رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مربع های کوچیک مشکی رو تعداد دنده های در نظر گرفتم که چرخ دنده اولی 12 تا داشت. دومی 6تا سومی 24 تا.

یعنی اگر a هشت دور بچرخه c که دو برابرش دنده داره نصفش میچرخه یعنی 4 دور. d هم روی c سواره و همزمان با اون میچرخه و تعداد دورش با اون یکی میشه. e هم اندازش دو برابر d هستش پس نصف اون میچرخه یعنی 2 دور.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 527
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مربع های کوچیک مشکی رو تعداد دنده های در نظر گرفتم که چرخ دنده اولی 12 تا داشت. دومی 6تا سومی 24 تا.

یعنی اگر a هشت دور بچرخه c که دو برابرش دنده داره نصفش میچرخه یعنی 4 دور. d هم روی c سواره و همزمان با اون میچرخه و تعداد دورش با اون یکی میشه. e هم اندازش دو برابر d هستش پس نصف اون میچرخه یعنی 2 دور.

چرخدنده b رو جا انداختی اما خوب کاملا درسته 53.gif

لینک به دیدگاه

چرخ دنده b احتیاج نبود ولی اونم چون دنده هاش نصف a هستش دوبرابرش میچرخه یعنی 16 دور. معماری بعدی رو بعداً طرح میکنم.

لینک به دیدگاه

خوب ببخشید دیر شد. این دفعه یه معمای ریاضی:

سه مرد با هم به صحرا ميروند. موقع نهار تصميم ميگيرند غذاهاي خود را گرم كنند. يكي از آنها 5 قطعه چوب و نفر دوم 3 قطعه چوب با خود آورده بود و نفر سوم هيچ چوبي نداشت. پس از اينكه غذاهاي خود را گرم كردند نفر سوم بابت گرم كردن غذا 8 سكه به آنها داد. با در نظر گرفتن اينكه قطعات چوب با هم برابر باشند، نفر اول و دوم سكه‌ها را چطور بايد بين خود تقسيم كنند؟

لینک به دیدگاه

من حواسمون نبود جواب دادی. بابا فرصت نمیدی. فکر کنم همه چی واسه تو تکراری باشه. :ws2:

باشه سوال بعدی رو هم بعداً طرح میکنم.

لینک به دیدگاه

رای رفع خستگی یه دانشمند کنار دریا رفته بود.

سرگرمی او در آنروز چنین بود:

نصف این مدت را به خواندن کتاب مشغول شد و نصف مدت باقیمانده را به خواندن روزنامه سپری کرد.

یک ربع ساعت را به خوردن غذا اختصاص داد و فقط یک پنجم تمام مدت را آب تنی کرد.

او چند ساعت به کنار دریا رفته بود؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

ایول. اگه اینو جواب نمیدادین دیگه قید معما و اینا رو میزدم. هرچند فکر کنم بازم از کامیار پرسیدی :ws2:

من فکر کنم بچه ها اصلاً به این تاپیک سر نمیزنن چون بعضی سوالات تا حالا خیلی ساده بوده ولی کسی جواب نداده. اینم اگه چیزی نمیگفتم بازم کسی بهش سر نمیزد. :ws2:

خوب حالا سوال بعدی رو طرح کن. :ws38:

لینک به دیدگاه
ایول. اگه اینو جواب نمیدادین دیگه قید معما و اینا رو میزدم. هرچند فکر کنم بازم از کامیار پرسیدی :ws2:

من فکر کنم بچه ها اصلاً به این تاپیک سر نمیزنن چون بعضی سوالات تا حالا خیلی ساده بوده ولی کسی جواب نداده. اینم اگه چیزی نمیگفتم بازم کسی بهش سر نمیزد. :ws2:

خوب حالا سوال بعدی رو طرح کن. :ws38:

به من برخوردها .......یعنی چی باز هم از کامیار پرسیدم .....من که تا به حال شرکت نکردم تازشم کامیار خنگول کیه که بخوام ازش بپرسم :ws44:

هی هی هی :ws44:

لینک به دیدگاه

:ws28:

خوب تا حالا شرکت نکردی چون سوالا یه کمی سخت تر بوده. البته شایدم خانوادتن همینطوری هستین و تو تا حالا رو نکرده بودی :ws2:

حالا یه معما طرح کن ببینم. کامیار که معماهاش ساده بود. البته یکیش که عکسی بود یه هفته سر کار بودم. چون عکس معلوم نبود :ws3:

ببینیم تو چی طرح میکنی. :ws38: ایشالا که این دفعه بقیه کاربرا زودتر جواب میدن.

لینک به دیدگاه

یه پادشاه می خواد باهوش ترین فرد رو به عنوان همسر دخترش انتخاب کنه..به همین دلیل برای سه تا از باهوش ترین شاهزاده ها یه معما طرح می کنه.......به این صورت که سه تاشون رو داخل یه اتاق روبروی همدیگه قرار میده و سه کلاه سفید و دو کلاه سیاه بهشون نشون میده و چشماشون رو میبنده .....بعد روی سر هر کدومشون یک کلاه میزاره و بقیه کلاهها رو توی یه اتاق دیگه قرار میده و چشماشون رو باز می کنه

اگه یکی از شاهزاده ها ببینه روی کلاه دو نفر دیگه سفیده و اون دو نفر اقدامی نمی کنن که کلاه خودشون رو حدس بزنن .....حدس میزنه کلاه خودش چه رنگیه؟ :ws52:

توجه کنین که پادشاه شرط گذاشته که اگه هر کسی رنگ کلاه خودشو زودتر حدس بزنه میتونه با دخترش ازواج کنه و در ضمن حدس اشتباه باعث مرگش میشه :w16:

:ws37:

لینک به دیدگاه

مخم هنگید :w127:

نفر سوم کلاهش سفیده.

