رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

یه بار دیگه راه حلم رو بخون ریاضی وار نوشتم که بشه تبدیل به رابطه ی بازگشتیش کرد

حالت بازنده یعنی حالتی که با توجه به افکار بقیه ی ببر ها می دونی خورده میشی

راه حل شما رو خوندم ولی تکرار می کنم باید اول استدلال ببرها رو توضیح میدادید.

همانطور که من تا 4 ببر و 1 شغال رو با استدلال توضیح دادم و بعد گفتم در حالت 5 ببر و 1 شغال،با خوردن شغال،مسئله تبدیل به حالت 4 ببر و 1 شغال میشه که توضیحش قبلا داده شده و بعد نتیجه گیری کردم که اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر نمیخوره و اگر فرد باشه،ببر نزدیکتر میخوره.

هرکسی میدونه که درحالت 1 ببر و 1 شغال،ببر شغال رو میخوره شما هم که از حالت 2 ببر و 1 شغال شروع کردید به گفتن اینکه اگر بخوره به حالت قبلی تبدیل میشه.من هم که راهنمایی کرده بودم اگر تعداد ببرها فرد باشه،شغال خورده میشه و اگر زوج باشه خورده نمیشه پس اینکه بگیم اگر ببر بخوره یا نخوره به حالت برنده یا بازنده قبلی میره رو هرکسی میتونست بگه.جواب معما،توضیح شیوه استدلال ببرها بود.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 527
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شما باید توضیح بدید که چرا ببر دوم سوم....چنین تصمیمی میگیره.اینکه به حالت برنده یا بازنده قبلی میرسه کافی نیست.این توضیح کامپیوتری هیچ چیزی از استدلال منطقی که ببر میکنه،به ما ارائه نمیکنه.

پاسخ معما:

تلاش می کنم کامل توضیح بدم که جای اما و اگری باقی نمونه و نیازی به توضیح اضافی نباشه.

چند راهنمایی کلیدی کردم:

1.گفتم باید به چه شیوه ای برای حل مسئله اقدام کرد و روش "بی نشان" رو تایید کردم.

2.گفتم اگر تعداد ببرها فرد باشه،ببر نزدیکتر شغال رو میخوره و اگر تعداد ببرها زوج باشه،ببر نزدیکتر نمیخوره.

3.گفتم ببرها به طرز تفکر یکدیگر توجه می کنند.

حالا ببینید چطور این راهنمایی ها به اضافه معلومات مسئله(از قبیل باهوش بودن شیرها)به حل مسئله کمک میکرد.

-1 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر با خیال راحت شغال رو میخوره چون ببر دیگه ای نیست که اون رو بخوره.

-حالا 2 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره چون میدونه که تبدیل به شغال میشه و خودش توسط ببر دوم خورده میشه.ببر اول میدونه که ببر دوم اون رو(بعد از خوردن شغال و تبدیل به شغال شدن) میخوره چون ببر سومی در کار نیست که ببر دوم رو بخوره.

-3 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)شغال رو میخوره چون میدونه که ببر دوم اون رو نمیخوره چون اگر ببر دوم اون رو بخوره خودش توسط ببر سوم خورده خواهد شد پس با خیال راحت ببر اول،شغال رو میخوره.

-4 ببر و 1 شغال رو در نظر می گیریم.ببر اول(نزدیکتر)نمیخوره چون میدونه که ببر دوم با خیال راحت اون رو میخوره.چون ببر اول میدونه که ببر دوم استدلال میکنه که اگر ببر اول(که حالا تبدیل به شغال شده) رو بخوره ببر سوم اون رو نمیخوره چون اون وقت ببر سوم خودش توسط ببر چهارم خورده خواهد شد و ببر سوم هیچ وقت خودش رو در معرض مرگ حتمی قرار نمیده.

.....

