رفتن به مطلب

راه اندازی لیزر dvd writer ها و استارت ساخت cnc خانگی

Eng.KouRosH

ارسال های توصیه شده

درود بر همگی

تو این تاپیک میخوایم در مورد لیزر هایی که داخل dvd writer ها هست بحث کنیم که چطوری راه اندازیش کنیم چون از نظر ولتاژی و جریانی حساس هستند و اگر دقت نشه سریع میسوزند

در ادامه اگر خوب پیش بره میریم سراغ ساخت دستگاه cnc خانگی که با محور همون رایترها میشه ساختش یکم برنامه نویسی میخواد و صبر و تلاش :w02:

این چیزایی که گفتم کلیات کار بود در ادامه قدم به قدم پیش میریم هرکسی دوس داشت شرکت کنه اگرم تجربه ای دارین اینجا بگین تا زودتر پیش بریم :a030:

منتظر حضور گرمتون هستم.....:rose:

لینک به دیدگاه
هلو:w02:

اومدم :ws3:

نوشته بودی حضور گرم :whistle:

خب اینایی که نوشتی یعنی چی؟:hapydancsmil:

مرسی که اومدی:w02:

الان فقط استارتشو زدم فردا بتونم کم کم پیش میبرم...

لینک به دیدگاه
مرسی که اومدی:w02:

الان فقط استارتشو زدم فردا بتونم کم کم پیش میبرم...

مرسی هستم؟؟؟؟ :ws3: بخدا وقتشو داشته باشم 100% پایه ام بتونم یاد بگیرم هر چی بیشتر یاد بگیرم خوشحال ترم
لینک به دیدگاه
منم سعی میکنم باهاتتون پیش بیام

بخش ویدیو هم آزاد هستش ویدیو گذاشتی فوری تایید میکنم خخخ

عالیه فقط یکم سنگینه دیر لود میشه نت من خرابه یا واقعا لودش سنگینه :ws38:

اخه اپارت زود لود میشه

لینک به دیدگاه
میتونی هر طرح و لوگویی و عکسی رو روی چوب و پلاستیک با لیزر حک کنی :a030:

یعنی همین cnc که شماگفتین با لیزر رایتر است میشه اینکارا را کرد؟

لیزر رایتر باید باشه یا لیزر سی دی رام معمولی هم میشه؟

لینک به دیدگاه
یعنی همین cnc که شماگفتین با لیزر رایتر است میشه اینکارا را کرد؟

لیزر رایتر باید باشه یا لیزر زی دی رام معمولی هم میشه؟

نه فقط دی وی دی رایتر چون لیزرش توانش خوبه واسه حک البته لیزرهای با توان بالاترم داریم واسه حکاکی رو هر موادی منظورم جنس چوب و پلاستیکه...........اما اینکه رو لیزر رایتر تاکید میشه بخاطر اینه که هزینه اضافی نتراشیم چون لیزر ها گرونن یکم و خیلی هم حساس اگ درست حرارتش منتقل نشه و درایو کردنش صحیح انجام نشه میسوزه

الان سرچ کن یک لیزر 1.6 وات حدود 180 تومن

اینی که داخل رایترها هست سیصد الی 500 میلی واته بسته به شرکت سازنده اش

حالا کم کم توضیح میدم

لینک به دیدگاه

خب دوستان بحث رو در مورد لیزر پیش میگیرم ............

لیزری که ما نیاز داریم واسه حکاکی داخل dvd writer ها هست البته دیود لیزر رو میشه از فروشگاه های اینترنتی یا پاساژ ها یا مغازه های قطعات الکترونیک تهیه کرد و استفاده کرد اما چون هدف اینه با کمترین هزینه کار رو پیش برد شما احتیاج دارین که از پاساژهای کامپیوتری dvd writer های اسقاطی یا ضایعاتی رو بخرین ، چرا بخرین ؟چون همش سود و قیمتی هم نداره اینارو کارتون یا بهتره بگم گونی گونی میدن ضایعات با قیمتی حدود 1000تا2000 تومن بسته به شهر یا محلی که هستین و تورم :ws3:

خب شما این رایتر رو که بخرین کلی مزایا داره که بعدا بهتون میگم راجع به اینکه کدوم مدل رو بگیرین بگم که سونی لیزرهای قوی ای داره و کلاسشون طبق چیزی که رو هلوگرامش هست کلاس 3B هست در صورتی که رو اکثر رایترها کلاس 1 خورده !!! حالا اینکه تفاوت بین کلاس های مختلف تو چی هست ریز نمیشم ولی طبق تستی که من انجام دادم لیزرش عالیه قدرتش

لیزر رایتر پاینر هم همین کلاس هست هنوز تستش نکردم اما احتمال قوی اونم همین قدرت رو داره این مدل رو وقتی خریدم فروشنده که رفیقمم بود گفت از نظر قیمتی فابریکش قیمتش بالاس نسبت به مدل های هم لول خودش

لیزر ال جی هم کلاس 1 هست ولی اونم بد نبود قدرتش ............راجع به مدل سامسونگ بگم که تعریف چندانی نداشت باز هم شما هر مدلی گیرتون اومد بگیرید فقط سونی نگیرید همه رو که چند تای اول رو ممکنه حین در اوردن یا تست از دست بدین چون خیلی حساسن از نظر ولتاژی و جریانی و الکتریسته ساکن و حین لحیم کاری و مواردی که بعد بهش میپردازم................

خب اینکه رو dvd writer تاکید میکنم واسه اینه که لیزرهای رایترها قدرت حکی که ما مدنظرمون هست رو دارن سی دی رام ها یا دی وی دی رام ها لیزری که دارن فقط واسه خوندن اطلاعات هست و چون رایت نمیزنن پس لیزری برای عملیات حک اطلاعات روی دیسک وجود نداره ..........

متاسفانه گوشیم بعد از سه سال دار فانی رو وداع گفت وگرنه عکس های مختلفی از کار براتون میفرستادم که قبلا گرفته بودم .............. :sigh::4564::hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...