رفتن به مطلب

یکم تأمل

Mohammad-Ali

ارسال های توصیه شده

سلام

عید وشادی خیلی خوبه ولی به اندازه ما عادت داریم یا یه چیزیو انقئرشورکنیم یا انقدر بی نمک ، انقدر گریه می کنیم ومیزنیم توسرخودمون که...یا انقدرخوشحال و مست شدیم که... پس دراین حالات عقل ضایع می شود!

شادی ، عید ، حتی عزاوغم خوبه چون جزی از زندگی هست ، ولی مسله این وسطه یکسری ها سواستفاده گرند فرقی هم نداره چه مردم چه دولت همه اینها ....

محرم ، عید قربان ، عید فطر ، عید نوروز و..... همه شده ایامی برای سودجویی واقعا چرا ما اینجوری شدیم ؟

گران می کنیم به دلایل مسخره!

دروغ می گوییم به دلایل پیش پا افتاده !

تهمت میزنیم !

یک هشدارهم خوبه بدم هشدارکه نه یک پیشنهاد یاراهنمایی و... مثلا شما میروید یزد مراقب خرید باشید جعبه شیرینی و یا نباتی که براتون میکشن خیلی سنگینه ومراقب باشید پول مقواندهید!

آجیل فروشی هاهم همینجور معمولا ازپاکت استفاده می کنند که خود پاکت وزنی دارد!

حالا عید فکرکنیم عید چیست؟ چه اتفاقی می افتد ؟ اینها همش چیزهای هست که خودمو دراوردیم وجز چیزهای من دراوری هست !

سبزه نخریم چی میشه ؟ ماهی بی زبان رانخریم چی میشه ؟ سکه و....نباشه چی میشه ؟ مثلا که چی 14 روزتعطیل !؟ فقط تعطیلی نیست 14 روز عقب افتادگی !14 روز بدون تلاش ! 14 روز خرج کردن پس انداز؟

مگرنمی گیم باید به قران احترام بزاریم ، قران های کوچک رااحتمالا دیدید حتما دید برای که بفروشن همینجوری قرانها را اینور اونور میندازن ! می شود به یک نتیجه رسید اینها همش یک دکانه ، یکم بیشتر فکرکنیم ، یکم بیشتر زندگیمونو تغییربدیم !

لینک به دیدگاه
سلام

عید وشادی خیلی خوبه ولی به اندازه ما عادت داریم یا یه چیزیو انقئرشورکنیم یا انقدر بی نمک ، انقدر گریه می کنیم ومیزنیم توسرخودمون که...یا انقدرخوشحال و مست شدیم که... پس دراین حالات عقل ضایع می شود!

شادی ، عید ، حتی عزاوغم خوبه چون جزی از زندگی هست ، ولی مسله این وسطه یکسری ها سواستفاده گرند فرقی هم نداره چه مردم چه دولت همه اینها ....

محرم ، عید قربان ، عید فطر ، عید نوروز و..... همه شده ایامی برای سودجویی واقعا چرا ما اینجوری شدیم ؟

گران می کنیم به دلایل مسخره!

دروغ می گوییم به دلایل پیش پا افتاده !

تهمت میزنیم !

یک هشدارهم خوبه بدم هشدارکه نه یک پیشنهاد یاراهنمایی و... مثلا شما میروید یزد مراقب خرید باشید جعبه شیرینی و یا نباتی که براتون میکشن خیلی سنگینه ومراقب باشید پول مقواندهید!

آجیل فروشی هاهم همینجور معمولا ازپاکت استفاده می کنند که خود پاکت وزنی دارد!

حالا عید فکرکنیم عید چیست؟ چه اتفاقی می افتد ؟ اینها همش چیزهای هست که خودمو دراوردیم وجز چیزهای من دراوری هست !

