رفتن به مطلب

اولین میزگرد خانواده با عنوان " معیار صحیح انتخاب همسر "

afa

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 80
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

Doctor_Shovan مهمان
یه مدت پیش توی یه روزنامه خوندم که بیشتر ازدواجا دارن میرن به سمت ازدواجایی که دو طرف هم سن باشن.....

الله اعلم

اینم یه آماره دیگه

از ثبت احوال گذاشته بود

نمی دونم کی بود و چه روزنامه ای

ا کثر امار های ایران رو ,نه قبول ندارم .. اما امارهایی که فقط عدد وارقام با مقیاس بالا باشه و تفسیر روی اون نباشه مثلا اماری که یکی از دوستان چند روز پیش تاپیکی داشتند رو بله قبول دارم اگه اداره ثبت اسناد احوال ایران بگه سال گذشته چند نفر ازدواج و طلاق داشتیم این قبوله اما اگه بگه علت طلاق ها چی بوده این در حیطه ی کارش نیست اما اگه دادگاهها بگن قابل قبول تره .. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
( حالا یکی بیاد به من بگه خوب نادر اینا به تو چه مربوط

خواهش دکتر جان این حرفا چیه ؟

یه لحظه میخواستم بگم خب نادر اینا به تو چه مربوط"دیدم بده نگفتم:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
خواهش دکتر جان این حرفا چیه ؟

یه لحظه میخواستم بگم خب نادر اینا به تو چه مربوط"دیدم بده نگفتم:ws3:

به محمد ندا دادی؟ . خیلی محتاجیم کاری باید کرد :ws3:

................................

عافا ی عزیز این مورد اسپم را بپذیر . خیلی حیاتی بود . پیام مهمی بود :w165:

لینک به دیدگاه
به محمد ندا دادی؟ . خیلی محتاجیم کاری باید کرد :ws3:

................................

عافا ی عزیز این مورد اسپم را بپذیر . خیلی حیاتی بود . پیام مهمی بود :w165:

اره عزیزم...افلاینمو نگرفتی مگه؟

م اگه اداره ثبت اسناد احوال ایران بگه سال گذشته چند نفر ازدواج و طلاق داشتیم این قبوله اما اگه بگه علت طلاق ها چی بوده این در حیطه ی کارش نیست اما اگه دادگاهها بگن قابل قبول تره

بله اسپم کلا چیز خوبی نیست :icon_pf (34):

ببین دکتر جان اگر موافقی اول تکلیف معیار انتخاب همسرمشخص بشه بعد بحث بره در مورد اختلافات و طلاق و امار ثبت احوال و دادگاه و اینا..اونا مال بعد از ازدواجه:ws3:

خب علاقه یک معیار

احساس نیاز و هدف مشترک دو معیار

یک سوال چه باید کرد که شاخص معیار ها ی دو طرف باهم نزدیک شود و برابری کند؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
اره عزیزم...افلاینمو نگرفتی مگه؟

بله اسپم کلا چیز خوبی نیست :icon_pf (34):

ببین دکتر جان اگر موافقی اول تکلیف معیار انتخاب همسرمشخص بشه بعد بحث بره در مورد اختلافات و طلاق و امار ثبت احوال و دادگاه و اینا..اونا مال بعد از ازدواجه:ws3:

خب علاقه یک معیار

احساس نیاز و هدف مشترک دو معیار

یک سوال چه باید کرد که شاخص معیار ها ی دو طرف باهم نزدیک شود و برابری کند؟

اره مرسی ولی در مورد احتیاجات نبود :ws3:

درمورد اینکه چه باید کرد بهترین کار عجله نکردن ,, بیشتر با هم سپری کردن,, در مورد جزییات حرف نزدن و ابتدا در مورد نقاطی و نکاتی که هر دو طرف قبول دارند بحث کردن وادامه دادن . این باعث میشه علاقه مندی بیشتر بشه البته این علاقه مندی نباید با احساسات زیاد همراه باشه چرا که هنوز نقاط مشترک در نظره و ممکنه در مراحله ی بعد یعنی پرداختن به موارد اختلاف دره هایی عمیق وجود داشته باشد و چه بسا هرگز وصلتی صورت نگیرد پس اول در مواردمورد قبول بدون بخرج دادن احساس برای دریافت سیگنال اعتماد بیشتر از طرف مقابل و همین البته زمان لازم را برای رفتن پیرامون موارد مهمتر هم فراهم میکند که داری اهمیت بیشتری هستند.

