایایی که داره می تونه یکی از اهداف فرد باشه.(البته موارد استثنا وجود داره که با سیستم های پیچیده تر قابل توجیه است)

در ایران به دلیل اینکه زن ها (به طور کلی استثنا زیاد داریم)در ظاهر کمتر اشتیاق نشون میدن برای همین پذیرفتن معمولا از طرف زن ها هست یعنی مرد باید برای رسیدن به این رابطه تلاش کنه و زن در جواب این تلاش جواب بده(یا مثبت یا منفی).

خب سبک جواب گرفته شده از تلاش رو، هر فرد در مورد های بعدی تکرار می کنه و این طبیعی هست.

لینک به دیدگاه
خدا میدونه چه جهنمی کرده بودید محیط کار رو برای اون دختر.

برای اینکه جنبه تفریحی تون برقرار باشه؟

مهندس جان باز پستهای منو نصفه نیمه خوندی و یه طرفه به قاضی رفتی:w02:

بهرحال سوژه دست

بچه ها

شده بود

نه من!

در ثانی

یقین بدونید یه مرد تا واکنش نبینه کارشو ادامه نمیده

اون خانمی که من راجع بهش دارم صحبت میکنم خیانتهایی در حق آقایون اون قسمت کرد که کمترین بلا رو سرش آورند!!

سوم:

در پاسخ استارتر تاپیک من هم علت بعضی رفتارهارو که دیده بودم گفتم مثل خود شما!

گاهی واکنشهای زنانه بیشتر از جذابیت خنده داره

و همین امر بیشتر مواقع علت این اذیتهاست.

حالا شما خیلی خوبی و دور و برتون از این موارد اصلا نیست خوشا به احوالتون!:ws3:

چهارم:

این قسمت از پاسخ من بی جواب موند:

منِ روشنفکر تحصیلکرده میام و نظرم رو بهش ابراز میکنم....(فرض کنید اون خانم علاقه ای به من نداره از جهت اینکه همسرش بشم اما برای همکاری رابطه ای خوب بین ما هست)

ابتدا میخوام شما به عنوان یه زن یا دختر واکنش و تغییری که در رفتارتون ایجاد میشه رو توضیح بدید

در ادامه میگم در واقعیت چه اتفاقی میافته جون نمونه شو خیلی زیاد دیده ام و حرفی که میزنم به عینه دیدم خودم!

علت این قضیه رو بگید تا حدودی جواب تاپیک داده شده

در آخر:

شما که ماشاالله تحصیل کرده اید پس قوانین کُنش و واکنش رو بهتر از منِ ناقص العقل میدونید

هیچ رفتاری به خودیِ خود شکل نمیگیره قطعا به طَبَعِ یه رفتار صورت میگیره ،همیشه گفتن :

یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به بقیه!!

البته آدمهایی که کلا مریضی دارن در اذیت بقیه(این دسته افراد جنسیت براشون مطرح نیست اما خانومها چون کلا عطسه هم یکنن مهم میشه بیشتر به چشم میاد)سوای از بحث ما هستند...

گاهی لازمه برای اینکه رفتار بقیه با خودمون رو بهتر درک کنیم لازمه از خودمون شروع کنیم:a030:

هرگز هرگز هرگز ،یه مشکل یه طرفه و به خودی خود بوجود نمیاد و اگر رفتار اینچنینی دیده میشه باید رفتار خود خانومها هم مورد بررسی قرار بگیره

لینک به دیدگاه
مرسي از حضورتون :icon_gol:

ولي فكر نكنم ديدگاه شما كمكي به موضوع بحث من كنه

خانم افشار من تشکر شما رو لازم ندارم

اگه قراره پاسخها رو فیلتر شده جواب بدید همون اول بگید

شما پاسخ آقایون رو خواستید

و این آقایون یک آکولاد یا پرانتز بسته نیستند که همه جوابی رو بدهند که صرفا شما خوشتون بیاد:w16:

شما آقايون ، فرض كنيد به خانومي علاقه مند شديد (حالا در هر موقعيتي كه هستيد و به هر دليلي كه خودتون ميدونيد )

كم كم اين احساس شما نسبت به اون خانوم اوج ميگيره و شما به روش خودتون شروع ميكنيد به نشون دادن علاقه تون به اون شخص ...