اگر سیاه بود این اتفاق میفتاد:

نفر اول یه مشکی میدید یه سیاه ولی چیزی نگفت.

نفر دوم وقتی دید نفر اول هیچی نمیگه میفهمید که کلاهش سفیده و میفگت کلام سفیده. چون اگه میخواست سیاه باشه نفر اول با دیدن دوتا سیاه مطمئن میشد که واسه خودش سفیده.

پس با این وضع کلاه نفر سوم نمیتونست سیاه باشه.

ولی خداییش خیلی سخت بود. میخواستم بگم معمات اشتباهه. این ریختی شدم الان :imoksmiley:

لینک به دیدگاه

مثل اینکه ما رو دست کم گرفتیا. :ws2: :ws3:

سوال بعدی رو دو روز دیگه طرح میکنم. چون الان که دارم میرم بخوابم. فردا هم کلاً نیستم.

این 10 امتیازم همین امشب میدم که راحت بخوابم :ws17:

لینک به دیدگاه

دو اتاق در مجاورت هم قرار دارند. هر کدام یک در دارند ولی هیچکدام پنجره ندارند. درهایشان که بسته باشد درون اتاقها کاملا تاریک است. در یک اتاق سه چراغ برق به توانهای 100، 110 و 120 وات و در اتاق دیگر سه کلید 1 و 2 و 3 برق مثل هم وجود دارد. ما نمیدانیم کدام کلید کدام چراغ را روشن میکند( مثلا نمیدانیم آیا کلید 2 مربوط است به چراغ 110 واتی یا به چراغهای دیگر اما بطور قطع میدانیم که هر کدام از کلید ها یکی از چراغها را روشن میکند. همچنین ترتیب چراغها را هم نمیدانیم ). شما معلوم کنید که هر کلید مربوط به کدام چراغ است.

برای اینکار و در شروع، شما باید در اتاق کلیدها باشید و کار را از آنجا شروع کنید. شما میتوانید هر چند مرتبه که بخواهید کلیدها را روشن و خاموش کنید. اما شما تنها هستید و نمیتوانید از کسی کمک بگیرید و هیچگونه وسیله ای هم خواه برقی خواه غیر برقی بهمراه ندارید و مهمتر از همه اینکه شما حق ندارید بیش از یکبار وارد اتاق چراغها شوید و وقتیکه وارد شدید و بیرون آمدید، دیگر نمیتوانید مجددا وارد آن اتاق بشوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این معما را بیل گیتس در سال 2002 طراحی کرد تا از بین 100 مهندس یکی را برای شرکتش انتخاب کند. حال بفرمایید که هر کلید کدام چراغ را روشن می کند؟

لینک به دیدگاه
دو اتاق در مجاورت هم قرار دارند. هر کدام یک در دارند ولی هیچکدام پنجره ندارند. درهایشان که بسته باشد درون اتاقها کاملا تاریک است. در یک اتاق سه چراغ برق به توانهای 100، 110 و 120 وات و در اتاق دیگر سه کلید 1 و 2 و 3 برق مثل هم وجود دارد. ما نمیدانیم کدام کلید کدام چراغ را روشن میکند( مثلا نمیدانیم آیا کلید 2 مربوط است به چراغ 110 واتی یا به چراغهای دیگر اما بطور قطع میدانیم که هر کدام از کلید ها یکی از چراغها را روشن میکند. همچنین ترتیب چراغها را هم نمیدانیم ). شما معلوم کنید که هر کلید مربوط به کدام چراغ است.

برای اینکار و در شروع، شما باید در اتاق کلیدها باشید و کار را از آنجا شروع کنید. شما میتوانید هر چند مرتبه که بخواهید کلیدها را روشن و خاموش کنید. اما شما تنها هستید و نمیتوانید از کسی کمک بگیرید و هیچگونه وسیله ای هم خواه برقی خواه غیر برقی بهمراه ندارید و مهمتر از همه اینکه شما حق ندارید بیش از یکبار وارد اتاق چراغها شوید و وقتیکه وارد شدید و بیرون آمدید، دیگر نمیتوانید مجددا وارد آن اتاق بشوید.

این معما را بیل گیتس در سال 2002 طراحی کرد تا از بین 100 مهندس یکی را برای شرکتش انتخاب کند. حال بفرمایید که هر کلید کدام چراغ را روشن می کند؟

دو تا از کلیدا رو روشن میکنب. بعد از یه مدت زمان یکیشو خاموش میکنی. حالا میری تو اتاق چراغا. اونی که روشنه وضعش مشخصه. از اون دو تا لامپ هر کدومش گرم بود مال کلیدیه که خاموشش کرده بودین. سومیش هم که حله:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...