رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

سلام. اگه بخوایم یه pdf رو وارد اتوکد بکنیم و بدون اینکه دوباره خطوط رو روش بکشیم چه جوری میشه به dwg تبدیلش کرد. انگار از اول dwg بوده.

با نرم افزار scan2cad میشه اینکارو انجام داد: :a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread219.html

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 421
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

بچه ها فایل تو برنامه ی کد فونتی و نمیخونه باید چیکار کنم؟

nv,

درود

باید فونت مورد نظری که باهاش نوشته شده رو روی کدتون نصب کنید تا براتون نمایش داده بشه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

وقت بخیر

بنده یک سری فایل وکتور دارم که با Corel تهیه شده اند(در واقع خروجی به شکل تصویر هست). الان میخوام این تصاویر رو وارد نقشه فنی بکنم که این نقشه ها به فرمت dwg هست و این کار باید در اتوکد انجام بشه.

میخواستم راهنمایی کنین که بهترین روند واسه انجام این کار چی هست؟ Corel قابلیت خروجی دادن به فرمت dwg رو داره ولی موقع وارد کردن این فایل به اتوکد یک سری خطوط مثل نوشته های فارسی دچار مشکل میشن.

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام

وقت بخیر

بنده یک سری فایل وکتور دارم که با Corel تهیه شده اند(در واقع خروجی به شکل تصویر هست). الان میخوام این تصاویر رو وارد نقشه فنی بکنم که این نقشه ها به فرمت dwg هست و این کار باید در اتوکد انجام بشه.

میخواستم راهنمایی کنین که بهترین روند واسه انجام این کار چی هست؟ Corel قابلیت خروجی دادن به فرمت dwg رو داره ولی موقع وارد کردن این فایل به اتوکد یک سری خطوط مثل نوشته های فارسی دچار مشکل میشن.

ممنون

سلام. این نرم افزار رو یه تستی بکن ببین خوب تبدیل میکنه؟ :ws38:

http://www.noandishaan.com/forums/thread219.html

اگه کیفیت خطوط خوب باشه و شلوغ نباشه، میتونه خوب تبدیل کنه.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

[h=2]مشکل ذخیره فایل در اتوکد[/h]

سلام بعد از تعویض ویندوز هر اتوکدی نصب میکنم هر فایلی رو که باز میکنم اولش این ارورو میده بعد وارد میشم

yqr1dmopl9y873h3fb.jpg

ذخیره سریع که میزنم این ارورو میده

tm1btp5vuhwukusqj.jpg

و فایلم ذخیره نمیشه

لطفا کمک کنید مشکلم حل شه

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام. چرا ضخامت خطوط توی بعضی فایل ها نمایش داده میشه تو محطیط خود اتوکدها بعضی فایل ها هم این ضخامت رو نشون نمیده. ولی توی پرینت درست میافتن ک بحثی روش نیست !!!؟؟

لینک به دیدگاه
سلام. چرا ضخامت خطوط توی بعضی فایل ها نمایش داده میشه تو محطیط خود اتوکدها بعضی فایل ها هم این ضخامت رو نشون نمیده. ولی توی پرینت درست میافتن ک بحثی روش نیست !!!؟؟

سلام به روی ماه شما دوست خوبم...:icon_redface:

اونچه که تجربه کردم رو عرض می کنم...

اگر شما خطی رو با ایزار معمولی لاین(line) در محیط کد بکشین و از منوی ضخامت یک ضخامت براش انتخاب کنین...در محیط کد اتفاقی براش نمی افته...مثلا خط های معمولی همه روی ضخامت صفر هستن...شما حتی اگه ضخامت رو روی 10 میلی متر هم بزارین باز به صورت صفر دیده می شه..ولی اگر دکمه ی پرینت رو بزنین..ضخامت اونجا اعمال شده....

ولی حالا...شما یک بارخط رو با ابزار پُلی لاین(polyline)..ترسیم کنین...

1.اولین نقطه رو که کلیک می کنین برای شروع....

2.قبل از اینکه نقطه ی دوم رو بزنین برای ایجاد خط...با وارد کردن حرف w و زدن اینتر کادری باز می شه که از شما ضخامت در نقطه ی ابتدایی رو می خواد...بعد مثلا بزنین 5 و اینتر رو بزنین...

3.باز کادر باز میشه و از شما ضخمات نقطه ی انتهایی رو می خواد....مثلا باز شما 5 و اینتر رو بزنین....(اگر یکی از دو مورد رو متفاوت بزنین...خط به شکل پیکان در میاد)

4.می بینین که حالا ضخامت خط اعمال شده و شما حالا باید نقطه ی دوم رو انتخاب کنید تا خط تکمیل بشه...