اما به هر دليلي از طرف اون خانوم سيگنال مناسب و مطلوب خودتون رو دريافت نميكنيد..

حالا شما پيش خودتون شروع ميكنيد به قضاوتهاي شخصي

مثلا :

من براش مهم نيستم

چرا با فلاني حالت حرف ميزنه ولي تا منو مي بينه خيلي رسمي برخورد ميكنه

شايد كسي رو زير سرش داره

شايد

شايد

....

چرا برخي از اقايون (دست كم از نظر من بيشترشون ) بجاي رفتار منطقي ، شروع به اذيت و ازار و جوسازي عليه اون خانوم مي كنن در حالي كه اون خانوم اصلا به اون اقاي كذايي هيچ تعهدي نداده يا اصلا هرگز بهش ابراز احساسات نكرده

سوال دومم اينكه اون خانوم در مقابل چنين اقايي چطوري برخورد كنه كه نه به غرور اون اقاهه بربخوره و نه شخصيت و شأن خودش زير سوال بره

خيلي خيلي ممنون ميشم جواب اين سوالمو شفاف و واضح بديد چون واقعا به راهنمايي هاتون نياز دارم

نقل قول گرفتم با دقت بیشتری تاپیک خودتون رو بخونید

شما سوالی پرسیدید که شاید اتفاقا باید آقایونی پاسخ بدهند که با عقاید شما مخالف هستند

شنیدن عقاید مخالف یکی از اصول یک مناظره است و اگر شما بلد نیستید اصلا نباید پای میز مذاکره بشینید

اگه هنری در مذاکره دارید باید بتونید عقاید مخالف رو هم متقاعد کنید اینکه تاپیکی بزنید و همه براتون کف بزنن و هورا بکشن اصلا نمیشه مذاکره!

پس لطفا الفبای یک مذاکره سالم رو بیاموزید بعد تاپیک بزنید:a030:

لطفا این بخش از پاسخ من رو جواب بدید...ممنون میشم

شما میگید صادقانه صحبت کردن جواب میده؟

لینک به دیدگاه

هرگز هرگز هرگز ،یه مشکل یه طرفه و به خودی خود بوجود نمیاد و اگر رفتار اینچنینی دیده میشه باید رفتار خود خانومها هم مورد بررسی قرار بگیره

ب طور شدید الحنی با هرگز هرگز هرگزتون مخالفم...

شما یا بعضی اقایون رو خوب نمیشناسید یا باتوجه به حرف مادربزرگامون پیش میرین...یادمه مادر بزرگم میگفت تا دختر کاری نکنه پسر فلان نمیکنه...

اما باهاش مخالفم...چه ربطی داره..اینکه من باهمکار مردم میگم میخندم و اون توهم بزنه که من دارم بهش چراغ سبز نشون میدم بی فرهنگی صددرصدی اونو نشون میده..چون زنم باید در محیط کارم خفه بمیرم؟؟؟

همیشه و همه جا استثنا هست اما به شدت مخالف اینم ک زن یه کاری میکنه که مرد.......

وا تاسفا....تا این جور طرز فکرا هس زنا همون خفه بمیرن:ws28:

لینک به دیدگاه

به هر مردی بگی من کسِ دیگه ایُ دوس دارم نمیاد دیگه سَمتت

اگه غیر از این باشه دیگه مشکل شما نیست مشکل اون طرف هست و با حرفُ این چیزا حل نمیشه

باید از اون طرف دور شد !

