رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

آقا سامیار سلام

من یک خط پلی لاین در ضلع پائین پنجره ترسیم کردم که در عکس شماره 1 به رنگ آبی مشخصه

سپس موس را روی نقطه ابتدای خط آوردم که بتوانم از دستور Add vertex , طول خط را به اندازه 30 واحد بیشتر کنم که در عکس شماره 2 مشخص است

و مرحله بعد وقتی موس را روی دستور Add vertex لیک میکنم مختصات x , y , z در آن نقطه بصورت یک زاویه نامطلوب نسبت به خط پنجره ظاهر میشود که در عکس شماره 3 مشخص است

حالا من نمی خواهم مختصات ظاهر شده در آن نقطه , نسبت به خط پنجر زاویه بگیرد . مشکل کجاست ؟ و به عبارتی چگونه زاویه مختصات ظاهر شده نسبت به خط افقی پنجره صفر شود ؟

چگونه تنظیمات آنرا اصلاح کنم ؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام

دوست عزیز مشکل شما بخاطر همون تغییراتی هستش که به UCSها دادید. سری قبل هم عرض کردم خدمتتون که تغییرات رو به حال اول برگردونید. زمانی که شما دستور رو اعمال میکنید برنامه برای اینکه درصد خطای ترسیم رو پایین بیاره در درجه اول خطوط رو در امتداد محورهای مختصاتی رسم میکنه مگر اینکه زاویه خاصی به اون اعمال بشه. حالا شما میتونید مثل من ucs هارو به حالت اول برگردونید تا مشکل حل بشه.

موفق باشید.

itdf6ibdr5520vomlc5.jpg

45lmqyeuc8qr87jmvfoc.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 421
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آقا سامیار

سلام

متاسفانه من تنظیمات اولیه را فراموش کردم چطوری بوده و یادم نمیاد ucs را چه تغییراتی دادم . امکانش هست تنظیمات مناسب ucs را برای 3d بطور کامل بمن ارائه کنید؟

ممنون هستم

مهدی

لینک به دیدگاه
آقا سامیار

سلام

متاسفانه من تنظیمات اولیه را فراموش کردم چطوری بوده و یادم نمیاد ucs را چه تغییراتی دادم . امکانش هست تنظیمات مناسب ucs را برای 3d بطور کامل بمن ارائه کنید؟

ممنون هستم

مهدی

سلام

این فایلتون هستش که تنظیماتش رو به حالت اول برگردوندم.

لینک به دیدگاه

من میخوام مربع زاویه دار بکشم یعنی لوزی باید چیکار کنم .؟من از دستور regtangle استفده کردم وبعد طول با زاویه وارد کردم نشد ؟:ws38:

لینک به دیدگاه
من میخوام مربع زاویه دار بکشم یعنی لوزی باید چیکار کنم .؟من از دستور regtangle استفده کردم وبعد طول با زاویه وارد کردم نشد ؟:ws38:

مربعی رو که میکشید انتخاب کنین ، بعد ورتکس هاشو جابجا کنین.:w16:

لینک به دیدگاه

سلام

چطور میتونم مرکز هندسی ی شکل رو بندازم رو مبدا مختصات کد؟

در واقع کل شکل رو میخوام جابجا کنم به یک میزان مشخص xوy

لینک به دیدگاه
سلام

درود! اول سطحتون که باید با Pline کشیده شده باشه رو با دستور Region به یک Region تبدیل کنید (در صورتی که با Pline نکشیدید با استفاده از Pedit به Pline تبدیلش کنید!)

سپس برید توی Toolbar -------> Inquiry ---------> Region/Mass properties و ناحیتون رو انتخاب کنید.

یک صفحه باز میشه که توش مرکز ثقل نسبت به X و Y و ممان اول و دوم و سایر پارامترهای سطح رو داده.

حالا با UCS مبدا رو نسب به خودش به اندازه مرکز ثقلی که واسه X و Y داده منتقل کنید!

لینک به دیدگاه
سلام

در واقع کل شکل رو میخوام جابجا کنم به یک میزان مشخص xوy

میتونید شکل رو به اندازه مقادیری که واسه مرکز ثقل x و y داده با یک علامت منفی جابجا کنید! فرقی با جابجا کردن مبدا توسط ucs نداره!

