رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

من دارم برای اولین بار نقشه فونداسیون رو میکشم . برای کشیدن اکس ها من میخوام مربع ها اندازه هم بشه ولی وقتی که از پترن استفاده میکنم باید اندازه های استفاده میکنم باید اندازه ها یکسان باشه . من الان باید چجوری مربع ها رو رسم کنم. که سرعت کار کردنم بالا بره .

به دو صورت میتونین این کار رو انجام بدین یا از ستون یک بلوک بسازین یا اینکه یه نمونه ترسیم کنین و اونو با دستور کپی در آکس ها قرار بدین

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 421
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام.

من دیوار ها رو رسم کردم با اف ست دیوار های خارجی رو کشیدم. ولی حالا با دستور ex...نمیتونم امتداد بدم نمیدونم شاید ترتیب انتخاب خط هام اشتباه باشه .

ddyyabxsvrzaeo1ina5u_thumb.gif

یه سوالی دیگه هم داشتم من بعد از کپی کردن مربع ها به عنوان اکس در نقشه بخوام اندازه مربع ها رو کوچیککنم امکانش هست یا باید پاک کنم مجددا رسم کنم. ؟

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام.

من دیوار ها رو رسم کردم با اف ست دیوار های خارجی رو کشیدم. ولی حالا با دستور ex...نمیتونم امتداد بدم نمیدونم شاید ترتیب انتخاب خط هام اشتباه باشه .

ddyyabxsvrzaeo1ina5u_thumb.gif

یه سوالی دیگه هم داشتم من بعد از کپی کردن مربع ها به عنوان اکس در نقشه بخوام اندازه مربع ها رو کوچیککنم امکانش هست یا باید پاک کنم مجددا رسم کنم. ؟

:icon_gol:

سوال اول اگه منظورتون متصل کردن و رسوندن دوگوشه ی خطوط هست f اینتر بزنید و روی دو خط عمود کلیک کنید

سوال دوم هم میشه از اسکیل یا sc استفاده کنید

لینک به دیدگاه

با سلام.

من میخوام قسمت انتخابی رو هاشور بزنم برای این که تعداد خط ها در قسمتی که مشخص شده بیش تر بشه باید چیکار کنم با تغییر scal فقط جای خط مورب تغییر میکنه ؟!!!!

6140a4r01dpo71ku1uej_thumb.gif

لینک به دیدگاه

با سلام.

من میخوام قسمت انتخابی رو هاشور بزنم برای این که تعداد خط ها در قسمتی که مشخص شده بیش تر بشه باید چیکار کنم با تغییر scal فقط جای خط مورب تغییر میکنه ؟!!!!

6140a4r01dpo71ku1uej_thumb.gif

سلام

نه scale جای خطوط رو تغییر نمیده، فکر کنم مقیاس ترسیمتون رو خیلی کوچک گرفتین که با تغییر مقیاس کم توی هچ مشخص نمیشه، مقدارش رو روی 0.01 یا کمتر بزارید

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

آقا سامیار سلام

من برای نقشه سه بعدی چندین بار دیوار پیرامونی ترسیم و ذخیره کردم . اما هر بار بعد از مدتی وقتی دوباره نقشه را باز میکنم , دیوار پیرامونی حذف شده و وجود نداره . همینطور دیوار های داخلی نیز بخشی از آن حذف و ناپدید شده . چرا دیوار های ناپدید میشوند؟ حتی وقتی دیوار پیرامونی را ترسیم کردم و کامل شد چندین بار دکمه ذخیره را زدم . و برای نقشه قبلا یکبار سقف هم ناپدید شده بود دوباره سقف را ترسیم کردم .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ممنون - مهدی