لینک به دیدگاه

نکته ای میخوام اشاره کنم اینه که متاسفانه ما هنوز نمیتونیم به این درک برسیم که میشه دختر و پسر یک ارتباط دوستانه باهم برقرار کنن، مشکلات فرهنگی ما یکی دو تا نیست در واقع همینطور میباره از در و دیوار.

تو محیط کار خودم همونطور که با دخترای انجمن رابطه دوستانه دارم با دو تا از خانمای همکارم که هم سنیم ارتباط دوستانه دارم هیچ قصد و قرضی پشتش نیست در حالی که اون دوتا خانم متاهل و دارای فرزند هستند باید باشید و ببینید چه انگ هایی بهشون زده شده تا جایی که حس کردم داره برای هر سه مون مشکل پیش میارن و ارتباطمون در محل کار شد همون سلام و علیک.

و من باز برمیگردم به همون اعتقاد قلبی که دارم که بسیاری از مشکلات جامعه رو مربوط میدونم به ایدئولوژی حاکم ناشی از مذهب.اگر این همه تابوهای مذهبی مضحک نبود که سالها همه ما با اینها بزرگ شدیم شاید اون آقا هم خیلی راحت هرچیزی در ذهنش بود میومد می گفت.

این همه آزارهای روحی که هر روز می بینیم، عامل بسیاری از عقب موندگی ها، اینکه هیچگاه قوانین مدنی استاندارد نداشتیم و صدها معضل دیگه بر میگرده به ایدئولوژی، امسال من 6 جلد کتاب مطالعه کردم فقط در باب توسعه، اینکه چرا برخی از کشورها اینطور در فلاکت به سر می برن؟ از دیدگاه های مختلف از نظریه وابستگی لنین تا نظریه های نوسازی امثال تودارو و نظریه نهادگرایی عجم اغلو و... از تمامی این نظریه ها و مطالعات یک چیز دستگیرم شد، هر جا که کشوری امورات خودش رو به قضا و و قدر و آسمان سپرد امروز در قعر فلاکت قرار گرفته و هر جا ملتی سرنوشت خودشو در دست گرفت امروز در اوج سعادت قرار داره.

لینک به دیدگاه
شما آقايون ، فرض كنيد به خانومي علاقه مند شديد (حالا در هر موقعيتي كه هستيد و به هر دليلي كه خودتون ميدونيد )

كم كم اين احساس شما نسبت به اون خانوم اوج ميگيره و شما به روش خودتون شروع ميكنيد به نشون دادن علاقه تون به اون شخص ...

اما به هر دليلي از طرف اون خانوم سيگنال مناسب و مطلوب خودتون رو دريافت نميكنيد..

حالا شما پيش خودتون شروع ميكنيد به قضاوتهاي شخصي

مثلا :

من براش مهم نيستم

چرا با فلاني حالت حرف ميزنه ولي تا منو مي بينه خيلي رسمي برخورد ميكنه

شايد كسي رو زير سرش داره

شايد

شايد

....

چنین پسری واقعا ادم خز و داغونیه :icon_razz:

لینک به دیدگاه
ب طور شدید الحنی با هرگز هرگز هرگزتون مخالفم...

شما یا بعضی اقایون رو خوب نمیشناسید یا باتوجه به حرف مادربزرگامون پیش میرین...یادمه مادر بزرگم میگفت تا دختر کاری نکنه پسر فلان نمیکنه...

اما باهاش مخالفم...چه ربطی داره..اینکه من باهمکار مردم میگم میخندم و اون توهم بزنه که من دارم بهش چراغ سبز نشون میدم بی فرهنگی صددرصدی اونو نشون میده..چون زنم باید در محیط کارم خفه بمیرم؟؟؟

همیشه و همه جا استثنا هست اما به شدت مخالف اینم ک زن یه کاری میکنه که مرد.......

وا تاسفا....تا این جور طرز فکرا هس زنا همون خفه بمیرن:ws28:

:ws3:

اتفاقا چون از این دست آدمهای مریض رو دیدم قبلا ،هرگز رو تاکید کردم روش....