از اون به بعد هر وقت بخوایین با پولی لاین خط بکشین..ضخامت اسمی 5 که برای اون وارد شده رو می بینین...چه تو ترسیم..چه تو پرینت...

نکته ی مهم: اگه می خواهین polyline به ضخامت صفر برگرده....همه ی دستورات قبل رو اجرا کنین...و در ضخامت نقطه ی اول و انتهایی عدد صفر رو وارد کنید...وگرنه به صورت پیش فرض همون ضخامت می مونه...

البته بعضی اوقات هم تنظیم های مخصوص پرینت بر روی فایل ها برای یک پرینتر خاص توسط شرکت تنظیم شده..اون برای عدم کپی برداری از نقشه هاشون هست.

این اونچه بود که من می دونستم.:icon_gol::icon_redface:

در تصویر زیر خط اول با لاین کشیده شده و ضخامتش صفره...

خط دوم هم با لاین کشیده شده...ضخامتش رو ابزار ی که در تصویر نشون دادم به 2 افزایش دادم..ولی چیزی دیده نمی شه...رو 100 هم ببرین چیزی دیده نمی شه..البته در پرینت دیده می شه...

خط سوم که با polyline و موارد فوق که توضیح دادم کشیدم ضخامت دیده میشه...در پرینت هم دیده می شه...

9yderbkb5wy151gbup9.png

لینک به دیدگاه

گزینه Show/Hide Lineweight اگه فعال باشه، ضخامت خطوط رو تو محیط اتوکد می بینید.

اگه غیر فعال باشه خیر.

در کل تو پرینت این دیدن با ندیدن تاثیری نداره.

موفق باشین:icon_gol:

hhh.jpg

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام، براي پروژه ام از فايل اتوكد سازمان نقشه برداري استفاده مي كنم که از همین سایت دانلود کرده ام (

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
) موضوع اينه كه بنظرم اين فايل اطلاعات پايه زيادي درون خودش داره، مثلا نقاط توپوگرافي و يا احتمالا ارتفاع ساختمان ها و حتي تعداد طبقات اونها رو. زماني كه حالت أوربيت رو انتخاب مي كنم لإيه هاي مختلف رو در ارتفاعات متفاوتي نشون ميده که خب اكسترود نشدن. مي خواستم بدونم إمكاني وجود داره كه كل فايل رو اكسترود كنم و در نتيجه يك فضاي ٣ بعدي داشته باشم؟ اينجا نتونستم كسي رو پيدا كنم و يا در اينترنت اطلاعات زيادي بدست بيارم چون حتي نمي دونم چطور فايلي در اختيارم است. حتی سعی کردم حداقل با استفاده از دستور DATAEXTRACTION نقاط توپوگرافی رو جداگانه استخراج کنم که خب اون هم نشد با اینکه در حالت اوربیت کاملا سطح terrain دیده میشه. کمک بزرگی خواهد بود اگر کسی فایل رو بررسی کنه و مشخص کنه چه نوع اطلاعاتی درونش است. پیشاپیش ممنونم.

لینک به دیدگاه

نرم افزار Autodesk AutoCAD 2017‏

exclaim.gif نسخه 32 بیتی‏ - 1820 مگابایت

arrow-down.gif

- بخش اول

arrow-down.gif

- بخش دوم

arrow-down.gif

- آپدیت SP1‏ - 47 مگابایت

exclaim.gif نسخه 64 بیتی‏ - 2830 مگابایت

arrow-down.gif

- بخش اول

arrow-down.gif

- بخش دوم

arrow-down.gif

- بخش سوم

arrow-down.gif

- آپدیت Update 1‏ - 154 مگابایت

arrow-down.gif

- بسته AutoCAD 2017 Product Help - 193 مگابایت

exclaim.gif نرم افزار Autodesk AutoCAD LT 2017

exclaim.gif نسخه 32 بیتی‏ - 1540 مگابایت

arrow-down.gif

- بخش اول

arrow-down.gif

- بخش دوم

arrow-down.gif

- آپدیت SP1 - 47 مگابایت

exclaim.gif نسخه 64 بیتی - 1708 مگابایت

arrow-down.gif

- بخش اول

arrow-down.gif

- بخش دوم

arrow-down.gif

- آپدیت Update 1‏ - 154 مگابایت

arrow-down.gif

- بسته AutoCAD LT 2017 Product Help - 139 مگابایت

key.gif

لینک به دیدگاه
نسخش32بیت هس ، دانلودم کردم ولی کار نکرد

laowhj sdsjl o,nj v, f',

مشخصات سیستم خودت رو بگو

شاید نیاز باشه نسخه های پایین تر رو استفاده کنی

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...