رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

سلام

اتو کد رو روی سیستم جدید نصب کردم حالا فایل ها رو باز میکنم یک سری لاین های اضافی هم توی نقشه ها هست

یه اسکرین شات ازش گذاشتم لطفا راهنمایی کنید

درود

اسکرین شاتی نمیبینم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 421
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود دوستان عزیز

ایا دستوری به غیر از دستور پلات DXB و دستور

flatshot برای گرفتن دو بعدی از سه بعدی وجود داره؟(البته جدا از انواع پلات) چون باید خطوط دوبعدی رو از یک حجم بسیار بزرگ به دست بیارم و تعداد خطوطی که DXB به دست میاره چند میلیونی هست و بسیار سنگین تر از حجم اصلی.

پیشاپیش سپاس

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام...

دوستان من چطور میتونم نوار ابزارهای اتوکد رو ایجاد کنم و همچنین چطور میتونم نوار ابزارها رو جابه جا کنم؟

به شکل زیر توجه کنین:

Click here to view the original image of 1363x643px.

dh0k_capture.jpg

لینک به دیدگاه
سلام...

دوستان من چطور میتونم نوار ابزارهای اتوکد رو ایجاد کنم و همچنین چطور میتونم نوار ابزارها رو جابه جا کنم؟

به شکل زیر توجه کنین:

Click here to view the original image of 1363x643px.

dh0k_capture.jpg

درود

اول بگم بهتره نر افزار تد از سال 2013 ه بعد رونصب کنید چون امکااتش بهمراتب بهترشد

و د مورد نوارابزار میتونی ازقسمت tools بیاریوشن و یا روی یکی از آیکن های نوار ابزار کلیک راست کنی و کادری باز میشه که هر کدومرو بزنی نوار بار مربوط به اون قسمت برات روی صفحه میاد

لینک به دیدگاه
سلام دوستان چطور میتونم در اتوکد بردار ایجاد کنم؟ مثل شکل زیر..

l3py_amir944.png

باتشکر

سلام دوست عزیز

در اتوکد و سایر نرم افزار های طراحی بردار با این شکل وجود نداره و شما باید خدتون با لاین بکشید.

که جواب شما همون جوابی هست که دستمون s.f در بخش سالید به شما گفتن

لینک به دیدگاه

اندازه حروف نوشته شده در اتوکد چطوری بزرگ میشه..مثلا ضخیم تر نوشته بشه....من هر کاری مینکنم درست نمیشه...

Click here to view the original image of 1257x548px.

yr5f_captu555re.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

من میخوام از فایل اتوکدم، عکس خروجی بگیرم...عکس با فرمت BMp رو میده ولی در اتوکد درست کپی نمیشه...

پرینت اسکرین هم که میکنم علامت محور مختصات میاد! راهی وجود نداره علامت محور مختصات ظاهر نشه؟ یا این که کوچکترش کنم؟

باتشکر

لینک به دیدگاه

با سلام. من وقتی از نزم افزار exportgps خروجی dxf میگیرم و با اتوکد باز میکنم اندازه ها واقعی نیست. مثلا فاصله 1km رو 0.00173 نشون میده که اصلا با اندازه واقعی تناسخی نداره و اینم بگم که واحد ترسیم رو با استفاده از un تنظیم میکنم ولی باز همون مشکل هست. جالب اینه که این مشکل جدیدا ایجاد شده و قبلا مشکلی نداشتم. اون چیزی که به نظرم خودم میرسه اینه که فایل ذخیره شده رو با اتوکد باز میکنم صفحه ترسیم بدون واحد باز میشه. شدیدا منتظر حل مشکل از طرف اساتید هستم.

قبل از ایجاد مشکل

7aslmbsblah00yc90h_thumb.png

بعد از بروز مشکل

eq6ehyz1vkh5luy6qvf_thumb.png

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز

من میخوام از فایل اتوکدم، عکس خروجی بگیرم...عکس با فرمت BMp رو میده ولی در اتوکد درست کپی نمیشه...

پرینت اسکرین هم که میکنم علامت محور مختصات میاد! راهی وجود نداره علامت محور مختصات ظاهر نشه؟ یا این که کوچکترش کنم؟

باتشکر

با سلام.

منظورتون اینه !!

http://www.noandishaan.com/forums/thread43540-4.html#post1565876

لینک به دیدگاه
با سلام.

منظورتون اینه !!

http://www.noandishaan.com/forums/thread43540-4.html#post1565876

سلام....اینم یه راهی هست ولی کیفیت خوبه؟

به این صورت یه ابزار دیگری خود ویندوز داره..>>>>>>>>Snipping tool

لینک به دیدگاه

سلام....

دوستان من چیزی که میخواستم رو کشیدم ولی موقع خروجی گرفتن عکس، نمیدونم چرا شکل کج و مورب شده!!!...

از مسیر tool و بعد display عکس خروجی میگیرم...

این شکلم:

cvcg_captur6666666666e.jpg

اینم عکس خروجی:

u3uo_amir3.png

راستی اتوکدم 2008 هست.....

لینک به دیدگاه

عزیزم

بهترین راه حل برای گرفتن خروجی از ترسیمات ، نصب نرم افزار PDF Creator بعنوان چاپگر میباشد.

بعد از نصب در اتوکد با فرمان پلات و انتخاب چاپگر Adobe PDF براحتی میتوانید با هر مقیاس خروجی پی دی اف بگیرید.

بعد از تشکیل فایل پی دی اف دیگر میتوانید با هر نرم افزار (فتو شاپ - کورل - یا خود adobe reader ) براحتی فرمت jpeg یا BMP را بدست آورید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم تو اتوکد هر مدل هتچ که میزنم نمیشه اصلا نمیاد باید چیکار کنم؟

با سلام

اندازه هاشوراتون بزرگه و باید کوچیکش کنید به خاطر این دیده نمیشه :icon_gol:

1450438374571.gif

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام. خسته نباشید

من آماتور هستم . چون علاقه داشتم به طراحی دوست دارم اتوکد یاد بگیرم.

1ـمن وقتی نقطه (point)میذارم و میخواهم spline fit ترسیم کنم.اشاره گر موس را میخواهم تغییر بدهم که وقتی روی نقطه ها میرم حالتش تغییر کنه که نقاط مشخص بشه که بتونم spline fitرا از نقطه رد کنم ؟

2ـوقتی فرمانی میدم ولی بعدش پشیمان میشم و میخوام از فرمان خارج بشه؟

راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
سلام. خسته نباشید

من آماتور هستم . چون علاقه داشتم به طراحی دوست دارم اتوکد یاد بگیرم.

1ـمن وقتی نقطه (point)میذارم و میخواهم spline fit ترسیم کنم.اشاره گر موس را میخواهم تغییر بدهم که وقتی روی نقطه ها میرم حالتش تغییر کنه که نقاط مشخص بشه که بتونم spline fitرا از نقطه رد کنم ؟

2ـوقتی فرمانی میدم ولی بعدش پشیمان میشم و میخوام از فرمان خارج بشه؟

راهنمایی کنید

با سلام

اولی رو متوجه منظورتون نشدم

دومی رو از کیبورد دکمه esc رو بزنید خارج می شید . راحت ترین راه یا دو بار اینتر رو بزنید خارج میشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام. اگه بخوایم یه pdf رو وارد اتوکد بکنیم و بدون اینکه دوباره خطوط رو روش بکشیم چه جوری میشه به dwg تبدیلش کرد. انگار از اول dwg بوده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...