اینکه من باهمکار مردم میگم میخندم و اون توهم بزنه که من دارم بهش چراغ سبز نشون میدم بی فرهنگی صددرصدی اونو نشون میده

این قسمت رو صددرصد موافقم:a030:

و به استناد به گفته ی خودتون

همیشه و همه جا استثنا هست .

مواردی که پیله اند و به هیچ روشی حاضر به تغییر رفتارِ به نظر من احمقانه ی خود نیستند،تنها راه چاره اینه که اون خانم ازش فاصله بگیره چون جواب دادن به نحوی و ندادن به نحوی دیگه اون شخص رو جری میکنه.این آدمها فقط بیشعورن همین:ws3:

نمیدونم چرا نمیخواید قبول کنید در برخی موارد خانمها هم بی تقصیر نیستند:ws52:

بهرحال قبول کردن یا رد شما چیزی رو در واقعیت تغییر نمیده

در اکثر مواردی که من شاهد اون بودم دوطرف مقصر بودند. حالا سهم هرکدوم چقدر بوده بماند اما ندیدم مشکلی رو که تمام تقصیرها گردن یک نفر باشه...

لینک به دیدگاه
به هر مردی بگی من کسِ دیگه ایُ دوس دارم نمیاد دیگه سَمتت

اگه غیر از این باشه دیگه مشکل شما نیست مشکل اون طرف هست و با حرفُ این چیزا حل نمیشه

باید از اون طرف دور شد !

تو خیابون ک این اغارو ندیده همکارشه

تا ابد ک نمیتونه دروغ بگه

اصلا راهکار خوبی نیس.چرا باید دروغ بگه.قاطع میزنه تو گوشش:a030:

قرار مدام اونو ببینه..این راهکار مال اهل فلانه نه الان...نه کسیو دوس دارم نه کسیو دارم اما تو رو هم دوست ندارم...والا...

چرا باید دروغ بگه اخه خیلی حرف بچگانه ایه

لینک به دیدگاه
تو خیابون ک این اغارو ندیده همکارشه

تا ابد ک نمیتونه دروغ بگه

اصلا راهکار خوبی نیس.چرا باید دروغ بگه.قاطع میزنه تو گوشش:a030:

قرار مدام اونو ببینه..این راهکار مال اهل فلانه نه الان...نه کسیو دوس دارم نه کسیو دارم اما تو رو هم دوست ندارم...والا...

چرا باید دروغ بگه اخه خیلی حرف بچگانه ایه

باشه.

لینک به دیدگاه
اینکه چرا اینجوری رفتار میکنن به خاطر بی شعوری و بی فرهنگی و بی شخصیتی و خیلی بی های دیگه است.

اینکه بلد نیستن به حریم و محدوده انسان ها احترام بذارن.

اون جنس نر بر اثر تجربه (چون افرادی که تو تربیتش نقش داشتن بهش آموزش ندادن سر موقع اش) در جامعه پیدا کرده که میتونه اینجوری دل جنس ماده رو بدست بیاره و جواب گرفته قبلاْ.

اینکه چه واکنشی باید نشون بدین حقیقتش به خیلی شرایط بستگی داره که باید بدونی چجور آدم یا آدم هایی هستن و ...

در حالت عادی برخورد جدی و صریح جواب میده.

ولی نکته ای که من میخوام بهتون بگم اینه که تا دلتون بخواد از این برخورد ها خواهید دید در محل کار.

نه تنها شما که خیلی از خانم ها در خیلی از نقاط دنیا دارن میبینن.

حالا فقط شدتش فرق داره.

واسه همکارای خانم خودم که کنار دستم میشینن من ده بار دیدم.

از وقتی که دوتا خانم اومدن تو اتاقی که من کار میکنم تعداد مراجعات به اتاق ما 50 برابر شده.

اینکه برای هرکدومشون یه اسمی (مسخره) انتخاب کردن و تو جمع هایی که خودمون هستیم (هستن در واقع چون قسم میخورم من فقط فیزیکی بینشون هستم اونم چون مجبورم دیگه) مسخره اشون میکنن یا وقتایی که پیش هم هستیم نظرات حنسی و مبتذل در موردشون میدن.