لینک به دیدگاه
آقا سامیار سلام

من برای نقشه سه بعدی چندین بار دیوار پیرامونی ترسیم و ذخیره کردم . اما هر بار بعد از مدتی وقتی دوباره نقشه را باز میکنم , دیوار پیرامونی حذف شده و وجود نداره . همینطور دیوار های داخلی نیز بخشی از آن حذف و ناپدید شده . چرا دیوار های ناپدید میشوند؟ حتی وقتی دیوار پیرامونی را ترسیم کردم و کامل شد چندین بار دکمه ذخیره را زدم . و برای نقشه قبلا یکبار سقف هم ناپدید شده بود دوباره سقف را ترسیم کردم .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ممنون - مهدی

سلام

وقتی کار رو ترسیم کردی یدونه save as از کار بگیر با یه اسم دیگه، یا این که کل محتوای کار رو توی یه یک محیط جدید کپی پیست کن و بعد ذخیرش کن.

لینک به دیدگاه

موضوع:مشکل کپی پیست کردن اطلاعات در دوفایل متفاوت اتوکد

شرح:سلام.با عرض پوزش اگر سوالم تکراریه وبچه ها قبلا پرسیدن!

دوتا فایل اتوکد داریم.میخوایم یه چیزی مثلا یک پلان رو انتقال بدیم به اون یکی...

ازctrl-cوctrl-vیا از کلیک راست وکلیپ برد کپی و سپس کلیپ برد پیست استفاده میکنم.

اما گاهی اوقات این چیزی که کپی شده از یه فایلی تو اونیکی-میخوای چیز دیگه وجدید تری رو کپی کنی اما هنوز اون کپی قبلیه در حافظه ی اتوکد مونده و رو هر فایلی پیست میزنی اون مورد که توحافظه اشه میاد نه اونی که جدیدا کپی کردی!!!!!این مشکل رو چه جوری باید حل کرد؟

لازم به ذکره با باز وبسته کردن فایل و همچنین escزدن مدام و یا...مشکل حل نشد.چه کنیم؟

با re اینتر هم درست نشد.

گاهی هم اصلا کلیدهای میانبر past کار نمیکنه و فعال نیست.

لینک به دیدگاه
موضوع:مشکل کپی پیست کردن اطلاعات در دوفایل متفاوت اتوکد

شرح:سلام.با عرض پوزش اگر سوالم تکراریه وبچه ها قبلا پرسیدن!

دوتا فایل اتوکد داریم.میخوایم یه چیزی مثلا یک پلان رو انتقال بدیم به اون یکی...

ازctrl-pوctrl-vیا از کلیک راست وکلیپ برد کپی و سپس کلیپ برد پیست استفاده میکنم.

اما گاهی اوقات این چیزی که کپی شده از یه فایلی تو اونیکی-میخوای چیز دیگه وجدید تری رو کپی کنی اما هنوز اون کپی قبلیه در حافظه ی اتوکد مونده و رو هر فایلی پیست میزنی اون مورد که توحافظه اشه میاد نه اونی که جدیدا کپی کردی!!!!!این مشکل رو چه جوری باید حل کرد؟

لازم به ذکره با باز وبسته کردن فایل و همچنین escزدن مدام و یا...مشکل حل نشد.چه کنیم؟

با re اینتر هم درست نشد.

گاهی هم اصلا کلیدهای میانبر past کار نمیکنه و فعال نیست.

برنامتون هیچ پیغام یا خطایی تا حالا بهتون نداده؟

چون این مشکل وقتی پیش میاد که فایل قبلی که کپی کردین هنوز در حالت انتخاب باشه

لینک به دیدگاه

1+نه هیچ پیغامی نمیده و اتفاقا خودم چندین بار رفتم فایل قبلی و درآن چند بارescرو فشار دادم تا تمام فایل های انتخابی قبلی از حالت انتخاب دربیاد.

الان میخوام بلوک آماده انتخاب کنم وبزارم توکار بر مبلمان کردن پلان.واقعا نمیشه.دارم روانی میشم!:4564:

من بارها و بارها به این مشکل برخورد کردم در این چند سالی که اتوکد یاد گرفتم!!!!!!

...

