رفتن به مطلب

به فرزندان نواندیش خواهیم آموخت..

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز سلام :computer3:

هر انسانی مایل هست تا مهم ترین تجربه ها و درس های زندگیش رو به عزیزترین دلبند یعنی فرزندانش انتقال بده.

درس ها و راه هایی که گمان می کنه زندگی بهتری (بهتر از زندگی خودش) برای فرزندش به ارمغان میاره

در اینجا از بهترین درس ها و مناسب ترین برنامه هایی که برای زندگی فرزند واقعی و یا ذهنی تون تصور می کنید، بنویسید.

فارغ از این احتمال که در آینده فرزند شما این پست ها رو خواهد دید یا نه، همین امروز به نواندیشان بگید که

• برای تربیت یک انسان بهتر (با هر تعریفی که شما از بهتر دارید)، چه برنامه ها و توصیه هایی دارید؟

لطفاً هربار که نکته ای به ذهنتون رسید، به اینجا اضافه کنید. :w16::icon_gol:

images?q=tbn:ANd9GcQOgHdumFWaMtXs8RpEo72F-maceEyTIviGme_sdHwft4_5Mp97 images?q=tbn:ANd9GcQFcCLmK3dIRz8CZ8kUfxOAyAzUN5EDjoCMZ1bvy0GN-w_RwEWpDA images?q=tbn:ANd9GcS9ep99G8aARTpv-wMpPJUAd_lK1aNtAyQwRdPAAqIGhYntgASMimages?q=tbn:ANd9GcQT5MWKuFubSPzuC9EaD1lKWE4GFu8iZISH7tUPd1-58Yc-QYvAZA images?q=tbn:ANd9GcQ1yl29Ql7HpzhH2GQaVlM5KzlZynl2S0C1GLeoW0PUh4Kr3WwV0Q images?q=tbn:ANd9GcSg2TQVLretr0GA8pkaBQ4HDkjfuL4tZecC7FQejB6sJrI_f0QbEAimages?q=tbn:ANd9GcRfnNVPw2IiTecu3Za8Wu_i4bG27mTAhB1HfRYJ1DA2OkZKF2Yd_Q images?q=tbn:ANd9GcQXgT1g93-HLJXrO7xdyAOIIGb6Akhnn2lKC5_PK3Q7_klMomBH images?q=tbn:ANd9GcRZVe9rhpoB2HBwwPz-szCF49MlaaomgNCdo4o809CTsWkGdoZ3dw

لینک به دیدگاه

اونقدر هم سخت نیست!

اجازه بدید خودم شروع کنم:

یکی از درس های مهمی که من بدست آوردم، بعد از تجربه زندگی خوابگاهی بود.

در خوابگاه، جدا از تمام تجربیات یکی زندگی مستقل، هنر زیستن در کنار دیگران رو بدست میآرید. :pillowfight:

و این هنر، عبارت از فهم افراد مختلف، با فرهنگ ها، افکار، اخلاق، و رفتارهای متفاوت هست.

بعد از فهم، بالا رفتن تحمل نسبت به این اختلافات دستاورد مهم دیگه زندگی در محیط های خوابگاهی هست.

و بالاخره جمع آوری و گلچین بهترین افکار، اخلاق و رفتار از این مجموعه بزرگ، که از محسنات حضور در چنین جامعه ای هست.

بنظر من، بخصوص در بحث ازدواج، دو نفر که هردو چنین تجربه ای رو داشته باشند، به مراتب راحت تر می تونند در زندگی مشترک نسبت به اختلاف فکر و سلیقه و رفتارها، عکس العمل منطقی نشون بدن و بعبارت دیگه هم رو با تفاوت هاشون بپذیرند و در زندگی موفق باشند. (چون هردو تصویری واقعی از انسانهای دیگه دارند)

بنابراین من به این نتیجه رسیدم که، در دوره ای زندگی فرزندم، چنین تجربه ای رو براش فراهم کنم: تجربه زندگی در خوابگاه :icon_pf (17):

f8bbq84l6lxms0c4h9mh.jpg

لینک به دیدگاه

من یه نکته ای میگم موافق نبودید پاکش کنید:hanghead:

اول پدر و مادرا باید چیزی بلد باشن خودشون انجام بدن بعد بخوان به کسی یاد بدن خب شما به بچه بگو دروغ نگو هی بگو هی بگو وقتی خودت دروغ میگی فایده اش چیه

ما همش داد میزنیم بچه یاد بدیم بچه یاد بدیم ولی خب نمیگیم دوست عزیز میخوای ازدواج کنی مسئولیت یه فرد و فردا بچه رو بر عهده بگیری اصا بزرگ شدی؟ بلدی متعهد باشی؟ بلدی بچه اومد پدر یا مادر باشی؟

کاش قبل بچه آوردن به فکر باشیم که میخواهیم چی تحویل جامعه بدیم

ببخشید بی ربط بود:whistle:

لینک به دیدگاه
من یه نکته ای میگم موافق نبودید پاکش کنید:hanghead:

اول پدر و مادرا باید چیزی بلد باشن خودشون انجام بدن بعد بخوان به کسی یاد بدن خب شما به بچه بگو دروغ نگو هی بگو هی بگو وقتی خودت دروغ میگی فایده اش چیه

ما همش داد میزنیم بچه یاد بدیم بچه یاد بدیم ولی خب نمیگیم دوست عزیز میخوای ازدواج کنی مسئولیت یه فرد و فردا بچه رو بر عهده بگیری اصا بزرگ شدی؟ بلدی متعهد باشی؟ بلدی بچه اومد پدر یا مادر باشی؟

کاش قبل بچه آوردن به فکر باشیم که میخواهیم چی تحویل جامعه بدیم

ببخشید بی ربط بود:whistle:

خب لازم نیست خودت هم اجرا کنی ! ولی به نظرم خیلی بهتره حرفی که میزنی خودت هم اعتقاد داشته باشی

لینک به دیدگاه

1- دروغ نگو حتی جای خطری وبه ضررت

2-اعتبارخودت را به هیچ عنوان زیرسوال نبر

3-همیشه واقع بین رفتارکن و به مذهبی بودن و....... افرادنگاه نکن .

4-ساده نباش همیشه روی سندکارت راپیش ببر مثلا مامله یا خریدوفروش جنسی روی حرف نباشه باسند معتبر باشه!

5-نظم درکارهات داشته باش

6- انصاف وانسانیت حق کسی رانخور نه برای اینکه مذهب میگه حق نخور نه ، برای اینکه حق نخوردن یکی از اناصر انسانیت است.

7-همیشه مسولیت پذیر باش درقبال عمل وکاری که انجام می دی وحرفی که میزنی

8-به حیوانات احترام بزار

9-ساده نباش به همه اعتماد نکن!

10-یک چیزی منع شدی یا..... بگر وعلت آن را پیداکن (جستجوگر)

11-شخصیت

12-هرچیزی روش فکرکن که چگونه اینکارا می توانم به بهترین نحو انجام بدم یا اگر اینجوری باشه بهتره!

13-...............

لینک به دیدگاه

اگر توهم اینو بزنم که روزی بچه داشته باشم ..........( کابوس بدیه برام)

فقط من نباشه و کاملا برعکس من زندگی و فکر کنه

فقط کافیه من رو سروته کنه ، اگر من گفتم ماست سفیده اون با علم به اینکه سیاهه عمل کنه

دقیق اگر 180 درجه برعکس من عمل کنه عالی میشه همه چیز براش

فکر کنم مجموعه کاملی براش باشه که نظیرشو کم میتونه پیدا کنه

لینک به دیدگاه

پیدا کردن یک برنامه مطالعاتی خوب، بخصوص برای دوران کودکی بچه ها، مسلماً کار زمان بری هست.

اما خوشبختانه من به "کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان" خیلی مهر و اعتماد دارم. :ws31:

هنوز کتاب هایی که روی جلدش عکس مُرغک کانون بود و در کودکی می خوندم و درس هایی که بهم آموختند و بعضاً حتی تا امروز در تعیین مسیر فکری و زندگیم تأثیرگذار بودند رو از یاد نمی برم.

اگرچه که خودم اونقدرها پیوسته کتاب های کانون رو نداشتم، اما یکی از برنامه هام در معرض کتاب ها و بازی های کانون قرار دادن بچه ها هست. چون معتقدم خیلی خیلی مفید و موثر هست. :w16:

2479883.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...