و باور کنید برای هر کدومشون که مستقل تر و موفق تر و به قول خودشون پا نده تره بدتره اوضاع.

بین این نفراتی که گفتم (واحد شمارش شتر) آدم فوق لیسناس از دانشگاه شریف بگیر هست تا آدم متاهل و آدم نماز خون و ... که مسخره کردن اینها جز تفریحاتشون شده.

همینه.

نه تنها اینجا و این شرکت بقیه جاها هم بری همینه.

این نفر رو از سرخودتون باز کردین نفر بعد، شرکت بعد، خیابون، سینما، فروشگاه و ...

یا بدست میارنت و تو جمع های خودمونی از دستاوردهاشون میگن یا نمیتونن و شروع میکنن به همین کارهایی که گفتین.

اگر بخوای رفتارت رو برای فرار از حرفها و تیکه ها و رفتارهای غیر استانداردشون تنطیم کنی بازی رو باختی.

اگر قرار باشه با رفتار هر آدمی اینطور ذهنتون درگیر بشه و بهم بریزید فقط واسه خودتون جهنم درست کردید.

تو بحث ساختمان سازی و علم عمران چندین ساله دیگه سازه ها رو محکم و قوی نمیکنن که بتونه جلوی زلزله مقاومت کنه، چون هم به شدت هزینه ها رو میبرد بالا هم اینکه بلخره یه زلزله ای پیدا میشد که از سازه ای که تو طراحی کردی قوی تر باشه.

بلکه دارن راه هایی رو کشف و پیدا و اختراع میکنن که چجوری سازه زلزله رو رد کنه و اصلاْ درگیرش نشه!

مثلاْ یک از ایده ها اینه که به وسیله نیروهای مغناطیسی موقع زلزله سازه رو از زمین بلند کنن. زمین هرچقدر خواست خودشون موقع زلزله بکشه و تکون بده، همین که تموم شد سازه بیاد رو زمین سرجای اولش! نگار نه انگار که زلزله اومده!

یه راه یا راه هایی کشف و پیدا و اختراع بکن موقع بحران درجا و سریع این رفتار ها رو رد کنی و درگیرشون نشید.

بقيه خانوما رو نميدونم. ولي همونطور كه قبلا به يكي از دوستان گفتم من با اين رفتارها و كاراي سلطه گرايانه نرينگي ديگه از رو نميرم و كنار نميكشم

حرف شما منو برد به روزهاي اول قبوليم در دانشگاه

دقيقا اولين روزاي بازگشايي دانشگاهها بود و من سرشار از انرژي و شادي بخاطر قبولي در رشته دلخواه خودم (هرچن دانشگاهشو اصلا دوست نداشتم و هنوزم ندارم )

تو مسير رفتن به دانشگاه يه نر (بلانسبت مرداي محترم و باشخصيت جمع ) حرف خيلي بدي بهم زد

الان ميدونم اسم اين رفتار ميشه خشونت جنسي-كلامي ولي اون موقع من يه دختر دبيرستاني تازه وارد محيط دانشگاه شده بودم

حس خيلي بدي بهم دست داد

طوري كه تا شب برسم خونه بغض و عصبانيت گلومو گرفته بود

وختي رسيدم خونه مهمون داشتيم كنار اونام سكوت كردم و هرجوري بود خودمو نگه داشتم ولي قيافه و رفتارم طوري بود كه پدر مادرم فهميدن من يه چيزيم شده

بعد رفتن مهمونا ديگه نتونستم با اولين سوال بابا كه چي شده سارا ، بغضم ، خشمم تركيد