2-راستی من قبلا با DELETمیتونستم هرجایی رو تو اتوکد پاک کنم اما الان حتما باید E-ENTERرو بزنم!با خودم گفتم شاید چون رو لپ تاپم هم اتوکد آرشیتکچر وهم اتوکد نصبه دیگه یه کم اتوکد قاطی کرده چون حجم آرشیتکچر زیاد بوده!!

(مشکل اولی برام مهم تره.اگه راه حلی ارائه بشه واقعا ممنون میشم)

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام:ws3:

عاغا من میدونم به چی دست زدم که اینجوری شد کدم:whistle:

fwslos7ikb1ah1sqhpz4.jpg

یعنی همین که اتوکدو باز میکنم محورها رو سه بعدی نشون میده...قبلا اینجوری نبود.:whistles:

میخوام همون اول که کد رو باز میکنم نما از بالا(top) باشه

چکار کنم؟:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام:ws3:

عاغا من میدونم به چی دست زدم که اینجوری شد کدم:whistle:

یعنی همین که اتوکدو باز میکنم محورها رو سه بعدی نشون میده...قبلا اینجوری نبود.:whistles:

میخوام همون اول که کد رو باز میکنم نما از بالا(top) باشه

چکار کنم؟:ws3:

سلام

workspace برنامه رو تغییر دادید روی اون چرخ دنده گوشه پایین سمت راست کلیک کنید گزینه drafting and annotation یا autocad classic رو انتخاب کنین

لینک به دیدگاه
سلام

workspace برنامه رو تغییر دادید روی اون چرخ دنده گوشه پایین سمت راست کلیک کنید گزینه drafting and annotation یا autocad classic رو انتخاب کنین

خیلی ممنونم که جواب دادید:icon_gol:

drafting &annotation رو زدم باز همون بود:5c6ipag2mnshmsf5ju3

حتی نمای top و بعدش set current view as home (البته نمیدونم ربطی داره یانه:icon_pf (34):)رو میزنم بازم تغییری نمیکنه

یعنی از برنامه خارج و وارد میشم ولی میبینم باز همون سه بعدیه س....اخه تعجب میکنم چرا وقتی توو دوبعدی ام،محورم سه بعدیه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
خیلی ممنونم که جواب دادید:icon_gol:

drafting &annotation رو زدم باز همون بود:5c6ipag2mnshmsf5ju3

حتی نمای top و بعدش set current view as home (البته نمیدونم ربطی داره یانه:icon_pf (34):)رو میزنم بازم تغییری نمیکنه

یعنی از برنامه خارج و وارد میشم ولی میبینم باز همون سه بعدیه س....اخه تعجب میکنم چرا وقتی توو دوبعدی ام،محورم سه بعدیه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

گوشه سمت چپ بالا اون قسمتی که نوشته custom view روی اون کلیک کن بزارش روی حالت top روی realistic هم کلیک کن بزار روی حالت 2d wireframe

لینک به دیدگاه
گوشه سمت چپ بالا اون قسمتی که نوشته custom view روی اون کلیک کن بزارش روی حالت top روی realistic هم کلیک کن بزار روی حالت 2d wireframe

بله خیلی ممنونم از لطفتون:w16::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام. واسه پلات سیاه سفید از گزینه monochrome استفاده میکنیم اما این در صورتیه که از رنگهای استاندارد استفاده کرده باشیم . حالا اگه رنگهای غیر استاندار استفاده کرده باشیم چطور میشه سیاه سفید پرینت کرد؟ :ws52: بدون اینکه بخوایم ادیت کنیم و تبدیل به رنگ های استاندارد کنیم ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز چطور فونت اتوکد تغییر بدیم؟

از یه جای یه فایل اتوکد آوردیم نصب کردیم رو سیستم الان کلمات نمیخونن؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز چطور فونت اتوکد تغییر بدیم؟

از یه جای یه فایل اتوکد آوردیم نصب کردیم رو سیستم الان کلمات نمیخونن؟

فایل رو نصب کردی؟!!:w58:

اگه منظورت اینه فایلی رو توی کد باز کردی فونتاش خونده نمیشه، خب اون فونت رو نداری،قابل تغییر دادنم نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...