سبزه نخریم چی میشه ؟ ماهی بی زبان رانخریم چی میشه ؟ سکه و....نباشه چی میشه ؟ مثلا که چی 14 روزتعطیل !؟ فقط تعطیلی نیست 14 روز عقب افتادگی !14 روز بدون تلاش ! 14 روز خرج کردن پس انداز؟

مگرنمی گیم باید به قران احترام بزاریم ، قران های کوچک رااحتمالا دیدید حتما دید برای که بفروشن همینجوری قرانها را اینور اونور میندازن ! می شود به یک نتیجه رسید اینها همش یک دکانه ، یکم بیشتر فکرکنیم ، یکم بیشتر زندگیمونو تغییربدیم !

عید و تعطیلی که خوبه :ws3:

برای من اون قسمت استراحت و بودن در کنار خانواده و دیدن اقوام و گرفتن موج مثبت شهر و آدم‌ها لذت بخشه:hapydancsmil:

ولی درباره صحبت‌های آسیب‌شناسانت موافقم. از آب گل آلود ماهی گرفتن ضرب المثلی قدیمی و پر کاربرد برای این مواقع هست. :icon_pf (34):

بهت قول میدم که خودم به شخصه از این کارهای سودجویانه نکنم و تا می‌تونم در این ایام (مثل خود طبیعت) موج مثبت منعکس کنم :w330:

تولد عید شما مبارک:mistlsmile:

لینک به دیدگاه
عید و تعطیلی که خوبه :ws3:

برای من اون قسمت استراحت و بودن در کنار خانواده و دیدن اقوام و گرفتن موج مثبت شهر و آدم‌ها لذت بخشه:hapydancsmil:

ولی درباره صحبت‌های آسیب‌شناسانت موافقم. از آب گل آلود ماهی گرفتن ضرب المثلی قدیمی و پر کاربرد برای این مواقع هست. :icon_pf (34):

بهت قول میدم که خودم به شخصه از این کارهای سودجویانه نکنم و تا می‌تونم در این ایام (مثل خود طبیعت) موج مثبت منعکس کنم :w330:

تولد عید شما مبارک:mistlsmile:

سلام

اون نوشته قرمزتونو نفهمیدم .

عیدشماهم مبارک.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

بشخصه من اسفند ماه رو بیشتر از فروردین دوس دارم

اصا یه سری چیزا هست که برا من قابل درک نیست

من همیشه حس میکنم آدمای عصر ما مفهوم شادی رو هیچ وقت نفهمیدن و نمیدونم در اخر بهش میرسن یا که نه

یک فروردین تا 13 فروردین واقعا شادی اور هست؟پیر- جوان-پدر-مادر-بچه-هزینه ها- لباس نو- دیدو بازدید-سفر شمال و خوابیدن تو چادر-انصافا کدوم/؟

همه ی ایناها خوبه ها اما باز اون مفهوم اصلیه نیست انگار اینا ظواهره:ws37:

تعطیلات 13 روز هم خیلی زیاده مملکت کلا میخوابه والا چه وضعشه:banel_smiley_4:تعطیلات خوبه اما زیادش اصا خوب نیست(حالا ملت فحش میدن بهم:ws3:)

این خرید ها هم یه سری قواعد ناکجا آباد نوشته هستن که معلوم نی کی نوشته؟اصولش چیه؟و اگه نشه چی میشه؟:banel_smiley_4:

انصافا این کجا و ان کجا آدم سنتی نیستم و جز معدود نکته هایی که بهش خیلی معتقدم همین مفهوم عید و شادی اون در قدیم بود که الان به بی راهه رفته

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

14 روز عقب افتادگیتون بنده به شخصه قبول ندارم

به شخصه انسان همونقدر که غذای جسم میخواد غذای روح هم میخواد تو زندگی های ماشینی که از 5 صبح تو مترویی و میرسی تقریبا هفت اونم بدو بدو میری اشپزخونه دوباره شام و ... استراحت و دیدن اقوام کمرنگ شده یه همچین عید و تعطیلاتی بهونه میشه برا مسافرت

زمانی ما میتونیم بگیم این کار نکنیم که واقعا اینقد با فرهنگ شده باشیم که یه روز در هفته گردش خوب مثل کوه یا استخر داشته باشیم و این روحمان به ارامش برسد اگر خواهر شوهر بگذارد:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...