می بینید که حالا می تونیم در یک کلام بگیم که حالت بعدی(مثلا 5 ببر و 1 شغال) ببر اول شغال رو میخوره چون اونوقت شرایط مثل حالت قبل میشه و میدونیم که در حالت 4 ببر و 1 شغال ببرنزدیکتر شغال رو نمیخوره که دلیلش رو توضیح دادم پس ببر اول در حالت 5 ببر و 1 شغال با درک این موضوع که توسط ببر بعدی خورده نخواهد شد،شغال رو میخوره و این حالت ها همینطور ادامه خواهد داشت پس نتیجه می گیریم که اگر تعداد ببرها فرد باشه،شغال خورده میشه و اگر تعداد ببرها زوج باشه،شغال خورده نخواهد شد و چون در معمای ما تعداد ببرها 90 تا هست ببر نزدیکتر شغال رو نمیخوره.

چون بعضی ها عاشق شکایت کردن هستند ازشون پیشاپیش خواهش می کنم براین احساس غلبه کنند و جواب رو دوباره با دقت بخونند.

اگه یه وقت از حرفای من دلخور شدین من معذرت میخوام قصد ناراحت کردن کسی رو نداشتم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

[TABLE]

[TR]

[TD=colspan: 5]

34golha1.gif

[/TD]

[TD=width: 13][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 182, bgcolor: #fbd84c, align: left][/TD]

[TD=width: 558, colspan: 5, align: right]

يك باغچه دايره اي شكل را به پنج قسمت تقسيم كرده اند و گلهاي بيشه اي ، كوهي ، وحشي ، جنگلي ، دشتي را در هر قسمت جداگانه كاشته اند . اگر در هر قسمت فقط يك نوع گل با يك رنگ خاص كاشته باشند . با توجه به اطلاعات زير محل و رنگ هر گل را مشخص كنيد ؟

[/TD]

[/TR]

[TR]

1 . گلهاي آبي رنگ بين گلهاي جنگلي و گلهاي دشتي قرار دارند .

2 . اگر پشت گلهاي كوهي بايستيد ، گلهاي بيشه اي در سمت راست گلهاي وحشي قرار دارد . 3 . گلهاي وحشي زرد رنگ هستند . 4 . گلهاي قرمز رنگ در كنار گلهاي جنگلي هستند . 5 . گلهاي كوهي در ميان گلهاي جنگلي و دشتي قرار دارند . 6 . گلهاي قرمز رنگ در كنار گلهاي دشتي سفيد قرار ندارند .

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 120, align: center] وحشي[/TD]

[TD=width: 120, align: center] كوهي[/TD]

[TD=width: 119, align: center] بيشه اي[/TD]

[TD=width: 119, align: center] جنگلي[/TD]

[TD=width: 80, align: center] دشتي [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 120, align: center]

34golha4.gif

[/TD]

[TD=width: 120, align: center] 34golha2.gif[/TD]

[TD=width: 119, align: center] 34golha3.gif[/TD]

[TD=width: 119, align: center] 34golha5.gif[/TD]

[TD=width: 80, align: center] 34golha6.gif[/TD]

[/TR]

[TR]

34golha7.gif

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 597, colspan: 5, align: right][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE]

[TR]

[TD=align: right][/TD]

[TD=width: 462]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

[/TD]

[TD=width: 146][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

اقا یه چیزی ما خودمونم بلدنیستیم این چه جوریه.. باید معماشو بخریم به جواب برسیم. ن میخرم. بعد جوابشو بهتون میگم. فعلا تااطلاع ثانوی.. یه معمای دیگه طرح بشه.:ws3:

لینک به دیدگاه

گلهاي قرمز رنگ در كنار گلهاي جنگلي هستند

سلام.

قرمزا که همون جنگلی ها هستند! توی عکس که اینطوری نشون داده. چطور یه چیزی کنار خودشه؟ یعنی دو تا از اینا داریم؟ دو تا قرمز کنار هم؟ جفتی؟ یعنی یعنی قرمزا چس چسبیدند به هم؟:imoksmiley:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...