لینک به دیدگاه
درود! اول سطحتون که باید با Pline کشیده شده باشه رو با دستور Region به یک Region تبدیل کنید (در صورتی که با Pline نکشیدید با استفاده از Pedit به Pline تبدیلش کنید!)

سپس برید توی Toolbar -------> Inquiry ---------> Region/Mass properties و ناحیتون رو انتخاب کنید.

یک صفحه باز میشه که توش مرکز ثقل نسبت به X و Y و ممان اول و دوم و سایر پارامترهای سطح رو داده.

حالا با UCS مبدا رو نسب به خودش به اندازه مرکز ثقلی که واسه X و Y داده منتقل کنید!

پیدا کردم مرکز سطح رو از طریق همون inquiry

ببخشید ولی اصلا با کد کار نکردم

استفاده از این دستور چطوره؟

ucs رو تایپ کنم.بعد چه پارامترهایی باید وارد کنم؟

یه سوال دیگه هم اینکه چطور میتونم مثلا یک صفحه بکشم و توش یه سوراخ دایره ای تعریف کنم.برای محاسبه همون ممان اینرسی.

در واقع باید اون صفحه مستطیلی منهای دایره ای که توش کشیده شده به عنوان region تعریف بشه تا ممان اینرسی همون بخش توپر رو بده

لینک به دیدگاه

ممنون

با move منتقل کردم شکل رو.این حل شد.

فقط همون سوالم مونده.

که بخوام یه بخش از صفحه رو به عنوان یه بخش توخالی معرفی کنم چطور باید این کار رو انجام بدم تا ممان اینرسی اون رو از ممان اینرسی کل سطح کم کنه؟

لینک به دیدگاه
ممنون

با move منتقل کردم شکل رو.این حل شد.

فقط همون سوالم مونده.

که بخوام یه بخش از صفحه رو به عنوان یه بخش توخالی معرفی کنم چطور باید این کار رو انجام بدم تا ممان اینرسی اون رو از ممان اینرسی کل سطح کم کنه؟

هر دو تا شکل (مستطیل و دایره) رو تبدیل به Region کنید،

سپس دستور Subtract رو بنویسید و شکلی که میخواید بمونه رو اول انتخاب کنید و اینتر یا اسپیس رو بزنید و سپس شکلی که میخواید حذف شه رو انتخاب کنید و اینتر یا اسپیس رو بزنید!

لینک به دیدگاه

با سلام.

من خط فرمانم (cammand) دیگه نیس نمیدونم چیکار کردم رفت کسی از دوستان میدونن باید چیکار کنم ؟

درود، Ctrl+9 رو بزنيد اگر درست نشد بريد توي Tools جايي كه نوشته Command line كليك كنيد!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

آقا سامیارسلام

من مراحل پلات ویاپرینت از نقشه های اتوکد را نمی دونم . ضخامت خطوط ؟ رنگ خطوط در پرینتر رنگی ؟ چگونه نقشه را متناسب اندازه کاغذ تنظیم کردن ؟ مقیاس نقشه در تنظیمات پرینت ؟ و..........

ممنون - مهدی

لینک به دیدگاه
آقا سامیارسلام

من مراحل پلات ویاپرینت از نقشه های اتوکد را نمی دونم . ضخامت خطوط ؟ رنگ خطوط در پرینتر رنگی ؟ چگونه نقشه را متناسب اندازه کاغذ تنظیم کردن ؟ مقیاس نقشه در تنظیمات پرینت ؟ و..........

ممنون - مهدی

سلام

برای پلات کردن نقشه هات از منوی فایل گزینه پرینت و بعد پلات رو انتخاب کن. توی ویندوی جدیدی که باز میشه نوع پلاتر و سایز کاغذتو انتخاب میکنی بعد از قسمت plot area گزینه window رو انتخاب کن و اون قسمتی رو که میخوای پلات بشه رو انتخاب کن. سمت راست پنجره plot scale هستش توی این قسمت یه گزینه داره fit to paper اگه تیک دار باشه نقشه رو فیت کاغذی که انتخاب کردی پلات میکنه اگه مقیاس خاصی مدنظرته تیکشو بردار تا گزینه scale فعال بشه اینجا هم میتونی دستی مقیاسی رو که میخوای وارد کنی و هم میتونی از مقیاسایی که خودش داره استفاده کنی. ضخامت خطوط هم همونطوری که توی نقشه انتخاب و ترسیم کردی پلات میشه برای رنگشم از قسمت plot style table تنظیماتو انجام میدی.