لینک به دیدگاه

به نطر شما وضع مالی خانواده دختر پایین باشه دلیلی میشه برای رد کردن ؟

چون یکی از دوستام میگفت طرفا برای اینکه وصع مالی خانواده دختر خوب نبوده انتخابش نکرده !!

• Like 3
لینک به دیدگاه

چون یکی از دوستام میگفت طرفا برای اینکه وصع مالی خانواده دختر خوب نبوده انتخابش نکرده !!

این دیگه از اون دلایل غیر منطقی بود!!!

هیچوقت پول نمیتونه تضمین کننده زندگی باشه....

چون پول بالاخره یه روز تموم میشه!!!!

این عشق واقعیه که میمونه

به نظر من این طور بینش در مورد شروع زندگی مشترک حتی اگه همیشه پول هم باشه به جایی نمیرسه!!!!

اصلا" هم مهم نیست که دختر پولدارتر باشه یا پسر:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه

تازه

من یه جایی یه چیزی خوندم که این بود:

برای انتخاب همسر دلخواه، کسی رو انتخاب کنید که اگه از شما سرتر نباشه، کمتر هم نباشه!!!!

یه کم فکر کردن به این مطلب مشخص میشه که اصلا" فکری پشت این حرف نبوده!!!

آخه وقتی این یکی از اون یکی سرتر نباشه یعنی اون یکی از این یکی سرتره:ws3:

یه رابطه 2 طرفه و معکوسه:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه

برای معیار صحیح انتخاب همسر در قدم اول باید به یک خودشناسی کلی برسیم ...........

افراد باید بدونن که از فرد مقابل چه انتظاراتی دارن ؟؟ !!!!

نیازهای خودشون رو باید مشخص کنند ....... اینطوری بهتر میتونن تصمیم بگیرن .........

هر کسی برای انتخاب خودش یه ملاکی رو در اولویت قرار میده : یکی نیاز عاطفی ، جنسی ، آرامش و غیره رو در نظر داره ......... پس طبق این نیازها باید متوجه باشه که طرف مقابل میتونه این نیازها رو برآورده کنه ؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
برای معیار صحیح انتخاب همسر در قدم اول باید به یک خودشناسی کلی برسیم ...........

نیازهای خودشون رو باید مشخص کنند ....... اینطوری بهتر میتونن تصمیم بگیرن .........

هر کسی برای انتخاب خودش یه ملاکی رو در اولویت قرار میده : یکی نیاز عاطفی ، جنسی ، آرامش و غیره رو در نظر داره ......... پس طبق این نیازها باید متوجه باشه که طرف مقابل میتونه این نیازها رو برآورده کنه ؟

:ws53::ws53:

• Like 3
لینک به دیدگاه
پس تفاهم چیه ؟ همینه دیگه ...اینکه نسبت به یک مورد دوتاشون یه نظر رو داشته باشن ..

