رفتن به مطلب

۴ فناوری تغییر دهنده شیوه پرداخت تا سال ۲۰۲۰

ارسال های توصیه شده

️پرداخت‌های مبتني بر متن (Context-based payments):

در این نوع پرداخت‌ها نیازی به تعامل مستقیم میان مشتری و فروشنده نیست. برای مثال اپلیکیشن پرداخت گوگل( بدون دخالت دست) به مصرف ‌کننده این امکان را می‌دهد تا تنها با گفتن جمله «من با گوگل پرداخت می‌کنم» تراکنش مورد نظرش را انجام دهد.

احراز هویت بیومتریک (Biometric authentication):

احراز هویت بیومتریک شامل استفاده از: اثرانگشت، تشخیص چهره، اپلیکیشن‌هایی مانند اندرویدپی(AndroidPay) و اپل‌پی(ApplePay) و تکنولوژی‌هایی مانند تشخیص عنبیه، تحلیلگر ضربان قلب می شود كه روز به روز درحال گسترش است.

افزايش استفاده از پوشیدنی‌ها(Rise of the wearable):

با اينكه امروزه تلفن‌های هوشمند پیشتاز پرداخت‌های همراه هستند؛ اما به‌زودی با افزايش استفاده از پوشيدني ها (نظیر Apple Watch) شيوه هاي پرداخت تغيير خواهد كرد؛ به طوريكه پیش‌بینی‌ می شود تا سال ۲۰۲۰، ارزش بازار پوشیدنی‌ها به ۳ میلیارد دلار برسد.

اپلیکیشن‌های موبایلی (Mobile apps):

سهولت و راحتی، دو ویژگی مهم پرداخت هاي موبايلي هستند ولي امروزه مصرف‌کنندگان علاوه بر سهولت و راحتي به دنبال ارزش افزوده هستند و به همین دلیل اپلیکیشن‌های موبایلی مانند استارباکس با سیستم وفاداری خود موفق عمل كرده است.

منبع: مدیران ایران

لینک به دیدگاه

من به روزي فكر مي كنم كه اصلا واژه پرداخت از دايره واژگان ما تو حوزه هاي مالي و اقتصادي حذف بشه

پرداخت مالكيت مياره

مصرف گرايي مياره

فساد و رشوه مياره

اينها عوض نميشه مگه اينكه نوع نگاه انسان به زندگي و مفهوم شادي و خوشبختي تغيير كنه

لینک به دیدگاه
من به روزي فكر مي كنم كه اصلا واژه پرداخت از دايره واژگان ما تو حوزه هاي مالي و اقتصادي حذف بشه

پرداخت مالكيت مياره

مصرف گرايي مياره

فساد و رشوه مياره

اينها عوض نميشه مگه اينكه نوع نگاه انسان به زندگي و مفهوم شادي و خوشبختي تغيير كنه

خب به نظرت چی جایگزین میشه؟

تعاملات اقتصادی به چه شکلی اتفاق میفته؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
خب به نظرت چی جایگزین میشه؟

تعاملات اقتصادی به چه شکلی اتفاق میفته؟ :ws38:

جايگزين هاي فوق مدرن كه پايه هاي اقتصادي نويني ميخواد حتما به وجود خواهد امد

بحث پول فوق نمادين

يا اعتبار فرد نه براساس كاري كه به عنوان شغل انجام ميده بلكه براساس ميزان مفيد بودنش در جامعه بهش اعتبار تخصيص داده ميشه اينها مي تونه كانال هاي نو براي ورود به دنياي بدون شيوه هاي پرداخت رايج امروزي باشد

يا دنيايي رو تصور كنيد كه وارد سايتي ميشد نياز به جنسي /كالايي داريد كه ميدونيد افرادي همونو توي سايت به اشتراك گذاشتن

چه رايگان يا درمقابل معاوضه كالايي ديگر

مثال ميزنم شما نياز به قهوه ساز داريد ولي توي خونه شما دستگاه بخور اصلا كاربردي نداره

دوتا ركورد توي سايت ايجاد ميكنيد

جنسي كه نياز داريد

جنسي كه نياز نداريد

سيستم شمارو به كسايي وصل ميكنه كه بتونيد نياز خود را تامين كنيد و نياز اونارو

شايد در نگاه اول بحث تبادل كالا به كالا به وجود بياد

يا بحث فروش محصولات دست دوم

ولي

به نظرم نظامهاي اقتصادي فعلي رو ميتونه دگرگون كنه

ديگه نيازي نيس مصرف گرايي زياد بشه تجملات بالا بره

پولي ردو بدل بشه

اين مدل چرخش كالا در نگاه ديگر شغل كارخونه اي ايجاد نميكنه

كارگر يدي نياز نداره اين مشاغل

كار روتين اداري نميخواد

بلكه مردم چنين اقتصادي بايد از مرحله و مرز محدوديت ها و محروميت هاي دنياي فعلي عبور كرده باشن و دغدغه هاشو وراي اين مسايل باشه

اعتبار بانكي فرد بيشتر اعتبار اجتماعي اون فرد در ساخت دنياي بهتر براي ايندگان باشه