با داد و فرياد و هق هق گريه و كلمات بريده بريده گفتم من ديگه دانشگاه نميرم

ديگه دانشگاه نميرم

وختي علتو پرسيدن خجالت ميكشيدم بگم چرا

بعد كلي اصرار بابا مامان گفتم جريانو ولي نگفتم بهم اون نر چي گفت

حرف اون شب بابامو هيچ وخت تا عمر دارم فراموش نميكنم

"بايد روتو عين سنگ سفت و سخت كني مهم فقط اون مخ و بالاخونه توئه كه بايد هميشه و در هرحال درست كار كنه "

اون ايده رد كردن لرزه از خود رو خيلي پسنديدم حتما سعي مي كنم روي خودم تمرينش كنم خيلي خيلي ممنون از بيانش:w16:

لینک به دیدگاه
من جامعه ایران مد نظرم بود

در حالت کلی پاداش برای هر دو هست به نوعی سیستم همکاری هست یعنی یک رابطه دو نفری به خاطر مزایایی که داره می تونه یکی از اهداف فرد باشه.(البته موارد استثنا وجود داره که با سیستم های پیچیده تر قابل توجیه است)

در ایران به دلیل اینکه زن ها (به طور کلی استثنا زیاد داریم)در ظاهر کمتر اشتیاق نشون میدن برای همین پذیرفتن معمولا از طرف زن ها هست یعنی مرد باید برای رسیدن به این رابطه تلاش کنه و زن در جواب این تلاش جواب بده(یا مثبت یا منفی).

خب سبک جواب گرفته شده از تلاش رو، هر فرد در مورد های بعدی تکرار می کنه و این طبیعی هست.

منم عرض كردم بايد اين رويه تغيير كنه هم از سمت مردا هم خانوما

دوره سرچشمه رفتن و شكستن كوزه ليلي ديگه تموم شده ما نميخوايم قبولش كنيم

اگه همه ياد بگيريم صريح و شفاف خواسته خودمون رو بيان كنيم ديگه هم لازم نيس منتظر شكار حرفا و رفتارها و عشوه هاي زنانه و مردانه باشيم كه بعدش پيش خودمون تحليل كنيم فلاني فلان جا خنديد حتما داشت به من سيگنال پذيرش ميداد يا بالعكس

نصف بيشتر زمان cpu مغز ما صرف قضاوتهاي بي منطق شخصي در مورد ديگرون ميشه

فلاني اون حرف رو زد چرا زد

من اگه فلان حرفو بزنم ديگرون چه برداشتي مي كنن

لینک به دیدگاه
خانم افشار من تشکر شما رو لازم ندارم

اگه قراره پاسخها رو فیلتر شده جواب بدید همون اول بگید

شما پاسخ آقایون رو خواستید

و این آقایون یک آکولاد یا پرانتز بسته نیستند که همه جوابی رو بدهند که صرفا شما خوشتون بیاد:w16:

نقل قول گرفتم با دقت بیشتری تاپیک خودتون رو بخونید

شما سوالی پرسیدید که شاید اتفاقا باید آقایونی پاسخ بدهند که با عقاید شما مخالف هستند

شنیدن عقاید مخالف یکی از اصول یک مناظره است و اگر شما بلد نیستید اصلا نباید پای میز مذاکره بشینید

اگه هنری در مذاکره دارید باید بتونید عقاید مخالف رو هم متقاعد کنید اینکه تاپیکی بزنید و همه براتون کف بزنن و هورا بکشن اصلا نمیشه مذاکره!

پس لطفا الفبای یک مذاکره سالم رو بیاموزید بعد تاپیک بزنید:a030:

لطفا این بخش از پاسخ من رو جواب بدید...ممنون میشم

من بخاطر اين جواب شما رو ندادم چون خود شما اصلا متن نوشته وعنوانشو نخونيديد

من دقيقا تو عنوان هم گفتم يك سناريو

در چارچوب اون سناريو هم واضح اعلام كردم هيچ سگينالي مبني بر خواستن و تمايل به اون اقا از سمت خانوم ارسال نشده

چرا كه براي شخص من هميشه اين قسم رفتارهاي اقايون سواله كه چرا وختي جواب مطلوب خودشون رو نميگيرن شروع به اذيت كردن اون خانوم ميكنن بخصوص بخصوص تو محيط كار كه بشدت انرژي اون خانوم كه بايد صرف كارش بشه سر اين مسايل خاله زنكي هدر ميره

....