نه به اين نمي گن تفاهم

نه اينكه منظورم اين باشه كه نبايد هم عقيده باشند

تفاهم درصورتي خوبه هست و مناسب كه در عين حال اختلاف نظر داشتند حرف هم رو بفهمند و بتونند با هم به يك عقده مشترك برسند نه اينكه هردو يك رنگ يا يك غذا رو دوست داشته باشند

بايد بتونند با اختلاف نظر هاشون مشترك باشند و در كنار هم

اگه تو هرموضوع هم راي باشند زود از هم خسته مي شند

تفاوت سليقه و به تفاهم رسيدن كه زندگي رو جذاب مي كنه:icon_pf (17):

• Like 5
لینک به دیدگاه

خودشناسی ؟

خوب چطور باید به خودشناسی برسیم ؟البته بدون شعار

• Like 2
لینک به دیدگاه

من فک میکنم معیار زیبایی خیلی از معیار های دیگه رو برای اقایون تحت شعاع قرار می ده ..

بعد از اون که مرد از لحاظ زیبایی همسرشو پسندید دنبال این می گرده که ببینه ایا معیار های دیگه هم داره یا نه ..

• Like 2
لینک به دیدگاه

خودشناسی در زمینه ازدواج :

اول باید با خودتون رو راست باشین ............

1- اینکه واسه یه زندگی مشترک به چه چیزی بیشتر از بقیه اهمیت میدین !!!!!

2- نقاط ضعف و توانمندی خودتون رو شناسایی کنید.

3- از لحاظ اجتماعی در چه جایگاهی قرار دارین ....

و امثال اینها .....

یه نمونه میارم .........

گفتگویی در یه جلسه خواستگاری :

اول شروع میکنن به شعار دادن که در درجه اول باید تفاهم داشته باشیم ، ایمان مهمه ، پول که ارزش نداره ، شما چی دوست داری ، من چی دوست دارم ، خونمون کجا باشه و ....

اما در فواصل زندگی یادشون میاد که : چرا به قیافه اش توجه نکردم ؟!!! - چرا همسر من اجتماعی نیس - چرا رابطه اش با خونواده ام اینجوریه و .....

پس باید انتظارات خودمون رو مشخص کنیم ........

• Like 2
لینک به دیدگاه
من فک میکنم معیار زیبایی خیلی از معیار های دیگه رو برای اقایون تحت شعاع قرار می ده ..

بعد از اون که مرد از لحاظ زیبایی همسرشو پسندید دنبال این می گرده که ببینه ایا معیار های دیگه هم داره یا نه ..

تقریبا" درست میفرمایید

من خودم فکر میکنم بیش از 70 درصد مردا اول زیبایی رو ملاک قرار دادن بعدش گشتن ببینن بقیه معیارها با هم میخونن یا نه

خودم یکیش هستم:girl_blush2:

• Like 4
لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

ارش جان:icon_gol:

به نظر من کار اشتباهی نکرده البته سو تفاهم نشه من نمیگم اینکه حتما به دنبال همسری ثروتمند گشتن بده یا خوبه . اون میشه یکی از معیار های انتخاب که بعضی سلیقه ها انرا معیاری اساسی میدانند .. ناپسند بودن یا نبودن این کاملا بحثی جداست ....

اما شما فردی را مثال زدی که به هر علت این ثروتمند بودن رو مثلا مث زیبایی یا محل زندگی همسر یا قد وقواره براش مهمه ما نمیتونیم به ایشون بگیم این رد کردن اشتباه بوده , همانطور که نمیتونیم به کسی که مثلا میخواد همسرش همان زبان محلی خودش رو داشته باشه و ........ به نظر من بدترمیشد اگر با این ایده ی همسر ثروتمند داشتن , تن به ازدوا ج با کسی میداد که ثروتمند نبود ....

لینک به دیدگاه

توجه به شرایط مالی طرفین بد نیس ، البته فقط از لحاظ تناسب !!!!

وگرنه در حد فراهم کردن یک زندگی ساده کافیه ، اصل داشتن آرامشه که از تفاهم و یکدلی طرفین حاصل میشه

• Like 3
لینک به دیدگاه

به پایان بحث نزدیک میشیم ................. میخوام یه جمع بندی داشته باشم .........

دوستانی که مایل هستن معیار های خودشون رو با دلیل بیان کنند ..........

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...