براي خلق محصول جديد باشه نه توليد انبوه محصولات مشابه و تكراري

لینک به دیدگاه
جايگزين هاي فوق مدرن كه پايه هاي اقتصادي نويني ميخواد حتما به وجود خواهد امد

بحث پول فوق نمادين

يا اعتبار فرد نه براساس كاري كه به عنوان شغل انجام ميده بلكه براساس ميزان مفيد بودنش در جامعه بهش اعتبار تخصيص داده ميشه اينها مي تونه كانال هاي نو براي ورود به دنياي بدون شيوه هاي پرداخت رايج امروزي باشد

يا دنيايي رو تصور كنيد كه وارد سايتي ميشد نياز به جنسي /كالايي داريد كه ميدونيد افرادي همونو توي سايت به اشتراك گذاشتن

چه رايگان يا درمقابل معاوضه كالايي ديگر

مثال ميزنم شما نياز به قهوه ساز داريد ولي توي خونه شما دستگاه بخور اصلا كاربردي نداره

دوتا ركورد توي سايت ايجاد ميكنيد

جنسي كه نياز داريد

جنسي كه نياز نداريد

سيستم شمارو به كسايي وصل ميكنه كه بتونيد نياز خود را تامين كنيد و نياز اونارو

شايد در نگاه اول بحث تبادل كالا به كالا به وجود بياد

يا بحث فروش محصولات دست دوم

ولي

به نظرم نظامهاي اقتصادي فعلي رو ميتونه دگرگون كنه

ديگه نيازي نيس مصرف گرايي زياد بشه تجملات بالا بره

پولي ردو بدل بشه

اين مدل چرخش كالا در نگاه ديگر شغل كارخونه اي ايجاد نميكنه

كارگر يدي نياز نداره اين مشاغل

كار روتين اداري نميخواد

بلكه مردم چنين اقتصادي بايد از مرحله و مرز محدوديت ها و محروميت هاي دنياي فعلي عبور كرده باشن و دغدغه هاشو وراي اين مسايل باشه

اعتبار بانكي فرد بيشتر اعتبار اجتماعي اون فرد در ساخت دنياي بهتر براي ايندگان باشه

براي خلق محصول جديد باشه نه توليد انبوه محصولات مشابه و تكراري

تاحدی (نه به این شکل کامل) شک کردم شاید منظورتون مشابه تبادل کالا و خدمات باشه به جای پول.

ولی به نظرم خیلییییی آرمانی هستش. یا حداقل من خیلی دور می بینم همچین شرایطی رو :icon_pf (34): انقدر دور که با چشم غیرمسلح به زحمت بشه دید :ws3:

الان برای مثال، همینکه بشه یه فرمولی برای این صحبت آخر درآورد خودش خیلیییییه. اینکه خلق محصول جدید اولویت باشه.

خب اغلب این محصولات جدید نیاز به زمان داره (که تو اون زمان نیازهای فرد به چه شکلی قراره تأمین بشه وقتی چیز خاصی برای ارائه نداشته باشه، جز فکر کردن روی خلق اون محصول)، بعد اینکه اغلب این محصولات جدید، نیاز به تجهیزاتی داره که شاید وجود همون به اصطلاح کارگر برای بکارگیری این تجهیزات و تولید این محصول نیاز هست. یعنی دوباره این چرخه به شکل دیگه ای ایجاد میشه :ws52:

میگم حداقل واسه من خیلی پیچیده و آرمانی هستش. البته نه اینکه محال باشه :ws3:

لینک به دیدگاه
تاحدی (نه به این شکل کامل) شک کردم شاید منظورتون مشابه تبادل کالا و خدمات باشه به جای پول.

ولی به نظرم خیلییییی آرمانی هستش. یا حداقل من خیلی دور می بینم همچین شرایطی رو :icon_pf (34): انقدر دور که با چشم غیرمسلح به زحمت بشه دید :ws3:

الان برای مثال، همینکه بشه یه فرمولی برای این صحبت آخر درآورد خودش خیلیییییه. اینکه خلق محصول جدید اولویت باشه.

خب اغلب این محصولات جدید نیاز به زمان داره (که تو اون زمان نیازهای فرد به چه شکلی قراره تأمین بشه وقتی چیز خاصی برای ارائه نداشته باشه، جز فکر کردن روی خلق اون محصول)، بعد اینکه اغلب این محصولات جدید، نیاز به تجهیزاتی داره که شاید وجود همون به اصطلاح کارگر برای بکارگیری این تجهیزات و تولید این محصول نیاز هست. یعنی دوباره این چرخه به شکل دیگه ای ایجاد میشه :ws52:

میگم حداقل واسه من خیلی پیچیده و آرمانی هستش. البته نه اینکه محال باشه :ws3:

من خودم زياد سردر نياوردم

اينارو از يه مقاله اي كه دو سال پيش خونده بودم گفتم

شايد برداشت هاي من اشتباه بود

ولي دقيقا اين چيزايي كه گفتم كه كالا به كالا نيس ولي تامين نيازهاي همديگه بدون تبادل سيستم پولي هس توي اون مقاله اشاره شده بود

زياد جدي نگيريد يه چي پروندم شايد به مخ يكي خورد اومد ادامه بحث رو پيش برد :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...