لینک به دیدگاه

آقا سامیار سلام

در اتوکد سه بعدی , من می خوام از یک مربع حجمی یا سطوح شیبدار بسازم ( مثل سقف شیبدار ) , لذا فرمان Extrude را به روی یک مربع شروع کردم و برای ساختن سطح شیبدار پس از اجرای دستور Extrude , گزینه Taper angle که زاویه شیب را مشخصا میخواهد را انتخاب کردم . ولی پس از آن با خطای Gap cannot be filled مواجه شدم و error میدهد . در صوریتکه در این مرحله میبایستی مقدار زاویه را از من بخواهد , همانطور که این دستور را چندین بار قبلا اجراء کردم و حجم شیبدار ساختم .

ولی نمیدانم این مشکل چگونه حل میشود؟

در لینک ذیل فایل اتوکد و هم عکس مراحلی که دستور با خطای فوق مواجه میشود قرار دادم .

ممنون

مهدی

لینک به دیدگاه
آقا سامیار سلام

در اتوکد سه بعدی , من می خوام از یک مربع حجمی یا سطوح شیبدار بسازم ( مثل سقف شیبدار ) , لذا فرمان Extrude را به روی یک مربع شروع کردم و برای ساختن سطح شیبدار پس از اجرای دستور Extrude , گزینه Taper angle که زاویه شیب را مشخصا میخواهد را انتخاب کردم . ولی پس از آن با خطای Gap cannot be filled مواجه شدم و error میدهد . در صوریتکه در این مرحله میبایستی مقدار زاویه را از من بخواهد , همانطور که این دستور را چندین بار قبلا اجراء کردم و حجم شیبدار ساختم .

ولی نمیدانم این مشکل چگونه حل میشود؟

در لینک ذیل فایل اتوکد و هم عکس مراحلی که دستور با خطای فوق مواجه میشود قرار دادم .

ممنون

مهدی

سلام

مهدی جان من فایلو تست کردم مشکلی نداره، مراحلو درست انجام میدی؟ وقتی taper میکنی اول زاویه رو بده بعد ازت ارتفاع میخواد ارتفاع رو هم وارد کن بعد اینتر کن.

این پیغام وقتی داده میشه که یه جایی از ترسیم باز مونده باشه در نتیجه نمیتونه به صفحه تبدیلش کنه، برای اطمینان بیشتر مربع مستطیلتو با rectangle رسم کن یا محدوده رو boundaryکن.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

آقا سامیار سلام

از راهنمای شما ممنون هستم که برای مشکلات اتوکد من راهگشا است

یک سوال دارم .در اتوکد سه بعدی وقتی دو خط ا ز دو لایه مختلف با دو رنگ مختلف روی هم قرار دارند چگونه می توان خط زرین را انتخاب کرد ؟ و یا مدیریت کرد ؟

چرا که در مراحلی از ترسیمات با خط زیرین نیاز به کارهست . و یا بطور کلی چگونه خطوط روی هم قرار گرفته رو مشخص نمود و انتخاب و کار کرد ؟

ممنون - مهدی

لینک به دیدگاه
آقا سامیار سلام

از راهنمای شما ممنون هستم که برای مشکلات اتوکد من راهگشا است

یک سوال دارم .در اتوکد سه بعدی وقتی دو خط ا ز دو لایه مختلف با دو رنگ مختلف روی هم قرار دارند چگونه می توان خط زرین را انتخاب کرد ؟ و یا مدیریت کرد ؟

چرا که در مراحلی از ترسیمات با خط زیرین نیاز به کارهست . و یا بطور کلی چگونه خطوط روی هم قرار گرفته رو مشخص نمود و انتخاب و کار کرد ؟

ممنون - مهدی

سلام خواهش میکنم دوست عزیز

خط بالایی رو انتخاب کنید و روش کلیک راست کنید بعد از گزینه draw order گزینه send to back رو بزنید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

من دارم برای اولین بار نقشه فونداسیون رو میکشم . برای کشیدن اکس ها من میخوام مربع ها اندازه هم بشه ولی وقتی که از پترن استفاده میکنم باید اندازه های استفاده میکنم باید اندازه ها یکسان باشه . من الان باید چجوری مربع ها رو رسم کنم. که سرعت کار کردنم بالا بره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...