اگرم بازم ميخوايد در مورد علل شكستن كوزه ليلي ها و پيش پيش كردن هاي مجنون هاي جامعه مون حرف بزنيم بفرماييد يه تاپيك ديگه بزنيد اونجا هركي حرفي داشت بياد بزنه

شما با پيش زمينه ذهني كه هميشه كرم از خود درخته وارد بحث شديد صادقانه بگم هيچ كمكي به موضوع بحث من نمي كنه

من دنبال مردي هستم دوستانه بياد از تجربيات خودش بگه اگه واقعا بين دوستانش حتي خودش چنين سناريويي رو ديده اونو بيان كنه و احساسات و قضاوتهاي خودشو اون لحظه بيان كنه و اينكه الان كه از دور داره موضوع رو بررسي مي كنه چطوري ميشه چنين سناريوهايي رو مديريت كرد

بازم تاكيد مي كنم موضوع من ربطي به چراغ سبز و قرمزهايي كه اقايون از خانوما مي بينن نداره

ممنون ميشم رعايت كنيد

لینک به دیدگاه

اقاي صادقي يه سوالي مطرح كردن

ما میگید صادقانه صحبت کردن جواب میده؟

من صادقانه جواب ميدم نه بخاطر سوال شما بلكه براساس عقايد خودم

من ازشون ميخوام بهم فرصت بده (اين در صورتي كه منم ته دلم ازش خوشم مياد با توجه به شناختي كه توي اون مدت ازش پيدا كردم )

اما اگه اونو براي همسري مناسب نميدونم ولي ميدونم همكار خيلي خوبيه براي من

ازش ميخوام يه ساعتي رو بيرون از محل كار تعيين كنه

تو محيط كار شديدا اعتقاد دارم نبايد محيط كار با اين چيزا لوث بشه

تو محيط بيرون از كار سعي ميكنم واضح و دقيق بهش بگم كه اصلا تمايلي به ازدواج هاش ندارم نه به اين علت كه اون بده اون مشكلي داره

نه به اين دليل كه من خوبم من برترم

نه بلكه بنا به اين دلايل دنياي اون و من متفاوته ما نميتونيم كنار هم مثل الان كه همكار خوبي هستيم توي زندگي زناشويي هم به موفقيت و به ااهدافمون برسيم

اما از اينكه اون همكار منه از سوادش از تجربياتش تجميد ميكنم و صادقانه ميگم كه دوست دارم مثل قبل همون همكارهاي خوب هم باشيم و برايش ارزوي خوشبختي ميكنم و ازش ميخوام مثل يه انسان بالغ و خوداگاه اين شرايط رو درك كنه و احساسات شخصيشو وارد كار نكنه

و اين قضيه رو كاملا تمام شده فرض كنه

اما قضيه رو از اينجا به بعدش شما اقايون بياييد براي من بگيد چرا با وجودي كه يه خانوم واضح به شما نه ميگه بازم پافشاري ميكنيد يا توي موقعيتهاي مثل محيط كار شروع به اذيت كردنش ميكنيد اون موقع ها به چي فكر ميكنيد پراسس هاي مغزتون چطوري فعاليت مي كنن چه احساساتي تو وجودتون ايجاد ميشه چرا نمي تونيد اونو مديريتش كنيد در حالي من شخصا شما مردها رو تو حوزه كار بخصوص كارهاي علمي و تخصصي تحسين و ستايشتون مي كنم و از اينكه با شما موجودات باهوش همكار و هم نشين بشم واقعا لذت ميبرم ولي وختي پاي مسايل احساسي به ميان مياد واقعا حال بهم زن ميشيد (با عرض معذرت )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...